Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
10. zář 2008

jajinak,
pokud neplánuješ dlouhé půsty, můžeš se obejít i úplně bez vody. já třeba při jednodenních žízeň nemám vůbec............to by jeden nevěřil, ale když vydržíš prvních pár hodin nejíst a nepít nic, žaludek se fakt stopne a nepotřebuje nic.

oproti tomu je hotové mučení jíst a pít přes den malinkaté porce, to je opravdu o 300% náročnější než suchý půst, protože žaludek pořád vylučuje šťávy a člověk má mučivý hlad furt........

haluskacz
10. zář 2008

sari, kdyby se moje chlupaty nohy hnusily mhd, tak bych se holt holila. Jestli se to hnusi nekomu cizimu, neresim, nemusi na me koukat. Mne teda vic vadi moje speky a verim tomu, ze ty se muzou hnusit ostatnim daleko vic. A tlustejch lidi je dost i pres natlak spolecnosti, ktera diktuje anorektickou modu.

Ale co, se do toho nebudu zamotavat 😀

gedren
10. zář 2008

Sariku, a Tobe nekdo doslova a adresne rekl, ze s Tebou nebude komunikovat, dokud si neoholis nohy? Nebo si takhle osobne beres jen obcasne anonymni vykriky z diskusi?

Na me samozrejme nekteri partneri taky zkouseli mit kecy v tomto smeru, a kdyby to byli rozumny lidi, tak jim rada udelam radost (treba jako muj chlap treba nosi trenyrky, pac jsem mu rekla, ze slipy se mi nelibi 🙂), ale vzdycky se nakonec ukazalo, ze to byl zakomplexovanej debil, co si na mne akorat honil sebevedomi, a kdybych si ty nohy oholila, najde si promptne nejakou jinou kravinu, na kterou si muze stezovat.

macik
10. zář 2008

no, já třeba oholený nohy na sobě taky prostě nemám ráda...nedělám to kvůli druhým, ale že se to nelíbí mě...

s.arik
10. zář 2008

už vám jde otevřít ta diskuze o sluneční energii?
mě šla už včera, dnes to dočítám a zní to příjemně.....teda jako nemám potřebu žít bez jídla déle než rok, ale ty meditační/duchovní/jemnoenergetické přínosy mě lákají. dneska vylezu na tu naši ostravskou haldu a jdu koukat na západ slunce 🙂 19:24...

s.arik
10. zář 2008

mhd i mně se neoholené líbí.
jinak neznám (snad krom babalaly) nikoho, ostatní to prostě odsuzují.

s.arik
10. zář 2008

ale to jsem teda už trochu dál od půstu 😀

haluskacz
10. zář 2008

hele a jak to delat v zime a pri blbym pocasi, to se asi moc ze slunce zit neda, ne?

s.arik
10. zář 2008

haluš, viz ten link. on ten Ind radí jistý postup...devět měsíců koukat na slunce v bezpečných hodinách pravidelně (ale při zatažené obloze se nic nestane), pak prý mu stačí jen občas...

já bych to teda neviděla jako prostředek k jedinému získávání E, ale jako meditaci, doplnění E, podporu očí a mozku...

s.arik
10. zář 2008

ta kniha od Zelanda se mi faaakt líbí!

sice dost provokuje, ale nezbývá mi než souhlasit.

aponchie
10. zář 2008

no a pro me zasadni otazka jak to delat kdyz sem labuznik a zravec ve velkem stylu 😀

gedren
10. zář 2008

Aponchie, tak si dej aspon sexualni pust!

aponchie
10. zář 2008

gedren coze????????????? 😀

macik
10. zář 2008

to my držíme furt...jak jsme teď nasáčkovaní ve dvou pokojích, tak se to fakt nedá, když je hned za dveřma ségra s malým...a stejně jsem vyfluslí, jak teď finišujem s první fází stavby...

nensy
10. zář 2008

jo tak to já taky .tak ten sexualní by nebyl takovej problém 😀

aponchie
10. zář 2008

ja myslim,ze drzet sex.pust je hovadina vzdyt je to jedna z veci ,kterou chudej clovek kdy mel 😀 nemeli na zradlo ani na nic jineho,ale mohli si vesele zasexovat a ani jist nemuseli 😀

nensy
10. zář 2008

teda apíí ale zase máš pravdu jako vždycky 😉

gedren
10. zář 2008

No jo, zatimco dneska bohaty nevedi co roupama, tak jedny si vymejslej, ze nebudou pichat, a druhy, ze nebudou zrat - a sarik zrovna oboji 🙂

macik
10. zář 2008

no jo, šarik je zrovna ukázkovej případ bohatýho člověka...ona je ovšem bohatá duchem 😀

aponchie
10. zář 2008

hehe ja bych zrala a pila a sexovala porad a prokladala bych to termalama,masazema,paraf.zabalama a chozenim po lesich a valenim se v desti 😀

s.arik
10. zář 2008

vy jste teda pěkně neseriózní banda! 😠 😝

😀 😀 😀

aponchie
10. zář 2008

hehehe 😀

s.arik
11. zář 2008

vím že je to více než k půstu o vitariánství, ale neodolám touze sem zkopírovat pár vět z http://www.zdravakrasa.byznysweb.cz/cz/produkty...
protože mi zní velice logicky a je to jaksi jádro mojí argumentace, proč jsou vařené a umělé potraviny horší až nevhodné, v porovnání se syrovou stravou...

