Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
11. lis 2008

aha, už vím, jednu dám mamce jen tak a druhou známé co měla nedávno narozky 🙂

arvetka
11. lis 2008

ptám se zkušených:
máte vyšmírovaný, kolik jste během půstů zhubly?

s.arik
11. lis 2008

jajinak myslím psala okolo 3kg/3d, já asi taky tak.

listicka77
11. lis 2008

dgm, přečetla jsem si to, ale nic nového pro mě tam není. a nemyslím si, že k průniku krve novorozence do krev. oběhu matky dochází proto, že porod jsou v dnešní době krvavá jatka a u přirozeného porodu se nic takového neděje. to je podle mě pěkná blbost, tyhle problémy byly vždycky. prostě příroda nemá některé věci vyřešené. u nás bylo vše ok, Š je taky mínus.

johanda
11. lis 2008

sariku, já bych obětovala a jedné bombošky tě ráda zbavila 😀

dgm
autor
11. lis 2008

Lisri, no reknu ti, ze ja stara brzda s trema odrozenyma deckama jsem nejvic pochytila tady na MK a od vas v AP, kdyz jsem rodila prvne, tak jsem vuuuubec nevedela, co me ceka, nic jsem si nikde neshanela, nebylo kde... u dalsich deti jsem byla bohatsi pouze o informace ze zkusenosti, ktere jsem si na vlastni kuzi zazila, zase nic noveho nekde nastudovaneho... Pro me je to vsechno nove, ty prirozene porody a tak... tak ani neumim poradne rozlisit jestli je nejaka nova informace spis praviva nebo spis 100x omilana fama.

dgm
autor
11. lis 2008

arxetko, tak co?????

dgm
autor
11. lis 2008

No, tak abych zplne neprehanela, tak jsem se uz neco dozvedela i pred tim, ale hodne dalsich novych veci i zde. Az treba kdyz se dostanu k necemu, co zde doporucite, tak si davam svoje zazitky do souvislosti , treba kdyz si nerada vzpomenu na nejake svoje problemy tehdy ...

listicka77
11. lis 2008

Dgm, tak si pořiď čtvrté děcko, ať si to všechno vyzkoušíš znova, ne? 😀 Jako vitoška máš určo zářící zdraví a omládla jsi... (a prej vůbec nejsi žádná stará bába, psala Sarik 😀)

oho
11. lis 2008

Ještě 20 stránek a budu vás mít dočtené, heč 😝 😀
Za dnešek se zase musím pochválit, nejen, že jsem si nedala nic sladkého, já si na ně ani nevzpomněla 😎 Kéž by to tak vydrželo.

jajinak
11. lis 2008

Arvetko-při první trojce jsem zhubla 4,5kg a teď při poslední už jen 3 kg.Zpátky jsem to ani jednou nenabrala 😖 .Možná,kdybych se cpala samými vařeninami,tak jo,ale to já už nechci.

oho
11. lis 2008

Holky a když tak hubnete, nemají někteří lidi řeči, že ste anorektičky apod.?

jajinak
11. lis 2008

Oho-jako anorektička naštěstí nevypadám a tak daleko to nechci nechat dojít,aby to tak vypadalo.Ale hubená jsem ,to jo.Ale ať si říkají co chtějí,já vím,že nejsem,to je hlavní.

oho
11. lis 2008

Já mám tu smůlu, že se furt moc ohlížím na to, co říkají ostatní. 🙄 Např, dneska jsem zobala slun.semínka a na lince jsem máčela pohanku, přišla kamarádka a když to viděla, začala si ťukat na čelo a měla blbý kecy. sice si říkám, že jí je po tom prd, ale přesto jsem měla tendence se málem omlouvat za to, co jím. 😠

jajinak
11. lis 2008

Já taky nejsem vůči ostatním imunní,taky mi ještě pořád bohužel někdy záleží na cizím mínění,ale už se to lepší.

