Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

tannawe
16. led 2009

dgm,ja jsem sama zvedava na ten vyvoj...no ale budu uprimna, zrovna si davam sabesovou dvojcicku cerveneho a manzel si otevrel bramburky, toz par jsem jich smlsla,ale nejak me to chutove neuspokojilo...coz je pro me prekvapive zjisteni nebot normalne bych asi byla schopna je do sebe cpat jako ze vylozene "plnidlo" nebo jak to nazvat, proste aby se neco zralo...takze abych ukojila svedomi, ze jsem "zhresila" tak si jdu jeste vyndat trochu salatu... 😀

tannawe
16. led 2009

Jinak jsem prekvapive dneska nemela chute cely den a to jsem byla s detma v koutku si pohrat, ale radeji jsem si koupila jeste salat v Mr. Clou a udelala jsem dobre, buhvi jake "prasarny" by me napadaly cestou domu a lednicka je sakra plna po ctvrtecnim nakupu, sice pulka je moje zeleninka, ale i tak...preci jen slaba vule muze byt problem...tak o tom tak premyslim, tak je ta strava hodne provazana s tim duchovnem, tedy aspon u me to tak citim. No ale zitra muze byt vse jinak, ze? 🙄

lenkakt
16. led 2009

já mám zatím podobnou zkušenost po týdnu, kdy zkouším "ovocná" dopoledne - dokud se nedotknu vařeného, tak nemám chutě, ale jak okusím, tak chutě naopak nejdou zastavit 🙂
cítím se po tom týdnu dobře, tak uvidíme. na 100 % raw v žádném případě neaspiruji, ale zapálené povídání od sari a dgm mě zaujalo, že jsem se rozhodla experimentovat s vlastním tělem...
většinou jím jablka, hodně jablek plus ořechy (když jde "hlad") nebo banán. mhd mi přivezl z nákupu víno, takže dneska to bylo víno a banán.
teď jsem okusila tu zde vychvalovanou kapustu s česnekem, co jsem si ji přirpavila na zítřejší oběd, je teda moc dobrá.

s raw v zimě mám ale fakt problém v tom, že celkem nesnáším dovážený ovozel, z mnoha důvodů (ta kapusta i víno jsou dárek milujícího manžela, který mi to koupil "abych nemusela řešit, odkud to pochází" cituji 🙂). takže vita v zimě by pro mne bylo: kys. zelí, mrkev, jablka, cibule, ořechy a suš. ovoce... tak nevím...
nicméně je to velmi inspirující a osvěžující zkušenost, rozhodně budu dál pokračovat.

jo a už jsem shodila to vánoční kilo, tak to je taky dobrý.
a noční žravé chutě jsou menší, stejně jako chutě na sladké - tak to je taky dobrý

listicka77
16. led 2009

hmmm, s dováženým ovozelem jsem taky měla velkej problém, ale už jsem totálně podlehla. ☹

macik
16. led 2009

lišti-chichi

právě se tady se šarikem cpeme polníčkem a myslíme na tebe.. 😉

anastazie
16. led 2009

jen tady kopiruju z brms ze zdrave vyzivy (doufam, ze to autorce prispevku vadit nebude 🙂 setkani s vitariankou 😀

"...vypadala normalne - ani ne tak mlade, dost hubena ..... ale mela peknou plet a hezky vlasy

Bylo to hodne zajimave a trochu me inspirovala, ale nevim, jestli bych to dokazala uplne na 100%. Pry pri dobre strave a zivotnim stylu (to je dulezite, strava samotna neni vsechno), tak jste schopni si prodlouzit zivot o 10 let a hlavne zkvalitnit natolik, ze netrpite temi stareckymi chorobami a i v 80 muzete pracovat na zahradce a nemit osteoporozu, chodit vsprimne, nebyt dementni atd atd .... dost zajimave .... hlavne me dostalo radikalni snizeni vyskytu rakoviny. Ukazala nam tam rozhovor jednoho chirurga - nakonec se ukazalo, ze je mu 91 a stale operuje.

