Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

macik
2. únor 2009

jo, podotýkám, že synovec byl do tří kojenej, takže je to asi normální, že děti, který preferují mlíko před jídlem (a že jsou i opačné případy-viz mirka), asi moc normální jídlo nechtěj....

lenkakt
2. únor 2009

zdravím, po včerejším tatrankovém úletu 😉 jsem se rozhodla, že nebudu srab a zkusím si dát celý den 100 % raw nebo skoro raw... zatím žiju 🙂 a celkem v pohodě, tak uvidíme

jinak mhd se přidal k ovocným ránům...

oho
2. únor 2009

Ahoj holky, mám jeden dotaz-kde koupím řapíkatý celer?? Já ho nikde nemůžu sehnat 😠 Nebo že bych byla tak blbá a nikdy si ho nevšimla?! 😅 😲
Jinak jsem nikdy nemohla pochopit to, jak píšete, že jste si daly něco neraw, protože jste na to měly velkou chuť a ono vám to nakonec ani moc nechutnalo.A v sobotu se to POPRVÉ stalo i mě 😵 Miluju bramboráky a mohla bych se jich užrat, ale tentokrát mně nechutnaly a raději jsem se nacpala salátem!!

vikinka27
2. únor 2009

si predstavte, manzel predvcerom otvoril horku studenstku pecat. fuuj, to je bluf. 😢
vobec mi to nechutilo....

s.arik
2. únor 2009

😀 a to mě zase pořád chutná 😀 ale méně než dříve. a mléčnou čokoládu už fakt nemusím, konečně!

oho, řapíkatý mívají v Tescu u zelených salátů, obrázek si asi vygoogli, vypadá to dost jinak než normální celer...

jajinak
2. únor 2009

Já jsem si myslela,že po 4 měsících 70-90% a 1 měsíci skoro 100% raw,se mi výrazně sníží chutě na vařeniny,ale bohužel na to mám pořád chutě.Je fakt,že už je líp ovládám,ale stejně je mám každý den.Někdy s tím dost bojuju.Asi to chce u mě víc času.

Dnes jsem práskla kokos a zase byl bez chybičky 😵

oho
2. únor 2009

Tak jsem si to vygooglila (že mě to nenapadlo) a zítra jedu na nákup 🙂 nevím proč, ale mám na něj chuť, pěkně s nějakou,pokud možno raw, česnekovou pastou. 😝 Snad nebudu zklamaná. Když jsem poprvé ochutnala rukolu, nadšená jsem nebyla a teď si ji pravidelně kupuju.

macik
2. únor 2009

já teď o víkendu dělala ráno zelenej koktejl-vždycky různý ovoce a hrst špenátu-ten včerejší-jabko, šťáva z mandarinek, banán a špenát-byl mňamkózní...i manža to pije s chutí, ale furt si namlouvá, že to je zelený z kiwi, i když ví, že tam ten špenát mám...ovšem tím naše vita skončilo, manža zas dotáh hafo jídla od tchánovců...naštěstí tímto týdnem končí zkouškové, tak končí i přežírání...

s.arik
2. únor 2009

jajinak, nechápu a zááávidím 😢 (kokosy 😀 )
já už od prosince neměla ani jeden dobrý chutný, jenom dva ucházející a asi 30 špatných 😖

tannawe
2. únor 2009

s tema kokosama je to tedy hrůůza

oho...ja jsem si řapíkáč uplne zamilovala. Manzel taky nemusel rukolu a ted jak vidi, ze si nakladam tak chodi a "krade" 😀

lenkakt
2. únor 2009

no, řapíkaté celery, kokosy... když já mám tu fobii na náklaďáky, takže prostě s dováženým ovozelem mám problém. i když dneska jím banány, pomeranče a v restauraci jsem měla rajčo-papriko salát, to bych jinak vůbec do pusy v zimě nedala, ale jinou syrovou zeleninu neměli...
schválně - jestli dokážu přežít vita na místním ovozelu (jablka, mrkev, kys. zelí, normální zelí, čínské zelí, celer, petržel plus klíčky, ořechy a byliny) hehehe, uvidíme
(snad mi nikdo nepřinese žádné další tatranky dřív, než se mi skrze kyselé zelí zhnusí 🙂

listicka77
2. únor 2009

oho, řapíkatý celer mají pravidelně v hypernově (tam je celý včetně té natě nahoře), v kauflandu (tam je balený v pytlíku a tu nať má uříznutou, jsou to jen řapíky), snad tedy i v tom tescu, když to sarik píše. stojí cca 20-25 kč. mně samotný zrovna moc nechutná, ale máčený v nějakém dipu je mňamózní, krásně chroupe a je šťavnatý.

