Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

agatka77
18. pro 2008

liško já na spinoš nemůžu kvůli té koxartróze,jak víš 😝 😝 😝 ,ale plavat nebo do sauny bych ráda,co ty na to?

listicka77
18. pro 2008

Lu, u nás jde fakt jen o ty tvářičky. prostě je namažu. taky se před bazénem sprchujem, ale to se tak snadno nesmyje.

Agi, aha, napadlo mě to, že to pro tebe asi nebude. Na saunu jsem se tuhle domlouvala se zrzavou m., ale pak to nedopadlo... do sauny bych taky chodila ráda. ale to nejni zrovna na tu svalovou hmotu, hehe. plavčo plánuju, že bychom chodili s chlapem a s malou a on by s ní řádil a já si zaplavčila, ale já taaak strašně nesnáším studenou vodu, blééé. se budu muset hodně přemlouvat.

no dneska mi táta koupil svačinu, tak jsem přemýšlela, jestli sníst celozrnné housky s rajčaty nebo sýr s rajčaty, ale nakonec jsem samozřejmě sežrala všechno dohromady. 😝 a ještě si dám chleba s avokádem. ale tak co, jsem na cestě, ne? 😀

s.arik
18. pro 2008

lišti, na té cestě jsi rozhodně 😵

já ujíždím na čokoládě, poslední týden dva zase denně 😖 ale jinak velmi dobře, podíl raw se stále zvyšuje, když si odmyslím čokoládu, zbylé úlety jsou fakt minimální...

listicka77
18. pro 2008

jojo, my co nepočítáme každou kačku, si můžem dovolit raw čokošku. ale má čokospotřeba je fakt malá. obvykle si dám 4 kostičky. maximum zatím bylo 12, jestli se nepletu. a ani ty 4 kostičky nemám každý den.

listicka77
19. pro 2008

Jo a dneska jsem byla celý den pryč a když jsem přijela, tak jsem se vytahovala, jak mám krásná prsa - se mi tak hezky nalily, že byly takový pevný a kulatý a nikde nic neviselo a chlap mi řek "jo, až na toho trilobita uprostřed". jsem to říkala, že mám zřetelně patrný tvar prsní kosti... 😝 sari, jak jsi na tom ty? a nebo jaji? já už teda dál nehubnu, ale moc mě neba poslouchat furt ty kecy. 🙄

listicka77
19. pro 2008

a zjistila jsem, že obiloviny mě sice nebývale dobře nasytěj, ale cítím se pak nějak divně. neumím to moc popsat. tak jako unaveně? nebo zalepeně? 😀 (ale není to tak silný pocit, abych si to nemohla dovolit jíst)

sari, taky máš tendence "hříchy" kumulovat? já si občas říkám "když jsem dneska měla tamto, tak si dám ještě tohle, to už je stejně jedno...". jako kdyby nešlo o to co nejmíň si zanášet tělo. jak kdybych držela nějakého "bobříka vitariánství" 😀 a když to poruším, tak už je to fuk... to je pošahaný myšlení, co?

jajinak
19. pro 2008

Lišti,od září jsem jsem zhubla 6 kg a nejvíc mi zhubl bohužel zadek a prsa taky.Trilobita teda nemám,ale už se mi nemají bohužel čím nalít.Abych docílila předešlých tvarů,tak bych musela začít jíst to,co dřív a to už nechci.Tak jak jím teď mi to vyhovuje a budu se muset smířit s tím, že hold budu víc hubená 😒

S tou kulminací hříchů to taky znám,jakmile si dám něco vařeného,mám chuť na další,když už,tak už.Taky mě to štve.Raw čokošku si dám tak 4-8 kostiček co 2,3 dny,někdy i dýl.Snažím se s ní šetřit.

s.arik
19. pro 2008

lišti,
mě se váha tak nějak vrátila...jako je to asi o 2-3kg méně než před 4 měsíci, ale vypadám stejně, oblečení sedí....jenom prsa se zmenšila (no taky už nekojím tak to je jasné), ale jsou relativně pevná.
jdou mi vidět klíční kosti, ale hrudní ne-e.
kecy moc neposlouchám, chlap mě nekomentuje a cizí taky ne 🙂

s.arik
19. pro 2008

ad raw čokoláda:

jo, kdyby mi stačilo méně, měla bych na raw prachy, ale 100g denně za 15 nebo 60Kč je trochu rozdíl.
nic, vytrvám dlouhodobě v nejméně 95% vita a třeba se chutě budou měnit.