Zmeny, ktere jsem se rozhodla udelat - pouzivat mene oleju a hlavne v teple kuchyni - rozhodla jsem se, ze budu vic pouzivat vodu a taky budu jist jeste vic ovoce a zeleniny - mluvila o 7 - 9 porcich, vcetne lehce varene. V tomhle se zmenila nebo to prizpusobila verejnosti, driv totiz nejedla varenou zeleninu, ted o ni mluvila jako, ze je dobra. Cervene maso rikala, ze ne a kure nebo ryby jenom max 3x do tydne a jeste co nejmene smazene - spis tak na pare nebo dusene. To bude myslim maximum, co zvladnu udelat, na vic uz nemam. "

coz je docela fajn hodnoceni, pac pisatelka pred tim setkanim mela k vitarianum velke vyhrady 🙂) (jinak ona studuje vyzivu, ne ze by se na tu vitarianskou zenu chodili lidi nekam koukat jako na exponat 😀)

jinak jsem se chtela pripojit k ladunce, ze me kdysi na gymplu ovlivnila stejna kniha a odstartovala tim tenkrat ovocna dopoledne (k velkemu nepochopeni ci posmechu zbytku rodiny 😀)

listicka77
16. led 2009

to je od vás hezký. doufám, že v dobrém. 🙂 snad se někdy taky uvidíme naživo. jinak teda dle fotek je sari fakt vyžle. kdybych takhle vypadala, tak asi neposlouchám celej den nic jinýho. ☹ (nevím, jestli jsem to psala, ale máma mi zas vyhrožovala neplodností atd., ale to jsem asi fakt psala; kamarád včera říkal, že jsem čím dál tím hubenější, a táta, když jsem kojila vleže na zemi, říkal, že mi ty žebra vyfotí, abych viděla, jak mi lezou - no zrceadlo doma ještě mám).

listicka77
16. led 2009

jo a ještě vám musím dát k dobru veselou historku. dneska jsem si dala máčet slunečnici, že si zas udělám sluněnku a kouknu na pytlík a tam nepsáno "pražená, solená" 😀 a mně se hned zdálo, že mají ty sluněnky nějakou výraznou chuť! 😀 příště si musím pytlík prohlídnout líp. 😅

listicka77
16. led 2009

maci, sari, ještě nám něco povězte... 🙂

macik
16. led 2009

šarik je éterická bytost, ale myslím si, že taková byla prostě furt a sama mi to tady potvrzuje...to bych fakt neřešila...

listicka77
16. led 2009

jo jasně, jen mě těší, že někdo je ještě hubenější než já. (i když takových je tu víc, jajinak se svými 50 kg a anastazie ani nemusí být vita...). tak se tam holky mějte.

listicka77
16. led 2009

stavili jsme se dneska krátce u mámy. nabídla chlapovi koláč, mně řekla, že mi snad ani nic nenabízí, když nic nejím 😀, tak jsem šla něco ulovit sama a v ledničce narazila na květák, tak jsem si kus uřízla a samozřejmě dala mlsně se sápající mrňavce. a máma z toho málem měla infarkt. prý to nestráví, bude jí z toho bolet břicho, protože květák nadýmá a blablablabla. vydržela u tématu s přestávkama asi půl hodiny. pak ještě dodala, že jestli náhodou fakt, že malá jí skoro cokoliv, není způsobený tím, že má pořád hlad (jako že jí nedám pořádně najíst). pomoc! a ještě malé řekla, že jsem krkavčí matka, že jí dám syrový květák. pomoc pomoc! 🙄

listicka77
16. led 2009

"Nepodávejte dítěti žádné malé kousky pevné potravy, které jsou špatně rozpustné slinami. U dětí mladších 4 let je největší riziko, že se začnou při jídle dusit. Nejméně vhodné jsou oříšky, kousky syrové mrkve či jiné zeleniny (ale třeba i při konzumaci kousků syrového jablka je potřeba obezřetnosti), celé bobule hroznového vína, tvrdé bonbony." (www.kojeni.net) 😅

anastazie
16. led 2009

jo ahá, vy mate jeste sedanek 😀 (sarik s macikem)..tak si ho hezky douzijte 🙂)

anastazie
16. led 2009

listicko, to se mas, pac mas aspon par kilo vic nez ja.. s tim jak ja vypadam, uz tezko nekomu vysvetlim (jde mi tedy o mhd a maminku), ze bych rada jedla vic vita...a to na vitariana neaspiruju 😀 se o me boji (nejdriv buddhismus a ted todle..kdyby to bylo aspon jedno z toho..treba to jidlo pry 🙂)

dgm
autor
16. led 2009

Ahoj, tak zdravim Macika a Sari, tak se pekne navzajem podporujte 🙂
Divala jsem se na fotky, tak jste moc sympaticke, vsechny, to je sranda, az nekterou z vas potkam v Brne ...
Na Macika se uz tesim, doufam ze taky nekdy osobne...

dgm
autor
16. led 2009

Listi, no nemas to lehky, s maminkou ... me to lip vychazi... minule mne maminka rikala, ze jsem si na ni mohla klidne udelat doktorat... to bych chtela vedet, kde by mi to ktera skola schvalila a posvetila.

dgm
autor
16. led 2009

Jeste zdravim lenkukt, tak taky drzim pesti, at je na ovozelu co nejlip, jenom tech orechu a tucnych seminek co se vleze do hrsti, kdyz se to prezene, rekneme jednou tolik, tak druhy den rozhodne nic nebo jenom fakt malo ...

dgm
autor
16. led 2009

Anastazie, z toho prispevku jsem moc nepochopila, jestli to maso ji trikrat tydne ta vitarianka nebo se na to chysta ta tvoje setkanim ovlivnena kamaradka?

