Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

mumumu
5. říj 2008

Jajinak, díky🙂 Tak jo, všechno znám, snad to nebude tak těžké ve velkém zavést.
Sarik, co jsou nori-plátky?

mumumu
5. říj 2008

Holky, vše syrové??? Asi jo, že.

s.arik
5. říj 2008

nori jsou mořské řasy

zajímavost ohledně věku:
žila nejdéle Francouzka Jeanne Lousie Calmentová (21. 2 1875 - 4. 8. 1997) - 122 let a 164 dní. Ze současně žijících je nejstarším člověkem Kamato Hongo, která se narodila 16. září 1887 v Japonsku.

mmm,
syrové!!!

dgm
autor
5. říj 2008

K rasam nori:
http://www.lifefood.cz/katalog/chlazene-zbozi/d...
Tereza z Lifefoodu dela jako chlazene zbozi sushi v nori, jako pohosteni pro navstevu je to dobrota, rikaji ti, co to vyzkouseli, ja mam v jejich vyrobcich jeste mezery... Mohla bych zase jednou za cas doma neco noveho vyzkouset. Jinak z ras kupujeme vsecho, co Tereza nabizi, nejvic mi ale chutnaji dulse vlocky, jsou to proste male vlocky, jako male supinky, slane, nekdy si to nasypu na salat... . Nebo Dulse rasy vcelku. Nebo salt z morske zeleniny, uz nevim nazev nebo jeste jedny dost tvrde rasy, nazev uz taky nevim, ale jsou hodne slane a ty mam rada jenom tak suche ze sacku, manzel je ma rad namocene do salatu ... Mrknu se, co vsechno Tereza nabizi ...

jajinak
5. říj 2008

To co jsem psala jedině syrové.

Už bych si nedokázala představit ráno bez citronu s vodou.Vždycky se na to tak těšim,úplně cítim,jak mi to v tom žaludku dělá dobře.Dřív jsem to taky ráno občas pila,ale pak jsem přestala,vůbec nevim proč.

s.arik
5. říj 2008

http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=200...
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=200...

mmm, přečti alespoň tohle a zvyš podíl syrového ovozelu, to je snadná i společensky přijatelná změna. dále si pujč odpovídající knihy a sama uvidíš, jestli budeš mít chuť kromě více ovozelu udělat i nějaké kúry třeba 10 dní jen vita a podobně...a po kojení půst nebo tak, uvidíš. zatím čti a chroupej jablka 🙂

s.arik
5. říj 2008

ach jo, musím sehnat v Ově obchod s raw.
v jediné zdravé výživě co znám mají jen obvyklé věci a prodavačky zřejmě ani neví, co to vitariánství je, max. tak vegetariánství. (nerozlišují světlou a tmavou pohanku atd.)
tak bych zkusila ten kakaový sen!!! ale platit 90Kč poštovné za ochutnávku z biosféry.. 😖

mumumu
5. říj 2008

Díky, beru si to k srdci 😉, dnes se loučím.

jajinak
5. říj 2008

Taky jsem ten kakaový sen nikde neobjevila a přesně tak se mi nechce platit poštovné. 😒

dgm
autor
5. říj 2008

rasy, co nabizi Tereza, vsechno pochopitelne raw:
http://www.lifefood.cz/katalog/morske-rasy-bio....

Jednou jsem zkusila i rasy od jine znacky, taky raw, kupodivu a taky dobre..., ale uz nevim, jake to byly. Proste staci se divat ve zdrave vyzive na tepelne neupravene rasy, ale podminkou je, aby byly i jedle bez tepelne upravy, coz nektere nejsou ...zkusim se mrknout, jestli je jeste najdu, myslim ze byly uz nevim od koho z biosfery.

s.arik
5. říj 2008

http://www.dobrykramek.cz/
tihle mají poštovné o 10 korun nižší než biosféra. a taky mají 300Kč minimální objednávku....uvažuju že bych udělala nákup. ale váhám co?! všecko mám, nic kromě čerstvého ovozelu a kakaového snu nepotřebuju 😀 že bych zkusila konopné semínko...a ty raw-řasy...

nějaké tipy?

vikinka27
5. říj 2008

tak ja som ten kakaovy sen u nas v bioobchode objavila. ale ked som videla velkost flasticky a predstavila som si rychlost akou zjem standardnu karobelu, prislo mi to ako mrhanie penazi :(
asi to musim este rozdychat 😉

pirlenka
5. říj 2008

Hezký večer,
tak nejdříve jsem jen ze zvědavosti nakukovala, ale čím déle a detailněji Vás čtu, tak mě to zajímá víc a víc 😉 Přelouskám celou diskuzi, takhle z toho mám jen útržky - ale než to zvládnu - ty 1denní půsty se doporučují jak často?

