Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jajinak
24. dub 2009

Tictac,Macíku,jak jste včera psaly,že jste se vyléčily bez léků,měly jste fakt angínu nebo jenom bolení v krku?Bolení v krku jsem si vždycky vyléčila bez léků taky,ale teď budu mít asi vážně angínu,páč je to čím dál horší,krk ještě víc zarudlej a bílý flíčky na mandlích 😝 A nereaguje to na žádné kloktání,obklady apod.Sotva lezu a už nemůžu ani pořádně mluvit.Kdybych byla sama,tak si zalezu na celej den do postele,ale takhle to nejde 😒 Pokusim se vydržet do pondělka a když se to nezlepší,tak jdu v po k dr.Ale nevim teda,jak budu přes víkend fungovat 😕

tictac
24. dub 2009

jajinak, ja mela anginu, dozniva jeste ted, boleni v krku nelecim tak jak tak, tohle byla napuchla madle, bolesti do ucha, polykat jsem pres mandli nemohla a teploty. Poprve, co jsem nepotrebovala ATB....ale jestli se to to zhorsuje, tak opravdu nevim...

mne se ted zase vratil ekzem, ktery jsem nemela 10 let a uplne na tech samych mistech, prisuzuju to detoxu, ale svedi to silene 😝

jajinak
24. dub 2009

Já bych to taky chtěla strašně moc poprvý zvládnout bez ATB.Byl by to pro mě takovej důkaz,že to fakt funguje.Zatím jenom čtu,jak to každýmu funguje.Mně na ekzém raw pomohlo,aspoň si myslím,nemám ho teď vůbec.Ale taky to vůbec nemusí být raw,že jo 😅 A jinak jsem nemocná zatím nebyla,co jsem začala s raw,takže nemůžu moc posoudit,jestli mi to něco vyléčilo bez léků. Tak zkusim vydržet na syrovým a snad se to přes víkend zlepší.Jestli ne,tak v takovým zuboženým stavu nesetrvám ani o den déle a půjdu k dr.

macik
24. dub 2009

ráno úžasný koktejl - 2 banány, 2 lžíce kakaa, šťáva ze tří pomerančů - mňam 😵

jajinak
24. dub 2009

Tak mám strach,že už jsem asi nakazila malýho,začíná kašlat.Ale toho určitě na 100% raw neudržim.Max.dopoledne.

tictac
24. dub 2009

jajinak, ja nevim, jestli jsem mela anginu, ze jsem nekde chytla virus, nebo ze to bylo v ramci detoxu, ze se stare nemoci a problemy vraceji, tak jestli to tim bylo jednodussi zvladnout...fakt nevim. Zkus vydrzet pres vikend a v pondeli uvidis...snad ti to projde. A maly ma treba jen nejake nachlazeni...

listicka77
24. dub 2009

konečně jsem se zas dneska dokopala k cvičení pěti tibeťanů. jsem přestala kvůli nemoci a pak jsem se z ní nemohla pořádně vyhrabat strašně dlouho a pak jsem ráno vždycky zapomínala a vzpomněla si zrovna s plným žaludkem... tak dneska teda konečně. doufám, že vytrvám, dělá mi to moc dobře!
a musím si postěžovat, že se mi nějak se.e mixér. ☹ mám takovou letitou etu, s třemi stupni rychlosti. už první řve hrozně nahlas, druhá už je skoro nesnesitelná a třetí jsem ani nezkoušela. smoothie vždycky zvládám na první a je to poměrně rychle (zelené to teda neudělá úplně najemno, jsou tam vidět trošku kousky, ale snesitelné velikosti). no a už pár dní to nějak nechce fungovat. na jedničku to nějak pořádně nejede, dneska jsem musela dělat smoothie na dvojku a straaašně dlouho, než se aspoň jakž takž rozmixovalo, achjooooo. že by novej mixér? ☹ (a já bych chtěla omeguuuuu a sušičkuuuuu a nevímcoještě, fňuk!)

listicka77
24. dub 2009

http://www.odstavnovace.cz/shop/index.php?loc=m... ten chcííííí!
a nedávno jsem pokusně zkoušela smoothie s mým tyčákem a teda zelené nerozmixuje, achjo.

jajinak
24. dub 2009

Já jsem dala na radu Androny a koupila tenhle:http://www.eod.cz/elektrospotrebice/kuchynske-spotrebi... s ním moc spokojená,smoothie dělám jedině s ním.Všechno krásně rozmixuje i zelený.

listicka77
24. dub 2009

jaji neštvi, ten můj byl dvakrát dražší. a zelené prostě nebere. ☹

androna
24. dub 2009

smiruju a zistujem ze je jaji spokojna s mixerom.toz som rada 😵 😵

jajinak
24. dub 2009

Jj,Andry,díky za tip 🙂 A nemusela jsem ho objednávat přes net,objednali mi ho v elektře.

s.arik
24. dub 2009

lišti, můj eta tyčák též zelené nedává. možná by to posekaly nože v té misce, ale my ji nemůžeme najít 😠 😠 😠

jajinak, přeji brzké uzdravení i bez chemie.

s.arik
25. dub 2009

jak se vede jajinak?

já jsem usla s Mirkou v jednu, hnus, nesnáším denní spánek, vždycky jsem po něm jak praštěná pytlem, ať už spím 30 minut, hodinu, dvě, tři, čtyři 😖 proč si odpolední dáchnutí tolik lidí pochvaluje????

tictac
25. dub 2009

taky jsem dnes nejaka ospala 😖 , ale usnout, tak se probudim az rano a nedej boze, aby me nekdo vzbudil driv 😀 po odpo spanku jsem strasne protivna 😝

nepsala jajinak, ze ma jet na vikend pryc?

