Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
6. pro 2008

jo, do reklamace bych i šla 🙂
tak jo...

s.arik
6. pro 2008

ach jo, Mikuláš, mám v sobě za dnešek 300g mléčné čokolády...
a dvě kila jablek a 5 banánů a hrst vlašáků.

jsem fakt na rozpacích, co s tím dělat 😅 není mi vůbec blbě, dokonce bych si klidně ještě jednu tabulku čokolády dala 😢
kašlat na to a jíst haldy ovozelu plus čokolády, nebo být na sebe tvrdá? ne že by ono "být tvrdá" fungovalo, člověk se pak akorát nemá rád 😝 ale čokoládu stejně žere.

no, ještě sním několik kousků ovoce a večer si dám celý pytlík polníčku, na neutralizaci...

dgm, (nejen dgm), četla si od Bays Cestu?
co si o tom myslíš, fungovalo?

listicka77
6. pro 2008

sari, já myslím, že by se člověk měl mít hlavně rád a dopřávat si ty nevita "hříchy". myslím, že časem se ty chutě změní. člověk nemůže mít všechno hned. prostě dokud budeš mít chuť na nezdravé věci, tak je jez, ona ta chuť jednou přejde. fakt asi lepší pozvolna po menších krocích než naráz se sebezapřením.
já mám dneska úplně šílený den. celodenní exkurze, ráno jsem nestihla snídani, ani jsem nesbalila jabka s sebou, tak jsem si koupila dvě makové švýcarky. měla jsem namočené lískáče a rozinky, ty jsem ujídala během dne, ale většinu rozin mi snědla štěpule. na oběd jsme šli do hospody, dala jsem si květákovou polívku. pak jsem ještě snědla banán, co nechtěla štěpule. a cestou domů mi chlap udělal chutě na pizzu, tak jsme šli pro ni k vietnamcům, ale naštěstí jsme zjistili, že mražený sortiment zrušili, takže mě čeká salát. hurá. jinak by to byl asi nejhorší poměr raw/neraw za poslední měsíc.

dgm
autor
6. pro 2008

Sari, necetla, ale mam objednane pro sebe a pro nejmladsi, ze bude pod stromek ... A jsem moc zvedava, co se na sebe jeste dozvim.

http://www.knihkupectvi.cz/51074-kniha-Cesta.html

http://www.knihkupectvi.cz/61153-kniha-Cesta-pr...

dgm
autor
6. pro 2008

Holky 🙂 🙂 🙂
ty vase ulety, to je uplne normalni 🙂 a presne jak pise listicka, mit se rad.

s.arik
6. pro 2008

já četla tu Cestu pro děti z knihovny....Cestu (pro dospělé) jsem ještě nesehnala, ale asi to bude podobné...
mi se to právě vůůůbec nedaří, ale zatím nemá smysl to tu probírat, až přečteš, pochlub se s dojmy 🙂

jo a ta cesta pro děti už je myslím pro 15letou zbytečná...autorka tam má část pro malinké a část pro děti do 12 let...jasné že podle toho můžou jet i důchodci, ale ta velká Cesta bude myslím pro 15l. akorát 🙂

dgm
autor
6. pro 2008

Sari, no uvidim, kdyztak mam v prizni jeste daleko mladsi decka ...
Awa to minule rozebirala, kdyz tak si s ni pokecej, psala, ze ji to privedlo uplne jinam, ze tusila problemy jinde, ale nakonec to bylo uplne jinym smerem a dobry.

s.arik
6. pro 2008

vím, jenže mě to právě nevede nikam 😝
ale nevzdávám to 😉

kechkat
6. pro 2008

ahoj holky, prominte jestli jste se tady o tom uz bavily, ale mete nektera zkusenost s programem Fit pro zivot /Harvey a Marilyn Diamond/?

listicka77
6. pro 2008

Cesta? Uniklo mi něco, co by mělo být zásadní? Jenže já mám teď doma z knihovny kupu knížek a nečtu. Takže shánět další nemá cenu.

vikinka27
6. pro 2008

tak ste ma zmagorili!!!! 😀 😀 😀 doma mikulas, a ja si do topanky nabalim jabko a buraky (ja viem, ja viem, ale dosli mi na chut) - no a jeden marcipan - ale to len kvoli tomu, lebo bol doma uz dost dlho nachystany... 😵
keby chlap dnes neotvoril tie marcipany (aj moj aj jeho) tak mi to vobec nechyba - ladujem sa ovocim... hm, som na seba hrda.
😅

listicka77
6. pro 2008

můj chlap dneska sežral dva ks kokosových pohánků! ale nic neříkal, tak to asi žádné terno nebylo. 😀

dgm
autor
6. pro 2008

kechkat Fit pro zivot od Diamondovych - necetla jsem, mely by to byt ctyri dily, nektere i po dvou castech. Na vitarian.cz se o tom psalo, hodne lidi to ma prectene, povazuje se to za dobrou startovaci cetbu.

