Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
5. lis 2008

jo a jako na potvoru - minulý týden jsem si objednala přes eshop různé lahůdky od lifefoodu, s dovozem domů zdarma. jenže jsme tak dlouho řešily, kdy se hodí termín mně a obchodu, že to dovezou až zítra ráno. zrovna na mou dnešní mlsnost by se to fakt hodilo! 😅

dgm
autor
5. lis 2008

Ahoj, tak hlavne zdravim Jajinak ve druhem dni, vareni pro druhe - to chapu nejlip se meli poustevnici 🙂
Listi, taky dobry, ten tvuj pokus, tak jsem zvedava, co vsechno ti bude zitra chutnat..., tak sleduju, ze s chlapem si budes vedet rady 😀 😀 , uvidis, ze se u neho jeste dockas pustu 😀

Sari, taky dobry 🙂 🙂 , zvladas to dobre, odmitnout brambory, to uz u tebe neco znamena 🙂

Jeste k vanocum - no tak bude samozrejme hodne ovoce, coz mame vanoce cely rok a taky ruzne michanice z orisku, mandli, vanocni raw marcipan na kulicky, jablickove susenky uz susim, kokosky, seminkove placicky s jablky, proste nasusene co se da... vloni jsem vykrajovali doma z jablecnych placek bez seminek hvezdicky, taky to bylo pekne.
Jeste pred vita jsem kdysi chtela do domacnosti koupit sadu na fondue, tak mi nedavno jedna holka na viatarian.cz pripomnela, ze by to nebylo marne jako pohosteni na rozpustenou raw cokoladu a namacet ovoce a susenky...
Co se tyka prizne, tak je naplanovano, ze se zase vsichni u nas sjedou, mozna to bude i na vic dni, byli jsme tak vzdycky zvykli... takze neco tradicniho nejspis bude, no u me je to jasne, sve rodine nachystam neco podle domluvy, navsteve asi klasiku ... ikdyz i pribuzni uz kolikrat jedli u nas raw, ale to bylo v ramci odpolednich navstev, tam to nebylo tak vyjimecne, spis jako prijemne osvezeni, chutnalo jim, no tak by mozna i ten Stedry den zvladli .... Jeste napisu, jak jsme se domluvili.

listicka77
5. lis 2008

Jo a zapomněla jsem dodat ještě k hubnutí: tak včera jsem meřila své míry. dneska jsem vlezla na váhu. mám 53 kg! to jsem měla naposledy v 16 letech. 🙄 od nějakých 17-18 kolísá moje váha mezi 55 a 57 kg. před cca 2 měsíci jsem měla radost, že se konečně zase vejdu do svých hodně těsných džínů z doby před těhu a dneska mi padaj! achjo.

dgm
autor
5. lis 2008

Jeste se tannawe ptala na nejake recepty, tak ani recept nemam, proste se udelaji ruzne hmoty bud z namocenych nebo nenamocenych pomletych nebo vcelku seminek s medem, vyvaleji se kulicky, rohlicky nebo tycinky bali se to v nastrouhanych oriskach, kokosu nebo sezam. seminkach nebo neobalovat, .... neco se muze ochutit skorici, vanilkou, Nebo namixovane mandle s datlemi a vytvarovat kulicky, dovnitr dat liskovy orisek, obalit v kokosu...
Neco pro inspiraci:
http://www.lifefood.cz/katalog/kulicky-bio.html

listicka77
5. lis 2008

tak jsem teprve teď zjistila, že lifefood má vlastní eshop! jejich vlastní výrobky se dají sehnat i jinde (a dokonce levněji), ale zaujala mě nabídka sušeného nesířeného, nedoslazovaného atd, ovoce. třeba datle. chystám se plácat si nějaké ty kuličky (a samozřejmě taky pak na Vánoce) a koupila jsem teď datle, ale samozřejmě doslazované a s konzervantem. mně tyhle datle nechutnají, protože jsou prostě moc sladké (což teda v koulích snad vadit nebude). tak by mě docela zajímalo, jaké jsou ty přírodní. jo a kakaové máslo, to by mě zajímalo taky. to by se dalo taky použít na přípradu nepečených sladkostí, že jo? objednávali(y) jste už z lifefoodu? jaké mají dodací podmínky? to se na stránkách nedá najít, způsoby platby a cena za dopravu se objeví až po objednávce. ☹

