Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jajinak
6. říj 2008

Šári díky,přehlídla jsem odkaz na ten dobrý krámek.

dgm
autor
6. říj 2008

Ahoj, olivy z Lifefoodu:
http://www.lifefood.cz/katalog/olivy-bio.html

Jsou nejdriv syrove nalozene v marinade a potom, az nasaknou chut, tak ususene. V sacku je jeste trosicka oleje, aby nebyly uplne suche. Ze zacatku me to vuuubec nechutnalo, objednala jsem to hlavne kvuli manzelovi, ktery mel rad olivy vzdycky a kupoval si tradicni, jak jsou zname z obchodu. Jenze jak jsem ochutnala, tak jsem tomu pomalu prichazela na chut a uz se mi dokonce stalo, ze jsem snedla behem dne cely sacek sama. 😔 jinak staci nakrajet 1-2 olivy nadrobno na porci do misky salatu a je prijemne ochuceno.

dgm
autor
6. říj 2008

K Lifefoodu, vim ze Tereza posilala nejake baliky, ale to bylo nejspis ze znamosti, do Svedska, do Anglie, kde nemeli lidi moznost se k jejim vyrobkum dostat... jinak tusim, ze taky rozjizdi nejaky svuj e-shop. Ted bude mit v Usti n.Labem den predstaveni firmy.

s.arik
6. říj 2008

tak jsem se rozšoupla:

1. Kakaový sen Lifefood - 3 x ks Cena včetně DPH: 210 Kč
2. Mořské řasy Dulse BIO - 3 x ks Cena včetně DPH: 364.50 Kč
3. Olivy z Peru černé natural BIO - 1 x ks Cena včetně DPH: 68.50 Kč
4. Alfalfa - vojtěška BIO - 1 x ks Cena včetně DPH: 41.90 Kč
5. Dýňové semínko z Jižní Moravy 200g BIO - 2 x ks Cena včetně DPH: 94 Kč
6. Konopná semena celá BIO - 5 x ks Cena včetně DPH: 189.50 Kč
7. Len zlatý BIO - 1 x ks Cena včetně DPH: 23 Kč
8. Len zlatý BIO - 1 x ks Cena včetně DPH: 23 Kč
-------------------------------------------------------------------
Celková cena zboží včetně DPH: 1014.4 Kč 😀

s.arik
6. říj 2008

dgm, do jakého salátu dáváš ty olivy?

(salát prakticky nedělám....ledový salát jím celou hlávku v kuse....jo a ještě je "salát" nastrouhaná mrkev s celerem nebo jablko s řepou, ale k tomu se asi olivy nehodí ne?)

jajinak
6. říj 2008

Šáriku taky jsem právě udělala objednávku.První 3 položky mám stejné jako Ty.Akorát trocu jiný počet. 🙂

s.arik
6. říj 2008

haha, jen jednu sladkost a hromadu oliv? 😀

s.arik
6. říj 2008

nadchlo mě Dýňové semínko z Jižní Moravy 200g za 47Kč, není drahé, je to české, se jménem pěstitele a pokecem o hnojení, paráda.

dgm
autor
6. říj 2008

Holky, 😀 😀 tak jsem zvedava, jak budete spokojene. Kdyz jsem neco objednavala prvne, tak jsem si vzdycky koupila od kazdeho druhu jeden ks, napr. ty rasy nebo olivy, protoze potom jsem mohla porovnavat, co priste jo a co ne.
Olivy davam do salatu, kde jsou rajcata, tam mi to pripada tak chutove nejvic vhodne... zalezi na tobe, jake mas chute.

Asi si koupim ten cokoladovy sen, uz jsem mozna jedina, kdo to na vitarianu nemel .

U tech Dulse vlocek je to ta sama chut jako dulse rasy, logicky, ale na pouzivani je to praktictejsi, protoze tim ten slat jenom posypu, nemusim nic krajet ani trhat... Jenze casto se mi taky stane, ze to jim jenom tak jako ty, rovnou ze sacku, vzdycky si utrhu, mnam... Rikam tomu zvracene chute 😀

s.arik
6. říj 2008

co je na tom zvráceného...mlsají i zvířata 🙂

ok, zrovna si udělat rajče s cibulí...tak příště i s olivou.

s.arik
6. říj 2008

dostala jsem se k doporučenému jídelníčku od Morseho. je tak snadný, že si dám tu práci ho tu přepsat (nejen) pro mumumu 😀

SNÍDANĚ
vyberte si jen z bodů, nekombinovat!!!
1. ovoce
2. melouny

OBĚD
vyberte si jen z bodů, nekombinovat!!!
1. zeleninový salát
2. ovoce
3. melouny

VEČEŘE
vyberte si jen z bodů, nekombinovat!!!
1. zeleninový salát
2. ovoce
3. melouny

MEZI JÍDLY
čerstvé ovoce nebo zelenina nebo šťávy z nich.

jezte jen když máte hlad.

