Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jabrunko
8. led 2009

Listi co boby? daji se? ja som prave uvazovala, ze si ich kupim, ale prislo mi to, ze ak mi nebudu chutit, co s tym ... tak som radej kupila raw kakao praskove ...

ladu presne... inspirativne ... ked sem nakuknem, hned si idem dat nejake ovocie, alebo zeleninu, alebo nieco namocim 🙂

jajinak
8. led 2009

Ladunko,u každého trvá detoxikace různě dlouho,já ji moc nepociťuju a naopak mě přestala bolet hlava,která mě před tím bolela dost často.Začala jsem s tím v září a postupně jsem zvyšovala denní podíl raw.Nejprve ovocné ráno a celé dopoledne,2 jídla vařená denně,večer salát,asi od listopadu už jen jedno vařený jídlo-oběd a teď od nového roku jsem 8 dní 100%raw každý den.Ani jsem nevěřila,že to dám,ale povedlo se,ale neplánuju to tak napořád i když by to bylo dobrý,ale mám pořád chutě na vařeniny,takže tohle 100% období prodloužím na co nejdéle to půjde a pak aspoň několikrát týdně.Ostatní dny jedno nevita denně.Naplánováno to mám hezky,tak jsem zvědavá 😉

Jabrunko,boby jsou nesladké a hořké.Když nevím co bych snědla a nechci se nacpat něčím,čeho bych pak litovala,tak jsou dobré 😉 Ovšem raw čokoláda je excelentní 😵 😵

s.arik
8. led 2009

ladunko,
my tu o tobě mluvíme, doufám že se nezlobíš 😀 ale tohle prostě nelze nechat bez reakce, takový vážný zdravotní kiks v souvislosti s raw.

asi to vidím jako jajinak, za tu migrénu mohlo něco jiného, ovoce jenom tělo čistilo a spustilo to dříve a lehčeji (pokud tam vůbec je nějaká souvislost), než by se to projevilo bez ovoce (neber to prosím jako rýpání, ale chce se mi citovat gedren nebo Oleho - vidíte zadky příšer, jak odcházejí, buďte za to rádi)

ale je to těžké posoudit, nevím.

každopádně být tebou, taky se už ovoce bojím
😀

no ale kdybys vitariánství věřila a byla jako já přesvědčena o tom, že vše tepelně zpracované je jed, a tělu to dobře nedělá......je to jako droga, máš ji = neutrální stav, nemáš ji = je ti hrozně zle.
prostě absťák po té husté krvi po pečivu nebo teplém....
kdybys tomuhle věřila a přešla na raw zcela, NIKDO nemůže říct, kdy by ses vyléčila ze všecho možného a kolik energie bys cítila. ale lidi, co do toho šli, nelitují.

osobně jsem se setkala s Hugem z Hor, je taky z Ostravy, na raw nevím teď jak dlouho, dva roky asi? No a on si tak vyléčil vysoký tlak, astma, alergie, shodil z 110kg na 60kg, zmírnil příznaky Gilbertova syndromu......a je jeden z mnoha.

s radostí jejich řady rozšířím 😀 ostatní ať si teda jedí co myslí, možná že raw není pro každého....ale myslím že omezení je v hlavě. že každé tělo chce raw, o tom jsem přesvědčena.
super, už mám nálepku fanatika 😀

s.arik
8. led 2009

jabrunko, boby jsou na nic, rovnou zpráškované raw kakao je podle mne lepší.

jako mi boby chutnají velmi, ale mixlé s banánem nebo oříšky v "kuličkách", takže prostě raw kakao má asi stajnou chuť, ale lépe se s ním manipuluje, nemusíš nic mixovat.......

s.arik
8. led 2009

mám těch bobů kilo a nelituji, nicméně až dojdou, koupím si raw prášek.

s.arik
8. led 2009

ladunko, ještě poslední věc, hodně lidí se zarazí, že tepelně zpracované je jed, a hned to odsoudí jako blbost, protože je to přece normální, jíst vařené a pečivo....

ale oni nevědí, že lidé na raw se stávají více zdravější, výkonnější, duchovnější, že se vyléčí z některých nemocí, že (aspoň někteří) žijí déle.