"Co myslíte - chybí našemu tělu minerály jako například železo či vápník? Ano, chybí! A chybí nám na talíři? Nechybí! Naopak jsme jimi přejezeni jako žádná generace před námi. žádná generace před námi se tolik necpala masem, sýrem a mlékem, které těmito látkami přetékají. Nižádná generace se "neucpávala" sušenkami obohacenými vápníkem a vitamíny. A přesto žádná generace netrpěla nedostatkem těchto látek, kterými se my krmíme od rána do večera. I kdybychom se vápníkem opravdu krmili od rána do večera - bez fytolátek a bez pohybu nám pouze zanese ledviny. Mnozí se úzce zajímají jen o nutriční hodnoty, ale nerozumí tomu, že látky účinkují v přirozeném prostředí 1000 x silněji."

s.arik
11. zář 2008

jo a web výše je sice reklama na zelené nápoje, ale ten výňatek jsem si osobně interpretovala ne tak, že budu jíst jako "normální" člověk a zachraňovat se kupovaným práškem za tisícovku, ale že pokud budu jíst co nejvíce stravy syrové, tak ty nezničené enzymy a vitamíny pomohou mj. lépe vstřebat živiny i minerálie......................nemusíme hned žvýkat zelený ječmen, i taková brokolice nebo ledový salát mají chlorofyl a jsou na rozdíl od toho ječmene i společensky "přijatelné" 😀

dgm
autor
11. zář 2008

K te jedle sode, ze pusobi v tele alkalicky. To je pravda, ale nedoporucuje se moc casto nebo pravidelne. Jenom jako prvni pomoc po nejake zranici, svadbe nebo veprovych hodech. Daleko lepsi je udrzovat zasadite prostredi prirozene. Na zuby to fakt nevadi, zkusim to jeste nekde vyhledat, ale polykat pravidelne by se nemela. Zacala jsem se venovat irisdiagnostice, to taky je mou omluvou na to, ze ted mi dela problem sem vic psat, neni uz tolik casu, ale tam jsou popsane pripady, kdy nekdo z duvodu odkyseleni pouzival nekolik let zasaditou smes do vody nebo sodu do vody jako ocistujici napoj a zpusobilo to nejake zmeny na mozku, v irisdiagnostice prave prokazatelne...
Saari, to neni straseni vuci tobe a cisteni zubu, ja si tak zuby taky nekdy cistim, jenom aby to polykani nebylo pravidlem. Kdyz je hodne jine potravy zasadite, neni potreba sodu uzivat vnitrne

dgm
autor
11. zář 2008

s.arik • 1d • Dnes v 08:27

gm,
jedlou sodu nejím vůbec, taky jsem četla, že je to anorganická chemikálie, kterou tělo zrovna nemiluje. jen jsem chtěla tou poznámkou o polykání vypíchnout rozdíl mezi jedlou a prací.
zuby si čistím vodou, sodu použiju asi jen tak 1-2x týdně, snad to nevadí ... obvykle po nějaké sladké večeři, aby mi nezůstal cukr a kyseliny v puse přes noc. ale musím říct, že co tady "otravuješ", nebylo to ani jednou potřeba, jím asi 80% vita a zbytek je pár krajíčků domácího chleba a čokoláda, ale spíš jen dopoledne.

jinak jedlá soda se masově doporučuje na jednom webu, zkusím pohledat....oni tam píšou: jíst, koupat se v ní, no prostě všechno, dokud snad to tělo nebude mít pH 14 (žertuju, přeháním)
zkusím najít....

dgm
autor
11. zář 2008

Nevim, o jake strance budes psat, ale ja jsem se stim setkala na jewel.sk a v knizce K. Tepperweina Pryc s kyselosti. Ten tam popisuje taky koupele v zasadite smesi, piti zasadite smesi, prave tu sodu, ale vsechno jako mimoradny pripad, kdy je acidoticka krize a telo se nutne musi naraz neceho zbavit, treba prave po nejake zranici. Jenze pravidelne se to nedoporucuje, ani on ne. Je rozdil se kazdy den precpat smazenyma rizkama a sladkym a zalit to sodou, to nema smysl. Jinak si myslim, ze sem tam polknout sodu pri cisteni zubu je asi tak nevinne, jako kdyz decko pri cisteni spolkne pastu. Taky to neni vzdycky a jednou za cas to nevadi.

dgm
autor
11. zář 2008

Sari, to mas pravdu, s tim jezenim salatu a brokolice, je to lahudka, kolik lidi ani nevi, jak moc dobra je syrova brokolice ... Setkala jsem se u sve tety dokonce se situaci, kdy male dite dostalo pres prsty, aby pri priprave obeda neuzdabovalo z brokolice a kvetaku, ze potom nebude na usmazeni ...

Nejlepsi je ted v lete vyuzit vseho, co roste venku, hlavne plane rostliny. Treba takovy salat z pampleisek, ja teda miluju horke chute, to se muze jit hlavkovy salat zahrabat.

haluskacz
11. zář 2008

mnaaaam brokolice je fakt hrozne dobra syrova.

s.arik
11. zář 2008

vidíš, dgm, manžel mě taky okřikuje, ať neužírám květák, že z něj chtěl udělat polévku...vyřešili jsme to tak, že kupujeme dva. jeden sním syrový a druhý se uvaří.
jinak ale Mirce vařená brokolice i květák moc chutná, syrové nechce. mj. asi proto, že má jen přední zuby a stoličky teprve lezou, tak nemůže pořádně žvýkat. možná to začnu nějak sekat nebo strouhat nebo co, ale když já tak nerada něco chystám 😝 vytáhnout z lednice mrkev a chroupat hned je můj ideál jídla.