Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
12. únor 2009

ryby 😀 nebo kompost na balkoně 😉

lenkakt
12. únor 2009

ough, já jak kdy - někdy to dojím a někdy bez milosti vyhodím a příště se snažím mít méně
při tom vyhazování si říkám, že já přece nejsem odpadkový koš, abych to dojídala (jako že nevyhazju talíře plné jídla, ale okousané kůrky, půl porce, brokolici, co áda nechá na kraji talíře a tak)

jajinak
12. únor 2009

Holky díky za podporu,určitě vydržím!Pro návštěvu mám připravené nějaké slané krekry,myšlenka na to,že bych upekla bábovku mě přiznám se napadla,ale radši jsem jí zavrhla a ovozel jim nedám už vůbec,páč to by bylo to pravé lákadlo.

Ough-taky nedojídám,nejsem popelnice,ale nedělám si s tím starost,máme kompost,rodiče mhd,co s nima sousedíme mají slepice a psy,takže v koši to nekončí.Ale chápu,že třeba ve městě v paneláku je to mnohem horší,co s tím,když to člověk nechce vyhodit,že.Zbytky pečiva a kůrky bych dala do sáčku a skrmila venku kachnama,pokud jsou,ale vařené jídlo nevím.

vikinka27
12. únor 2009

ough, tiez dojedam.. ale: ked maju deti ovocny olovrant (alebo ranajky) a nedoje sa to - to vam poviem - na to normalne cakam, ci to dojedia alebo nie 😉
vacsinou im robim take miesane pochutky, co mi da trochu prace, ale sebe to samozrejme nerobim, lebo skoda casu 😵
takze ma to svoje vyhody aj nevyhody....

jajinak
12. únor 2009

Tak jsem vydržela suchý půst až doteď a už jsem musela vypít skleničku destilky,páč jsem tu žízeň už nemohla vydržet.Ale jsem spokojená,takhle dlouho nasucho jako teď jsem ještě nevydržela.Jinak je mi docela dobře,ani zima mi není,topíme dost,jsem trochu unavenější.Zítra mám vyřizování ve městě a dojedu si koupit ovozel,už toho tu moc není,tak abych toho měla na návratovku v sobotu dost.

s.arik
12. únor 2009

jajinak, to je fajn, tak dlouho bez vody, snad bude půst účinnější 😵

já vás budu pár dní zanedbávat, mám teď hodně práce 🙂

jajinak
13. únor 2009

Tak už mě ten 3.den pěkně s.ral,celý den mám chuť na ovoce,ale vydržela jsem to,ani zima tentokrát nebyla větší,než normálně(normálně jsem byla vždycky zimomřivka) a byla jsem trochu víc unavená a zesláblá,ale nic hroznýho.Trochu jsem se obávala toho běhání po městě,páč doma mě lákala akorát postel,ale kupodivu mě to vzpružilo a zvedlo náladu,věřím,že kdybych seděla doma,tak bych se užírala tím,že se nemůžu najíst,ale takhle mi to ani nepřišlo.Nakoupila jsem si pomela,hrozno,ananasy,ledové saláty,papriky a ještě další ovozel,většinu měli za příznivé ceny,tak se těším na ráno,až si vymačkám citron do vody a pustím se do ovoce.

listicka77
13. únor 2009

jaji, jsi fakt dobrá! to já furt kojím o sto šest, asi nikdy nepřestanu 😀. a to mi dneska přišla pozvánka na odběr krve na transfúzce, potvory si dobře spočítali, že už musím být rok po porodu (nebo si to našli v nemocniční databázi). ale nevím nevím, zavolám tam a poradím se. protože aby ze mě dítko tahalo takový kvanta mlíka a oni ještě půl litru krve, to bych asi neustála! no půsty zatím nehrozej! ale kdybych na tu transfúzku šla, tak bych se aspoň nenásilně dozvěděla svůj krevní obraz (ale možná bych se dozvěděla něco, co ani nechci vědět, tak teda nevím, hehe 😀)

jajinak
13. únor 2009

Lišti díky,taky to jednou dáš,až přestaneš kojit,přeju Ti to,teď buď ráda,že kojíš,co by za to jiný dali.Ale je fakt,že mě už to po roce taky moc neuspokojovalo,ale neměla jsem kluky závisláky na kojení,tak jsem po roce bez problémů přestala.Teď je mi to trochu líto,ale když oni už tomu fakt moc nedali.

