Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jajinak
10. únor 2009

Šáriku všechno nejlepší!

Chtěla jsem se objednat na hydrocolon,ale ta paní,co to dělala mi řekla,že se odstěhovala na Moravu a nikdo jiný to tady prý nedělá.Takže mám smůlu 😒

joel7
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
s.arik
10. únor 2009

díky všem, já ty narozky fakt vůbec neprožívám, je mi 24 a co? 😀 až mi bude 50 nebo 100, tak to možná nějak prožívat budu 😀

pokec s chlapem a známými se povedl, bohužel ale všichni žrali všechno možné jenom ne moji bábovku (přitom byla skvělá! - ale oni zúčastnění jsou spíše na slané...), takže jsem snědla půlku bábovky sama 😀 ach jo.

jinak dnešní jídlo:
7 jablek
3/4 pomela
4 kiwi
citron
limetka
brokolice
půl bábovky

joel7
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
listicka77
10. únor 2009

hehe, myslím, že až ti bude 50 nebo 100, tak to budeš prožívat ještě míň. 😵 ale i tak všechno nej a ať jsi sama se sebou spokojená. 😵

lenkakt
10. únor 2009

sari, blahopřeju k narozeninám, tak ještě 3x takových 24!

ough
10. únor 2009

lenko, vitariáni se dožívaj tak 120, ne? 😀 😀

vikinka27
10. únor 2009

hm, este jeden poznatok mimo bkm: teraz co drobny teplotoval a sosal o stodesat (nejedol tych paru dni) som mala chut iba na ovocie... a nic varene. dokonca som jedno rano bola sklamana, ked som zistila, ze este aj jablka dosli ;)
ale uz som dnes bola doplnit zasoby ;) mozeme sa rano s romim ladovat....

jajinak
10. únor 2009

Zítra začínám půst,vlastně už dneska večer,tak snad mi to nic nezkazí.

s.arik
11. únor 2009

jajinak, jak ti je a plánuješ 1 nebo 3?

posnídala jsem 3 jablka, doufám že se mi chutě nerozjedou jako včera...bábovka naštěstí už není.
a po desáté mi dorazí balík od LF, huráááá 😵 sice jsem si nakonec neobjednala ten kokosový olej, ale jsou tam 3 čokolády (ty chci otevřít ale až co nejpozději) a 3 kakaové sny...koupila jsem si nějaké banány, tak budu mazat sen na rozkrojený banán, to mi minule moc chutnalo 🙂 (promiň jajinak 😀 )

jajinak
11. únor 2009

Šáriku,v pohodě 🙂 ,zatím mi ještě řeči o jídle nevadí.Plánuju 3,takže jídlo až v sobotu ráno.Teď mi to připadá hrozně dlouhá doba 😲 ,ale snad to rychle uteče.Největší obavy mám z toho,že mi bude hrozná zima.Už teď 1.den mám ledové ruce a asi budu muset jít zatopit.Pamatuju si,že při poslední 3 před měsícem jsem se klepala i při skoro 25 stupních.Napadá mě,že až začnu pít(nejdřív zítra) a bude mi velká zima,tak si tu destilku trochu ohřeju,to by šlo,ne?Teplota vody by asi neměla vadit?

jajinak
11. únor 2009

Mělo tam být... ledové ruce a hlavně nohy...

macik
11. únor 2009

jajinak-teplá voda fakt nevadí, dokonce někteří zastávají teorii, že tím teplem se lépe uvolní usazeniny ze střev-podobným efektem, jako se v teplé vodě uvolňují usazeniny na hrncích....já si taky teplou vodu během půstu občas dávám...

jajinak
11. únor 2009

Macíku tos mě potěšila,díky 🙂 Tak budu vodu ohřívat,aspoň mi nebude taková zima jako minule.

dgm
autor
11. únor 2009

Jajinak, pokud neplanujes suchy pust a chces pit teplou vodu, tak to potom si taky muzes behem dne na zahrati dat parkrat horkou sprchu, pekne promasirovat... nebo aspon vyparit nohy, ruce v umyvadle ... a hlavne masirovat.

jajinak
11. únor 2009

Dgm,vím,díky.Suchý půst bude určitě dneska.Minule jsem začala pít až 2.den kolem 16h,takže zítra už suchý nebude a tu horkou sprchu plánuju.Jen jsem přesně nevěděla,jak s tou vodou,co piju,ale říkala jsem si,že určo teplá být může. 🙂

s.arik
11. únor 2009

jj, já piju při půstu vlažnou vodu a dávám si horké sprchy taky 🙂

lidi, sen je božský!!! s touhle várkou jsem měla šťastnou ruku, je o 100% lepší než minule (v říjnu myslím)...chutná více jako čokoláda a méně jako sezam s medem 🙂

jajinak
11. únor 2009

A sakra.Tak to jsem neměla číst,při půstu.Sice žádnou krizi nemám,ale na ten božský sen jsem dostala teda chuť.Asi jsi mě navnadila a zkusím ho ještě taky objednat,až budu dělat objednávku.Snad budu mít taky štěstí a nebude nakyslý.A přišel Ti balík docela brzy,mně minule od LF šel 10 dní.

