Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
27. lis 2008

jsem sem dávala ten link, jak to vypadá, ale on nefungoval. tak jinak.
http://www.lifefood.cz/katalog/opravdu-susene-s...
http://lifefood.eu/eshop/index.php?page=shop.pr...
lepí to těmi rozinkami nebo datlemi. a samozřejmě taky trochu slizem z pohanky.

s.arik
27. lis 2008

jj, link mi nefungoval, ale produkty jsem si našla v e-shopu sama...jenom tam myslím nepsali, zda je pohanka celá nebo mix, tak mě udivilo že je někde i celá.
díky za rady, už se to suší...

listicka77
27. lis 2008

moje dítě je posedlý rajčatama. dneska k večeři měla 4. teda ne normální, ale takový větší cherry - tak 4 cm v průměru.

jajinak
27. lis 2008

Těma pohánkama jste mě namlsaly,taky je zkusím.
Konečně mi přišel balík z Lifefoodu,už jsem si přidala do večerního salátu sušené olivy,ty mi moc chutnají.Načali jsme jednu raw čokošku,tu 80% a hned jsme ji snědli,všichni 4 dohromady.Výborná 😵 .Klukům taky chutnala i mhd nepoznal,že je "jiná"(syrová),ani mi to nechtěl věřit.Takže od příště s ní musíme šetřit,myslela jsem,že na ní budu sama,ale ve 4 mi moc dlouho nevydrží.

s.arik
27. lis 2008

jajinak 😀 je třeba býti krkavčí matkou a "čokoládu" dětem striktně zakázat 😀 nebo přinejmenším tomu mladšímu 😀
ale ta cena je fakt šílená ☹

dgm
autor
27. lis 2008

Ahoj, tady se pece, taky musim neco s tou pohankou udelat. Mam akorat onycejne jablkove se skorici, se sezamem, s kokosem, a s liskacema a medem. Tak uz toho taky ubyva, do vanoc musim zacit znovu.

dgm
autor
27. lis 2008

Taky jsem dala dneska dotaz na vitarian.cz, jak ostatni pojidaji tu chlorellu, pokud je v tabletach, jestli to rozkousavaji nebo co, tak Slunicko odepsala, ze taky rozkousava, ze je to jidlo. Jenom mi to lezelo v hlave, abych vas zbytecne nepletla, protoze mi to prave pripadlo prirozene, tak ze to tak radim i ostatnim. On totiz chlorofyl ma i dalsi dobrou vlastnost, ze je zdravy na zuby, hodne zeleneho kousat, v lete nejlip zive rostliny, a zbavi se clovek paradentozy, ruznych zanetu, aftu, prospeje to.

dgm
autor
27. lis 2008

Listi, dobra reklama - Stepanka 🙂

jajinak
27. lis 2008

Šáriku,tomu menšímu sladkosti skoro vůbec nedávám a tomu většímu jsem to taky dost omezila,ale ptá se denně.Ale říkala jsem si,že když je tahle čokoláda zdravá,že udělám vyjímku.Ale zase na druhé straně je to pořád čokoláda a že je zdravější jim je asi jedno,takže je mi jasné,že přiměřeně.
Chlorellu jsem dnes prvně rozkousala a zatím nic moc,ale zase odpor k ní nemám,takže si zvyknu,ale ani na krabičce není psáno,že se má rozkousat,takže díky za upozornění.Jen mě překvapilo to dávkování-3xdenně 2 tablety 😕 ,to je 6 denně,to se mi zdá dost.

s.arik
27. lis 2008

CH: no není to doplněk stravy, ale jídlo 😅
aspoň po takové dávce nebudu mít černé svědomí, že na zelený salát opět nedošlo 😔
dneska moře ovoce a trochu semínek, ale vůbec žádné zelené 😠 a z vařenin jsem měla oběd, zeleninovou polévku...celkově jsem spokojená a 90% vita mi vyhovuje, jenom k zelenému se poslední 3 týdny ne a ne dokopat.

listicka77
27. lis 2008

no já k obědu rýži s rajčatama a raw olivama, k večeři ten žitný chleba. teď do sebe statečně tlačím salát - trochu ledového, 2 rajčata a kopec babyšpenátu. štve mě, že tohle listí prodávaj v tak velkých dávkách, zelenýho by snad stačila hrst denně, ne?

jabrunko
27. lis 2008

hm a my mame topeni v podlaze a na kamnech by to asi bylo spis peceni, nez suseni 🙂
a raw cokosku som na v sk shopoch nenasla :( akurat kakaove boby, tak aspon usetrim ...🙂