NEkombinujte sacharidy a bílkoviny (=když už maso, tak se zeleninou, ne s brambory, rýží ap.)

zeleninu lze kombinovat s bílkovinami (maso se zeleninou), nebo se sacharidy (zeleninové rizoto třeba)

syrové ovoce nekombinujeme S NIČÍM, protože se tráví velice rychle. sníme-li ovoce s vařeným jídlem, zůstává směs v žaludku příliš dlouho a ovoce kvasí, hnije...

arvetka
6. říj 2008

s.arik konopné semínko si kupuju už delší dobu, ale samotné mi extra nechutí 😒 ale miluju mix medu, máku, pár slunečnicových a lžička konopných semínek 😵 je to sladký jako čert a to já jako můžu 😀
a btw. - včera 2xčokoládá orion (oříšková a marcipánová)+9 kokinek tofifee 😎 co ty? 😀

s.arik
6. říj 2008

uvítám tipy na super levný odšťavňovač....stačilo by mi, kdyby zvládal jablka, řepu, celer a mrkve!

arvetka
6. říj 2008

zeleninu lze kombinovat s bílkovinami (maso se zeleninou) => takže moje libůstka - vařená broko s tofu a bio kečupem (ehmehm 😅 ) je relativně ok? 😕

s.arik
6. říj 2008

arvetko,
včera 100g Figaro Amaretto a kakao, dnes jdeme do Tesca, takže jsou dvě možnosti - buď to nezvládnu a koupím si zase stogramovku, nebo budu hodná a nekoupím si ji. každopádně koupím kokos a ten teda jím někdy samotný a někdy politý půlkou čoko na vaření 😵

s.arik
6. říj 2008

arvetko,
jak se to vezme, zastánci dělené stravy i makrobiotiky by ti to asi schválili, z pohledu vitariánského je to všechno tepelně upravené, takže nevhodné.

jinak dneska se pokusím čokoládu nejíst, protože plánuju jiný hřích 😔 mhd koupil sýr a bude smažák 😲 😀 tomu neodolám, ale 1) dnes už žádný jiný hřích 2) přemýšlím, s čím to sníst aby to nadělalo co nejmenší bordel.

mhd totiž "neví" že jsem 80 a více % vita. jíme si už dlouho každý svoje zvlášť (já dříve jogurty na litry, čokoládu, ovoce, on klobásy, kečupy, rajské, houbové omáčky, stejky) a sejdeme se společně u jídla jen tak 2-4x týdně u zeleninové polévky, tu máme rádi oba, nebo pečených brambor, a cca 1-2x měsíčně u masového jídla.
no a on strašně vita i vege odsuzuje, jeho názor znám moc dobře, nechci poslouchat blbé kecy. takže jsem mu jenom řekla, že maso chci 1x měsíčně, jinak o obědy nestojím. ani si moc nevšiml, že už nejím chleba, jogurty a tak a pořád tlačím jenom ovozel 😅

s.arik
6. říj 2008

no a s čím ten smažák sníst?
brambory odmítnout? a dát si k tomu rajčatovo-cibulový salát?

listicka77
6. říj 2008

Tak jsem dneska byla na vytržení (resp. chirurgickém odstranění s řezáním dásně) zubu. Ráno jen 1 jablko, jinak si hodím půst. Než do sebe tlačit kašovitou stravu, to radši nic. Dneska rozhodně ne. Zítra uvidím.

jajinak
6. říj 2008

Lištičko přeju ať Tě zub moc dlouho nebolí.

