Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
22. pro 2008

lišti, já se taky radovala, jak si mládě poradí s celým jablíčkem 😎 ale poslední dva týdny máme důsledný bojkot slupek 😕 😖 😠 musím jablka oloupat!!! uf, jinak plive slupky po koberci...
naštěstí jsme si pořídili morčata a tak je máme komu házet, Miri mi donese jablko, já ho rozčtvrtím, oloupu, Miri odkrojky hodí morčatům a pak sní to nejlepší. 😀

listicka77
23. pro 2008

no sari, ono toho odpadu bylo všude sakra dost. i když dostane oloupaný kousek, tak část vyplive/rozpatlá, takhle to bylo ještě horší.

sylvar
23. pro 2008

mě taky malá nejí jabka se slupkou 😒

sari,t o je vtipný,Miri pije z misky 😀

jajinak
23. pro 2008

Tak jsem práskla kokos a spráskala ho dobrých 3/4 sama.Aby ne,malej i mhd spí,L.šel ke kamarádce,tak mi ho nikdo nebere 😀 .A to jsem měla k obědu zapečenou brokolici s bramborama.Odpoledne je vyženu na bruslení a udělám bramborovej salát(klasickej)na zítra.Včera večer jsem balila dárky a tak dobře jsem někam schovala stužky na převázání balíčků,že jsem je nenašla.Tak to bude bez mašliček,no bóže.

s.arik
23. pro 2008

lištičko, já tě podezírám!!! PSČ 400 01 je tam někde na severu žejo 😉
jsem úplně překvapená a potěšená, děkuji velmi, rozbalila jsem samozřejmě hned 😔 😀 ale jen první obal vánoční, ten další už ne, až zítra 😵
tak díky moc a zítra poreferuju jak ty raw čokolády chutnají 😵
Ježíškovi teda hned napíšu, ať ti to zítra pořádně vynahradí!!!

listicka77
23. pro 2008

😀

s.arik
23. pro 2008

uf, nespletla jsem to!
tak ještě jednou děkuji, potěšilo.
já už ti nic poslat nezvládnu, tož alespoň virtuální pozdrav a přání hezkých svátků!

listicka77
23. pro 2008

hele jéžišek přece není něco za něco. 😉 si to užij. 🙂

jajinak
23. pro 2008

Jé,tady už chodil Ježíšek,zase jdu pozdě 😀 😀 .
Dneska jsem si natrhala pampeliškové listy,sice mi moc nechutnají,ale v salátu je snesu.
Bramborový salát na zítra mám hotový,samo,že jsem neodolala a koštovala několik lžit.Pořád mi ještě chutná 😉

s.arik
23. pro 2008

mně udělá bramborový salát jako vždy mamka, než se s tím drbat sama, raději vůbec...
no a chlap dneska donesl nějaký bramborový z obchodu, on ho rád. já ani moc ne, jednou za rok stačí...
taky mi donesl vlašský salát, tak jsem ochutnala, ale hnus - sůl z toho stříkala na dálku, vůbec mi to nechutnalo.

přiznám se, že se těším na zítřejší řízek. maso jsem už neměla od narozenin malé (9.10.), tyhle 1-2 měsíční intervaly mezi rybou a masem mi hodně vyhovují... chutná mi to, nemám pocit, že se o něco ochuzuji, a ani zdraví asi tak moc netrpí - rozhodně méně flákotou masa co 30 dní než tím sladkým denodenně.

jajinak
23. pro 2008

Bramborový salát z krámu mi taky nechutná 😝.Ale domácí,co dělám já,mám moc ráda.Ani od naší maminy mi tak nechutná.A řízek budeme mít krůtí,mhd a Lukáš ryby nejí a dva druhy masa se mi dělat nechce.

s.arik
23. pro 2008

možná zítra umelu datle a ořechy, ale nevím jestli se mi bude chtít.
co jste do těch kuliček ještě dávaly?
kokos?

jajinak
23. pro 2008

Datle,rozinky,sluneč.semínka a trochu ořechů,ale pořád to bylo moc mazlavý,tak jsem přisypávala kokos a nakonec je v tom kokosu obalila.Možná by stačily jen datle nebo jen rozinky.Ale chutná nám to.