Sari ja som sa tiez nedokopala k ledovemu salatu, stal 50sk ... ale uz mi tu rasi na okne pazitka 🙂

dgm
autor
27. lis 2008

Ahoj,
Jabrunko, no zdrave to bude, ta firma je dobra, cukr tam neni, tak jedine, jestli ti jde o to, aby to bylo raw, tak zalezi na tom, jestli kdyz je to sirup, tak jestli to zahustovali vysousenim nebo varenim a odparovanim. Ja bych asi primo do te firmy napsala, jaky je technologicky postup, ze by te zajimalo, jestli to prochazi vyssi teplotou jak 42 - 45 stupnu. Ale do firmy, ne do e-shopu.

listicka77
27. lis 2008

jabru, tady mají všeeeeechno! http://www.g8.sk/index.php?page=lifefood
takže neušetříš 😀

dgm
autor
27. lis 2008

Pro ty, co chytnou Markizu - my ne
kopiruju prispevek z dneska z pust.cz:

Pozrite si TV Markíza reláciu Reflex z denšného dňa - 27.11. - posledný príbeh z troch - príbeh pána, ktorý je presvedčený o tom, že sa vyliečil pôstom - vyše 50 dní !!!????
- tu je jasne vidieť, aká hrozná nevedomosť o pôstoch koluje medzi ľuďmi a že kto ešte naozaj nedržal pôst o čistej vode, nevie o čo ide....

ale ako som pána sledovala, môj subjektívny pocit mi hovoril, že si poriadne pomohol už aj pitím štiav a jeho telo muselo tancovať od šťastia, že ho aspoň na čas odbremenil....

listicka77
27. lis 2008

jinak moje pěstitelské neúspěchy jsou neuvěřitelné. nedávno jsem koupila v plusu v květináči biopažitku. no nezalejvala jsem, tak chcípla. tak jsem tenhle týden koupila další, zalejvala a stejně žloutne, ztenčuje se... já nevím, co dělám špatně! 🙄
ochutnala jsem poprvé vanilkové pohánky a nič moč teda. jak je to z té mixlé (nebo mleté nebo jaké) pohanky, tak je takové moc hutné. a je tam nějako málo datlí... kokosové jsou lépší. tož to jsem zvědavá, jak sari a její výtvor. 🙂

jajinak
28. lis 2008

Chlorella-na lahvičce je přímo napsáno,že to je doplněk stravy 😉 .Jelikož mám denně ledový salát i špenát,tak dávkování snížim.Před chvílí jsem dala jednu tabletu P.,rozkousal,ošklíbal se,"neni dobrý",ale nevyplivl a spolkl 🙂 .Tak uvidíme příště.Ale je tam teda napsáno,že není pro děti do 3 let,to nechápu proč.3 mu budou za půl roku,tak to nebudu řešit,stejně toho moc mít nebude,občas mu ji podstrčim.

listicka77
28. lis 2008

jaji, kdyby to mělo být určeno pro děti do tří let, tak to musí projít nějakým složitým schvalováním. takže pro výrobce je jednodušší napsat, že to pro děti není. (to je jak když ti napíšou na hračku, která je zjevně určená pro kojence, že není vhodná pro děti do 3 let - a hned jsou z obliga, když se tím dítko zadusí)

kristulatko
28. lis 2008

holky, me se pohankove placky nepovedly, seskrabavam to z plechu lzickou. nespojily se, malo rozinek...
do jednech placek jsem prisypala ovesne vlocky s klicky, to nasakne vodu/sliz a dobry, nevim, zda je to uplne raw, ale co uz...ted se mi susi dalsi, tak uvidim.

jezis, uz se musim dokopat k objednavce z lifefoodu, vanoce se blizi, tak aby balik nejak rozumne dosel...