Šáriku ke smažáku bych si dala určitě zelenin.salát z různých druhů zeleniny(já si ho dělám 2krát denně ke všemu) a trocha brambor taky nezabije. 😉 Záleží ovšem,jak moc se to příčí Tvému myšlení a zásadám,když jsi skoro vitarián.

s.arik
6. říj 2008

brambory miluju, se mi nepříčí, ale zrovna čtu ty kombinace jídel - sacharidy a bílkoviny nee 😕

před 3 dny jsem jedla zapečené brambory s pórkem a petrželí, mňamka, dnes si dám ten smažák s rajčaty..

lišti, snad ten půst pomůže.

s.arik
6. říj 2008

právě ten jídelní separatismus mi zní opravdu logicky a vlastně jsem se jím řídila od dětství.
ovoce samotné, zeleninu s čímkoliv, pokud sacharidy, tak bez masa, pokud maso, tak bez sacharidů.

no a tak 2x ýdně nějaké teplé jídlo mám, tak alespoň to tělu usnadnit tím, že nebudu plácat hned kyselinotvorné i zásadotvorné dokupy.

mumumu
6. říj 2008

Tak moje dnešní bilance:
Ráno voda s citrónem, dopoledne celkem 2banány, trocha hroznového vína, normální oběd(svíčková s králíkem, knedlík 😉...zbytek od neděle, pak kousek domácího moučníku poměrně celozrnného a s jablky a káva, teď sezamka s medem....pokusím se do večera mainly ovozel. Vím, je co zlepšit, ale začátek je začátek🙂

s.arik
6. říj 2008

dost dobré, mmm, dvě jídla denně teplá a zbytek syrové ovozel je fajn pro prvních pár týdnů, aby přechod nebyl prudký, pak uvidíš, nakolik budeš chtít detox prohloubit.

jajinak
6. říj 2008

Mumu to dopoledne dobrý!Já se snažím nepokazit si hlavně to ovocné dopoledne,protože to vím,že jsem schopná to dodržet,a když jdou na mě chutě,sbylim malýho a jdeme ven.Pak už je to slabší.Takže když dám odpo normální jídlo,tak to střídám se zeleninou,abych to aspoň částečně vykompenzovala.A večer bych potřebovala chodit spát v 8,páč si vždycky plánuju jenom zeleninu,ale neodolám.To už nemůžu utéct ven. 😀

jajinak
6. říj 2008

Má tam být sbalim malýho.

s.arik
6. říj 2008

jo tak u mě ven nepomáhá 😠 ven se psem je chtě nechtě okolo večerky, otevřeno 6:30 až 21:00, čokoláááády....to lítalo. někdy i 4 sladkosti za den!
ale od dne D jen jedna, výjimečně dvě denně, a okolo půstů nic.

jajinak
6. říj 2008

Já bydlím na vesnici a jedinej krám,co tu byl zrušili před 10 lety a hospoda je dopoledne zavřená.A i kdyby nebyla,tak bych si tam pro nic nešla. 😀

lu777
6. říj 2008

ahoj, spiclovala jsem tu minuly tyden a dohnaly jste me ke koupeni Kakaoveho snu

tak kdo jste ho jeste nemel: docela slusna nahrada coko, je to trosku hrubsi a min sladky, ale dost dobry 🙂 a zdravy 🙂
takze jeste se naucit ze jedna sklenicka je tak na tyden az dva a je to 😀 😀

jinac ja byla fakt cokoholik strasnej (zdravim Sarika 😉 )... pomohlo mi misto toho do sebe tlacit susene ovoce (cerstve na me tak nefunguje) a nebo Halvu apod.... a pravidlo: max. jeden hrich denne

ale radsi drzim hubu, kdyz ctu o tech pustech, tak klobouk dolu, damy!

s.arik
6. říj 2008

snad mi to bude chutnat, ten sen...nebo si mám raději přát aby mi to nechutnalo? 😀

lu777
6. říj 2008

at Ti to chutna, Sariku, bo je to zdravejsi nez coko 😉

ja vitarian asi nikdy nebudu, ale snazim se upgradovat svuj jidelnicek... nevim jestli to bylo tady nebo na jine diskusi, delala jsem zapecenou pohanku a i muz (gurman a veeelky vybiravec) prohlasil Co to je, to je fakt dobry 😅 😅
no tak furt lepsi pohanka nez ty jeho salamy, ze 😝

jinac diteti jsem jeste maso nedala a mam o tom dost velky pochybnosti jestli davat vubec nebo treba 1x tydne... no nic, prave dojedl repu, sladke brambory a jahly, je to hodne dite... je mi jasny, ze jednou na to budu vzpominat, az bude teenager a pravdepodobne do sebe tlacit kde co 🙄