Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
8. kvě 2009

slovo "Hledat" je vpravo nahoře, mezi

FAQ • Hledat • Členové • Odhlásit [ s.arik ]

listicka77
8. kvě 2009

pecino: no ale člověk asi nemůže srovnávat podvyživené obyvatele třetího světa s dobře živeným Evropanem, ne? a jak angínu bez atb zvládne Evropan, to už se skoro neví, protože od té doby, co je populace dobře živená, tak se zároveň taky používaj ty atb, žejo. tím nechci zpochybňovat tvůj názor, jen uvažuju.

s.arik
8. kvě 2009

já teda neuvažuju, ale zpochybňuju. prostě věřím tomu, že vyčištěné tělo se může angíny zbavit samo i bez následků.
třeba u jajinak nebo tictac si rozhodně nemyslím, že by riskovaly, když nešly k doktorovi. tělo se dokáže uzdravit samo....tomu prostě věřím. jak vidno, jsem fanatik a je zbytečné se mnou diskutovat 😀 😀 😀

pecino, nic proti tobě, ale já jsem k výrokům lékařů docela skeptik, podle nich bych měla jíst léky proti úplně všemu, protože jinak hazarduji se zdravím. jak už jsem psala včera, lidé umírají i na rýmičky, pokud jsou podvyživení nebo ve stresu.

tímto ovšem nepřemlouvám lištičku, aby se určitě vyhla léčbě. to je její věc, píšu obecně.

listicka77
8. kvě 2009

sari, jenže jak už jsem psala, nikdo nemůže říct, jestli tictac a jajinak měly opravdu angínu a ne virózu.
jo a svoje tělo nepovažuju v žádném případě za vyčištěné. ty jo? 😀

s.arik
8. kvě 2009

no moje tělo je jedna velká čokoláda a zatím si nestěžuje 🤐

nevím, co měly jajinak a tictac, ani nevím, co měli ostatní z vitariána, kteří "angínu" neléčily léky, ale půstem.............a stejně věřím tomu, že ATB nejsou nutná.
byla bych ovšem ráda, kdybych své stanovisko nemusela dokazovat stěrem prokázanou angínou sama na sobě 😀 😀 😀

chápu, že se ale mým prohlášením můžete klidně smát, vždyť já vživotě kromě příušnic neměla pořádnou nemoc s velkým N.

s.arik
8. kvě 2009

lišti, a neláká tě jít k dr. nechat si udělat stěr a zjistit, o co jde? pokud je to viroza, předepsané léky si nemusíš ani vyzvednout, pokud je to streptokok, rozhodla by ses vědomě.....

(ale dr. ordinují asi až v pondělí že?)

listicka77
8. kvě 2009

sari, moje mudra by mi stěr nepochybně neudělala. koukla by a řekla "angína". na vitariánovi jsem hledala moc teda nenašla. byly tam nějaké angíny během půstu - takže možná spíš čištění těla...

johanda
8. kvě 2009

Lišti, máš zduřelé uzliny? Teploty jsou furt vysoké? - pokud máš horečku déle než 3,4 dny je dobré organismu trochu pomoct, horečka sice léčí, ale dlouhodobě vyčerpává? Co afty, máš je kromě čepů? Nemohla by ses domluvit s pediatričkou na crt, když to tvá praktická dr. nedělá?

listicka77
8. kvě 2009

horečka furt lehce přes 38, ale ještě to není 3-4 dny. afty nemám. no nevím, jestli by moje mudra byla tak vstřícná, každopádně stejně až v pondělí. a díky moc za IP. ta lichořeřišnice to je co? znám to jako kytku. ale čím se léčí? to je nějaký extrakt v lihu nebo co? dá se to koupit v lékárně nebo kde?

listicka77
8. kvě 2009

a to lapacho? to se normálně pije jako čaj, ne?