tannawe
6. lis 2008

dgm: diky za tip! 😉
P.S.: co znamena raw cokolada? ja kupuju bio cokoladu da se to taky brat jako raw?
Jinak docela dobry vyber mivaji v zelenine v tesco, bio banany kupuju vetsinou tam. A orisky a ostatni "suche" potraviny v bio koutku v DM drogerii, maji dobry vyber a i ceny mi prijdou docela v pohode.

s.arik
6. lis 2008

lifefood e-shop se teprve nedávno rozjel, objednávky myslím berou mailem? no prostě přechodné období...je k tomu i diskuze na vitariánovi http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=6&t=78...

datle: též jsem nechápala, ale u nás v Albertovi mají 200g za neskutečných 9,90 už dlouho...vypeckované, bez síry i cukru.
píšou na obalu: Natural paradise, sušené ovoce jednodruhové, datle bez pecky, země původu Írán, min trvan., prodejce K-SERVIS PRAHA..... 😲
kdyby to bylo sířené, musí to tam napsat, ale není to tam nikde....ale i přírodní datle jsou šíleně sladké ne? 🙂

tannawe,
raw=syrový, raw čokoláda se dělá ze všech surovin bez tepelné úpravy, tj. mj. kakaové boby nebyly praženy a podobně.
obyčejná bio čokoláda je něco jiného - suroviny jsou sice garantovaně bez chemie a genetické modifikace, ale kakaové boby se praží, tuky a cukry se mohou nějak tavit....tak můžeš mít i bio brambory s bio řízkem, ale raw to nebude....

jajinak
6. lis 2008

Taky se už nějakou dobu chystám se objednat si něco z Lifefoodu.Na dodací podmínky jsem se ještě nedívala,ani nevím kolik mají poštovné.Ale už se těším 🙂 .

3.den půstu moc dobře nezačal,točí se mi hlava,jsem slabá a zadýchávám se i při sebemenší činnosti.Nejraději bych ležela,ale malej mě nenechá a budu s ním muset jít taky na chvíli ven.Ale až půjde po obědě spát,jdu taky.Snad se to přes den zlepší.Mám hrozně sucho v puse i když piju destilku.A vždycky když se napiju,tak mi pak šíleně kručí v břiše,ale to mi nevadí.Možná to chce pít po menších dávkách.Malej se tu cpe jablkama,tak úspěšně odolávám.

Ještě se chci zeptat,když chci nechat dozrát ananasy,musí být v teple nebo v chladu?Mám je na balkoně,tak nevím,jestli je mám dát dovnitř.

tannawe
6. lis 2008

s.arik: diky za info 😉 a kde to najdu tu raw cokoladu, to by me zajimalo. Ja rada vsechno nove! Muzeme do party k bio manii pridat jeste raw, proc ne...kdyz exoticka rodinka tak se vsim vsudy... 😀

jajinak
6. lis 2008

Raw čokoládu má třeba Lifefood.

tannawe
6. lis 2008

jajinak: diky, koukala jsem na stranky, maji taky eshop nebo jsem jen spatne hledala?

tannawe
6. lis 2008

Jo tak jsem koukala, neco maji i na biosfere, tak to je super. Zajedu kouknout do Flory, to mame kousek. To budou zase nakupovaci orgie...jupíííí

tannawe
6. lis 2008

No vyplati se ve vasem vlaknu obcas inspirovat 😉
Diky 🙂

jajinak
6. lis 2008

Eshop mají:http://lifefood.eu:8081/eshop/

tannawe
6. lis 2008

Genialni... 😉

listicka77
6. lis 2008

Tak jsem ráno vlezla na váhu nalačno a nahá. Ehmmmm... 51 kg. tak to jsem měla naposledy někdy před pubertou asi. BMI 18. A kolem žaludku je to nějaké propadlé... No nic, hlavně když je mi dobře, ne? A jdu si dát chleba, heč!