listicka77
23. pro 2008

koule mám zatím jen jedny - datle s kešu. chystám ještě další, jestli bude čas - datle+rozinky+kakao, tamarind+slunečnice a možná mák+rozinky. bramborovej salát pro chlapa hotovej, ani jsem neochutnala. kdybych dělala pro oba, tak by cibule nebyla syrová, ale spařená (syrová mi nechutná a navíc mě hrozně nadýmá, jak jsem nedávno zjistila). a nebyla by tam hromada majonézy, ale bylo by to mixlý se zakysanou smetanou. ještě musím vyrobit cuketovej pro sebe. chlap bude mít krůtí řízky. já si dám plněný rajčata. udělám jich víc jako mlsy na celej večer. náplně budou tři různý, jestli nebudu líná. cizrnovo-mrkvový hummus, oříškový sýr a avokádová pasta. totéž nakydám na kolečka okurek. no ale asi se moc vytahuju, to asi všechno nezvládnu. 😀 navíc štěpule si někde uhnala rýmu, tak bylo uspávání dost hustý (nemohla při kojení pořádně dejchat), takže noc bude asi taky zajímavá. 😖

jajinak
24. pro 2008

Přeju krásné vánoce a hodně štěstí a zdraví v novém roce 🙂 .

s.arik
24. pro 2008

lišti, ty jsi kuchařka jako slavná Ada B. 😀

já na to dlabu, br.salát mi dá máma, sama jenom chlapovi usmažím řízky, jeden si taky dám.
ještě jsem fásla neočekávaně cukroví, naštěstí ale jenom trošku, tak 150g asi.
máma nepeče, tak mě to překvapilo....dostala od někoho a předala mi 😠 a já si malovala, jak dneska budu kromě jedné porce salátu a řízku zcela raw, a taky žádné sladkosti kromě čokolády od lifefoodu 🙂
tak nic no...ale zítra!!! zítra už budu 100% rax, protože cukrové je fakt malinko, noc nepřežije, a salát se řízkem si dám jenom dnes, pak už ne.

s.arik
24. pro 2008

raw, cukroví

s.arik
24. pro 2008

a jinak jím dnes banány, jablka, pomeranč a mandle, dobrota.

s.arik
24. pro 2008

salát a řízek a pár kousků cukroví kvečeru jsou mé dnešní hříchy. neva, zítra už budu raw, včetně čokolády (dneska jsem ji ještě neotevřela, přišlo mi škoda se cpát takovou exkluzivitou hned po řízku...jo a ten smajlík na vánočním obalu nápadně připomínal tento 😀 lišti 🙂

s.arik
25. pro 2008

po včerejším non-raw úletu salat-řizek-cukrovi jsem si dala čistě jablečné dopoledne a je mi krásně lehce 😵
mhd právě dojedl salát, čiže už ho nemusím jíst já, super.

a ochutnala jsem raw čokoládu, tu s třešněmi a ořechy, je moc dobrá! nejsem si sice jistá, zda mi to "nahradí" tu sladkou bombu v podobě 100g mléčné figaro 😕
každopádně bez srovnávání s jinými - je opravdu chutná a stačí jí malinko 😵

s.arik
25. pro 2008

mám v sobě půlku té čokolády a víc už by bylo barbarství, chjo, co sežrat teď?! na nic tak obyčejného jako jablko nemám chuť 😀 asi si dám dvouhodinový půst aby mi to jablko zase zachutnalo 😀 😢 😀

lenkakt
25. pro 2008

no, tak jsem včera při usínání v duchu meditovala, že bych měla něco udělat se svým nesmírným apetitem, tak že aspoň budu jíst mrkev nebo jablka, když na mne půjde mlsná...
než jsem se stihla ráno zakousnout do mrkve, přišla paní domácí se svým cukrovím a ona je vyučená cukrářka... já bych i odolala, jenže adélku hrozně bavilo nám to cukroví přidělovat. takže jsem snědla postupně celý talířek a od té doby bílím byt a furt bych něco jedla... asi toho juru už začnu přikrmovat, takhle to dál nejde 🙂
jdu si dát mrkev.

vikinka27
25. pro 2008

u mna teraz pred sviatkami hroza, aj teraz cez sviatky, ja mam proste na vsetky tie veci taaaku chut 😵
ale chystam sa, ze ked to hned dojeme si hodim ocistny den (uvazujem nad postom - este som nemala teraz pri kojeni celodenny...), aby to do noveho roka zmizlo.