jinak chlorellu jím 2x3 tbl. a Miri 1-2 tbl denně, obě máme zelenou stolici 😀
já je teda srabácky polykám, nechutnají mi 😔 ale Mirka je kouše 😀 😎

s.arik
19. pro 2008

kumulaci hříchů též znám a provádím 😀
přesně tak.....třeba každý druhý pátek ve škole si koupím bagetu (celozrnné pečivo, zelenina, sýr, vejce) načež si koupím ještě jednu 😀 a k tomu snickers 😀 protože už je to stejně jedno....

ale dneska jsem byla moooc hodná. nějak jsem ráno zapomněla jíst (to se mi vůbec nestává, obvykle jím hned jak vstanu jinak je mi zle) a šla jsem nakoupit do Alberta....tam mě přepadl šílený hlad, koupila jsem nějaké cukroví na besídku do MC a sobě čokoládu, ale řekla jsem si, že jíst blivajzy budu až odpoledne a že to VYDRŽÍM a půjdu hladová až domů, kde si dám 6 jablek....a sladké až nejdříve za hodinu nebo lépe odpoledne.
a povedlo se.

s.arik
19. pro 2008

kdyby měli raw čoko v krámě, tak třeba ochutnám a zjistím že mi pár kostiček stačí....ale nemají a přes net se mi nechce.

stejně bych akorát tak mlsala trochu raw čokolády A NAVÍC celou obyčejnou denně 😝

mám doma ty syrové kakaové boby a ke každému banánu (skoro denně) jich tak 10ks sežvýkám, tak jako superfood plné antioxidantů je to prima, ale náhrada čokolády to pro mne není.

s.arik
19. pro 2008

ha, zítra má dgm svátek a já bych beztak zapomněla, tak v předstihu všechno dobré ke jmeninám 😵 !

listicka77
19. pro 2008

přidávám se ke gratulaci a musím se pochválit, že jsem ten nick rozklíčovala už dávno. 😵

tyjo 6 jablek, jak to do sebe natlačíš???? já dneska ještě nejedla, šla jsem spát až v pět, v osm vstávala a mazaly jsme na plavčo. po plavču jsem chtěla s malou schrupnout, ale potvůrka nechtěla. tak se asi budu muset najíst, ale jabka došly, mám tu jen pomeranče, tak asi začnu den s nimi. a nebo pohankou a rozinkama.

s.arik
19. pro 2008

nevím, nějak mi roste spotřeba jablek, dnes jsem v Albertovi koupila 8 kilo červených českých jablek 12 za kilo....sníme to asi za 3-4 dny.
poslední dny jím fakt nejvíce jablek, pak ořechy, čokoládu, a jiné věci malinko 😕

listicka77
19. pro 2008

ty woe já tady pipkuju o raw stravě a dítě se zatím láduje kočičíma granulema! 🙄

s.arik
19. pro 2008

klid, Miri denně jí i pije se psem z jedné misky, neřeším, neumře na to.
až se dokopu stáhnout fotky do pc, hodím sem, jak krásně pije z misky, hotový pejsek 😀 (taky u dveří štěká na sousedy a nosí hračky v zubech a vrčí 😎 )

agatka77
19. pro 2008

baf!

liško: tak to plavání vám teda přenechám rodinko! kdyby náhodou míra nemohl,já ho zaskočím! 😀

úplně nedobrovolně jsem už asi týden raw 😀 😀 😀 ,ač sem nepatřím a jen šmíruju.Nejdřív jsme byli doma totál vyžraný a teď jsem marod,tak se cpu jen ovocem,oříšky.a jablek teda sním klidně deset na posezení,na nich jsem ujížděla vždycky.A na čokoládě teda taky 😝 ,tímto zdravím s.arika 😉 .V podstatě bych byla schopná být taky o jabkách a čoko jako s.arik.To jsou mé dvě nejoblíbenější potraviny

jdu se zas léčit

listicka77
19. pro 2008

sari, kdyby pila vodu z misky, tak neřeším. ale kočičí granule, to je taková sračka! radši nechci vědět, co tu hmotu drží pohromadě, o barvivech ani nemluvím.

agi, tak se uzdrav, ať jsi na štědrej den fit. abys hehe nemusela bejt na raw i o štědrovečerní večeři. 😀

dgm
autor
19. pro 2008

Ahoj, tak predevsim dekuju za prani k svatku, jeste jsem ke vsemu mela vcera narozeniny 😎 😀 😀

Syn ma za sebou predevcirem navstevu Dr., Brno, jeste nas ceka hned zacatkem roku jedno vysetreni v Praze, tak potom napisu vic.