jajinak
6. lis 2008

Tak já radši na váhu vlezu až večer,ale po půstu na tom asi budu podobně 😝 .Jediné,co při půstu považuju za přínosné vzhledem k hubnutí je to,že se mi zmenšilo břicho,ale jakmile začnu jíst,tak zase vyleze 😝 .
Ličtičko a nepruď tady s chlebem 😀

listicka77
6. lis 2008

Hurá,k přijely lahůdky z eshopu. tak jsem si hned rozmixla vlašáky na mlíčko (trubka jsem nevyměnila vodu a je to dost hořké) a udělala z toho koktejl s raw kakaem a javorovým sirupem (ten samozřejmě není raw, že jo). raw kakao chutná skoro jako normální kakao. jsem měla strach, aby to nebylo nějaké hnusné, ale není.

k snídani byl chleba s máslem a nejvybranější skvostnou marmeládou. chleba jsem neměla ani nepamatuju (rozhodně víc než týden). dgm jako zkušená vitoška se asi bude smát, ale žádná extáze se nekonala, překvapilo mě, jak je ten chleba "suchý". no prostě nic moc. ale já si během dne zvyknu... 😀

dotaz k raw olivám - konzumujete přímo, jak jsou a nebo máčíte?

dgm
autor
6. lis 2008

Jajinak, tak asi uz nastupuje pekny detox... takze ja bych ti poradila byt co nejvic v prirode a pohyb, chodit a hlavne zhluboka dychat, pokud ti hlava boli uz hodne, tak pit i kdyz nemas zizen, proste se trochu prinutit, pmohlo by taky osprchovani se a vymasirovani celeho tela, taky by se nejake toxiny uvolnily, jenze s ditetem, chapu ....
Je listi, to s tim chebem to taky znam 🙂 🙂 Taky je dobre si dat nejake jidlo z varene zeleniny a to se cloveku vylozene styka po syrove, napriklad rajska, tak je cloveku az do breku, kdyz vi, jak jinak chutnaji cerstva rajcata...

Pokud si to zde cte i nekdo ze Slovenska, predevsim z Bratislavy, tak na vitarian.cz prave oznamil Veganko, ze muze zajistit raw a bio produkty za nizke ceny, ma na to i zalozenou diskuzi v denicku...

Listi, olivy jim primo ze sacku, coz je chyba, protoze za chvili je sacek prazdny a ja mam vycitky neco o slabe vuli ☹ Jinak daji se davat do salatu, hlavne kde jsou rajcata, ale i jindeje to dobre, staci vypeckovat nakrajet na slbounke platecky, nebo naopak na ctvrtky, at jsou vetsi kusy, dostane to takovy nadech exotiky a zajimave chuti... V tom salatu jeste nacucnou tim sosem a stavou ze zelniny, tak je to zase jeste jine... No moje setkani poprve s olivami z Lifefoodu - proste hnus, postupem casu, kdyz jsem je zacala kupovat manzelovi, protoze tomu chutnaly uz zkraje, tak jsem tomu prisla na chut a ted si je vylozene vychutnavam...

dgm
autor
6. lis 2008
s.arik
6. lis 2008

včera jsem měla večerní salát nějak moc velký, přecpala jsem se...a jelikož ten pocit přecpání se mě drží doteď, asi to nebude jídlem, ale tou MS 😀
tak je fajn, že nemám takové záchvaty obžerství a od rána jedu čistě na ovoci, hlavně citrusy...

macik
6. lis 2008

šarik, ty máš ms? já se momentálně snažím na ms svalovat, že jsem za poslední tři dny na skoro vita přibrala půl kila, i když jím i hodně malé porce...

jajinak
6. lis 2008

Dgm,hlava mě nebolí vůbec,jenom se mi točí,když třeba sedím nebo ležím a zvednu se.I když to dělám pomalu,ne prudce.S tím osprchováním,já myslela,že se při půstu moc sprchovat nemá,jednou jsi to psala,ani čistit zuby.To teda dělám i si čistím jazyk,ale chuť v puse nic moc.

