Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
19. dub 2009

zdeni,
když se podíváš na vitariána, tak tam jsou lidé, kteří měli třeba 110kg............a díky ovoci jsou z nich šlachovité kostřičky, zdravé a spokojené, jenom to okolí lomí rukama 😀 😀 😀

všichni vitariáni hubnou, a hodně. na foru jsou mezi sty lidmi snad jen 3-4, co mají postavu "normální", ostatní jsou vyzáblinky i když takoví dříve nebyli.

ono je strašný rozdíl jíst vařené a k tomu ovoce, a jíst JENOM ovoce. tělo pak funguje úplně jinak. zbavuje se starého, to není o kaloriích, ale o vyházení desítek kil přebytečné vody a jedů......

maci, z modrého hrozna mi bylo dnes blbě, viz deník na vitariánovi. a Sweetie taky 😕

tictac
19. dub 2009

kez by ze me jednou byla slachovita kostricka 😀

kazdopadne vam vsem tady moc dekuju, ze jste me krasny nakoply na raw 😵

macik
19. dub 2009

šari, nestraš, já se na něj tak těším 😢

tictac-držím pěsti...já už s raw koketuju dva roky a pořád je to nelehké...přestože hlava má naprosto jasno..

tictac
19. dub 2009

macik, dik...ja tobe taky 😉 Ja chtela byt raw uz tak pred 12 lety, ale nejak to neslo, ted to jde skoro samo, 1-2 varacky ulet tydne nepocitam 😉

s.arik
19. dub 2009

já neulítávám na vařeném vůbec.
zato na pečeném jo. tak 3x týdně pečivo a skoro denně sladkost typu horalky.....v obchodě odolám v 99% případů, ale doma ☹ 🙄 když sedím 6 hodin u pc s vědomím, že je dobrota na dosah 😝

tictac
19. dub 2009

to bych taky neustala, proto domu nic nekupuju 😀 Chleba a pecivo temer nejim uz roky, samo me to preslo, ale minimalne jednou tydne musim snist ''poradne'' jidlo podle manzela 😝 , coz vcera byla cina, tak mi po tom bylo cele dopo tezko

s.arik
19. dub 2009

no chlap to jí a má to rád a já nemám chuť ani právo mu do jeho jídla kecat.
kdybych měla pevnější vůli nebo jiné chutě, tak bych přece odolala, ať si má doma jaké jídlo chce....

jeho klobásy, maso, paštiky, mléko, kefíry mě nelákají, sýry obvykle ustojím, jen málokdy neodolám eidamu. a sladkostem neodolám vůbec 😔

tictac
19. dub 2009

muj taky ji vsechno, nastesti ne sladkosti, syry, testoviny atd, proste veci, ktere mam rada ja. Jeho masa, omacky atd nastesti nemusim.....jen kdyby mi prestal nabizet, ze mi neco dobreho uvari, kdyz nic nejim 😀

jsem mu to vsechno krasne vysvetlila, on mi to odkyval, ze jo, logiku to ma a ze se bude dopo snazit jen ovoce, na druhy den se me ptal, co budu jist, ze potrebuju poradne jidlo 😀

s.arik
19. dub 2009

já už mhd říkala o raw několikrát, stejně se mě včera zeptal, že si dělá chleba ve vajíčku, jestli nechci taky 😀 no už o ideologii nemelu, prostě jsem odpověděla jenom "ne, díky" 🙄 a vonělo to hnusně, ale chuť jsem trochu měla.