Já se taky právě při trojce druhé 2 dny sprchuju horkou vodou,ale minule mi to moc nepomáhalo,za chvíli mi byla zima znovu,tak budu pít ještě k tomu teplou vodu.Ale zatím dobrý,topím,tak mi zatím zima není.

s.arik
11. únor 2009

jajinak, promiň 😔
na webu píšou dodání do 3-5 dnů, mně přišel třetí den 🙂

ale pozor, jen pokud je všechno objednané zboží skladem 😅

jajinak
11. únor 2009

Vůbec se neomlouvej,já tu taky psala o jídle,když Ty jsi měla půst.To je v pohodě 🙂

Já když jsem objednávala z LF v listopadu,tak to právě všechno na skladě měli,teda aspoň to tam tak měli napsané.Pamatuju si,že jsem s nedočkavostí očekávala balík a pořád nešel,už jsem si myslela,že nepřijde.A nakonec přišel za 10 dní,ale hlavně,že přišel 😵

lubicanoemi
11. únor 2009

ahoj holčiny, idem na dotaz...namočila som pohanku a ide z toho taká slizká voda s trochou peny. je to normálne, alebo je to tým že je staršia? ako dlho nechávate pohanku namáčať?

jo a ešte jeden dotaz: som zvedavá, ako napr korešponduje vita s makrobiotikou - tá tvrdí, že je prirodzená potrava sezónna a z vlastného prostredia - čo asi pri vita veľmi nejde. alebo hej? alebo nekorelujú a odporujú si?

s.arik
11. únor 2009

lubi, pohanka slizovatí a lehce pění vždy, pokud ti to vadí, namáčej jenom na 30-60 minut.
jestli ti to nevadí, tak hoď kroupy do vody ráno a zceď kdykoliv se ti to přes den hodí, klidně až večer 🙂
díky tomu slizu můžeš pak tvarovat a sušit i placky, připomínám http://vitakucharka.blog.cz/

dá se celoročně jíst jen z lokálních zdrojů i raw. neodporuje si to. ale upřímně, mě by se nechtěla jíst jenom pohanka, jablka, sušené hrušky, cibule, česnek, semínka.......prostě ty banány a citrusy a kiwi mám ráda....

s.arik
11. únor 2009

jinak já toho o MB moc nevím, ale v zásadě je tam rozporů určitě velmi hodně!

jenom jsem reagovala na to, že LZE skloubit požadavek syrovosti a lokálních potravin celoročně 🙂

lubicanoemi
11. únor 2009

sarik díky. ja sa tiež veľmi v MB nevyznám, ale tento princíp mi prišiel celkom taký...prirodzený.
dík aj za odkaz, tam sú fakt ´mňamky 🙂
no, asi si to tu postupne radšej prečítam, určite by som sa len pýtala na veci, o ktorých ste už milionkrát hovorili🙂 som zvedavá🙂 či sú polievky teplé, kde sa čo dá zohnať, ako je to so "zdravosťou" zeleniny v hypersuperbudovách atd. 🙂

jajinak
12. únor 2009

Dnes pokračuju v suchým půstu(akorát styku vody s rukama se neubráním),chtěla bych zkusit i dnešek celý nasucho,ale jestli mi bude fakt velká zima,tak si dám horkou sprchu a ohřeju tu destilku,ale zatím to jde.Až na to,že nemám moc dobrou náladu,většinou při půstu jsem náladová až protivná,musím se dost ovládat.Spíš bych měla být šťastná,že to zvládám a místo toho mě vytáčí věci,které by mě asi normálně nevytočily.A dozvěděla jsem se,že má přijít dneska odpoledne návštěva,z toho taky nejsem moc nadšená,ale jinak to nejde.Něco na zub jim dám,ale sama si nic nevezmu,nezahodím 2 dny půstu jenom proto,že k nám někdo přijde.
Za chvíli jdeme s P. ven,tak si snad provětrám hlavu na čerstvým vzduchu.

lenkakt
12. únor 2009

jajinak, držím palce! u mne taky s prázdným žaludkem většinou chodí mírná vznětlivost.

s.arik
12. únor 2009

jajinak, vydrž....a návštěvě nachystej hlavně nějaké slané tyčky nebo bábovku, hlavně ne zelovoc ať tě to neláká 😉

ough
12. únor 2009

Holky, jak to děláte, když vám zůstane jídlo od večeře. Já to prostě musím dojíst, protože to nedokážu vyhodit a vím, že to druhý den večer už nikdo nedojí a pak by se to vyhodilo 🙄 asi to je nějaký reflex, nebo co ... jinak bych byla v pohodě raw, ale to dojídání mi to kazí. Dneska jsem si k obědu dala vdolečky s mákem.
Lenko, bioobchod u Pražský je skvostný, mám všechno, co jsem chtěla a navíc 100%ní extrakt z lékořice .. hňam.

s.arik
12. únor 2009

nedojídám po chlapovi nic, něco dojí pes, kočka, morčata...

ough
12. únor 2009

tak to je blbý, my nemáme žádný zvíře .. často se přesunujeme a stačí, že tím trpí děti 🙄 možná nějaký žravý ryby 😀 by to vyřešily.