listicka77
11. lis 2008

Oho, pokud má blbé kecy rodina a má je fut, tak je to asi blbý. Ale nějaká kamarádka by mě teda nerozházela. Kecy o hubnutí má někdo furt, někdy mě to fakt s... (ale já jsem zvyklá - měla jsem léta stejnou váhu a stejně jsem furt slyšela, že jsem zhubla 😀)

Moje rozhodnutí nic nehrotit a kombinovat vařostravu s raw nějak podlomilo moje odhodlání a podíl raw klesl. Dokonce jsem dneska snědla dva rohlíky s tofupaštikou! Bílé pečivo jsem neměla ani nepamatuju. A pak jsem to dorazila rohlíkem s máslem a marmeládou. No ale aspoň jsem si naložila kapustu, dám tomu ještě jednu šanci. Tentokrát jsem nezapomněla na citron a vzala jsem to na kruhadle fakt nejemno. Tak snad mi to bude chutnat víc než minule a meskončí to v hrnci. 😀

Hele dgm nechceš se nám trošku zlidštit, abys pro nás nebyla jen ta růžová paní? Nikdo přece neříká, že tam musíš dát ksicht, kde budeš k poznání... 😉

Dítě má problém s prořezáváním zubů a nejí skoro nic. jabko rozkouše a plive, na milost bere jen banán a trochu vařené brokolice. a to jsem na ní zas zkoušela rozmix. mrkev schovanou v rýžové kaši. achjo. 😠 no co, mateřský mlíko je stejně to nejlepší, tak proč by vůbec něco jedla, že jo... 😵

dgm
autor
11. lis 2008

Je, listi, ctvrty bych moc chtela, ale manzel ma obavy, ze by se to nemuselo financne zvladnout, to vis, decka si jeste nevydelavaji, spis jenom penize potrebuji a nemam jeste pro ne nachystane veno... 😀
Jinak, nejakou kloudnou fotku nemam, ale pokud stesti bude stat pri me, tak jako dosud, tak bych se mozna mohla s nekterymi z vas behem pristiho roku setkat. Budu se tesit a pracuju na tom.

oho
12. lis 2008

Rodina zetím keci nemá, protože zatím nic neví 🤐 Manžel jezdí z práce až večer, navařeno má, takže si myslí, že to jím taky.
záchvaty žravosti mě nepřepadají, i když si myslím, že určitě přijdou 😝 😀 Kromě ovozelu, semínek mám na každý den naplánovaný kousek tmavého chleba, jeden bílý jogurt a maso/ryži/brambory se zeleninou.Myslím, že i když kojím, mohla bych jíst jenom raw, ale musela bych se orientovat v nabídce všech těch výhonků, řas a kopy dalších věcí, abych tělu dodávala vše, co potřebuje. Jenže zatím se s tím teprve seznamuju,takže začínám radši pomalu, ale důkladně 🙂 Úplně raw ale nebudu nikdy. 😉 Ovšem nikdy neříkej nikdy 😎

arvetka
12. lis 2008

zdarec, ještě žiju🙂
nežeru a zvláštní důsledky tohoto konání na sobě nepozoruju 😕 no možná jsem trochu zpomalená, ale to se dá vydžet 😀 😝
holky, jak jste to měly s návratovkou??? mně se moc nechce ta zelenina, radši bych ovo....

s.arik
12. lis 2008

můžeš jenom ovoce 🙂 klidně, zeleninu nepotřebuješ (ten 1-3 dny)