Raw olivy si dávám do salátu celé i s peckama,nevadí mi to.Nejdřív mi taky nechutnaly,ale rychle jsem si zvykla.

dgm
autor
6. lis 2008

Jajinak:
Která pravidla porušuje: | Zruš PUST 3

Takze jak se pri pustu vlastne postupuje? Je to opravdu velmi jednoduche. Nic nejist a nepit v pripade sucheho pustu, telo se obcas muze namasirovat nebo vykartacovat nasucho. Da se takto bezpecne zit i nekolik dni, ja mam vyzkousene 2 - 3, potom treba zase den piju a pak zase dal , ja se mi chce...
V pripade pustu o destilovane vode je tao taky jednoduche. Nic se neji, jenom se pije destilovana voda, tak priblizne asi 2 - 3 litry na den, hlavne se do piti nenutit. Naopak hodne pit se doporucuje , kdyz moc prudce extremne stmavne, proto je dobre hlidat sem tam barvu moci. Pije se taky z duvodu zizne nebo to pomaha pri ocistnych krizich pri bolestech hlavy. Je doporucovane se sprchovat, bez kosmetickych pripravku, vana se moc nedoporucuje. V idealnim pripade je nejleosi byt v prirode, hodne chodit na cestrvy vzduch, tim se krasne vycisti i hlava.

Takze to tam asi je napsane dost nesrozumetelne... Takze kdyz se nic nepije, a je sance dodrzet suchy pust, tak je skoda vodu dostavat do tela pres kuzi, tak se jenom masiruje kuze nasucho. Kdyz se pije destilka, jak jsem si v tvem prispevku cetla, tak uz se muze sprchovat, ale lezet ve vane to moc ne.

s.arik
6. lis 2008

maciku, no jo, 3m po drastickém omezení kojení a 2,5m po posledním nakojení to konečně přišlo i na mě 😅

jajinak
6. lis 2008

Aha,takže to jsem nějak přehlídla,že když se pije destilka,že se může sprchovat.Tak se teda dneska umeju 😀 .
Ale 2l nepiju,tak litr za 2 dny a první den nic.Aspoň,že ta hlava nebolí.To nesnáším.Dokud jsem nepůstovala a nejedla tolik vita,tak mě bolela dost často,teď už naštěstí ne.

jajinak
6. lis 2008

Opravuji-1,5l za ty druhé 2 dny mi to vyjde.Víc destilky nemám.

dgm
autor
6. lis 2008

Jajinak, jeste k tomu motani hlavy, mohlo by ti pomoct treba tohle, pouziva se to pri vyrovnani tlaku v hlave a usich...
Nadechnout se pusou, ucpat nos a snazit se pres zavrenou pusu a ucpany nos vydechnout. Dost silou. V usich ti zalehne, tak malou chvilicku to vydrzet, dokud ti to bude prijemne a potom uz normalne pomalu vydechnout pusou i nosem. Je dobre u toho sedet, aby te neprekvapilo jeste vetsi motani hlavy. Nevim sice na jakem principu to funguje, ale vyrovna se tim tlak v usich a hlava se tak nemota. Me to teda pomaha. A smaozrejme ne tak zprudka pri vstavani, opatrneji a pomaleji.

dgm
autor
6. lis 2008

Tu vodu jsem tam psala schvalne dost, protoze az ta hlava zacne skutecne bolet, treba az dalsi dny pri delsim pustu, tak at je neco pri ruce, to se vypije raz dva.

dgm
autor
6. lis 2008

Jajinak, ozvi se , ted si rikam, abys to s tim vydechovanim neprrehnala... 😨