Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

zdenallicka
11. kvě 2009

Necetla, Sari.. ALe diky moc...🙂

kili
11. kvě 2009

zdeni, jo, za 2t asi 5kg 🙂

zdenallicka
11. kvě 2009

kili, super..🙂 Je tak dal... 😉 Ty jis kazdy den totez? 😕

kili
11. kvě 2009

zdeni, no jo, nemám fantáziu 😝 😀
ale hlavne mi množstvo surovím nechutí 😅

kili
11. kvě 2009

ale tak nie, dnes napr. nemám večeru, nechce sa mi ju robiť a tak len chrúmem karelám a neskôr si možno dám mrkvu

listicka77
11. kvě 2009

a dneska mě taaak nebavilo mačkat ty citrusy (vypila jsem šťávu asi ze tří kil), že jsem si večer objednala citrusovač! 😅

jajinak
12. kvě 2009

Lišti,já jsem si to osobně vůbec nebrala,myslela jsem to obecně,jako názor většiny lidí.

Každý den si trhám na zahrádce špenát,dětem jsem ho odšťavila,je to paráda mít ho takhle doma,kdykoliv si utrhnout a je mnohem chutnější než pampelišky.Ředkvičky a salát už jsou taky,tak aspoň něco se ušetří a je to bez chemie 😵

s.arik
12. kvě 2009

zdeni, já jím taky každý den totéž 😅

2kg jablek
kilo mrkve+(č.řepa pokud je) = šťávy skoro 0,5l, třetinu vypije Mirka, dvě třetiny já
máčené mandle, hrstičku
čokoládu

no to je základ a k tomu mám skoro každý den i ještě porci něčeho jiného, podle cen v Tescu, někdy půl kila hrozna, jindy síťku pomerančů....ledový salát a podobně.

s.arik
12. kvě 2009

lišti, teda ty si vyhazuješ z kopýtka 😅
a jaký sis vybrala? (citrusovač)

zdenallicka
12. kvě 2009

Sari a neprejedlo se ti to jeste??? 😕

s.arik
12. kvě 2009

ne, naopak.
zpočátku raw jsem jedla všechna dostupná semínka, oříšky, ovoce i zeleninu.
avokádo, kešu, lněné placky se slunečnicovou pomazánkou a rajčetem atd.

ale časem mi plno věcí přestalo chutnat (rajčata chemická, avokádo...) a prostě jsem z jídelníčku ubírala a ubírala..........

koukej co jsem jedla v říjnu...
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=9&t=14...

zdenallicka
12. kvě 2009

Sari, ty jsi mladucka..🙂

s.arik
12. kvě 2009

ty recepty a pokusy jsou tak rozházené v deníku, postupně jak jsem je objevovala....na podzim jsem jedla skoro denně kokosový ořech, pak bylo období ořechových kuliček s rozinkami...........a tak.

ale dneska bych jedla nejraději jenom ovoce a máčené ořechy (=mandle, ostatní jsou drahé)

zdenallicka
12. kvě 2009

O macenych mandlich sjem premyslela vcera, kyz jsem dala macet cocku..🙂

listicka77
12. kvě 2009

tak včera jsem měla šťávu z více než tří kil citrusů - převaha pomerančů a 3 grepy, pak večer jsem snědla půl grepu, jeden a půl kiwi a trochu polívky (jsem se prostě neudržela, uvařila jsem ji chlapovi a pak kolem ní půl dne chodila... odpoledne jsem to nevydržela a dala aspoň dvě lžíce do pusy, labužnicky rozžvýkala a vyplivla. no a včer to na mě přišlo už moc silně a trochu jsem snědla. ale od té doby, než jsem šla spát, jsem měla úplně nutkavé myšlenky na tu polívku, fakt hrozný. zaháněla jsem to tím kiwi, ale nepomohlo to. pak jsem šla spát, uf.