Krevní obraz mám dobrej a ostatní taky,někdy v listopadu nebo v prosinci jsem si nechávala dělat celkový odběr krve.

listicka77
13. únor 2009

jaji, mě to kojení neprudí, naopak mě docela baví. jen někdy mě štve, že třeba při denním spánku doma ležím vedle ní jak cvok, protože slečna nechce pustit prso, to ale nedělá často.

tady jsem to asi nepsala, jen do deníčku, ale předvčírem jsem ji u našich nechala ochutnat chleba, byla z něj nadšená.no anši to okamžitě vzali, jakože chleba už teda může a dneska jí skrmili krajíc a půl (teda krajíček a půl - z půlkilové šišky). to už mě trochu štve. tak jsem jim řekla, ať jí příště radši udělaj rejži nebo brambory. pak jsem musela vysvětlovat, že rejži s banánem ne, načež táta 5 minut nato konstatoval, jak jí udělaj rejži s jablíčkama. no comment. 🙄 když já to hlídání teď fakt potřebuju, nemůžu furt dělat po nocích. dneska jsem šla spát ve čtvrt na šest, se divím, že jsem vůbec ještě použitelná. 😅

jajinak
14. únor 2009

Tak 3 dny a 4 noci půstu za mnou,s největší chutí jsem se dala do ovoce.Ale váha klesla na 48 kg 😝 takže další půst bude,až naberu na 52 kg,aspoň trojka určitě.Tentokrát jsem na tom byla fyzicky lépe,než při minulých 3,akorát ten 3.den už jsem měla fakt dost velký chutě na ovoce.Minule si pamatuju,že jsem měla chutě na vařeniny,ale při návratovce už naštěstí ne.

ough
14. únor 2009

teda jajinak, gratuluju 😅
listicko, mě se osvědčil systém pracovat každý druhý den do půlnoci. Jinak jsem přes den k ničemu a ztratím ten noční náskok. Taky když pracuju každý den, jsem hrozně pomalá. 😕

listicka77
14. únor 2009

ough, to bych neudělala vůbec nic, když slečna chodí spát mezi 22 a 23 a já pak teprve večeřím. dnes jsem zas jela do pěti, ale prospaly jsme celé dopo, tak jsem celkem ready.

jaji, jsi fakt už úplně zkušená půstařka! super! jen co s tou váhou, viď? 😕

tak měla štěpule včera ten krajíček a půl chleba, v noci se budila každou hodinu, prděla a ráno měla na tvářích vyrážku (nějaká menší vyrážka jí vyskočila i po té první ochutnávce chleba). co to je?
dneska jsme vstávaly v půl dvanácté, u našich na obědě jsem jí dala nejdřív pomelo, moc mu tentokrát nedala. pak asi po půlhodině (to asi u děcka na strávení ovoce nestačí, co? nebo jo) ještě brambory a rajčata. snědla víc brambor než rajčat a byla zas nadšená. asi budu muset totálně rozignovat a připustit si, že moje dítě chce být vařák. ☹ (ale ten chleba mě teda mate, musíme dát pauzu a pak teda zkusit znova...)

s.arik
14. únor 2009

lišti, za vyrážku buď ráda, aspoň můžeš před rodiči argumentovat......já myslím, že brambory a vařená zelenina a luštěniny jsou 100x lepší než pečivo 🙂
tak třeba řekni rodičům, že můžou Š. dávat tohle, to je jistě uspokojí...ale zároveň je popros, aby nemíchali ovoce (+- 60 minut) s jiným jídlem, že to pak malou nadýmá 😀 a není to vhodné.
no a spečivem kvůli vyrážce a nadýmání taky počkat...

Miri nekomentuju, ona sní fakt cokoliv 😔 kromě masa, to jí naštěstí nechutná.

já měla včera bezva úlet, nazvala bych to "bagetové rozloučení" 😀 😀 😀 jdu to vykecat na vitariána.

ough
14. únor 2009

listi, tak to chápu. Moji kluci vstávají mezi 5-6 ráno. 😀 a chodí spát 8-9 večer.

listicka77
14. únor 2009

sari, moc ráda nejsem. byla bych radši, kdyby "mohla" všechno.

jajinak
14. únor 2009

S dnešní návratovkou jsem spokojená,celý den ovoce,večer kešu oříšky a zelenin.salát.

S tou váhou asi nic nenadělám,ale dál už jít prostě nemůžu,už je to moc.Když jsem v září začínala,měla jsem o 10 kg víc.

listicka77
14. únor 2009

jo a máma pak rozebírala tu vyrážku, straaašně si nechce připustit, že by to mohlo být z chleba, ona ho považuje za děsně zdravej. tak říkala "a nemá to z rajčat?" "ne, rajčata už jí několik měsíců". "no ale tyhle byly nějak zvlášť kyselý!" 😀

ještě pro pobavení. v nedávné mf dnes několik článků o chřipce. tak prý jestli je vhodné hladovět - ne, je potřeba mít sílu, takže je nutné nechutenství v rozumné míře překonat, vhodné jsou sacharidy a bílkoviny, takže zezačátku třeba rohlík se šunkou... 😀 😀 😀