dgm
autor
5. říj 2008

Sari, tak ja objednavam u biosfery a vzdycky prekrocim hranici, kde se potom postovne neplati... taky rasy, jsou jako polozka drahe, ale zase je to na dlouho ... potom jsem vyzkusela nejake placicky a susenky z Lifefoodu, ale jedine proto, abych videla, jak si je mam udelat doma sama na susicce..., konoplne seminko taky, ale letos mame poprve svoje vlastni 😀 , jeste jsem kupovala kokosovy olej, sezam loupany a neloupany, jak kdy, vetsinou je to velky balk ... dost palka, ale zase je to na dlouho. Jeste dodavam, ze bez toho vseho se da zit, je to jenom navic, zpestreni...a navic se clovek nezrizene prezira 😀 Je. jeste bych zapomnela na olivy, ty mam vyzkousene vsechny druhy, vsechny dobre ... to je ale dost navykove, ty jsou doma vzdycky brzo snezene.

s.arik
5. říj 2008

pirlenko, tradičně každý pátek, ale uprav si to podle sebe 🙂

viki, četla jsem že je to 200g za 70Kč, to není tak zlé, ovšem musí si člověk lžičkovat a ne to sežrat celé, jako já zvládnu na posezení 200g čokolády 😠

dgm,
jj, je to jen pamlsek tohle všechno...strava=ovozel, ostatní je pochoutka...ale objednám teda!

olivy? nikdy jsem je nejedla, nepočítaje pár koleček na nějaké pizze před X lety 😕 zkusím je!

dgm
autor
5. říj 2008

Jinak zajizdim minimalne jednou tydne do mesta, tam jsou dve dost dobre zasobene konkurencni prodejny zdrave vyzivy, tak tam taky dost sezenu ...

pirlenka
5. říj 2008

Olivy, mňam!
Sari, díky, pátek zní fajn 😉
A ten čokoládový sen, ten mě asi přesvědčí úplně. Když se přitom můžou takové lahody.

dgm
autor
5. říj 2008

Sari, nechci, abys byla zhrozena z tech castek, vim, jak si hlidas rozpocet, tak opatrne, je to opravdu vsechno jenom nadstandard, neni nutne ke zdravi, treba ty olivy . nikdy nedokazu dodrzet maximalne 3-4 kousky denne, rikam si, ze uz to nikdy neobjednam, ale zase znovu, no...

mari2
5. říj 2008

Ahoj, ja bych se chtela zeptat na tu destilovanou vodu, i kdyz se to tu uz resilo. NEziju v CR e nevim, jestli to tu koupit vubec jde... pomuze vodu z kohoutku aspon nejak svarit nebo neco takoveho 😅 ?

s.arik
5. říj 2008

dgm,
sem škrt 😀 to jo, a peněz je tak akorát, tj. udělám klidně objednávku za 1000, ale pak další až za dva měsíce, dříve ne!
mě to neva, se udělá zásoba no 🙂 a řasy mi hodně chutnají. zdraví za to stojí.

dgm
autor
5. říj 2008

Je, pirlenko, ahoj, nejdriv si to vsechno precti. Jinak jak psala Sarka, idealni je jednou za 14 dni, jednou za tyden ... Kdyz se ti to zalibi, das si svoji frekvenci ...

pirlenka
5. říj 2008

K těm olivám, říká se, že člověk se je musí naučit jíst...před pár lety jsem nebyla schopná pozřít ani jednu, maximálně tak na pizze, jak píšeš. Ale časem jsem jim přišla na chuť, až je úplně zbožňuju. Nevím, možná jak jsme na ně tady nebyli zvyklí - mlaďas je má rád od prvního ochutnání 😉

s.arik
5. říj 2008

mari,
nebude lepší koupit třeba balenou kojeneckou vodu...? má méně minerálů a podléhá přísnějším normám...
v lékárně destilku nemají?

při krátkém půstu jeden den pít nemusíš nic.

pirlenka
5. říj 2008

Dgm, díky, určitě si to přečtu, než se na to vrhnu úplně 😉 Částečně najedu hned zítra, vyplením zeleninu a zdravou výživu.

mari2
5. říj 2008

Sarik, diky, ta kojenecka voda me napadla... na destliku se zeptam, ja bych asi nevydrzela nepit.

listicka77
5. říj 2008

Mum, jednodenní půst mi přijde mnohem jednodušší než ovozel. 😉

jajinak
6. říj 2008

Ty olivy se můžou jíst jakékoliv?Myslela jsem,že jsou většinou sterilizované nebo pasretizované.

s.arik
6. říj 2008

olivy od lifefoodu jsou syrové. (sušené?)

lišti, jak kdo, pro mě je půst peklo a ovozel procházka rájem.

jajinak
6. říj 2008

Pro mě je jednoznačně jednodušší půst než ovozel.Nejsem schopná jíst celý den jen ovozel,neodolám chutím 😔 .Ale když je půst,tak prostě nejím nic a odolávám mnoham snáz.

Ty olivy od Lifefoodu se dají objednat taky na biosféře?Že bych to sfoukla s tím kakaovým snem a pod.

s.arik
6. říj 2008

pochopila jsem, že lifefood je jen výrobce a u každého produktu mají dole odkaz "koupit na biosféře" "koupit v Dobrém krámku"...
a ten krámek má levnější poštovné.