Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jajinak
28. kvě 2009

Šári,tak to bude zkouška vůle 🙂

listicka77
28. kvě 2009

sarik: vždyť ti přece milky nechutnají! 😀

listicka77
28. kvě 2009

tak dneska jsem chtěla opět stopro raw a zas ne. ale nebyla to zas taková hrůza co do množství. k snídani 3 pomeranče, dopo 4 nebo 5 banánů, k obědu necelé kilo hrozna, po štěpánce hrst brambor a cukety, navečer žampiony s mladou cibulkou arajčaty a pak kousek palačinky (z celozrnné špaldové mouky, sušeného kokosového mlíka a vajíčka) s mačkanýma jahodama s banánem. teď dlabu salát (ledovej, ředkvičky, rajčata, klíčené mungo a červená čočka, paprika). jo a ještě mě štěpule krmila rohlíkem, ale bylo to je pár malých soust.

s.arik
28. kvě 2009

já dnes kilo jablek, tři banány, 200g čokolády, polomáčené sušenky 😖

byla jsem ve městě, na srazu s dobrým kamarádem, tak jsme mlsali a pili čaj, to byla krása.

listicka77
28. kvě 2009

no právě to zazdívám dalším pečivem...

no tak s kamarádem se to nepočítá, ne? 😀

s.arik
28. kvě 2009

lišti, nepočítá? super, tak to jím sladkosti jenom 29 dní v měsíci, bezva 😀 😠

listicka77
28. kvě 2009

beru to tak, že důležitý je, co člověk dělá denně. když si dá nějaký mls na nějaké oslavě nebo s kamarádem nebo prostě při nějaké výjimečné příležitosti, tak se prostě prd děje. akorát, že ty jíš to sladké i bez kamaráda. 😀 třeba to časem přejde. 🙂

s.arik
28. kvě 2009

nojo, jedla jsem tak přes deset let, (co jsem měla z brigád pár kaček pro sebe), tak se mě to pustí asi až po delší době úpravy jídelníčku.

listicka77
28. kvě 2009

jo a sari, nejedla jsi dneska nějak málo? 😕 (zato já už zas vypadám jak v pátém měsíci, večerní-noční přežírací neraw/raw úlet 😝)

s.arik
28. kvě 2009

lišti, jo, kamarád mě vždycky povznese do takové euforie, že sním čokoládu a zbytek dne mi stačí vzduch a vzpomínky na něj 😀 🙂 mám ho moc ráda, i když by mohl být můj táta, nebo právě proto? prostě je fajn a řeč nikdy nestojí.

dgm
autor
29. kvě 2009

Ahoj, jestli to zde cte nejaky zacatecnik, tak sem dam docela dobrou stranku, je zde popsany orientacni vikend na zkousku, nejake recepty ...

http://raw-and-reiki.blogspot.com/2009/01/jak-m...

listicka77
29. kvě 2009

člověk míní, dítě mění... ☹ dneska jsme šly na první hexu. tak jsem si říkala, že ideální by bylo, kdyby neměla chuť k jídlu a chtěla jen kojit. kdyby chtěla jíst, tak nejlépe jen raw. no a kdyby už vařeniny, tak aspoň ne lepek... a jak to dopadlo? hned od doktorky jsme šly do krámu a tam si štěpule šíleným řevem vyřvala pečivo... pohrdla i prsem, které jsem jí místo toho nabízela. 😔

s.arik
29. kvě 2009

lišti, tak držím palce, aby hexa byla bez reakcí.

dnes jsem si udělala výborný salát. dala jsem si na něm záležet a fakt mi moooc chutnal. ale po dvou hodinách jsem vysušená natroud, příště nesolím, bez soli je to taky dobré a nemusím vypít tři litry před spánkem 😀

150g špenátu
jedna jarní cibulka, jenom zelené listy
čtyři zeschlé ředkvičky
půl červené papriky
dvě rajčata
trochu vody (tak půldeci)
pepř čtyř barev
sůl
šťáva ze čtvrtky limetky

určitě by to bylo ještě lepší s nějakým sýrem 🤐 ale ten naštěstí doma nebyl.

listicka77
29. kvě 2009

sari a musí být ty ředkvičky seschlé? 😀

štěpule spala odpo trochu dýl než obvykle, večer mě strašně dlouho ocucávala (už v sedum chtěla "hají", do osmi byla přicuclá, pak se probrala, asi půl hodiny skotačila po bytě, pak znova hají, znova asi hodinovej přícuc... byla jsem vycucaná jak citron), má trochu teplotu, ale žádná trága. spí trochu neklidně.

koupila jsem chlapovi na těstoviny strouhaný tvrdý sýr v takové velké pixle a před chvílí jsem to nevydržela a otevřela ji... achjo. a to už jsem myslela, že budu dneska raw (krom asi sousta pečiva od štěpule, ale tak takový detaily snad ani nemusím počítat).

s.arik
30. kvě 2009

lišti 😀 čerstvé ředkvičky by snad taky ušly, vyzkoušej.