dgm
autor
6. pro 2008

Listi, ta Cesta by melo byt neco z oblasti spis duchovni literatury. Zamyslet se nad sebou a tak ... Taky si od toho hodne slibuju. 🙂

dgm
autor
6. pro 2008

vikinko 🙂 taky se u nas nadelovalo, to je sranda, kuchyn plna ovoce a oni se raduji, kdyz najdou za oknem talire s ovocem a mlsanim ze zdrave vyzivy. Dostali jsme nadilku vsichni i babicky.

s.arik
6. pro 2008

kechkat,
neznám, ale lištička myslím četla...

lišti,
http://www.jasminka.cz/kniha/brandon-bays-cesta...
není to o vitariánství, ale o něčem jako je aktivace vnitřních schopností člověka se uzdravit sám...vyvolá se stará vzpomínka spojená s emočním stresem, který je díky buněčné paměti údajně příčinou každé nemoci...
no je to spíše o objevení radosti a vnitřního klidu než o vyléčení nemocí, ale i o tom...

s.arik
6. pro 2008

lišti, kokosové pohánky 😀
u nás teda asi 3 snědla Miri, pak už nechtěla, tak to jí pes 😅

listicka77
6. pro 2008

fit pro život jsem si kdysi dávno půjčila, ale nějak jsem to ani nečetla. nene

jo a volali dneska tchánovci, že zítra se máme stavit na návštěvě u švagrové. takže asi přivezou štěpánce mikuláše. soudím-li dle velikonoc, bude to taška čokolády. resp. nečokoládových cukrovinek - rostlinný tuk, kakao. asi se neudržím a řeknu jim, že kdyby koupili v plusu trs biobanánů, tak udělaj líp. letos je to štěpuli ještě jedno a sní to chlap (i když taky má radši čokoládu a ne tyhle sračky, co si na to jen hrajou), ale příští rok se bude opakovat totéž. achjo. zejtra poreferuju, ale divila bych se, kdyby překvapili.

listicka77
6. pro 2008

dgm, jsem si ještě vzpomněla, že jsi tu psala, že dcera (nebo obě) má/mají jít v listopadu na nějaké kontrolní vyšetření. dopadlo ok?

jajinak
7. pro 2008

Já jsem si mikulášskou nadílku letos pohlídala a dostatečně dlouho dopředu jsem řekla našim i tchánům,aby klukům do balíčku nedávali moc sladkostí.Takže to vyšlo,hlavně ovoce,pak ořechy a něco málo sladkostí taky,ale dá se to.Akorát manželova babička si myslím,že to nezmění,vždycky všem pravnoučatům nakoupí pytel čokolád-nečekolád,ať jim je 16 let nebo 2 měsíce.Od ní je ještě nadílka čeká,tak mám obavy.Ten mladší se dá ještě přelstít,že mu něco málo dám a zbytek schovám,ale ten starší už ne,velice dobře si pamatuje,co dostal.Tak hold to bude na příděl.

Kechkat-Fit pro život jsem měla z knihovny půjčené 2 díly a jak píše Dgm,je to asi dobrý na start.Klade se důraz na Wolkera.Hlavně ovoce ráno a dopoledne a pak taky správné kombinování potravin,jakože ovoce s ničím,zelenina se vším,maso třeba ano,ale ne s bramborama nebo s rýží,ale se zeleninou,pečivo totéž.Prostě taková dělená strava.

s.arik
7. pro 2008

aha, tak podle kechkat se asi stravuju už 3 měsíce 😵
(hm, nepočítaje ty čokolády)

kristulatko
7. pro 2008

koukam, ze Mikulas byl vsude...
u nas hned nekolikrat a docela se mi to podarilo pohlidat: prijel muj tata a privezl Mikulase v ponozkach. same ovoce a seminka (no jo, nakupoval se segrou, ta vi), az na Kinder vajicko mohl mit 100 bodu. nechapu, na co mela ponozku i Justyna, no nic 😀
od tchanovcu privezl mega tasku s 2kg mandarinek, banany, cokomikulasi a dva adventni kanlendare. a taky nejake kokosky a Arabesky. jelikoz prijel vecer a holky uz spaly, poslala jsem nezdrave veci zase dal...a nechala doma jen ty mandarinky. a Arabesky, asi pro sebe 😅
vcera jsem jeste byli ve vesnici na nadilce, meli tam program pro deti a M,A a cert prijeli na voze s konmi, Terce se to libilo. jak byla tma, uz se bala, ale dostala balicky, tak byla rada. mela jsem nachystany jeden zdravy, a dva co dostala jsem ji nechala, nechtela jsem to zase hrotit. a udelala mi radost, holka moje zlata: krome Lipanka a tycinky Pribinacek ci co, jedla uz jen ovoce a ani se po nicem jinem neptala 😉 buraky snedl mhd vcera u televize, cokofigurky jsou v dostatecne vysce,bonbony,lizatka, jsem schovala a prilezitostne rozdam,kulate zvykacky putovaly primo do kose... ¨ted jak to pisu mi doslo, kolik jedu se najde v jednom balicku pro deti.no fuj 😝