tictac
19. dub 2009

vonelo to hnusne 😀 😀 zrovna to mi docela chutna, teda chutnavalo 😀
ten muj zase vcera prisel s tim, ze bysme mohli jit zase na veceri nekam ven...byli jsme vcera, cele dopoledne jsem mu skucela, ze je mi tezko, jen co mi otrnulo, tak chce jit zas 😝 😀

jajinak
20. dub 2009

Jé,holky,přesně vím o čem mluvíte.Když jedu nakoupit nebo jsem prostě pryč,tak žádné chutě nemám a i v krámu nechápu,proč bych si nějaké pečivo nebo sladkost nebo cokoliv jiného vařeného měla kupovat a fakt si to pro sebe nekoupím.Ale když jsem doma a vím,že to tu je,tak je to hrozný.A nekupovat to vůbec,když člověk není sám a a ostatní to jí,nejde.Takže nezbývá,než cvičit vůli.

tictac
20. dub 2009

a na vuli jsem vzdycky pohorela 😝 😀

listicka77
20. dub 2009

maci, minulou noc se mi zdál sen, že jsem byla u tebe v brně a že jsi říkala, že máš pro mě ten HJ. si úplně přesně pamatuju, jak jsem říkala, že nemám prachy u sebe, že ti to pak pošlu na účet. 😀 tak co jakoooo? 😀

macik
21. dub 2009

lišti, já se od té myši bojím tam cokoliv hledat a beru jen věci na povrchu...ale chystáme se o víkendu vytáhnout odtamtud skřínky z linky, tak třeba to je věštecký sen 😀 ...jinak já jsem poslední dny skoro vita a je to super...hříchy spíš, že si dám něco do salátu (mozzarelu, rybu) nebo trošku pečiva, ale ne samostatné vařené věci..super...chystám se na Spring Cleanse s Frederickem...šari trochu jsem ti zaspamovala maila od fredericka, protože udáním dvou známých jsem dostala knihu s očistnými recepty zdarma (v elektronické podobě)-ráda se podělím 😵

listicka77
21. dub 2009

maci, já teď zas ulítávám. včera žitnej chleba, dneska užírání oběda chlapovi (rýže, žampiony, sojovka, čínské koření). a teď jsem se přežrala "vlašenky" (dle vzoru "sluněnka"), strašně! 😀

tictac
22. dub 2009

macik, ten sping cleanse je neco na zpusob juice feast?

jak jsem tu psala, ze mi vita jde uplne samo...no v pondeli neslo 😔 pracovala jsem dlouho a hned vedle mam takeway cinu, tak jsem byla jasna 😝 ale vcera uz poho a po zbytek tydne snad taky 😉

tictac
22. dub 2009

a dokoce MM prinesl vcera vecer zakusky a ja si nevzala ani kousek 😵

s.arik
22. dub 2009

maci, ok, když ti to pomohlo 😵
recepty pak můžeš poslat do vitakuchařky 🙂

macik
22. dub 2009

tictac-je to podobný...z předběžných dat jsem usoudila, že teď bych už v přípravě neměla jíst maso, mléko, pečivo...v pátek večer ovocná večeře, pak celou sobotu půst a večer ovocná večeře...budou se jíst jen netučné druhy zelovoce, žádné ořechy a semínka...další instrukce ještě přijdou...

s tím pečivem...zrovna jsem si dala čokoládu s rohlíkem 🙄 ...ale jinak jsem fakt hodná...to je tím, že dneska nemelu mantry, jak melu, nemám chuť na jídlo, zítra zas povalím od rána v každém pauze...

tictac
22. dub 2009

teda jste dobre, ze ty pusty zvladate, ja je driv drzela v ramci ramadanu, aspon do slunka zapadu, ale loni jsem nemohla, bez tekutin mi bylo silene 😔 ale chtela bych vydrzet aspontu jednicku, kdyz uz nic jineho.

s.arik
22. dub 2009

dnes jsem jedla jako poslední dny často:

haldy raw a trochu sladkého, vlastně více než trochu, v ZOO nanuk a dvě tatranky 😔

jajinak
23. dub 2009

Už 2.den mě šíleně bolí v krku,nemůžu ani polknout 😝 Mám i nateklý uzliny na krku a celkově se cítim nanic.Začínám pochybovat,že mi pomůže jen syrová strava.Doufám,že to není angína,to bych se ATB nevyhla 😝 A na půst se vůbec necítím.

