Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jajinak
24. zář 2008

Avokádo jsem v životě neměla,musím ho zkusit.

jajinak
24. zář 2008

Aha,myslela jsem,že jablko taky projímá.Včera odpoedne,když se vyspal,mu nic nebylo a pak najednou hrozný křeče asi půl hodiny.Chudák svíjel se tady a brečel,pak zvracel a měl zase průjem a pak zase nic,ani v noci,spal celou noc a dnes zatím taky nic.Ještě jsem ho nechala dneska doma a když to bude dobrý,tak zítra už půjde do školy.

s.arik
24. zář 2008

jajinak,
není to nějaká ta "střevní chřipka"?
přece kdyby mu jen nesedla zelenina, prožene ho to jednou nebo vícekrát za noc a pak už klid ne? 😲

jajinak
24. zář 2008

No právě že jsem nikdy pevnou vůli neměla,sama jsem dost překvapená,že jsem schopná to vydržet.Určitě je to tím,že věřím,že to je k něčemu a že si tím aspoň trochu vyčistím tělo.Protože ač jsem se snažila jakž takž jíst zdravě,samozřejmě jsem taky hřešila,ale zase nepiju kafe,nekouřím,piju zelený čaj a bylinky,tak mě každou chvíli něco bolelo nebo se mi něco udělalo,problémy s pletí(seboroická dermatitida).A když vidím,jak třeba tchánovci kouří,pijou kafe,ovozel si dají tak 2krát za rok,smažený jídla jsou na denním pořádku,to samé uzeniny,tak je mi to docela líto a přijde mi to nespravedlivý.

jajinak
24. zář 2008

Šáriku,taky jsem o té střev.chřipce uvažovala.Ale zmátlo mě to,že před týdnem to měl taky,když večeřel zelenin.salát a teď taky.Jenže je fakt,že před tím jen jednou zvracel a 2 krát kadil.Teď je to horší.

s.arik
24. zář 2008

taky mám ve svém okolí lidi s ukázkově nezdravým životním stylem, bez nemocí a s krásnou pletí 🙄 ale člověk není v jejich kůži, takže těžko soudit, jak jim je...třeba je jim těžko po každém jídle, ráno je bolí hlava, mají zácpu, vysoký tlak, v 60 je skolí infarkt....? (nepřeju jim to)

každopádně zdravější životní styl je možná trochu "nepohodlný" a nepřináší nějak excelentně očividné pozitiva, ale už ke mě prostě patří a cítím se tak lépe. taky bych mohla dát děcku pemprsku a vyměnit ji 3x denně, určitě by to bylo pohodlnější a malá by se na ten nočník někdy naučila....ale takhle žít nechci 🙂

s.arik
24. zář 2008

je to záhada.

dgm
autor
24. zář 2008

Jajinak, co vam tehdy zjistili? Myslim, ze jsi to uz nekde psala ... To vypada spis na nejaky zanet v tele a treba se to potravinou, ktera se hur travi, nejak vic zcitlivi a ozve se to ... Treba to bude jenom nejaka malickost v zaludku nebo nekde po trase strevama ... Nejak vic ho nechat prohlidnout... Nezavidim, s detma je starosti porad, s malyma i velkyma... U dospelyho by to urcite vyresil dlouhy pust, na zanety v tele to funguje snad nejrychleji...jenze je mi jasne, ze to po malem nemuzes chtit, v prvni rade musi chtit ten pacient a kdyz se brani, neveri tomu nebo je to decko, co to nechape, tak je to potom tezsi, ta vira je dulezita ...
No rozhodne si myslim, ze by bylo nejlepsi ho nechat nekde jeste vic vysetrit, ne kvuli lekum, ale abyste vedeli, co mu je a potom bys mohla rozmyslet, co dal... Doktori vetsinou na zanety v zaludku a ve strevech davaji prisny zakaz vseho syroveho, nezatezovat, urcite by se nejake vychodisko od lidi s podobnou diagnozou naslo, jak ty sliznice co nejlip obnovit, pokud to tedy tak bude... Pokud to bude neco min zavazneho, treba jenom, ze mu paprika nesedi, tak tim lip... Drzim moc moc pesti a myslim na neho.

s.arik
24. zář 2008

dr. myslím vyšetří velké kulové 🙄 tipuju že doporučí dietu z vařené rýže a suchého rohlíku a léky, ale možná jim křivdím. při delších potížích širokospektrální ATB 😝

jajinak
24. zář 2008

Tenkrát před půl rokem jak měl ten dlouhej průjem mu dělali výtěr a ten byl negativní.Takže se nic nezjistilo.Nechce se mi ho tahat po doktorech,ale kdyby to mělo být častěji,tak mi asi nic jiného nezbyde. ☹
Ovoce ani zelenina mu nikdy nic nedělala ani teď,jak jsem psala,akorát ty poslední 2 zel.saláty večer.

