Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

lubii
20. led 2009

Líšti, perfektná 😵 😵 😵

Aký je rozdiel medzi zlatým a normálnym ľanom? Aj ja mám doma len normálny. Len neviem, na čom ho pomlieť.

vikinka27
20. led 2009

lubi, na makovom mlynceku??? ak nemas kavovy... ja na makovom meliem sezam.

lubii
20. led 2009

Nemám ani makový ☹

lubii
20. led 2009

Síce v mixéri je aj makový, ale taký divný. Skúsim. Prídete v piatok? Možno sa mi ju podarí urobiť 😅

vikinka27
20. led 2009

uz som pisala, mne to nevychadza :( dofrasa, na tu roladu by som sa nechala nalakat... 😎 😎 😎
(hm, asi si ju budem musiet urobit sama... asi mi to fakt casovo nevyjde :( )

s.arik
20. led 2009

holky já jím syrový i dávám do chleba jak zlatý tak tmavý len a rozdíl v nich nevidím.... 🙂

listicka77
20. led 2009

co se týká lnu, tak jsem už taky mockrát přemýšlela, jaký je rozdíl kromě barvy a ceny (zlatý u nás o 3 Kč levnější). použila jsem zlatý, aby to nebylo tak tmavé. ale z tmavého zase bude na řezu větší kontrast, tak to bude taky pěkné.

viki, sezam na makovém? a jde to dobře? chystám se to zkusit, kávový jsem tím málem zavařila.

sari, ty bys neochutnala??? to bys mě teda urazila! 😀 musela by sis přitom říkat "je to raw - je to raw - je to raw..." 😀 (no ale já miluju štrůdl i pečenej, žemlovku též)

lenkakt
20. led 2009

zdravím ough, uspořádáme někdy libereckou vita-párty! namočenou pohanku s mákem a jablky miluju.

já si ovocná dopoledne chválím víc a víc, mj. i proto, že to motivuje i ádu ke konzumaci něčeho jiného, než jen housek se sýrem 😉
je mi skvěle a nemám chuť mlsat, poslední dva dny se mi skoro ani nechtělo do vařeného oběda, mám příjemný pocit prázdného, ale nehladového žaludku. dobré.

ale zas, že jo, dostala jsem od mamky kolekci oříškových čokolád k narozeninám, tak jsem tu u počítače, hlídajíc spící děcka (jsou v patře, naši dole, ach jo ☹ snědla dvě tabulky!!!! jsem nabuzená, neusnu a vůbec... ale dobré byly, to zas jo

lenkakt
20. led 2009

listi, já jsem předevčírem mlela sezam na makovém ručním mlýnku a šlo to skvěle.
nakonec z toho byl domácí čokoládový sen a je moc dobrý. manžel si ho prý vezme jako energetickou bombu na zimní přejezd velké fatry (už si to plánoval: v jedné krabičce sádlo od tchýně, ve druhé vita čokoláda od manželky 🙂

vikinka27
20. led 2009

listi, lenka uz odpovedala, ale ano, ja tak meliem sezam stale. len je to trochu menej pohodlne riesenie ako kavovy... (a tak ked som pohodlna, nesiem si sezam k mamicke 😉 )

bohuzial, MOJE ovocne dopoludnia nemotivuju nikoho, starsieho syna musim na ovocie rano presviedcat, mladsi ma ma na haku 😀 ale s ovocnymi vecerami problem nemaju... 😨

listicka77
20. led 2009

jé LB vita sraz! budu mít v Liberci nějakou práci. jenže jak někam jedu, tak vždycky hledím bejt rychle zpátky u dítka. a s sebou ji vzít nemůžu. ☹

listicka77
20. led 2009

teda MOŽNÁ budu mít v LB práci. 😀

jabrunko
20. led 2009

caute, len nakukujem 🙂 listi a ten sezam a hrozienka nebolo treba namocit?
aj ja chcem ist do LBC!!!

listicka77
20. led 2009

jabru, ten štrůdl je ze lnu. sezam jsem tu řešila kvůli chalvě (100 g sezamu, 2 lžíce medu, libovolné sekané ořechy). len ani rozinky jsem nemáčela, dodávala jsem vodu do těsta. teď si myslím, že by bylo optimální umletý len nechat trochu nasáknout vodou a smísit se suchými rozinkami, ale nejsem si jistá. třeba by to pak bylo mokré moc, to se těžko odhaduje.

jabrunko
20. led 2009

ok, dik, vyzera to fakt uzasne ... kedze sa D. zobudila, ked som bola v sprche a uz ju mam pri sebe, neda sa mi nic namocit a tym padom skusim zajtra na sucho ...
listi vravis ze raw olivy su dobre, ja olivy mozem .

listicka77
20. led 2009

jabru, jsou úplně jiné než normální. ale já si rychle zvykla a mám závislost. 😀 jsou hooodně výrazné, krájím je do salátu na malé kousky.

jajinak
21. led 2009

Raw olivy mi zezačátku nechutnaly,ale pak jsem si na ně zvykla a teď je miluju.Taky je dávám do salátu,ale nekrájim,prostě tam vždycky tak 4 nebo 5 oliv hodim a jim.A to samý mám s raw řasama.Někdy už je ujídám samotné.