dgm
autor
12. lis 2008

arvetko, obdivuju tvou vydrz, napoprve hned trojku... 🙂
Zmeny se deji, ikdyz to navenek nevidis, vyfotila sis oci? Je to dobra pomucka, treba po nekolika pustech ani nemusis chodit k iridologovi, sami si budete moct prohlidnout, kde vsude se barva vyjasnila, kde jsou tycinky slabsi a skvrny min rozplizle... To vsechno znamena vycisteni toho ktereho organu, mensi zmeny ve tvaru tycinek znamenaji, ze se s cistenim zacalo, jine utvary zase, ze prave probiha hodne rozjety detox, organ se zpetne jakoby vyporadava s davnou spatne vylecenou nemoci, typicke je to pro rymu, kdyz se ze suche sliznice a prazdneho nosu a hlavy najednou pri pustu spusti naval starych v hlave ulozenych a napechovanych hlenu., vse je videt i na ocich, pri ryme to muzete pozorovat ia hned si to zkontrolovat, zase se naucite vic rozumet telu a tomu, co kde probiha, prave pri cteni z oci... pri cisteni vnitrnich organu - neni to videt napovrchu, ale uvnitr tela zmeny probihaji.

lubii
12. lis 2008

bola som včera u mojej mamy a sťažovala sa mi, že bola u Dr a má zlé výsledky krvi, pečeňových testov...,tak som sa ju snažila nahovoriť aspoň doobeda nech je surové ovocie. A som sa dozvedela, že jej to nerobí dobre a takto sa stravujú len lenivé ženy, ktorým sa nechce variť 😕
Týmto zdravím všetky lenivé ženy 😉

s.arik
12. lis 2008

lenivá jsem 😉 hlavně jsem líná chodit po doktorech a léčit se z nemocí 😉

poslední dny mám každý den kokos, pohanku s jablkem a mák s banánem 😵 a pár věcí okolo žejo, i hřeším, ale celkově to není o přemáhání se, fakt jím co mi chutná a vesměs teda raw.

dnes měli v tescu poslední 4 avokáda za 4,90 - už jsem je neměla snad tři týdny....a jako naschvál saláty předražené, špenát též, tak to budu dlabat asi avokádo samotné (to mi moc nejede) nebo na chlebu s česnekem a cibulí...nebo smíchám avokádo a jeden vařený brambor, to by mohlo chutnat i Mirce.

ze zeleného tu mám jenom kapustu, ta bude k jídlu až zítra (po citronové lázni)

arvetka
12. lis 2008

dgm
kdybych to měla naplánovaný a promyšlený, tak bych se určo hned první den nažrala až přežrala...nebo bych to vydržela, ale s obrovským přemáháním. já dělám ráda věci intuitivně a spontánně (někdy proto asi připadám kdekomu divná 😝 )
kukadla jsem si nevyfotila 😒

s.arik
já se strašně těším, až si dám mák s medem a slunečnicovým semínkem 😵 😵 😵
a jabkoooo!
a napařenou brokolici a špenát s tofunézou!!! 😀

arvetka
12. lis 2008

panebože, fakt jsem dobržděná!!!
píšu špenát a myslím květák 😅 😕

vikinka27
12. lis 2008

zdravim lenive zeny ;)
nemam sice momentalne co napisat, ale toto ma lubi pobavilo 😅 musela som sa ozvat
😵

s.arik
12. lis 2008

dneska dvě porce máku s banánem, i malá si dala, ale za celý den spala jednou, 15minut 🙄 tak nic, je to jen pamlsek, nemůžu po tom chtít zázraky 🙂

listicka77
12. lis 2008

tak druhý pokus o kapustu. stále mě to nenadchlo, ale jíst se to dá. přidám rajče a bude líp.

listicka77
12. lis 2008

hele jak je to s tím mákem a dětma? jsem teď četla polévky a kašičky pro nejmenší od judity hofhanzlové a ta tam klíďo mák a ořechy (mleté) tlačí od nějakých 8-9 měsíců (jen jako že se má opatrně, jestli nebude alergická reakce). jak teda ty "oblbovací" účinky máku???

s.arik
12. lis 2008

jé, kapustu sem zapomněla naložit...už se mi nechce, tak zítra.

celý den jsem jedla ovoce, pohanku a mák, byla jsem úplně příkladný vitarián.
až teď jsem si udělala avokádo s česnekem (pomazánku) a je to tak dobré, že mám v sobě už dvě avokáda a 6 stroužků česneku a 2 krajíce chleba 🤐