listicka77
8. kvě 2009

zduřelou uzlinu mám, pravou, levá je ok. taky je to všechno jen na pravé mandli. čepy a hnisavé povlaky, fakt humáč. achjo. budu půstovat, půstovat, půstovat. jen mám obavu, že za dva dny toho svýho mamánka už neunesu. už teď mám dost. ☹

s.arik
8. kvě 2009

lišti, nemůžeš malou vyexpedovat k rodičům? denně na 5-6 hodin, s oprávněným zdůvodněním, že jsi z nemoci slabá (a máš málo mlíka, což může být zítra nebo pozítří krátkodobě i pravda)...

lapacho se pije jako čaj, ale pochybuju že by k něčemu byl.....snad je lepší úplný půst a až budeš chcít jíst, tak šťavnaté ovoce - citrusy a hroznové víno 😵

lichořeřišnice netuším, zkusím pohledat, co psala jajinak.

a je obvyklé, že je problém jenom na jedné straně? pravá mandle, pravá uzlina? 😲 😲 😲 není to vtipné, al mám chuť poznamenat, jako bys byla zdravá-nemocná 😅

s.arik
8. kvě 2009

vikinka:
"jaji, kapucinku. je to prirodne atb, u nas to maju v prirodnych a bioobchodoch. davkuje sa to pravidelne ako atb, liecba sice trva dlhsie. kamaratkam zabera, ja som skusala na romim iba raz, ale som nebola dosledna, takze neviem potvrdit. "
kapucinka=lichořeřišnice

jajinak později píše, že už ji užívá, ale nenapsala, jestli to jsou kapky, čaj nebo co........no myslím že zas tolik možností nebude, v bylinářství nebo lékárnách...

listicka77
8. kvě 2009

hmmm, mám obavu. bylinářství máme jen jedno, v sobotu mají zavřeno a lékárny moc opitimisticky nevidím. ☹ to lapacho mi doporučila johanda, že má mít taky antibiotické účinky.

listicka77
8. kvě 2009

jo a s tou pravostranností - no já hledala na netu něco o homeo a tam se taky psalo o levo-/pravostraných angínách, tak to asi není nic neobvyklého. já to teda ze své zkušenosti neznám. ale tu pravou stranu mám náchylnější už léta, že když mám nějakou virózu, tak mi zduří právě jen pravá uzlina.

s.arik
8. kvě 2009

není to asi zrovna aktuálně zajímavý postřeh, ale podle některých těch teorií souvisí pravá strana těla se vztahy k matce a levá se vztahy s otcem (nebo naopak?!)
každopádně to je asi k ničemu, pravděpodobně má každý potíže s oběma rodiči 😀 ☹

zdenallicka
8. kvě 2009

Listi, je to maso, ja vim... ☹ Povlaky jsou taky hnusne... Ja mivala anginu co dva mesice, takze to znam... Pro ATB bych si radeji zasla.. Nejsem priznivce leku, ale s anginou to neni sranda.. 😕

listicka77
8. kvě 2009

sari, ona taky levá/pravá strana nějak souvisí s jinými orgány v těle.
chci zkusit tu lichořeřišnici, ale fakt nevím, jestli ji u nás seženu, achjo.

s.arik
8. kvě 2009

hele zdeni, nejsi ty náhodou zářný případ toho, jak ATB nic neřeší dlouhodobě? 😒
když to na tebe lezlo co 2m 😅

lišti, moc se na tu lichořeřišnici neupínej, však "přírodní antibiotikum" je i cibule, česnek, šalvěj, tea tree, lapacho a kdoví, jestli né i jablka 😀 😀 😀
no v nejhorším si ji v pondělí koupíš 🙂

zdenallicka
8. kvě 2009

Sari, asi i jo... J jsem mela oslabenou imunitu, takze jsem se "vylecila" a za sest tydnu to tu bylo zas (od dvou mesicu odecitam 14 dnu kuryrovani se)... 😒 Ted jsem mela ATB pred rokem v dubnu a ted v unoru...

