Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
12. led 2009

jajinak, super, určitě to zvládneš!
a žízeň, tak si z kohoutku třeba raději jenom svlaž rty, než se "napít pořádně", to by mohlo spíš zahoupat s žaludem ne? ale tak každý je jiný a možná je zrovna tobě po vodě spíš lépe než hůře 🙂
mi bývá po vodě teda spíš hůř, takže pití při půstu raději ne, jenom tak pocucávat 😀

jajinak
12. led 2009

Jenom jsem si vypláchla pusu,ale s chutí bych se napila pořádně.Ale po 15h jedu pro L. do školy,tak si koupim destilku a už to vydržim.

Lišti,ta kuchařka je fakt pěkná 🙂

listicka77
12. led 2009

holky, to není můj blog! 😀 založila ho jakási Beruška (mně zatím neznámá) a hodila link na vitariána. já jen přispěla dvěma recepty. vypadám snad, že bych měla na něco takového čas? 😀 😕 doufám, že Beruška ten čas mít bude a vitakuchařka se rozroste do ooobřích rozměrů. 😀 a bude to všechno pěkně pohromadě a setříděné. taky nejvíc jím vše normál, maximálně pokrájím zeleninu do salátu a semtam udělám tu polívku, ale občas se recepty hodí. 🙂

sari, to nic, prima aspoň za "jedničkuakousek" a časem se to třeba prodlouží. jajinak, super! jen tak dál. 🙂

elitera
12. led 2009

Tak nevim. V práci nám buď přitopili, nebo jsem se aklimatizovala. Ale radši bych byla doma s vidinou toho, že nikam už nemusim a budu u záchodu, místo abych se někam hnala ještě po práci a přišla domů v 8 😖 Nějak moc mi bublá břicho 😒

macik
12. led 2009

šari a nebyla ta bouřlivá reakce důsledkem suchého půstu? napila ses v mezičase mezi tím prvním vstanutím a druhým spaním? já teda dneska půstím, ale s vodou, já bych to bez vody asi zatím nedala...docela mě udivuje, že při svém stravování jsem zatím nikdy neměla nějakou bouřlivou reakci při půstu...vždycky mám děsnej hlad (i sedmej den, nejen do třetího, jak se píše) a jednou mě šíleně bolely záda, asi jak se vyprázdnily střeva-podpora zad, ale jinak prostě nic...asi jsem tak zkamenělá uvnitř, že se to špatné musí prvně obrousit vita stravou a pak se to teprv vyplavuje či co......si to představuju asi tak, že některej zanesenej kastrol musíš taky dlouho namáčet než se začne špína odlupovat a tak to asi bude s mým tělem, když na vita (které ale bylo vždy spíš kratší dobu) a půstu se zatím žádné očistné projevy neobjevily...

listicka77
12. led 2009

tak beru řapíkatej na milost! samotné mi to nejede, ale když se tím nabírá sluněnka, tak je to celkem mňam. štěpánka ho taky kouše, ta klidně i samotnej. ale dala jsem jí ochutnat i sluněnku, i když je v ní sůl (a je jí tam trochu víc, než by pro mé chuťové buňky bylo třeba 😔). tak jsem fakt ráda, že jsem ten tyčák pořídila. proč dávat tak šílený peníze za sluněnky od lifefoodu, když si můžu udělat doma a není to nic pracnýho. 🙂

s.arik
12. led 2009

lišti, dej pls link na recept - sluňenky. zrovna tu mám hodně slunečnice...

maciku, obvykle při půstech piju malinko furt. včera poprvé celý den na suchu a krize hned od rána - bez napití.

tak zatím jsem zvládla jenom jednu 3 a byla hnusná, tahle 1 taky, do týdne nejduuuuu 😝 bojim bojim, resp. nebojím, stejně bych půst ukončila dříve. já to fakt nenávidím, jak je mi zle, asi jsem takový srab proto, že jinak nikdy nemocná nebývám,nejsem zvyklá aby mi bylo mizerně, takže když to příjde - a navíc po dobrovolnéakci, nadávám si do blbců 😀

listicka77
12. led 2009

sari, sluněnka je prostě rozmixovaná namočená slunečnice s libovolnými ingrediencemi. já dneska dělala: slunečnice, trocha olivového oleje (jinej panenskej nemám), sůl, spodní část mladé cibulky, kari koření.
pro inspiraci si přečti složení těch originálních:
http://www.lifefood.cz/katalog/chlazene-zbozi/s...