Tak zatim se mejte hezky a jeste jednou dik za prani 🙂

listicka77
19. pro 2008

dgm, tak to gratulujem ještě jednou. dvě stejný číslice, nepletu-li se...

v předvánoční náladě (rozumějte utrácivé) jsem narazila u nás v sámošce za makadamové ořechy. 25 Kč za 60g pytlík, no ale neodolala jsem. ale žádná extáze to teda není. nejsou špatné, ale za ty prachy je mít nemusím. leda by mi někdo řek, že obsahujou něco zásadně důležitýho, co v jiných ořechách není. ale to asi těžko.

s.arik
19. pro 2008

tak mám za sebou besídku v MC, snědla jsem pár kousků cukroví, asi 5.
výsledek ochutnávky: bolí mě zuby a nechutnalo mi, ani rohlíček vanilkový, nic. blééééé.
zvláštní že se hned ozvaly všechny zuby, přitom u čokolády takovou reakci nemám. no, asi je to cukroví fakt 50% moučkového cukru.......ačkoliv mléčná figaro o moc lepší není ne?!

sliním jak hrom a cumlám už druhou chlorelu, abych se toho trnutí zubů zbavila. i jablka mi teď připadají kyselé, ach jo. nevím čím tak narychlo hubu zezásaditit 😀

listicka77
19. pro 2008

no rohlíčky z alberta by mi taky nechutnaly... 😝

s.arik
19. pro 2008

ne, já ochutnávala domácí tvorbu ostatních maminek z MC....a bylo to určitě ruční, nejenom rohlíčky.

ale je fakt, že mi už jako děcku cukroví nejelo, sladkosti ano, ale z těch vánočních blivajzů jedině linecké (bez marmelády, s čokoládou 😀 )

lištičko, snad se tě to nedotkne, ale jak si tady píšu s Miri na klíně a tvá fotka je kousek nad textem...Miri na tebe ukazuje a prý "béééé" (ovce) 😀
budiž ti útěchou, že zvěř miluje a není to od ní vůbec nadávka 😀

listicka77
19. pro 2008

😀 (proč zrovna ovce?)

tak jsem dneska koupila několik kilo ovozelu v Lidlu, ale teda hrůza hrůz, ty ceny jdou strašně nahoru.

s.arik
19. pro 2008

nevím, možná ta Štěpule jak je tam zdánlivě plešatá na té fotce...? 😕 jako ovečka, bé.

listicka77
19. pro 2008

no štěpule není plešatá jen zdánlivě... 😀

večer ji táta krmil banánem, snědla asi dvě třetiny a už víc nechtěla. pak ji vzal v náručí na procházku do kuchyně, ona se natáhla k lince a vzala si rajče a strčila do pusy. tak jsem jí ho umyla a vrátila. ona s těma dvěma zubama prokousala šlupku a pustila se do něj. no normálně ho spráskala celé, až na zanedbatelný odpad. poradila si s ním fakt parádně. proč jí to ještě loupu, krájím a dávám po kouskách? 😀 (asi proto, že nechci mít zarajčatovaný celý byt 😉)

s.arik
19. pro 2008

lišti, jen dítě uč jíst u stolu a slušně, Miri žvýká 73x denně a kousky jablek jsou všude 🙄 😝 😀

listicka77
20. pro 2008

sari, zrovna nedávno jsi mi na otázku "jak udržet dítě v židličce?" psala, že nijak, dát kus jídla do ruky, ať si s tím chodí, kde chce. 😀 což já zrovna teď momentálně fakt dělám, neb ji to v židličce krutě nebaví. akorát když jdem k našim na oběd, tam je víc zábavy, tak nějakou dobu vydrží.

četla jsem kus diskuze na vitariánovi o B12 a je to fakt depresivní čtení. 😖 jakože třeba nesuplementovat o kojících matek a dětí je zločin... 😕 ouou jak člověk prostě nikdy neví, co je "správně". ale rady typu jíst syrové žloutky... mám k živočišným věcem čím dál tím větší odpor. ještě tak v malé míře ty mléčné výrobky...

s.arik
20. pro 2008

B12 je na mě moc obtížný problém, ale naštěstí nemám 100% veganské sklony, i kůň sežere s trávou spousty bezobratlých, takže já si taky dám jednou za čas sýr nebo maso nebo vejce. ale určitě ne vícekrát než jednou týdně.

držet děcko ve stoličce? a to bych ji ale musela držet 16h denně 🙄
právěže na to nemám čas ani chuť, raději se smířím s bordelem, jasně že to párkrát denně uklidím, ale prostě většinu času je koberec poset zbytky jídla 😝 aspoň že nebývají starší než pár hodin 😀

s.arik
20. pro 2008

prostě dát děcku volnost znamená pro mne moře času, a jen 1-3x denně párminutový úklid.
kdežto stravování alá mainstream, tj 5 nebo kolik porcí denně připravit, dohlížet na to, aby to děcko jedlo ve stloičce, po akci vše uklidit a za dvě hodiny chystat jídlo znova?! nic pro mne, sama jím určitě tak co hodinu a Miri taky.