jajinak
24. zář 2008

Než doktory tak radši s ním zajdu k léčiteli.Já jsem u něj párkrát byla a byla jsem spokojená.

dgm
autor
24. zář 2008

Jajinak, ted me napadlo neco, co jsem ti vlastne mohla doporucit uz driv... U nas na vitarian.cz je holka, ktera je dost dobra, venuje se prirodnim lecebnym technikam, ale co nejvic nezavrhuje ani nasi typickou medecinu ... Je to Awa a venuje se taky irisdiagnostice, ze me to nenapadlo driv, tak ta by mohla maleho zdiagnostikovat bezbolestne a na dalku. Ja jsem se irisdiagnostiku taky zacala ucit, ale je to tak tezke a nemam jeste jasno ve vsech ostatnich oborech, ucim se teprve biologii cloveka, co mam mezery a do toho se ucim podle knizky Fr. Navratila ty oci, jedine tak na sobe a jeste delam chyby ... Takze te Awe urcite napis, posli fotku oci a popis problemy, ona ma hodne prace, ale na druhe strane je moc vstricna, jeste nikdy nikoho neodmitla ...

dgm
autor
24. zář 2008

odkaz:
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=1319

Pokud urci diagnozu, tak i poradi smer, kterym se vydat, fakt ma prehled...

dgm
autor
24. zář 2008

Lidi, k tem ocim... Jiste vite, ze se rodi deti s krasnyma pruzracnyma ocima, jsou jenom dve zakladni barvy, jasne modra a medove hneda... vsechno ostatni uz jsou jenom jako v kronice zapsane prohresky na sitnici oka, pokud se detem meni barva oci, neni to nic jineho, nez ukladani sajrajtu v tele a nasledne zviditelneni v oku. Je pro me smutne se divat do oci svych deti, ale zaroven je dobre videt i probihajici zmeny... Oko zdraveho cloveka by melo byt jak uz jsem psala zarive jasne modre, bez skvrnek, bez tecek a tycinek na sitnici nebo medove hnede, krasna prijemna barva, pripadne slabe odstiny od obou barev, ale bez skvrn nebo tmavych mist. I ozdravovani je videt, pozna se chronicke onemocneni nebo neco, co se stareho vyplavuje a prave se to leci ... Je zajimava cela diskuze, koho by to nezajimalo nebo by se to zdalo dlouhe, tak i od poslednich prispevku to stoji za to ...

s.arik
24. zář 2008

hm, tak já, Miri i mhd máme k ideálním očím daleko. máme všichni takovou tu neidentifikovatelnou barvu - mix modré, zelené a hnědé, když se podívám zblízka....mhd a Miri měli po porodu oči modré, já prý tmavě černé 🙂

macik
24. zář 2008

dgm-takže se svýma zelenýma očima jsem v pr..? 😀 ..jinak bych neřekla, že normální strava nemá následky, mě je těžko po každým normálním jídle, po vita ne...to se cítím prostě "normálně"...na běžné vařené stravě se nikdy normálně necítím, vždy bídně, ale ještě stále jí podléhám bohužel...¨

půst nedopadl-jedna holčička mi tu nabízela bonbony a měla tak žalostný výraz, když jsem si ho odložila na později, že jsem prostě musela...tak zejtra, no 🙂

dgm
autor
24. zář 2008

Sari, doufam, ze ses nevylekala, to s tou barvou je jenom idealni stav, kdo toho dosahne? Vzdyt i vzduch je zatez a geny... Ostatne ani barvy do ruznych odstinu od zakladnich dvou barev neznamenaji nemoc nebo zatizeni, to se prave musi umet rozeznat a ja na tomnejsem jeste v uceni tak dobre, abych to dokazala, je to narocnejsi, nez jsem si zkraje myslela...

Pokud to myslite s vita vazne nebo aspon chcete pridat nejake zmeny, treba vice syroveho, tak vam radim, vyfotte si co nejdriv oci ted, prostudujte si vlakno, co jsem sem dala a po case si sami muzete porovnat zmenu, urcite bude, oci se vyjasni, budou jakoby zarivejsi, budou mit jiskru, u malych deti , kde ta zanesenost neni tak vyrazna, tak by po ase mohlo dojit nazpatek k puvodni barve ... Hlavne poridit fotku, at je to zdokumentovane.