(tak koukám, že tam patří citronová šťáva, hmm. mně tam nechyběla)
z originálu znám jen cibulkovou, chutnala mi moc. a pak slunečný hummus http://www.lifefood.cz/katalog/chlazene-zbozi/d...

kikushikx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
macik
12. led 2009

šarik-sluněnky jsou fakt mňam-zkoušela jsem udělat vlastní, ale nebylo to tak dobrý....pokud seženu, tak nakoupím na pátek....

s.arik
12. led 2009

holky a té vody asi stačí fakt malinko že? pokud vůbec nějaká...nebo je to jenom troška oleje a mokrá semínka?
nevím jak to umixovat, zatím je v provozu jen ten tyčák a ten bez mnoha vody neudělá nic 😒

maciku, hlavně si nedělej se mnou velké výdaje, mi stačí na den dva pár kilo jablek a šmytec, nemůžeš mě hostit dobrůtkama za stokoruny ☹

s.arik
12. led 2009

kopíruju sem pro mne nové dva recepty, chci vyzkoušet co nejdříve🙂tedy nejdříve zítra...

hořčičný dresing:
mix namočené hořčičné a slunečnicové semínko, slunečnicový olej, jablečný ocet, med a trocha soli

kuličky:
mak + rozinky + slunečnicové semínko + možná nějakou tu datli rozemelu Greenstarem, přidám šťávu z půlky citronu. Med už nedávám, sladké to je dosti. Všecky ingredience jsou samozřejmě před homogenizací máčené. Vzniklou hmotu vytvaruju v kulky, nechám uležet tak den v komoře a můžu vesele pojídat.
Na jedno balení máku asi 2 plné hrsti slunečnice (občas přidám i nějakou tu loupanou mandli, spíš tak na kusy), asi hrst rozinek (bio nemáčím, nebio nepoužívám) a hrst datlí (ty jen propláchnu v případě, že nejsou bio, jinak pokud mám třeba od Terezky tak jen přidám do GreenStaru k ostatním ingrediencím).

macik
12. led 2009

šarik-držím se hesla-utrácej, je-li za co 😀

s.arik
12. led 2009

koukala jsem na nabídku shopu Brána ke zdraví a nic z lifefoodu nemají 😕 ☹ a já si plánovala, že tam nakoupím zásoby a i nějaký dáreček pro macika 🙂

macik
12. led 2009

šarik-já dárečky ráda-nerada...ráda jakože chci být obdarovaná a nerada, že se málokdo trefí...ale ty by ses vlastně trefit mohla 😀

listicka77
12. led 2009

kde se dá koupit hořčičné semínko?

makové kuličky dělám též, ale mák melu zasucha na mlýnku na mák. a té slunečnice asi dávám poměrově víc. to je recept od Huga, viď?

sari, ta voda se odvíjí od výkonnosti tyčáku. proto jsem si pořídila potvoru skoro za dva litry s výkonem 750 W (ale do sluněnky voda patří, to by bylo jinak hrozně husté, má to mít konzistenci - k čemu to sakra přirovnat? jako řidší paštika třeba). jestli budu vita léta letoucí, tak si možná časem pořídím i nějaké hodně drahé werky, jako třeba kvalitní odšťavňovač/homogenizér - nemusí to být rovnou greenstar, ale třeba omega nebo champion (mmch v usa tyhle stojej kolem 250 dolarů, GS kolem 450, u nás asi tak dvakrát tolik), no a taky nízkoteplotní dehydrátor. ale nebudu předbíhat, jakožto člověk, co u ničeho nevydrží a neumí dotahovat věci do konce, si to třeba s vita ještě rozmyslím... 😀

s.arik
13. led 2009

hořčičné semínko mají u nás ve zdravé výživě, myslím že se to i klíčí na klíčky 😕 normální hořčici moc nemusím, ale tohle někdy k salátu vyzkouším.