jajinak
25. dub 2009

Na víkend pryč nejedeme,akorát jsme chtěli dnes na výlet,ale nejeli jsme,protože mi pořád není dobře.Přes den to už vypadalo,že to bude lepší,ale teď je to zase horší.V krku pořád hodně bolí a uzliny mám taky nateklé a bolavé.Tak snad se to už zlomí.Díky za optání 🙂

A já bych si ráda odpoledne dáchla,ale většinou mi nejde usnout a když se mi to povede,tak se cítím dobře.

tictac
25. dub 2009

jsem si popleta vylet s vikendem pryc 😀 snad ti bude rano lip..... 🙂

s.arik
25. dub 2009

za poslední hodiny velmi vtipná debata na AP, to si přečtěte.

mj čůrám svěcenou vodu, abyste věděly 😎 😀

jajinak
26. dub 2009

Tak mě bolí v krku pořád stejně,možná dneska ještě víc než včera,to mi bylo celkově asi trochu líp.Už je to 5 dní,říkala jsem,že počkám do neděle a půjdu k dr.Zkusím to ještě chvíli vydržet,přece už se to musí zlomit.Ale zase bych to nechtěla jak se říká přechodit,protože to může mít horší důsledky,než ATB.A to jsem jen na syrovém.Cítila bych se na nějaký ten kratší půst,jenže jsem zase zhubla na 49 kg,takže to nepřipadá v úvahu 😝

s.arik
26. dub 2009

jajinak, to je opruz! tak dlouho, snad už se to fakt zlomí a zítra ráno bude dobře a nebude tě to k dr. táhnout........ 😒

vikinka27
26. dub 2009

dnes som robila vita tortu pre navstevu: korpus lan-hrozienka, vnutro jablko, banan, kokos.
mama so svokrom si dali iba symbolicky (tradicni odporcovia noveho a zdraveho 😉 ) drobny mi to ofrflal (ako tradicne, kedze v tom bolo surove ovocie 😀 ) ale zvysok sa tvaril ok.
dokonca aj manzel to zjedol a to uz vedel, co v tom je 😉
akurat ma sestra krivo obvinila ze som to prisladzala (odmietla synovcovi zobrat zvysok domov, ze ma dost sladkeho 😉 ). tak som jej vysvetlila, ze nie, a zabalila som synovcovi domov olovrant na zajtra ;)

jaji, kapucinku. je to prirodne atb, u nas to maju v prirodnych a bioobchodoch. davkuje sa to pravidelne ako atb, liecba sice trva dlhsie. kamaratkam zabera, ja som skusala na romim iba raz, ale som nebola dosledna, takze neviem potvrdit.
cesnak s medom si skusala? ak ho znasas. cesnak nakrajat, zaliat medom a zjest.

citat, pisat nestiham, iba obcasne.

jajinak
26. dub 2009

Kapucinka je lichořeřišnice?Teda aspoň co jsem našla,jinak to pod tímhle názvem neznám.A má to být sirup nebo kapky-tinktura?Určitě to vyzkouším. Zítra pošlu manžela do zelené apatiky,tam by to mohli mít.A česnek snesu nakrájet do salátu,samotnej jsem ho kdysi zkoušela a bylo mi po něm špatně.A s medem to nepůjde,už nám došel,naši už ho taky nemají a v bioprodejně,kde jsem ho poslední dobou kupovala už taky nebude.A supermarketovej med je pofiderní,ten kupovat nechci.

listicka77
26. dub 2009

jaji, babalala možná ještě med má. 😉

macik
26. dub 2009

dneska mám z kaufu přezrálá manga, na to jahody-chutné a krásné, pastva pro oko 😵

s.arik
26. dub 2009

dnes jsem poprvé měla čekanku bílou.

hořká jako pampeliška, ale když tvoří max. pětinu v zeleninovém salátu (čekanka, brokolice, paprika, rajče), tak je to moc dobré!

kili
26. dub 2009

čaute, sorry, že vám sem lezu, len som som si pozerala link, čo mi dala sarik a celkom ma to zaujalo. len ja som veľmi preberaví jedlík, tak pochybujem, že by som sa z toho uživila, ale niečo určite skúsim, sú tam celkom zaujmavé recepty 🙂
hlavne tie kaše, že by som niečo skúsila malím na večeru, lebo S. je strašný, jemu nechutí furt to isté dokola, on chce zmenu.
no a jak tu pozerám, tak hľadáte mixéri, listi, k teleshopingu asi moc dôveru nemáte, ale tento celkom doporučujem http://www.tvproducts.cz/cz/detail/kuchyne/Supe...
má ho svokra a nemôže si ho vynachváliť, teraz som ho kúpila ja mame na narodky. keď si pozriete výkon, tak má 750W oproti 600W čo dala link listi. no a tým pádom aj pomele mak za sucha. ja mám tiež niečo z teleshopingu http://www.amazon.de/Multi-Butler-Zerkleinerer-... ten má dokonca 900W, normálne nám blikali žiarovky, keď som ho používala 😅 , len neviem, kde v čr sa dá zohnať.

s.arik
26. dub 2009

kili, mně i Mirce chutná třeba rozmačkaný banán s máčeným mákem (močit 5-12 hodin, scedit)
nebo banán s medem a kakaem (já tedy raw kakao)

nebo máčená pohanka se strouhaným jablkem. jiné moc neznám.

kili
26. dub 2009

sarik, strúhané jablko S. neje a adamko len mixované.
čo je to vlastne to raw kakao? 😅 alebo ako si písala, raw čokoláda?