listicka77
8. kvě 2009

ehmmm, odhodlala jsem se ke kloktání moči. zatím jednou. ale krátce poté odpadl kus hnisu.

s.arik
8. kvě 2009

lišti, jen houšť, super! to mě nenapadlo!

a přitom já už taky kloktala, asi třikrát. celá rodinka jsme před týdnem kašlali a smrkali, ale já a malá jenom tak decentně 2x denně ehm, ehm a dobrý.
mhd byl na tom nejhůř (že by strava????)

s.arik
8. kvě 2009

a abych pobavila zdejší koníkové nevitariánské osazenstvo, tak přiznám, že jsem včera sežrala 500g čokolády 😀 dneska jenom 100g 😀
zítra a s i nic a v neděli půst 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🤐

možná mi zavřou deníček na vitarian.cz 😀
(žertuji, doufám)

listicka77
8. kvě 2009

no mě by to taky nenapadlo. ale znáš pandu, on má jen jedno téma. 😀 ale nějak málo piju asi, musím přidat, nic ze mě neteče. 😀 navíc jsem si v našem místním eshopu objednala extrakt z lichořeřišnice a lapacha a aby toho nebylo málo, tak ještě nějaké pupeny v medu pro posílení imunity. a když už jsem tu objednávku dělala, tak ještě nějaký LF a výsledek je 850 káčé! 😀 chlapa trefí, až mi to bude vyzvedávat. 😀

listicka77
8. kvě 2009

jo a k hlídání malé - máma je taky nemocná, táta jede zejtra na dva dny na chalupu. dneska ji vzal dopo na pískoviště, aspoň to. zítra a pozítří bude doma chlap, tak ji taky vyvenčí aspoň na chvíli.

milwa
8. kvě 2009

Pri posledni angine me v krku bolelo tak silene pri kazdym polknuti, ze jsem dva dny prakticky ani nic nepila, abych nemusela prozivat tu agonii 😝
Listi myslim na tebe, at je brzo lip.

Jinak me zaujalo to s tema ledvinama. Ja obecne dost malo piju, je mozny ze by ty casty anginy souvisely s tim, ze si likviduju ledviny malym prijmem tekutin? No o duvod vic si hlidat pitnej rezim. Ackoliv musim potvrdit, ze cim vic jim ovoce, tim min mam pocit zizne. Stavnaty ovoce je mnam 😵

milwa
8. kvě 2009

Jo a nedovedu si predstavit, ze bych pri angine litala po lekarnach a neco shanela, to jses na tom jeste dobre, pokud dokazes jit ven...

s.arik
8. kvě 2009

lišti,
panda 😀 😀 😀 😵
objednávka - to je sranda. tak přeju ti, aby tě to neodradilo od půstování a ovocné léčby, i když balík bude asi nejdříve v pondělí že.

milwo, někde jsem četla, že pitný režim alá 3l denně je kravina. a docela tomu věřím.
vařáci to asi potřebujou, ale na raw nemusíš pít vůbec.
přesněji, pokud nesportuješ. X měsíců jsem na převážně syrové stravě nepila vůbec nic, kromě ranního hrnku vody s citronem.
ale co dělám poklony, tak se potím jak dveře od chlíva a tři hrnky do sebe přitom naleju 🙂

s.arik
8. kvě 2009

lišti psala o e-shopu ne?

s.arik
8. kvě 2009

lištičko,
tím nic neteče myslíš kojení nebo močení?
on je asi nejlepší suchý půst, ale to u tebe nejde, jednak kojíš, jednak potřebuješ urinu, tu zvláštní šťávu 😀

já se pořád potírám močí, jednou denně ksicht, a musím říct, že to fakt dělá kůži strašně dobře. sice poslední dny se objevilo zase akne z těch čokolád, ale pořád je to krása ve srovnání se stavem třeba vprosinci, kdy jsem jedla raw, ale nemazala se urinou.