dnes jsem si koupila 5ks blum (nehorázných 26Kč 🙄 ) ale lahoda, i když ke zralosti jim ještě kus chyběl.

listicka77
31. kvě 2009

včera jsem zas jedla jak prase. oslava tátových narozenin... ačkoliv jsem měla kvanta mňam ovoce k obědu a kvanta zeleniny (okurkové jednohubky s ořechovou a avokádovou pastou) k večeři, tak jsem stejně jedla nejen to moje, ale i ty jejich vařeniny. přecpala jsem se k prasknutí. dokonce jsem ochutnala i dort, ale jen kousek a stejně mi nechutnal. štěpule měla taky ochutnávací den. kuře (oběd) jí nejede, vepřové (večeře) moc a po sojovém se může utlouct. dostala i kousek nugátovýho bonbonu a dortu se šlehačkou. 😝 po takových dnech to aspoň doháním malinko tím, že dopoledne jen piju citrusové šťávy. je mi jasný, že v tuto chvíli ze mě vitarián nebude. tak aspoň ta ovocná dopoledne a co nejvíc raw celkově a ty hříchy pokud možno ne moc nezdravé. 😝

a budu mít od macika healthy juicer, jupí! budu šťavit mrkeeev a řepuuu a zelenéééé a huráááá. a hroznooooo.... (teda většinou je ho škoda šťavit, ale občas koupím takové, co má hořké šlupky a moc mi nejede, tak to bych s radostí odšťavila).

listicka77
31. kvě 2009

mňam mňam mňam banánová zmrzlina! jak jsem dala ten třídenní půst, tak jsem tu měla obrovskej strs banánů a aby se nezkazily, tak jsem je hodila na mrazák. dneska jsem to mixla s vanilkou a trochou medu, mňaaaaam. i chlap se olizoval! už vím, s čím budu řádit v letních vedrech. ochochoch. jen mám strach, jestli si tím úplně neztupím nože od chopperu. 😖

macik
31. kvě 2009

a dalas je do mražáku už vyloupané nebo i se slupkou...a mixovala ji to teda zmrzlé a do toho přísady? mám tu nějaké jeté banány a nikdo se k nim nezná...

listicka77
31. kvě 2009

do mražáku oloupané a nakrájené na kousky, dala do chopperu, posypala vanilkou a přidala med. a dlouho dlouho sekala, až z toho byla opravdu konzistence zmrzky. ale tobě to asi půjde udělat v omeze, žejo? jeté budou super, aspoň to bude pořádně sladké. dobrou chuť! 🙂

macik
31. kvě 2009

no, do omegy nevím jestli dávat zmrzlé, to mám trochu strach...

listicka77
31. kvě 2009

maci, já někde myslím četla, že v omeze se dá dělat zmrzlina. pročti návod. 🙂

listicka77
31. kvě 2009

"Kromě toho je možné využít tento přístroj k přípravě několika druhů těstovin, výrobě oříškového másla nebo pomocí homogenizačního pouzdra vyrábět dětské přesnídávky, zmrzliny, sorbety a jiné zdravé pokrmy, které si brzy oblíbíte."

macik
31. kvě 2009

no jo, ale to tam nacpeš syrové ovoce, uklohníš majdu a tu pak zamrazíš, ne opačně 😀

listicka77
31. kvě 2009

maci, ahááá, no tak to je ale zklamání! no stejně omegu nechci. i když je teď ta nerez v akci za asi 10,3. stejně je to pálka jak prase. a wildcat už zas není se zaváděcí cenou... a elektrický HJ u nás kdovíproč nikdo neprodává... no prostě si budu točit kličkou a na jiné účely (zmrzka) si možná časem pořídím luxusní mixér. 😅 a uvažuju o veganze a ta by měla umět kromě mlíka i ořechový másla. 🙂

vitarian82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajinak
1. čer 2009

Tu banánovou zmrzlinu dělám taky,ale úplně jednoduše rozmačkám banány na kašičku,dám do kelímku a zmrazím.Nic do toho nepřidávám a je to sladké taky a moc dobré 😵

dgm
autor
1. čer 2009

ted se divam na vcerejsi odkaz od vitarian82, tak freshness.cz a freshfood.sk jsou dve odlisne stranky, ta druha jmenovana zde delala onehda dost velkou reklamu, adminky to vsechno smazaly...

s.arik
1. čer 2009

jajainak, dík za levný tip, zkusím to 😀 dnes jsem koupila banány, za 29, to ujde, za poslední tři měsíce jsem si pomalu zvykla na cenu 36 😝

kili
1. čer 2009

ja som spravila dreň z jahôd a banánu a tiež super 🙂 Len tým banánom bola asi trochu tuchšia, ale mne to nevadí, rada vyškrabávam s kelímku 😀

s.arik
1. čer 2009

tak jeden banán rozmačkán vidličkou akorát zaplnil kelímek od 135g jogurtu - kdy to zmrzne? za 3-4 hodiny určitě ne?