oho
2. únor 2009

To se jí jen ten řapík nebo i nať? A chutná podobně jako celer?Už se těším, až ochutnám 😎

lenkakt
2. únor 2009

uff 🙂 tak mám asi za sebo svůj 1. 100 % raw den, tož dobré to bylo, ale pekelně mě bolí hlava. uvidíme, třeba jsem málo pila nebo tak něco.
jídelníček:
ráno 2x pomeranč
dopo banán
k obědu řecký salát (rajče, paprika, salát, olivy)
odpo pomeranč a mandarinka a asi 5 makových kuliček, hrsti oříšků
večer čínské zelí se sušenými rajčaty jako salát
nyní: oříšky a zbytek domácího čokosnu...

hm.. cítím se dobře a hlad během dne nebyl. zítra dáme jablečný den, protože jablek jsou ve sklepě 2 bedny. teď možná ještě prásknu nějaký ten pomeranč, třeba mě přestane bolet hlava.

s.arik
2. únor 2009

lenko, paráda. možná s pitím máš pravdu, je tam nějak "moc" oříšků, ty vysušují...

lenkakt
2. únor 2009

to víš, oříšky zaháním chuť na chleba 🙂
to se časem zlepší, doufám.
nemám teda cíl být 100 % raw, spíš to beru jako experiment podobně jako tannawe a uvidím, kam se to vyvine. ale nesníst ty dvě bedny jablek, to by byl hřích, že.

s.arik
2. únor 2009

já měla chleba s plesnivým sýrem 😒 jsem slaboch co neumí odolat...ten chlap tu věčně voní s nějakými buřty a sýr jsem vyhodnotila jako menší zlo. 😝

lenkakt
2. únor 2009

no, já myslím, sari, že se pořád hodně trýzníš těmi hříchy... fakt mi to připadá, když tě čtu. rozhodla ses pro svou radost dát se na vita, a občas si dáš i něco jiného nevita... neumřeš na to, jen ochutnáváš z jiných světů 😉

podle zkušeností s vegetariánstvím to trvá poměrně dlouho, než tě ty "jejich" věci přestanou lákat - mně chuť na pečené vepřové koleno opravdu přešla až asi po 3 letech 🙂 ale dodnes mi třeba některé masné věci voní, ale díky morálnímu zdůvodnění prostě neodolám.

zato když se rozhodnu nejíst čokoládu, tak to poruším skoro vždycky, protože čokoláda není nemorální, ta je "jen" nezdravá 🙂

lenkakt
2. únor 2009

teda, prostě odolám jsem chtěla napsat 🙂

jajinak
2. únor 2009

Zjistila jsem,že si nemůžu kupovat oříšky do zásoby,Hlavně kešu.Když koupím 20dkg,že to budu mít na několik dní,tak to stejně do sebe natlačim za jeden den.Takže když doma nebudou,tak je nesnim 😀 Ale zase je kupuju proto,abych mohla něco chroupat,když přijdou chutě,takže když je mít nebudu,snadněji podlehnu nějakým šlitům.Naštěstí se to nestává často.