víš třeba i té imunitní reakci na vařené? proč se lidem chce po obědě spát? protože bílé krvinky vystartují jako kdyby byla v těle infekce, něco cizího. napráskej se stejným nebo větším množstvím raw-salátu a bílé krvinky ani nemrknou - takovou stravu nepovažují za ohrožení těla 😵

no a pak ty studie, o těch látkách karcinogenních v pečivu.....o tom, kolik látek je termolabilních a všechny enzymy a některé vitamíny jsou ve vařeném zničené a nevyužitelné........argumentů je mnoho.

končím, dítě volá.

s.arik
8. led 2009

víš třeba i O té imunitní reakci - vypadlo mi O a nejde tomu rozumět 😝 🙂

listicka77
8. led 2009

hmmm, koukám debata o zdravotních dopadech... bráchovi konečně přišly ty výsledky z belgické kliniky. je toho spousta, ale jedna z hlavních věcí je, že má nějaký velký problém se zpracováním nebo vstřebáváním nebo čím fruktózy. takže doporučovat mu raw stravu, založenou z velké části na ovoci, je teď bohužel bezpředmětné. vynechat fruktózu je nejdůležitější doporučení, co dostal. ☹

s.arik
8. led 2009

lišti, ale v zeleném fruktoza není 😵 tak mu kup jako dárek CH nebo MJ

dgm
autor
8. led 2009

Listi, tak to je blbe... dostyal od Jeziska nejake ty knizky?

Jedine bych tiporadila znovu to otevrit na vitarian.cz, skoda, ze ses tam k tomu minulemu nehlasila ...

dgm
autor
8. led 2009

Sati, jeste pro ladunku a x by byl taky dobry jeden clanek, kdysi jsem ho sem davala a ty pozdeji taky, ale ted to nemuzu najit, bylo tam psano neco o nesnasenlivosti ovoce a pokracovalo to energii potravin, nejake obrazky zareni atd...nevis?

dgm
autor
8. led 2009

Jo a Ch nebo MJ jako darek by bylo dobre, GW k tomu dodava jeste motivacni brozurku, to je motivacni az az

listicka77
8. led 2009

dgm, nakonec jsem sice koupila morseho a kentonky, ale nedala jsem mu to. přemýšlím, jestli pohledat ještě něco jiného k detoxikaci. no nechám mu čas na konvenční léčbu, doporučili mi asi 12 léků.

listicka77
8. led 2009

mu, ne mi.

kakaové boby mi samotné moc nechutnají, přikusuju k banánům dle sarika.

dneska dorazil můj vysněný vánoční dáreček, tyčový mixér. tak přemýšlím, na čem ho hnedka vyzkoušet. asi na hráškové polívce.
řeším furt tu mraženou zeleninu, jestli je raw. kupovala jsem dneska ten hrášek. měli tři druhy. na jednom bylo napsáno, že je předvařený. na dvou nic. tak nevím, jestli to znamená, že předvařený není a nebo to jen neuváděj. ☹

dgm
autor
8. led 2009

Listi, ja kdyz mam u neceho pochybnosti, tak pisu vyrobci mail, chci znat podrobny postup pri vyrobe ...

listicka77
8. led 2009

googlila jsem kvůli tomu např. stránky mochovských mrazíren a nenašla. asi žádný nemaj.

listicka77
8. led 2009

polívčička dobrá. použila jsem asi půl pytlíku hrášku a jedno avokádo. ale avokáda je tom až moc, musela jsem to dost osolit, aby mi to fakt chutnalo. ještě jsem si na to nasypala nať mladé cibulky. mňam. to by jedl snad i chlap, kdybych mu neřekla, co to je.

avokádo to rozšmelcuje na kaši i bez vody. hrášek teda ne. jsem zvědavá, jak si poradí s máčenými semeny/ořechy. uvidím zítra. je to to nejvýkonnější na trhu (750 W), tak snad to bude schopné lecčeho. 🙂

s.arik
8. led 2009

a ta hrášková byla z mraženého, ohřátá jen na prst, raw? 😕

listicka77
8. led 2009

jo, sari, ale jak jsem psala výše, nejsem si jistá, že ten hrášek neprošel tepelnou úpravou před zmražením. ☹

koukám, že na AP se furt jede o vita, ale asi se nezapojím, jestli to začalo už ráno, nezvládnu to asi dočíst.

