Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
25. led 2009

oproti lněnkám z celého semene to chutná dalekooooo lépe 😵

listicka77
25. led 2009

no tak supéééér! já je nechávám uschnout teda hodně do tvrda. ale každému dle jeho chutí. 😵

androna
25. led 2009

tak slunenka je vyborna.vymixoval mi to Dany a samozrejme sa do toho hned lzickou pustil.robili sme si pazitkovu.
tak skusime vita placky. 😎

indy
25. led 2009

listi pridavam sa k obdivu tvojej torty, hotove umelecke dielo 🙂
vikinka agar sa da objednat na svk tu
http://www.planetafood.sk/catalog/advanced_sear...

so slunenkou ste mi narobili chute, hned si dam namocit slnecnicu na zajtraA sari vita placky si tiez dam do poradovnika 🙂

jajinak
25. led 2009

Šári prosímtě v čem jsi mlela ten len na placky?Na makovým mlýnku?

s.arik
25. led 2009

elektrický mlýnek stará snad 20 let, nevím na co je určen, asi na kávová zrna nebo mák (soudím dle toho, že čokoboby to zvládá, mák už ne tak dobře)

vikinka27
25. led 2009

indy, vdaka, u nas to bezne maju v bioobchode, ale pred vianocami asi vykupili, a po vianocaich este nemali :(
ja som tiez povodne chcela dat na tortu, len sa mi doma minulo a nezohnala som ;)

androna
25. led 2009

sari to je elektricky mlynek urceny na pepr a kmin a tak ze?skusala som v tom teda umliet sezam ale neslo to.

jajinak
25. led 2009

No jo,jenže ten já taky nevlastním a zatím mi ani nechyběl.Čím by se ten len dal umlýt?Pořád čím dál víc zjišťuju,že si budu muset pořídit nějakou výbavu,aspoň ten tyčák.

androna
25. led 2009

jaji ten tycak by to zvladnul.nahradzuje mi napul rozbity kuchynsky robot.

s.arik
25. led 2009

androno, fakt nevím, jeslti to je původně na pepř 😕 ale len to umele za 15 vteřin na mouku.

androna
25. led 2009

sari ja tam meliem vlašske orechy.a tiez na muku. 😎
jaji ked ti mozem poradit tak tento tycovy mixer je super
http://www.eod.cz/elektrospotrebice/kuchynske-s...

jajinak
25. led 2009

Androno,díky moc,ten vypadá dobře,ale představovala jsem si něco levnějšího.Ale jestli je fakt dobrej,tak možná přivřu oko 😉 Aby už teda opravdu něco zvládl a ne jen ošolíchal.Kdyby měl někdo nějaký typ na tyčák,budu ráda,když hodí odkaz.Díky 🙂

androna
25. led 2009

jaji ja som mala levny iba ten tycak tesco.odisiel.a tento jak ma tu nadobu tak je super a nahradzuje fakt vsetky ostatne spotrebice co mam.mas v nom viac funkci a myslim ze na vitarianstvo jak stvoreny.

jajinak
25. led 2009

Díky moc,je lepší,když má někdo osobní zkušennost s tím či oním mixérem,samozřejmě jsem si něco vyhledala,ale je jich asi 1000 a jak vybrat,že.

s.arik
25. led 2009

tak jsem snědla 200g placek, z 300g....myslela jsem, že to bude na dýl než tři dny, tak zase nic no.

dgm
autor
25. led 2009

Ahoj, tak u nas vitani 😀 😀 navrat muzicka z hor....

Sari, ty jedna kucharinko, uz mas dalsi svuj recept 🙂

Listi, dort se moc povedl 🙂

dgm
autor
25. led 2009

Jajinak, ty jedes tedy vzorne, k tomu neni co dodat 🙂

listicka77
25. led 2009

jéje, mužíček se vrátil, no tak mu dgm hlavně nezapomneň vysvětlit, že byste si fakt měli pozvat do rodiny malého vitariánka. 😀

jajinak
26. led 2009

Dgm,to myslíš ty půsty?Tenhle jsem neplánovala moc dlouho dopředu,z ničeho nic jsem si v pátek řekla,že by se mohl hodil 1d půst,tak jsem v sobotu nejedla,nepila a bylo to.Jedničky mi nedělají žádný problémy,trojky jsou trošku náročnější a dál nepůjdu.