tictac
23. dub 2009

jajinak, ja to ted mela taky, prisoudila jsem to detoxu, navic me silene pichalo v usich. Tohle jsem jeste nikdy predtim bez ATB nevylecila, ale je to skoro pryc, vydrzela jsem na raw a nevzala jsem si vubec zadny prasek, tak to zkus 😉 a rika se, ze syrovy cesnek je prirodni ATB

jajinak
23. dub 2009

Tictac díky,já zatím taky nic neberu a chci u toho zůstat.Akorát právě mám pořád zakořeněnou představu,že na angínu-ATB.Nějak si nedovedu představit,jak by se tělo samo zbavilo streptokoka,kdyby tam byl.Zatím kloktám tea tree olej va vodě,kapu do krku dubový kapky,ty zatím ještě nikdy nezklamaly,pokud to nebyla angína,dávám si zábaly na krk,zapařovací a cibuli.A samozřejmě raw.Doufám,že o víkendu neskončím na pohotovosti 😠 A to máme na sobotu naplánovanej výlet po strašně dlouhý době.Tak z toho asi nic nebude.

tictac
23. dub 2009

snad ti to projde, me to dzelo asi tyden, uz to ustupuje. Predtim, na normalni strave, kdyz jsem se chtela z anginy lecit sama, tak se to stupnovalo a skoncila jsem s horeckama u doktora, ale ted fakt v poho. Pomaha i kloktat slanou vodou, ale ted jsem nedelala vubec nic

jajinak
23. dub 2009

Jj,tu slanou vodu taky vím,ale ještě jsem se k ní nedostala,pořád tam něco kapu nebo kloktám,tak to musím nechat taky nějakou dobu působit,že jo.Taky si asi koupím homeopatika Homeogene.

macik
23. dub 2009

jajinak, taky jsem teď měla bolení v krku a přešlo to bez léků....nejsem ještě zcela fit, jsem pořád trochu zahleněná, ale už je to lepší....trvá to skoro tři týdny, ale trága byly jen asi čtyři dny...

listicka77
23. dub 2009

jak jsem tak tuhle chlapovi mlsně ujídala večeři, tak jsem se rozhodla, že si zas po straaašně dlouhý době dobrovolně sama uvařím oběd. bylo to celkem mňam, ale už po prvním talíři přišel znatelný odliv energie. samozřejmě jsem snědla ještě jeden... 😀
jsem si říkala, jestli mě třeba praktikování neodvede trochu od vita (takovej ten názor gedren, že to jsou ty vnější kraviny, co nejsou důležitý). tak teď opět vidím, že fakt ne. jako mám teď takový období, kdy si říkám, že nemá cenu se křečovitě snažit o 100%. takže nějakých pár soust dojedených po dceři, výjimečně jednou za čas, když mě přemůžou chutě, u rodičů nebo s chlapem veganský jídlo, to tedy nehrotím. ale celkově prostě vita. protože si fakt třeba neumím představit, jak se najím vařeného a půjdu meditovat (se nedivím, že někdo v gompě usíná - jestli je po jídle... 😀).

s.arik
23. dub 2009

lištičko, vztah vita a bdc vidím úplně stejně jako ty. po normálním jídle se nedá soustředit, natož meditovat, a dělat poklony po chlebu, to bych se asi pozvracela...

já hřeším stále každý den, ale fakt malinko. celkově jsem docela spokojená, až na to, že ty úlety jsou prakticky vždy rafinovaný cukr 😖

listicka77
23. dub 2009

když užírám jen trochu, tak se to na energii moc neprojeví. tuhle, jak jsem užírala chlapovi, tak mám ale pocit, že celkem jsem sežrala taky dost. a bylo to celkem v poho. ale dneska... uf. jsem byla bez energy asi dvě hodiny. 😝