a musim si postezovat, vcera jsme tu meli zname a "parili", tak jsem hresila a hresila...ne ze bych si to vychutnala, spis jsem to brala jako spolecenskou nutnost, at nevybocuju. a to jsem si koupila schvalne hromadu hroznu, ze budu uzobavat. ¨kvuli nim jsem nakoupila tycinky slane a udelala velice neraw rybi pozanku (tu jsem jen olizla pri priprave), a nejake oplatky. a prave ty oplatky (sladke 😠 ) me zviklalo. hm.
dnes rano uklizim a tak ze zvyku (prece to nevyhodim) strcim posledni kousek oplatku do pusy a bylo mi taaaak tezko, par hodin jsem to citila v zaludku, jak to tam lezi a tizi me...takze syrove ovoce po ranu nebo stavy je nej, uz je ze me asi zavislak. musim se hezky vratit ke svym novym zdravym navykum a pristi party uz ustojim... 😉 (myslim, ze dalsi akce ale dlouho nebude. byla to spois vyjimka, a protoze jsem "hladova" po posezeni s prateli ci jinymi aktivitami bez deti, to tak dopadlo. z euforie, ze se deje NECO jineho nez kojeni, curani, vareni nebo ukladani do postele jsem se holt neudrzela...... ha ha ha, pekna vymluva, ze 😀 )

jabrunko
28. lis 2008

listi, jej ten biosen nepoznam a prito sidlia u nas za rohom 🙂 skoro 🙂
kamosi co maju bioshop mi tvrdili, ze sa polotovary nedaju posielat a preto ich nemaju
dgm, do weledy skusim napisat
dik

jabrunko
28. lis 2008

kristulatko, to je prave aj moj problem, ze dojidam 🙂 hele musis zavolat nejake raw kamose 🙂

dgm
autor
28. lis 2008

Ahoj, dam vam sem zajimavy nazor:

https://www.youtube.com/watch?v=S9Jqcoufi1c
macik
28. lis 2008

tak nějak to vnímám trošku taky, i když plně se s tím ztotožnit nemůžu...sama sebe řadím do kategorie lehce nadprůměrné iq (ovšem zas nijak vysoké-jen ten lehčí nadprůměr), která ovšem nemá potřebu utrácet miliony za zblbnutí průměrných...jen chci sebe a své blízké toho ochránit....btw když člověk vidí situaci na dnešních základkách, tak je to zcela zřetelné-chytré děti jsou v menšině...

jajinak
28. lis 2008

Tak kluci chlorellu neberou.P.ji sice ráno rozkousal a spolkl,ale teď už ji nechce a plive a L.ji do pusy nejdřív nevzal vůebc,pak se nechal přemluvit a kousek ukousl,ale hned vyplivl.Takže jim ji občas zkusim rozdrtit a dát do nějakého pití,když zelené listy nejí.L.je vůbec dost skeptickej k novým věcem,vločky s rozinkama taky nechce,P.chutnají,pohanku s jablkem nebo čímkoliv jiným taky ne,semínková a ořechová mlíka taky ne,ani s medem nebo kakaem,P.je má moc rád,asi je to tím,že je 7 let zvyklej na něco jinýho a už ho asi nepředělám.Aspoň,že to ovoce a zeleninu jí.

s.arik
29. lis 2008

dneska už tu CH objednám 😵
a jak chutná jajinak tobě? sem to asi přehlédla...

jabrunko
29. lis 2008

tak ja si miesto CH a MJ dam radsej tu pazitku a klicky a mozno ten brezovy sirup /uz som tam pisala/ ... mne tie formy v krabickach moc "zive" nepripadaju
ale teraz lahodka ... rozbila som kokos, v ktorom ostal cely maly kokos, takze teraz si krajam kruzky kokosu a namacam do kakaa /mleteho neprazeneho, ktore som vcera zakupila/ a je to mnamka 🙂
mam aj pohanky a raw cokoladky a je to mnam ... chcela som aj boby, ale ta mleta forma mi pripada uzitocnejsia 🙂 ...tos tak moj nakup v biosne 🙂

dgm
autor
29. lis 2008

Ahoj, jasne, ze cerstve zelene je nejlepsi!!!!
Ta chlorella GW ma docela jemnejsi chut, nez napriklad morske rasy, ty teda citi rybinou vic.

Jabrunko, nevim, jestli jsi cetla tuto diskuzi na vitarian.cz:

jak moc jsou ty ceny vyhodne ??, ma dost velkou nabidku...

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=9&t=1420

Jeste k tem kokosum, povidalo se o tom i na vitarian.cz, existuji i mlade zelene kokosy, daji se dokonce koupit i u nas, tam je hlavni ta voda, hodne vody, duznina uz neni tak dulezita, ale je to pry opravdova lahudka. Az pojedu do Brna, tak se na trznici mrknu, nekde u vietnamcu ...

dgm
autor
29. lis 2008

Jajinak, neztracej nadeji, ze synacek jedl 7 let neco jineho a ted ho nepredelas 🙂
Podivej se na moje tri mladata jak rychle a rady si na nove zvykaji.