Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
6. bře 2009

Pro případné zájemce o šťávy: cenově velmi zajímavý dvoufázový odšťavňovač: http://www.odstavnovace.cz/shop/index.php?loc=o...
Nový model healthy juiceru s více funkcemi, v ČR prý v prodeji od konce března:
http://www.energiseyourlife.com/Easy-Health-Liv...

listicka77
6. bře 2009

normálně jsem nalomená na ten wildcat. vypadá to, že to je na úrovni omegy a přitom stojí polovinu. akorát že na odšťavňovačích.cz to ještě netestovali. a až to otestujou, tak už určitě nebude za zaváděcí cenu... kurňa fix. zrovna když jsem se rozhodla, že si k narozkám pořídíme stan (cca za 4,5 tis.), tak objevím tohle... ☹
a to bych ještě chtěla veganzu, na biosféře je v akci za 2 tis.
OMG se zblázním!

macik
6. bře 2009

lišti, já tam volala, ta zaváděcí cena mě taky nalákala, ale borec říkal, že už to testovali a s omegou je to nesrovnatelný

listicka77
6. bře 2009

maci, v čem? ve výtěžnosti?

macik
6. bře 2009

jo, ta omega to prvně odšťaví nahrubo a pak ještě ty zbytky vyšťaví na jemno a vyjíždí to vše jedním otvorem...to ty levné neumí...

listicka77
6. bře 2009

japato? tenhle má přece taky dvoufázový to - to, co nevim, jak se jmenuje... 😀

macik
6. bře 2009

no myslím, že je navíc jednohřídelový...no hrozně mi to borec vymlouval, že omega je lepší 😀

listicka77
6. bře 2009

omega je taky jednohřídelová! jako v těchhletěch technickejch parametrech jsou prostě stejný. samozřejmě je možný, že omega je mnohem líp udělaná a má větší výtěžnost, tojo. ale prostě oba patřej do skupiny jednohřídelový, dvoufázový. dvouhřídelový jsou jen AJ a GS.

jajinak
7. bře 2009

Taky bych potřebovala novej odšťavňovač,ale těch peněz 😖 Nejradši bych nějakej do 2000,-vím,že to asi nebude nic moc,ale zas tak náročná nejsem,když mi 13 let stačil ten,co mám,ten stál kolem 1000.Hlavně,že nebude nechávat mokrou dužinu.A denně šťavit nebudu.

s.arik
7. bře 2009

čtu tu syrovou stravu od Kenton a je to hustéééééééé 😲
daleko lepší než knihy od Walkera, alespoň ten začátek citují tam hodně experimentů a lékařů i známých osobností (A. Schweitzer, R. Rolland) takže člověk nemá dojem jako u Walkera, že jde o osamoceného fanatika....

s.arik
7. bře 2009

🙂

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kdo chce knihu syrová strava v pdf a ještě jsem ho neoblažila přes IP, pište si
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

🙂

s.arik
7. bře 2009

maciku, lišti, jajinak, jak jde feast? 😵

listicka77
7. bře 2009

sari, knihu mám papírovou.

o feastu čti na feastu. 😵

listicka77
7. bře 2009

viděla jsem kousek filmu Medvídek a "ještě večku s máslíčkem a fíkovou marmeládičkou" mě nějak dostalo. ač nesnáším zdrobnělinky tohoto typu, neudělo se mi kupodivu blivno, ale dostala jsem strašnou chuť na křupavou bagetu s máslem a čímsi... a když jsem dneska listovala letákem kauflandu, tak jsem si vzpomněla na své oblíbené rýžové nudle... achjo. a zas na mě přišla krize typu "proč já to všechno vůbec dělám? proč se tak omezuju, vždyť jsem zdravá..." a do toho ještě reklama na pizzu... uf uf uf. nemohla bych hřešit aspoň jednou ař dvakrát týdně? 😅