holky s tema chutema a "selhanim" je to stejne i u me, pecivo a diky Mikulasi i sladke me ted zase prevalcovalo. a to jsem se pul dne drzela.
jaji, taky si myslim, ze te pusty spravne nastartuji. hned bych si nejaky dala, ale nedam. pockam az dokojim.

jo, a dnes jsem si dala (ve velmi zjednodusene forme) ty cuketove spagety z lifefood webu. mnaaaaaam, dobrota!

kristulatko
7. pro 2008

jo a to hlavni, nalomila jsem tatu, vcera mi 2x volal a uhanel me, chtel poslat odkaz na pekny clanek proc je syrova strava prospesna a tak. ze slovenskeho webu, nemuzu si ted vzpomenout na nazev. a taky jsem mu posilala odkaz na recepty a koupil si pohanku a ptal se me, co s ni. dobre, ne?

zato ja jsem vcera mlsala, nejen cokoladu, ale i buchtu, co jsem upekla kvuli manzelovi - jednoduchou bublaninu, z celozrnne mouky. dnes rano jsem letela na WC a co a jak rychle ze me slo, no jako pri pustu 😅 😉 takze to asi taky ne ne, to bude boj. telo nechce, hlava jo.
varene mi nechutna, lzicku dve pri varenim dam, ale jinak...

kristulatko
7. pro 2008

ad stavy - zkousela jsem vcera svuj robot a udelala mrkvovou stavu. coz o to, chutna to skvele, ale toho odpadu..to je lepsi tu mrkev pokousat. zasyti i jedna vetsi, na 3dcl sklenici padly 3!
ja jsem pro nestaveni a zvykani, a pro cistrusy jen v zime, exoticke ovoce me nijak nelaka,nechutna, jde proti me - kdyz uz to u nas neroste...
ale pokrok, po temer 30 letech jim datle.

s.arik
7. pro 2008

včera jsem měla asi 400g čokolády a dneska dorazila zbytek mikuláše (500g kolekci dutých figurek), už je všechno sežráno a ještě bych si dala, sem prase a hovado (pardon, četla jsem nedávno Švejka 😀 )
ani blbě mi není a jenom přemýšlím, co bych si tak koupila za další sladké 😔

lubii
7. pro 2008

S.arik 😀 , ešteže je tu niekto podobný ako ja, ináč by som sa tu asi hanbila napísať, že som zjedla včera asi toľko čokolády ako Ty. Kto vymyslel tento sviatok?????

s.arik
7. pro 2008

reklamní oddělení firmy Orion? 😀

lenki33
7. pro 2008

ahojte, chcem sa vas opytat ci nemate nejake napady na temu "torta" k 1.roku
asi som divna ale chcela by som mu nejaku spravit, lenze neviem ako a z coho
moc toho este nezje, ale bezne jedava jablka banany hrusky cucoriedky a pod, citrusy by som este nechcela dat, a kasovite jedla z pohanky, psena (jahly) ryza, ovsene vlocky, kukurica. Mlieko ani mliecne vyrobky nie.
Nemate nejaky napada co by sa dalo spravit, proste nieco do coho by sa dala zabodnut ta jedna sviecka 😀

dgm
autor
7. pro 2008

Listi, doktora mame za sebou, prostredni dcera je uz uplne zdrava, tam jsem si byla jista, vsechny testy negativni, nejmladsi mela pri nemoci horsi prubeh a nejak se to s ni vic tahlo, ted ma ve dvou na sobe nezavislych testech nejake hodnoty pozitivni, ale byla jsem ubezpecena, ze jsou to stopy po prodelane infekci, jakoby zapis, ze infekce v tele nekdy byla, ted uz neni v aktivni forme. To se tyka u obou ohledne krve, jinak vsechny ultrazvuky a testy srdicko, mozek v poradku. Mohla bych se v tom dal vic pitvat, ale uz jsem si zakazala se k nemoci vracet, kdybych se vratila na forum, na ktere jsem driv chodila, tak tam bych jedine nabyla dojmu ticha pred bouri, ja jsem rada tomu, co je ted a nechci uz nic privolavat.