listicka77
21. led 2009

dneska jsem pracovala až do čtyř. asi ve tři jsem sežrala 4 řádky 80% raw čokolády a udělalo se mi z ní špatně! 🙄

dgm
autor
21. led 2009

Je, listi, co to ctu? Nemela by ses radsi jednou za cas poradne dospat? Ta cokolada je dost nakopavaci, ale kdyz to telo jenom stimulujes jidlem, tak ten spanek presto chybi ...

s.arik
21. led 2009

lišti, co si jedla před čokoládou a kolik? ☹

s.arik
21. led 2009

a fakt by sis měla najít někoho na hlídání a robit ve dne, anebo zkrouhnout práci!!!
obojí sice umenší finance, ale osmihodinový spánek za to přece stojí! jsi na mateřské, tak ať prachy nosí chlap a stát 😔

listicka77
21. led 2009

sari, no co ti budu povídat, nebylo toho málo a bylo to různééé. ale ve chvíli, kdy jsem tu čokošku ládovala, jsem měla pocit prázdného žaludku.

co se týká tvých rad - jsem sova, vždycky mi šlo pracovat líp v noci než přes den. hlídání za prachy nehrozí, to by se muselo odehrávat TADY a to by bylo o ničem. (by si chvíli hrála s hlídací paní a pak by začala lízt po bytě a hledat "mamamamamam"). občas lifruju k mámě, ale nějak za tu dobu nikdy nic pořádně nestihnu. jinak bych samozřejmě nemusela pracovat do čtyř, kdybych práci furt neodkládala a nečuměla na koňa a na vita. jsem líná jak veš. spánek občas doháním přes den. ponocovat jsem se naučila už před tím, než přišel velký nával práce, protože mě nebaví být furt buzená (čím míň spánku - tím míň přerušení 😀). ale až dokončím to, co te´d nejvíc hoří (snad za pár dní), tak možná zkusím jednou taky jít spát před půlnocí. co mi dává stát, je milé, ale nestačí to. a za 3/4 roku to spadne na půlku.

jo jinak včera jsem to celý den přeháněla s ořechy a semeny, čehož výsledkem byla návštěva záchoda asi 5x (myslím, že to nastartoval ten len ve štrůdlu, zbylé ořechy to jen dovršily).

listicka77
21. led 2009

zkušenosti s mletím:
mlýnek na mák je prostě určený na mák, ten s ním jde skvěle. mám prima mlýnek po babičce z výbavy (svatbu měla 1937).
sezam - šel mlít dobře, ale je umletý nahrubo. z toho kávomlýnku byl opravdu jemně. akorát že zas málem zavařil motor a nažhavil se tak, že určitě nebyl raw. achjo a já myslela, že si budu dělat domácí chalvu a čoko-sen a tak. ☹
len - zkusila jsem i len, který jsem za účelem placek předtím sekala v sekací nádobě k tyčáku, což nemělo moc efekt, tak jsem apoň část chtěla mít jemněji. šlo to pěkně ztuha, až to došlo do stadia, kdy už ani nešlo otáčet klikou, tak jsem to vzdala.
achjo, copak nemůže být jedna univerzální věc, která si poradí se vším?

vikinka27
21. led 2009

listi, ja do halvy davam ten z makomlynceka... nejak mi ta konzistencia nevadi 😅

listicka77
21. led 2009

nojo, když já jsem se rozmazlila tím jemným. 😅

dgm
autor
21. led 2009

Psala jsem na SOS - sdruzeni obrany spotrebitele, nejake dotazy a tak jsem se taky zeptala na ty kokosy, tak mi odpovedeli, ze reklamovat se to ma, nejpozdeji ale druhy den od nakupu. Protoze kdyby to bylo dyl, tak se muze obchodnik vymluvit, ze zakaznik tomu nedal doma odpovidajici podminky.

s.arik
21. led 2009

dgm, dík, dobré vědět.

včera 100% raw a navíc mikrofúd 😀
dnes zatím také 100% raw, průjem není, jídlo: hromady jablek, pár kiwi, banánů, hrst slunečnice a vlašáků....mám hlad, nevím co jíst...namočené semínka už nemám, tak si asi dám pár pomerančů.

lenkakt
21. led 2009

závidím všem mikrofúdúm, já sice držím ovocná dopoledne, ale uffff... odpoledne sežeru na co přijdu.
naštěstí jsem zrovna u rodičů a oni jsou takoví asketičtí, tak toho tu moc není, vyjma těch čokolád, co jsem dostala k narozeninám. zas jedna padla...

s.arik
21. led 2009

já na mikrofúd nejedu....ale když někdo půldne blije a s.re, tak toho moc sníst nestihne 😀

lenkakt
21. led 2009

hele, sari, vrtá mi to pořád hlavou: všiml si tvůj muž, že jsi tak výrazně změnila jídelníček? protože u nás by mi to "neprošlo", my o sobě víme úplně všechno (jsme asi jak spoustovi). jenže na druhou stranu, taky si vzájemně do svých úletů nemluvíme a jen se v nich podporujeme a pobaveně sledujeme, kam to ten druhý dotáhne.