s.arik
7. bře 2009

lišti, tak 1-2x týdně, to je můj nedostižný cíl 😠 já každý den 😔

ale co, i 95% raw je fajn, a jak píšeš, jsem mladá a zdravá, kdyby na mne zaťukala nějaká choroba 😖 tak můžu vždycky přitvrdit 😀

listicka77
7. bře 2009

sari, no já to myslela tak, hřešit 1-2x týdně pořádně! jako dát si tu křupavou bagetku s máslem a nebo si udělat nějaký mňamózní oběd... taky hřeším často, ale jen v malém množství. (i když takové úlety, co tě postihly teď, to tedy nemám). uf jak jsem vyhládlá po tom juicingu, tak mě to nějak víc bere. ale koupila jsem dva čoko sny (obyč a delux), tak se na ně zítra asi vrhnu.

listicka77
8. bře 2009

maci, zvala si na srazík dgm? asi bys jí měla napsat zprávu, ne? nejlépe na vitariánovi, tam dostane avízo mailem. 😉

s.arik
8. bře 2009

lišti, skvělé fotky, hlavně to smoothie, to by se jeden zblil, nevědět jak to chutná 😀 😀 😀

jo za dgm se též přimlouvám, ráda ji poznám!

jo a prosím prosím o zhodnocení rozdílu mezi obyč a delux snem!!! já měla zatím 7 sklenic obyčejného a kromě první sklenky (nezvyklá chuť tahini) mi to chutnalo moc moc moc.
tak možná příště zkusím objednat ten delux 😕

hele po dobrání kila čokobobů jsem si řekla, že už si tak drahou věc nekoupím, no koupila jsem si 600g práškového raw kakaa a v čokokaši je skvělé, ůl je pryč, ale zase si říkám, že příště už nekoupím, pak s tím plýtvám a je to (v tom množství) nezdravé a drahé a rozjíždí to chutě i na komerční sladkosti.....(ano, už mi nestačí jedan kaše denně - 3banány, lžíce medu a kakaa - ale dělám si dvě kaše denně 😖 viz včera)
tak když si příště nemohu objednat boby ani kakao, objednám si deset sklenic snu 😀 😀 😀 😀 a budu mít za 700Kč mlsání na týden 😠

s.arik
8. bře 2009

ůl=půl kakaa je pryč z těch 600g za 250,-

kristulatko
8. bře 2009

sari, ´ja si prosim knihu, potrebuju se vzdelavat.
doufam ze tam bude nake uzitecne info, co a jak jist, aby se mi manzel neztratil pred ocima. vrhl se se mnou na zdravou stravu a hrozne zhubnul. teda ji normalne varene obedy, nekdy pecivo apod. na svacinu...
problem je, ze cely den jezdi na koni, celkove nema cas a ji malo, aby vypadal k svetu, musi hroooooozne moc jist, nebo prestat jezdit (ty bychom ale vsichni brzo umrewli hlady, pac by nebyly penize... 😎 )predpokladam tedy, ze potrebuje vysokokaloricke potraviny. kde je v ovozelu najdu?
jako sam se citi dobre, ale pohled na nej neni moc pekny 😉 a okoli to porad komentuje 😒
je nekde na vitarianovi diskuze na toto tema? myslim, ze treba sarik ma fora vice proctena nez ja, tak kdyztak hodte link, kde je nejlepsi se ptat.
dik.

co treba datle? to by mohla byt dobra kal. bomba, ne? soudim podle sebe, koupila jsem velky pytel z lifefoodu a takovy recept na datlove maslo, to je vec! kdyz neco mixuju nebo chci sladit kasi, med uz jsem dlouho nemela v ruce... jenomze mhd nechutnaji.