Ta hubenost tedy neni primo nutna, treba na vitarian.cz je holka, ted nevim presne, snad 15 let vita, slunicko, a ta ma postavu nevitarianskou, spis stihla nez hubena... ale ina zase hodne sportuje, posiluje a beha maratony...

dgm
autor
16. led 2009

Ja jsem mov stastna, ze mi prislo vitarianstvi do cesty, nebyl jeste den, ze bych zalitovala 🙂

dgm
autor
16. led 2009

Tak se divam, ze moje ohlasena obvasna neucast tady je primo umerna davce mych prispevku 🙂

To uz vsichni spite?

dgm
autor
16. led 2009

obcasna

dgm
autor
16. led 2009

Tak tady je ticho po pesine, tak jeste pridam odkaz na vikakucharku, tusim, ze to sem Sari uz jednou davala, ale pribudly tam dalsi recepty, hodne i od listicky, tak at se mate cim inspirovat, vy neverici ostatni nakukovatelky 😀

http://vitakucharka.blog.cz/

listicka77
17. led 2009

dgm, já ještě nespím! a ještě dlouho nebudu. 🙄 s mámou je problém, že ona podle mého soudu jak je v důchodu, tak se vyžívá v péči o rodinu. takže nás teď v zimě, když nejezděj na chalupu, skoro každej víkend zvou na oběd. a ona si prostě libuje v tom, že uvaří a upeče a my si pochutnáme. no a já teď s tímhle... no a pak taky, jak nemá žádné info, tak se prostě o mě asi fakt bojí. no má starost jako každá máma.

listicka77
17. led 2009

jo a myslím, že to tu nikdo nepsal, ale dnes bude na čt2 vitariánství v pořadu sabotáž (tuším od 13:15). je to nějaký pořad pro mladé, tak je otázka, na jaké to bude úrovni. bude tam mluvit jeden človík, co taky chodí na vitariána, je ale otázka, jak to sestříhali a jaké bude celkové vyznění. 🙂

lubii
17. led 2009

Ahojte, zdravím vás 😉

Tak ja som včera pôstila a celý deň mi nič nebolo, ale dnes ráno som bola taká roztrasená,že som si urobila jablkovú šťavu a musela som si ísť znova ľahnúť. Už je to lepšie. Týmto chcem vyjadriť obdiv k tým, čo zvládate pôst viac ako 1 deň.

Líšti,moja mama je taká istá. Tiež mi povedala, aj s mojim švagrom, že malý preto chce stále papať, lebo sa mu nedám najesť niečoho poriadneho, napríklad krupicu navečer 😕 A tak je stále hladný.

Sarik, gratulujem ku skúške 😉

jajinak
17. led 2009

K tomu hubnutí-těch 50 kg je úplně ta nejzašší hranice,za kterou už vážně nejdu.Nejdřív to bylo 53,pak jsem slevila,ale teď už ne.Jsou mi vidět žebra zepředu i ne zádech,fuj 😝 zhubla jsem i v obličeji,na nohou na zadku,prostě všude tam,kde to absolutně nepotřebuju,jedinej přebytečnej tuk,kterej ještě mám na těle je na břiše,ale s tím se nic moc neděje.Zatím přes zimu se to schová,ale v létě by mi fakt bylo trapně,ať si každej říká co chce,že mu to nevadí,tak mně v tomhle směru to vadí,zvlášť,když se takhle nelíbím sama sobě.Takže jsem si dneska dala vařenej oběd s rodinou(cuketovou sekanou s bramborama).Mrzí mě taky,že ani po půstech nenaberu to,co schodím,teda po 1d asi jo,ale po 3d sotva polovinu.

A jdu se podívat na tu Sabotáž,díky za tip 🙂

macik
17. led 2009

chichi, tak se Standa propracoval do telky, on po tom již déle toužil..je takový propagátor nadšenec 😀

macik
17. led 2009

dgm-napíšeš mi do IP, jak daleko od brna bydlíš? 🙂

listicka77
17. led 2009

Jaj boha, to byl teda pořad! Jsem myslela, že si přitom ublinknu... No nic...

Jaji, když já si furt myslím, že ty vařený obědy ti to nezachráněj. ☹ Žebra zezadu mám vidět taky. 😀