Sari, v barve hlraje roli jeste vic faktoru, treba dedicnost, michani ras, vsak nevis, s kym tvuj prapredek mel zalety... Daleko dulezitejsi nez barva jsou tvary, jak uz jsem psala drive, tvary a skvrny, tycinky a vpijene mapy na mape oka, ale i tam je potreba umet rozeznavat mezi skvrnou, ktera znamena chronicky stav nebo definitivni zniceni organu nebo prave probihajici ocistovani, je to dost narocne, ale da se v tom po case vyznat...

dgm
autor
24. zář 2008

To same Macik, vubec to neznamena, ze jses se zelenyma ocima v pr. Mmch. ja je mam taky 🙂 Mrknete se na to vlakno o irisdiagnostice a uvidite zase oko jinak, nez doted, uvidite pohyb n ruznych castech, kazde misto ma svuj odraz v nekterem organu tela... ve skvrnachh jsou male rozdily, nektera znamena nemoc, nektera jenom trochu odlisna naopak cisteni toho ktereho organu ...

dgm
autor
24. zář 2008

Jeste to ale nemusi znamenat jenom fyzicke trapeni, ono i psychicka zatez se projevi, je to provazane, ale to uz se ted vseobecne vi, pusty jsou v tomto idealni, jak uz jsem psala, nekdy se leci zastydla ryma, nekdy prijdou na radu veci stare 20 i vice let a zivot se rozjasni... To vsechno je zaznamenatelne na sitnici, u deti je to krasne videt, po nejakem smutku, treba pri odlouceni od tatinka na delsi dobu muze pri jeho navratu dojit k rozjasneni oci , vycisteni ustarane hlavicky ...

s.arik
24. zář 2008

jj, já se barvou očí netrápím. je mi jasné, že každý člověk nese hromadu zátěží, tomu se nelze bez očistných praktik a duchovního rozvoje vyhnout....
netrápí mě to. snažím se jíst lépe, krátké půsty občas zařadím a hlavně na té hlavě je třeba zapracovat - nebo možná na srdci, no prostě na duši a duchu 🙂

jajinak
24. zář 2008

Dgm díky za odkaz na ty oči,kounu se.

s.arik
24. zář 2008

jajinak,
pak poreferuj jak se po té 3 cítíš 😕 máš můj obdiv, já skuhrám při 1, takže na více nemám odvahu....ale třeba by mě utěšilo vědomí, že je ten první den nejhorší.

jajinak
24. zář 2008

Cítím se docela dobře,ty první 2 dny byly úplně ok,dneska jsem víc unavená a víc se zadýchávám.To jsem měla minule už 2.den,teď je to až 3.Jinak mi nic není.Zjistila jsem,že při půstu mnohem lépe ovládám chutě,než když normálně jím a řeknu si třeba,že si večer nedám čokoládu nebo si dám k večeři jen zeleninu.S tím mám větší problém,abych to dodržela,pokud to vůbec dodržím.Teď si dám od půstu trochu větší pauzu,aspo ń dokud nenaberu ztacená kilča.Nedovedu si představit,že bych ja nabrala jen vity stravou.Nebo by to trvalo mnohem déle.Takže jako vždy,do oběda bude ovoce,a odpoledne normální jídlo +zelenina.

jajinak
24. zář 2008

Jé to je překlepů 😎

s.arik
24. zář 2008

máš to hezky vymyšlené 🙂

jajinak
24. zář 2008

K tomu normálnímu jídlu samozřejmě počítám i občasné sladkosti apod. 😉

s.arik
24. zář 2008

dnešní hříchy - čokoláda (skvělý pocit) a chleba s medem (těžko v břiše 😒 )
jinak ovozel, ořechy, mňááám. 🙂

jajinak
24. zář 2008

mhd už tady zase zobe hrozno. 😠 Myslela jsem si,že mě už nic nerozhází.Ale aspoň nechal mi na zítra.

s.arik
24. zář 2008

chlapi jsou prudiči 😀 též se mě mhd při půstu 10x denně zeptá, jestli bych si nedala XY (naštěstí nenabízí nic lákavého, protože je neschopný si pamatovat, co mi chutná. stokrát mu můžu říkat, co mi vůbec nechutná, stejně mi to donese v dobré víře jako dobrotku 😠 )

listicka77
24. zář 2008

Hele ještě k půstům - já měla vždycky větší problém s postupným návratem ke stravě než s půstem. Prostě jak začnu jíst, tak skoro hned normálně. Teď taky - k snídani jabko, k svačině už ale chleba s tofupomazánkou (a okurkou). To je taky na téma držení těch chutí na uzdě... 😀