listicka77
8. bře 2009

kristulátko, zdravím! vysokokalorické jsou především ořechy a semena (některé mají až 80% tuku). jenže se zas nedoporučuje jíst je moc často. nebo kokosový olej. nebo avokádo. (mňamka - tyčákem umixovat avokádo, 2-3 lžíce kokosového oleje, kakaa dle chuti, medu jak kdo rád - hlavně dle množství kakaa)

kristulatko
8. bře 2009

listi, prave, o oresich to vim, ale prave jen jema se zivit nemuze. mmch, jak ty resis/vyresila tu hubenost?

kokosovy olej nemam, poridim. odkud mas, lifefood.? uz nejakou dobu nemaji na lifefoodu mandle, to velke baleni. zaznamenaly jste to taky?
dnes jsem chtela objednavat pytel datli a dalsi veci, a ani datle nemaji. toz ja nevim.

s.arik
8. bře 2009

vše co chceš vědět, najdeš tady http://forum.vitarian.cz/viewforum.php?f=3&sid=...

pokud ne, tak se zeptáš tady http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=196

a přímo o váze se píše zde http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=174 diskuze má pět stran...

mohlo by se přibírat po pohance, obilí, avokádu, medu, oříšcích, tučných semenech (len, slunečnice), kokosovém oleji, banánech a hlavně velkých porcích..............ale ideál zdraví to není, raději se smiž s tím, že bude manžel tyčka, odhoď staré zvyky a přežitky, že chlap jako buk je zdravý....u vitoušů frčí šlachovité, ale výkonné a zdravé sušinky 😀 😀 😀

s.arik
8. bře 2009

pipky, kdo ještě chodí na půsty a raw?????

komu odkaz na knihy ještě poslat?

už jsem oblažila dgm, lištičku, macika, jajinak, kristulátko, tannawe, andronu (doufám...???), určitě jsem ještě na někoho zapomněla 😔 tak se hlaste!

listicka77
8. bře 2009

hubenost neřeším. myslím, že jsem hubená hlavně z kojení, takže to prostě nevyřeším...
jsem se chtěla po tom včerejšku zvážit ráno a zapomněla jsem.

listicka77
8. bře 2009

sari, tak to písni i na AP... 😉

s.arik
8. bře 2009

na AP jsem to napsala včera a poslalo mi IP asi 10 pipek 😎
ještě nabídku zopakuju za pár dní, asi nedočítá každý všechno...

jajinak
8. bře 2009

Ano Šári,mě si odkazem na knihy oblažila a moc Ti děkuju 🙂

Kristul,to hubnutí jsem taky dost řešila u sebe a zatím se to nijak nevyřešilo.Přiberu akorát po půstu a to ještě horko těžko a ne všechno,co jsem zhubla.Jinak bych chtěla celkově přibrat ,ale nedaří se i když jím denně máčenou pohanku,semínka s medem nebo oříšky,ob den si máčím ovesné vločky s rozinkama,jím dost sladkého ovoce včetně banánů,kokosy občas avokádo(to teď teda míň)a nic.Jediný,co bych ráda zhubla,je břicho.Ale za půl roku,co jím převážně vita jsem zhubla všude dost,kromě břicha.To mi zhubne akorát při půstu a jakmile začnu jíst i jen ovozel,tak je zpátky.No,nevypadá to moc hezky.

s.arik
8. bře 2009

jajinak, to břicho asi srazíš jedině cvičením 😉

což mi připomíná, že jsem mhd přemlouvala na tancování aspoň jednou za rok, a nechce, takže se hned přihlásím do nějakého kurzu sama 😒 zatím nevím, jestli nějakou sambu nebo břišní nebo co, je mi to celkem lhostejné, spíše to bude otázka lokality a peněž.......mám za sebou jen 3x taneční (zákl. a pokračovací), jsem dřevo, ale baví mne to 😵

jo a zrovna jsem chtěla upéct chleba, došlo sušené droždí, tak jsem vytáhla mražené, dala na topení a na 5 min odešla....a kočka mi ho celé sežrala! 😀 chudinka, asi touží po B-vitamínech, tak já jí droždí budu dávat častěji 😵