"susene" a ine zdrave kolaciky mi sirsia dospelacka rodina velmi nejedla (zato detom boli OK), co ma mrzi je, ze maly sa mi asi vyhadzuje z mandli... robila som aj kvoli nemu a on nemoze, ale vyzera tak, ze ani ja...
nepotesil ma, chystala som sa predbezne na tu vita tortu na jeho narodeniny... 🙄

toz sa ani nemam pravo tu hlasit, budem len z dialky pozorovat ;)
pekny zvysok sviatkov a novy rok ;)

s.arik
25. pro 2008

viki, dort můžeš přece udělat z jiných ořechů....vlašáky, lískáče.
no ale jestli nesnese mandle, tak jsou i jiné ořechy risk 😒

agatka77
26. pro 2008

ahojky

jaký jste prosím dělaly,nebo se chystáte dělat dortík k prvním narozeninám? děkuji za jakékoliv tipy 😉 .Ondrášek bude mít v únoru a chtěla bych udělat malinkatý jemu,aby ochutnal a ostatním hostům buď udělám já velký,nějaký "nezdravý",nebo nechám udělat🙂)))))))))))

jinak ještě prosím o radu,jestli se dá nějak poznat v obchodě,že je pečivo jen barvené karamelem a ne celozrnné? dá se? nebo jen z popisu na obalu,což často chybí 😝 😝 nebo kecaj 😝

a do třetice:od porodu beru bio spirulinu a yuccu na detoxikaci,posílení imunity apod...,jenže účinky mám spíš opačné.Od porodu jsem měla víceméně permanentně nějaké infekty, bolení v krku,dvě silnější virózy apod....,máte někdo zkušenost? že by to spíš moje tělo oslabovalo to čištění? nejím k tomu teda stopro zdravě,ale do tučné a nezdravé stravy mám taky daleko.tak nevím.A nestíhám doplňovat tekutiny,což je asi velká chyba,páč ty toxiny apod.musí někam odtékat,že

listicka77
26. pro 2008

štědrý den 100% raw, včera cukroví, oříšky a arašídy v čokoládě, sojová sekaná a bylo mi blbě, dnes 100% raw. 🙂

s.arik
26. pro 2008

lišti ty si fakt dobrá! mě se tolik nedaří, dneska mám v sobě dva vařené brambory, a byli tu mhd známí a donesli cukroví 😠
tak jsem vyjedla tak 10-15 kousků co mi chutná a zbytek asi někomu věnuju, ale nevím komu...mhd sladké nejí a mě to zas tak moc nechutná (ale když to doma je, tak to jím ☹ )

dnes ráno jsem načla raw čokoládu 80% kakaa, excelentní....ale dala jsem si jenom jednu kostičku, nějak nebyl čas, naštěstí, teď to cukroví zase 😝 takže pokračovat budu zítra.
doufám že už žádné cukroví od nikoho nedostanu 😒
člověk nepeče a ono to nestačí 🙄

haha, až budu těhotná, budu se strášně šklebit, jak je mi nevolno, a beztrestně si vybírat jenom to, co chci já 😀

mirec2711
26. pro 2008

Prajem vsetkym krasny den, pozeram, ze tu je prevazne babinec 🙂 . Rad by som sa zapojil do diskusie o tejto teme (skusenosti atd.) ... ale chcel by som reagovat este na reakciu listicky77 na knihu od Helmuta Wandmakera (pozn. - neviem,ci nazor zmenila).