s.arik
2. únor 2009

lenko, mně některé hříchy vadí, a jiné ne.
nevadí mi brambory nebo luštěniny, tam si prostě nemyslím že jsou "jedem".
ale vadí mi maso, mléko, pečivo, komerční sladkosti. protože to podle mne pro tělo jedem je. a navíc, mně to opravdu nechutnááá! a stejně mě to nutí to jíst čas od času zase. to je docela nemilý pocit závisláka, který není pánem svého talíře 😀

s.arik
2. únor 2009

jajinak, dnes jsem koupila 200g kešu a jsou pryč, viz můj deník 😀

s.arik
2. únor 2009

no a před sýrem mne stejně nezachránily 😀

lenko, ještě k hříchům - já si krutě protrpím půst, abych měla čistší tělo....a po pár dnech si ho zase zaneřádím mlékem a lepkem, to je marná práce toto 😀

ale ne, nezoufám. porád lepší hřešit denně jednou porcí shitu, než jíst klasicky česky. a včera jsem byla 100% 😎

listicka77
2. únor 2009

moc oříšků... 😀 (nepřipadá mi). v posledních dnech se ukrutně přežírám na noc právě oříšky. měla bych se sebou něco dělat. ☹

oho, já jím jen řapíky. ten řapík má v horní části takové zúžení - jak kdybys ho stáhla gumičkou, tam to odlamuju. nať by se asi dala šťavit, kdyby měl člověk na čem. má takovou tu celerovou pachuť, ale ne tolik jako normální celer.

dgm
autor
2. únor 2009

Ahoj, jak se mate?
oho se ptala na rapikac... objevila jsem ho az na vita, do te doby jsem ho neznala, ale tak to bylo i s jinym ovozelem, lidi jsou ochuzeni, kdyz nepoznaji vita 😀
hned se zaradil na predni, mozna prvni misto v oblibenosti 🙂
da se koupit s horni kstici nebo okrojeny, rapiky jim jenom tak, nekdy nahradi lzicku jako nabiratka na pomazanky, ruzne namaceci omacky... Je to osvobozuji, kdyz rodina po sobe pri jidle sni i nadobi 😀

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=10&t=1290

dgm
autor
2. únor 2009

Sari, jeste k tobe ... jses moc vzorna ohledne jidla, to by ses divila, jak nekteri zacinali ...a vita obetujes uz dost, vzdyt denne se konfrontovat s navarenym jidlem, nakupy, krmeni male, myslim tim, ze mas hodne nastudovaneho, shanis si dalsi informace, no proste studijni typ. tak to pisu proto, ze me dost zaskocila ta tvoje poznamka dnes na vitarian.cz, jak sis posteskla, ze kdybys umela zvracet, tak to rada vyzvracis... Tak te moc prosim, ani s tim nezacinej a neuc se to 🙄

jajinak
2. únor 2009

Dgm,to máš úplnou pravdu,s tou konfrontací s navařeným jídlem,krmení dětí,vařáckým mužem apod.Kdybych byla sama,tak by to takový problém nebyl a chutím by se lépe odolávalo.Ale i tak si myslím,že na tom jsem docela dobře 😉

dgm
autor
2. únor 2009

jajinak, no ty ses bez komentare... pusty, 100pro uz jak dlouho ... Po case to urcite prijde, ted se jeste prekonavate, potom uz opravdu nastane doba, kdy se ani slinici reflex nedostavi, kazdy to ma po ucrite dobe. S tim masem je to stejne, jak ja jsem mela driv rada treba tlacenku... 😎

lenkakt
2. únor 2009

sari... s tím protrpeným půstem... já se na ně těším až přestanu kojit (za rok? za dva? to dítě nic nejí 😉) tak to abych raděj byla vita hodně dopředu ne? tak ten rok, dva? (já jen žertuju, ono já moc pevnou vůli nemám a tady si ani nejsem jistá, že ji chci mít. jen jsem vypozorovala, že čím déle během dne držím vita, tím méně se přejídám blbostmi a to chci ovládnout. takže zkouším být hodně vita a nejíst všechny ty sladkosti a housky s máslem)
řapíkatý celer taky miluju, ale tady mají jen z maroka. to by mi drhlo, to fakt nedám.
vyrostla jsem se zahradou a prostě do sebe (krom banánů a pomerančů) nedokážu dostat nic, co není právě dostupné přirozeně...

jajinak
2. únor 2009

Dgm,těch 100% není úplně každý den,prvních 14 dní v lednu jo,od té doby většinu týdne 100% a pár dní s malým hříchem,ale jsem tak spokojená,za 100%raw doživotně se nehoním.

Řapíkáč jsem ještě neměla,už po něm pokukuju,ale nikdy ho nekoupím,jednou to budu muset zkusit.