Androno,ze všech těch tyčáků se mi ten Tvůj čím dál víc zdá jako nejlepší a vzhledem k těm,co jsem viděla na netu,co mají stejný příslušenství zase není tak drahej.Ještě omrknu obchody u nás.

jajinak
26. led 2009

Tak jsem si teď "zavitakuchtila",ale žádná sláva 😒 Makové kuličky se opět ani náhodou neslepily,je to hrozně mokrý i když jsem všechnu vodu dobře slila,tak jsem zkusila přisypat kokos,ale nepomohlo to.Tak se to bude jíst lžičkou.
Dále jsem zkoušela sluněnku s petrželkou.Mixovala jsem to tím nástavcem na ruční šlehač,ale hrůza,sice se to nakonec jakž takž rozmixovalo,ale stříkalo to všude možně,takže jsem si tak zadělala kuchyň,jak snad ještě nikdy 😝 No ale výsledek snad ucházející,myslela jsem si,že to bude lepší,ale třeba tomu přijdu na chuť jako raw olivám a řasám.Nakonec jsem chtěla udělat ty lněné vita placky,ale zkončila jsem dřív,než jsem začala,páč jediná věc,na které můžu něco umlýt je prastarej mlýnek na strouhanku a ten má větší dírky,než je len,takže to samozřejmě propadávalo.Pokud chci dělat nějaké takové mňamky,tak si prostě budu muset koupit ten tyčák a elektric.mlýnek na kafe,ve kterém se dají umlýt semínka.

s.arik
26. led 2009

jajinak,
sluněnka je lepší odleželá, kořením a cibulí nešetřit 🙂 když je planá, tak je to o ničem, samotná slunečnice s vodou není nijaká lahůdka.

makové kuličky:
jestli chceš, zkus příště mák namočit na pár hodin, potom scedit a nasypat ho na talíř nebo ještě lépe tácek. maková semínka na povrchu poměrně rychle oschnou (stačí hodinka, dvě), není to ani práce navíc.

anebo se holt smiř s tím, že kuličky nebudou makové, ale makovokokosové - když toho dehydrovaného kokosu dáš dostatečné množství, není možné, aby byla hmota ještě přemokrá 🙂
a hlavně - to co kuličky stmeluje jsou rozinky nebo jiná mazlavá věc, med třeba taky...

poslední tip:
připadá mi šííííleně pracné a otravné, tvarovat kuličky. ale uplácat z hmoty 2-6 válečků (jako bramborové knedlíky nebo tenčí) je záležitost jedné minuty. pak dám válečky na talířku do ledničky a až těsně před konzumací si nožem krájím plátky 😵 vypadá to jako kokosový kmen.

s.arik
26. led 2009

já měla na novoluní naplánovaný půst, včera jsem se rozhodla ho spíše zrušit, ale nakonec tedy zatím nejím....uvidíme jak dlouho mi to vydrží, zatím byly dvě krize, kdy jsem si řekla, že na to kašlu a najím se, naštěstí obě byly venku a nějak jsem to rozchodila...ale nedávám si velké naděje že do zítřka vydržím, hlad je velký. no i těch 12 hodin je lepší než nic 😀 zvláště proto, že jsem včera jedla opravdu hodně.

jajinak
26. led 2009

Šári díky 🙂 ,do sluněnky jsem dávala mraženou petržel kudrnku,zkusím ještě přidat,ale není to špatný,to ne,jen to asi chce víc okořenit.
S tím mákem mě to taky napadlo,že bych ho mohla nechat oschnout,ale už se mi nechtělo čekat.Toho kokosu byc
h tam musela přidat hrozně moc,aby se utvořily aspoň válečky.Lžičkou je to taky dobrý 😉

Přeju hodně sil při půstu,vydrž!Vždyť víš,že seš schopná to dotáhnout do konce,dalas už přece i jedničku 🙂

s.arik
26. led 2009

zkouším zkouším vydržet, ale mám tu ještě lněnou placku a sluněnku, láká mě to😀........naštěstí je hodně velká blbost přerušit půst hutným jídlem, to bych neudělala. jo kdybych tu měla ananas nebo hrozno, tak to už jím 😵

oschnutí máku - no stačí si na to vzpomenout, jinak to není práce ani čas navíc. namočit mák ráno, někdy odpoledne scedit a večer dělat hmotu.

dgm
autor
26. led 2009

Sariiii vydrz 😀

To sis rekla dobre, s tim prvnim jidlem 😉 , kdyz uz zacit po pustu jist, tak neco ovo a hodne stavnate, tak hlavne nechod nic takoveho kupovat!!!

s.arik
26. led 2009

já měla v plánu právě nakoupit na zítřek (i nějaké hrozno po snad 4 měsících, jako odměnu za půst)...ale tak nákup odložím na zítřejší dopoledne, posnídám jablka, schovám si tři před Mirkou ať mi to všechno nesní 😀

dgm
autor
26. led 2009

Listi, no vsak 😀 😀 😀 vyrizeno 😀

jajinak
26. led 2009

Jasně Šári,vydrž!Určitě to uvládneš 🙂

Do sluněnky jsem přidala salátové koření a je mnohem lepší.Nabírala jsem jí ledovým salátem tím tvrdším koncem a dobrý.Ale měla jsem jí udělat víc(nevěděla jsem,jestli mi bude chutnat),ale když si vzpomenu,jakej binec při tom mixování byl,tak si nechám zajít chuť,až koupím ten tyčák.Doufám,že tím tu slunečnici rozcupuju bez problémů.

s.arik
26. led 2009

jj, tyčákem tu slunečnici mixuju já.
dokonce ta šlehací nádoba nemá ani víko - ale nic nestříká, je hodně úzká a vysoká.