Precital som vsetky 3 knihy od tohoto pana, teda "Co Vam doktori nereknou, Nejzdravejsi vyziva a Tajemstvi vsech nemoci". Musim uznat, ze siroku lajicku verejnost to maximalne sokuje a kazdy zacne za tym nieco hladat, ale vo vseobecnosti je to prirodzena reakcia modernych ludi. Vsetko to suvisi so strachom -> a z toho vyplyvajucou negaciou vsetkeho noveho, co sa zda zrazu ako "zazracne a nemozne".
Na hlavu postavene sa to zda preto, lebo Wandmaker pise v tej knihe naozaj o zazraku, ktory nikto nepoklada za mozny (v najsej ospalej dobe), no a este k tomu skeptizmu pridava najviac to, ze sa ludia musia zriect vsetkeho, co tak miluju ! ...a hlavne trapeniu a trizneniu zvierat za ucelom ich jedenia a pitia mlieka (juj toto im tak najviac asi chyba... hlavne, ze kazdy povie, ze zvieratka miluje... ) ...cely svet je o pokrytectve a strachu 🙂

Co sa tyka inych knih - Diamondovci, Kentonovci, Tepperwein a podobne, su pripustni aj inym potravinam, ale Wandmakera netreba odsudzovat za to, ze on nepripusta, vzhladom na to, ze Wandmaker ako prvy vysiel z tychto autorov s tvrdou nekompromisnou pravdou... este aj prvy "revolucionar" v ramci surovej stravy Dr. Norman Walker pripustal napriklad surove mlieko atd.

A tym myslim pravdu, kde berie ohlad nie len na zdravie, ale aj na prirodzenost cloveka a vsetko nevyvratitelne vysvetlil. Veci, ktore napriklad nevysvetlil dopodrobna (povazoval mozno za samozrejme) ... a v podstate po hlbokom zamysleni sa samozrejme uz zdaju, lebo su jednoducho prirodzene =)

... ale pochopil som komplet vsetko po precitani knihy od Dr. Roberta S. Morsa, teda konkretne "Robert S. Morse - Zázračná Detoxikace"
- Tuto knihu vrelo odporucam vsetkym, pretoze tam vysvetluje veci este podrobnejsie...vysvetluje priebeh,co sa v tele deje, druhy symptomov pri cisteni a podobne veci, je to nieco neuveritelne, aka je toto kniha.

K mlieku sa vyjadrovat nechcem, pretoze myslim, ze kazdy inteligentny clovek, ktory sa sprava s laskou k zivym tvorom, k prirode a funguje vo vseobecnosti ako laska 🙂 , tak mu urcite samemu tukne, ze mliecne produkty (aj maso) su uz len z toho moralneho a prirodno-principialneho hladiska pre cloveka jednak zbytocne a vzhladom na zdravie absolutne nepotrebne 🙂

S pozdravom Mireček 🙂

s.arik
26. pro 2008

Mirku (promiň, Mirečku ti říkat nebudu, to mi nejde přes hubu ani kdyby ti bylo deset let 🙂 ),
dík za názor, Zázračná detoxikace se mi taky líbila. Trochu mě tam teda nudila ta část, kde popisoval biologii člověka - popis trávicí soustavy atd., takové bych řekla samozřejmé věci. Ale zase chápu že možná starší generace už si tyhle věci ze školy nepamatuje, případně mají Američané jiné školství a tyhle věci jsou pro ně nově 😅

no, o prospěšnosti raw jsem pevně přesvědčena, teď to jenom realizovat že 😒

co si ty osobně myslíš o stravě 90% raw, 10% vařeniny?

jajinak
26. pro 2008

Zázračnou detoxikaci právě čtu,moc se mi líbí,něco mě tam taky nudí,ale je to úžasná motivace.Ještě vydržet 😉

Lišti,jsi dobrá.Já jsem teda hřešila víc,než když nejsou vánoce,ale snad se to vrátí do normálu.Už několik dní si pohrávám s tím,že bych zkusila jíst pár dní jen ovoce(a chlorellu nebo špenát),ale mám slabou vůli,to už je pro mě lepší půst.