makové koule jsem nikdy nedělala, jenom zatím mák s banánem 🙂 ale banány jsou teď všude zelené nebo nad 30Kč, to nekupuju...22 je hranice.
tak proto chci zkusit koule 😎

macik
13. led 2009

lišti,nejseš náhodou taky beran...já mívám hrozné potíže dotahovat věci do konce.....dneska asi zkusím pokračovat v půstu-no, uvidíme, jak se budu cítit během dne, zatím ok, probudila jsem se naprosto v pohodě....a musím si pochválit škrabku na jazyk, hned to udělá v puse příjemnější prostředí

jajinak
13. led 2009

Tak jsem včera vydržela do těch 4 odpo nepít.Dnes pokračuju,hlad nemám vůbec,chutě jsou občas na ovoce,mám ho tady čerstvě nakoupené a když ho chystám dětem,tak to krásně voní,ale nic,co by se nedalo překonat.Včera jsem vařila zelenin.rizoto,krásně mi vonělo,to jo,ale chuť jsem na něj ani neměla.Špatně mi není,ani na zvracení,ani hlava nebolí,akorát jsem víc unavená a zesláblá,jako by na mě "něco lezlo",trochu mě pobolívají kyčle(asi se tam něco čistí) a je mi zima.Budu si muset dojít zatopit.Dneska už bobovat nejdu,ale na procházku půjdem.Tak snad to datáhnu dokonce 😉

jajinak
13. led 2009

Macíku,kdes prosímtě koupila tu škrabku na jazyk?Já si ho denně čistím normálním kartáčkem na zuby,no,lepší než nic.V puse nijak pěkný pocit 3.den půstu nemám 😝

macik
13. led 2009

jajinak-kde jsem ji koupila už nevím, ale když zadáš do googlu škrabka na jazyk, tak vyjedou...třeba tady je jedna-

http://www.lekarna.cz/g-u-m-dual-action-tonque-...

jajinak
13. led 2009

Díky,tak se poptám nejdřív v lékárnách u nás.

s.arik
13. led 2009

jajinak,
si dobrá, vydrž 🙂

já jsem včera během výpadku koně snědla druhé pomelo....to není provokace na půstující 😀 jenom konstatování - nakoupila jsem plný batoh a igelitku ovoce a už tu z hoho nemám skoro nic! 😠 🙄 s mojí žravostí abychom si snad pořídili na nákupy auto 😝

listicka77
13. led 2009

sari, jaké auto??? snad by stačil trakař nebo dloukolák, ne? 😀

maci, jo, jsem beran. ty též, jo? haha.

jaji, ty jsi fakt frajerka!

lubii
13. led 2009

haha,aj ja som baran. Ale ja vás len čítam a ticho závidím vašu vôľu.Ja som sviatky totálne nezvládla, samé sladkosti, koláčiky a ešte plno návštev a každá doniesla dalšie sladkosti a čokoládky. Jedine čo som dodržala boli ovocné dopoludnia. Ale včera to už bolo lepšie. ráno jablká, na obed veľký grep, potom šalát z pekingskej kapusty, ale večer som si musela dať 2 chleby s maslom a paprikou a potom ešte trochu čokoládky 🤐

jajinak
13. led 2009

Holky,díky moc! 🙂
Frajerka si nemyslim,že jsem,však je spousta těch,co vydrží mnohem dýl,ne?
Zítra ráno končím.Víc bych se snažila dát,jen kdybych byla vážně nemocná.Ty 3 dny a 4 noci mi stačí.

lubii
13. led 2009

jajinak, si fakt dobrá 😉 , ja idem v piatok na jednotku

lenkakt
13. led 2009

místo škrabky na jazyk dobře poslouží i obyčejná kovová lžička
kartáček je nevhodný, dráždí jazyk

lenkakt
13. led 2009

jajinak, jsi dobrá!
je spousta těch, co nevydrží ani 2 hodiny 🙂

jajinak
13. led 2009

Děkuju všem za podporu 🙂 .Už nemám chuť jen na ovoce,ale dohnaly mě chutě i na vařeniny,tousty se sýrem a se šunkou,zbylé rizoto od včerejška,ale vím,že bych si tím všechno pokazila a ty 3 dny by byly k ničemu.Takže musím vydržet do rána.Jinak mi je pořád stejně,horší to není,ale mám pořád studené ruce a nohy a je mi zima i když tu máme skoro 25 st.Už se tááák těším na ovoce 😵