dgm
autor
8. led 2009

Tak mam clanek, kde se pise o energii, ale porad to neni to, co hledam ...

http://chromik.wz.cz/43skryta_energie.html

dgm
autor
8. led 2009

To je tak paradoxni, treba hnedle vedle nas je tema rakovina plic, myslite, ze nekoho napadne nakouknout sem?, Zvlaste, kdyz uz vyslo najevo, jak je na ozarky a chemo mezi vedci novy nazor...

Novy pohled na chemoterapii a ozarovani:

http://www.lidovky.cz/vrasky-z-pojistky ... n_veda_val

novy pohled na nadorove bunky:

http://www.lidovky.cz/nevitana-smrt-jed ... s=081211_0

Tak by me zajimalo , kdy se tyto poznatky zavedou do praxe, jak dlouho se pojede jeste podle starych koleji? Kdy uz se lekari konecne dozvedi o pustu?????

listicka77
8. led 2009

mražení dle bonduelle: http://www.bonduelle.cz/strana2.php?jmeno=zmraz...
komu se nechce koukat a chce slyšet výsledek, tak součástí procesu je blanšírování. ☹ mám obavu, že na trhu nebude jediná raw mražená zelenina. to mě fakt dost mrzí. ten hrášek bych ocenila. taky mám ráda kukuřici.

dgm
autor
8. led 2009

Listi, ze to vsechno blansirujou bych rekla, protoz e i v navodu k mrazaku je doporuceny postup blansirovani, aby zelenina zustala atraktivne pekna ...

jajinak
8. led 2009

Dgm,z diskuse rakovina plic sem určitě nikdo nenakoukne a ani nemá cenu tam něco psát,páč jsou tam některé tváře,které se v jiných diskusích projevily vůči Tobě dost negativně,když to napíšu kulantně.Je to ztráta času.Kdyby o to měl někdo zájem,napsal by sem.

jajinak
8. led 2009

Mám jednu možná směšnou otázku:obsahuje zelená paprika chlorofyl,když je zelená nebo chlorofyl je jen v listové zelenině?

jajinak
8. led 2009

Pomalu mi dochází Chlorela,tak jsem si objednala ječmen.Už se těším,jak si od jara do podzimu budu šťavit hlavně pampeliškové listy(nebo i jiné zelené)a MJ si nechám zase na zimu.

Šári,kdy začínáš s tím půstem?J8 jase se přece jen rozhodla,že tu trojku dám hubnutí nehubnutí 😎 Pročistit tělo je mi důležitější.Já začu v pondělí.Ale myslim,žes psala,že do toho jdeš už v neděli,ne?

jajinak
8. led 2009

Překlepy:Já jsem se...

dgm
autor
8. led 2009

Jajinak, no ja si myslim, laicky, ze chlorofyl je vsech rostlinach, nekde jenom male mnozstvi, co je hodne zelene, tak tam je ho nejvic ... , nejvic podel me trava, tj vsechny zelene listy a za dalsi v rasach

elitera
8. led 2009

Holky, máte (nebo jsou obecně) nějaký stránky, co je vhodný a nevhodný a kdy jíst? Základ jsem celkem pochytila (teda základ - ovoce ráno, zelenina večer), ale nepochybně tam bude x dalších doporučení, abych při vitapokusu nestrávila týden s průjmem na záchodě 😉 Děkuji!

dgm
autor
8. led 2009

Elitero, je fura knizek, jsou tady vsechny vyjmenovane, holky, nektere, toho cetly vic, ja jako jednu hodne dobrou kazdemu doporucuju Zazracna detoxikace, napsal Robert. S. Morse, tak tam jsou i nejake recepty a hlavne ta vysvetlujici omacka, proc vita ano.

Jinak nejvice informaci pokupe najdes na strankach vitarian.cz.