tannawe
16. únor 2009

ahoj...tak jsem si dala na Valentyna s manzelem!! neplanovany pust a bylo to fakt super,mela jsem z toho uplne euforku a vecer jsme se jeste vzajemne poradne vykartacovali ve vane a manzel si pak sel dat slepici na paprice co mu nabalila tchyne 😀 Legrace...nakoupila jsem horu ovoce a zeleniny tak budeme s detma odstavnovat jak o zivot.
Ale prekvapilo me, ze i kdyz jsem v podstate celou sobotu fyz. pracovala /nasnezilo snad ctyricet cisel/ a hrabala jsem porad cesty na zahrade u nasich tak jsem to zvadala. Vecer jsem si dala jeste akorat salek teple vody,ale to uz jsem fakt citila, ze musim zalehnout
🙂

listi...s tema prarodicema to neni jednoduchy. Manzel zrovna pred jeho tetou vcera rekl, ze chci rodit doma a to byla prednaska... 😀

jajinak
16. únor 2009

Tannawe,taky mám takovou zkušennost při půstu,1. den teda je to úplně v pohodě,ale 3. den už mě láká nicnedělání a nejradši bych ležela jen v posteli,jenže to s dětma nejde,že jo,ale když musím něco dělat a není vyhnutí,tak najednou únava přestane a cítím se jako bych ani nepůstovala a zlepší se mi nálada.Jenže když nic dělat nutně nemusím,tak jsem jak lazar a k žádné fyzické aktivitě se nedokopu.

Dnes jsem si udělala suněnku s česnekem a jarní cibulkou,tak už se na ni těším.Už mám ten tyčák,co mi poradila Androna,(díky),tak jestli to tu Andy čteš,tu slunečnici mixuješ přímo tyčákem nebo v té nádobě s víkem?Já to dělala v té nádobě,tyčákem mi to nešlo.

listicka77
16. únor 2009

já mixuju slunečnici, namočenou nejméně 12 hodin, s přiměřeným množstvím vody (a oleje) přímo tyčákem. jde to docela dobře.

s.arik
16. únor 2009

já taky tyčákem (miska k němu je nezvěstná) a jde to. akorát to je pak řidší, kdybych chtěla něco o hustotě pomazánky, tam mám smůlu.

listicka77
16. únor 2009

mám novou lásku, panenský kokosový olej - tenhle http://www.greenwave.cz/kategorie/panensky-koko...
za žrádlo se dá prostě utrácet nekonečné množství peněz... ☹

lenkakt
16. únor 2009

tak děkuju za recepty na sluněnku, první verze s cibulí a provensálským kořením chutnala moc moc i mhd (mazal si na chleba 🙂
druhou verzi s bazalkou dnes s díky odmítl, že by byl moc zdravý 😀
já jesm si v tom máčela mrkev a bylo to dobré, mňam.
chřipka je za mnou, neměla jsem vůbec chuť k jídlu a shodila 3 kg! ale chuť se vrátila a vrátí si i ta kg, myslím, ale to mě zas tak nedere.
sluněnku mixuju nemáčenou rovnou tyčákem.

listicka77
16. únor 2009

lenko, jsem si na tebe vzpomněla (na tvůj přístup k dovozu surovin), když jsem dělala "Hugův vlašák" http://vitakucharka.blog.cz/0901/huguv-vlasak
jako nevím, proč "vlašák", s tím to nemá nic společného. ale je to dobré, nikdy by mě nenapadlo, že budu jíst syrovou petržel a celer...

lenkakt
16. únor 2009

no, to vypadá slibně, mňam, v receptu je snad všechno v podstatě odpovídající české zimě (i když, bohužel, třeba kapustičky se kdoví proč dovážejí z ciziny, přitom já pamatuju, jak jsme je s mamkou tahaly ze sněhu ze záhonu). dneska jsem si máčela syrový celer v té sluněnce, ale moc mi nechutnal. je tu ještě v misce na stole, a to mám žravou náladu. tak moc mi nechutnal.

listicka77
16. únor 2009

já si to namazala na vitaplacky. další část jsem pak mazala na kolečka okurky, zdobila rajčetem. 🙂 asi si dám ještě nášup, ta noční žravá, to mě zabije. 😀

androna
17. únor 2009

jaji tak to je fajn ze uz mas mixer.slunenku robim priamo v tej nadobe a mixuje to Dany.na turbo to je za par sekund.a mixujeme macenu slunecnicu je to chutnejsie.
listicko neviem ci docitas AP ale asi nie,tak k tej vyrazke mne ked sa Dany osype tak mu to trva 3-4dni nez to zmizne.a myslim si ze Stepanka nemusi mat alergiu na lepok ale osypala sa, ze toho chleba bolo moc najednou.

vikinka27
17. únor 2009

listi, alebo ani nie na chlieb, ale nejake pridavne latky... neviem aky chlieb mali vasi....

macik
17. únor 2009

ten hugův vlašák budu muset vyzkoušet, zní to báječně 😵