dneska mě zas trochu bolí v krku, ale jinak než předtím a asi budu mít ještě kašel. od rána šťáva z pomerančů, citronů a mandarinek (a několik lžiček polívky, co do mě natlačila štěpule při obědě), jo a půlku cherry rajčete a sousto banánu a kiwi. mám tu hrozno, zralé mango, grep... tak uvidím. a jdu do zdravé výživy pro ten bioovozel.

listicka77
12. kvě 2009

řekla jsem dneska matce o kloktání moči (se ptala, co má dělat s bolením v krku 😅) a s totálním odporem mě zařadila do kategorie "úchylná sektářka" (teda formulovala to malinko jinak, ale já už nevím jak). 😀 a ještě se čertila, když jsem jí řekla, že je mi úplně jedno, co si o mně myslí. 😅

s.arik
12. kvě 2009

lišti 😀
možná je lepší o urinoterapii mluvit nejprve na kůži, to si snad každý vzpomene na nějakou tu babičku, která si v moči máčela pohmožděný prst a p.
kloktání a pití už je pro hooodně přemýšlivé lidi, hl. knihomoly 😀

kili
12. kvě 2009

listi, toto tvoje uzdravovanie je lepšie ako detektívka, už sa teším na odhalenie, že kto je vrah 🙂

s.arik
12. kvě 2009

s jídlem jsi i tak dobrá a máš velkou disciplínu, já pokud si vzpomínám, nendodržela ani jediný den návratovky 100% raw nikdy.
nebo možná jo 100% raw, ale ne ovoce, nýbrž i nějaké ořechové koule a tak 😀

listicka77
12. kvě 2009

sari, návratovky po jedničkách taky nežeru. ale trojka už je dost. proto jsem původně chtěla včera jen šťavit, ale večer jsem si řekla, že kousek ovoce už bych mohla. no ale ta polívka byl fakt úlet, nebyla ani veganská (byla v ní kysaná smetana).

listicka77
12. kvě 2009

no tak dneska šťáva z citronů, pomerančů, mandarinek, mango, grepík, pomeranče, kiwi, nějaká rajčata a kousek okurky po štěpuli a malinký kousek mrkvánku (od LF). teď večer pořádný hrozen vína, ale jsem přeslazená, půjdu to asi stáhnout ještě grepem. byla jsem tři hodiny ve stínu na zahrádce hospody a moc dobře mi to neudělalo. taktéž jsem táhla z města batoh s nákupem a dítě na břiše. chjo. v krku bolí zas víc, ale povlaky už se nedělaj, jen čepy trvají.

ten citrusovač: http://www.odstavnovace.cz/shop/index.php?loc=c... (ale je za 990,-, protože má promáčklé tělo)

s.arik
12. kvě 2009

lišti, jsi dobrá, drž raw i dál, i já pokračuju s BM, krk není sranda, vařákům se to často táhne i dva týdny, ale já tě tu chci v pondělí 😀

zítra toho moc nenapíšu, jedu do školy na konzultačku a odpoledne do parku, ale myslím na tebe.

listicka77
12. kvě 2009

sari, v pondělí asi ne, spíš to úterý. díky za podporu.

dgm
autor
12. kvě 2009

Listi, to je blby, ze se ti to vraci, tobe by nejvic ze vseho prospelo den dva odpocinku, k tomu nejist nebo jist malo a jenom to, co nezatezuje, no je to sci.fi, to verim, neslo by to udelat tak, ze bys dostavala malou jenom na kojeni? Fakt jsem pociatala s tim, ze uz jses z nejhorsiho venku, hm .....
Na jeste jeden den pustu se uz necitis, co? No jses dost zeslabla, jeste si ani v nemoci neodpocines, ted jenom premyslim, co muze znamenat to, ze se uz povlaky nedelaji a krk pritom boli a cepy zustavaji.... ?
Mas pocit, ze kdybys mela vic casu na odpocinek, ze bys mela vic energie nez ted a pocitovala bys jakes takes zlepseni? Z vlastni zkusenosti ti nemam jak poradit, zrovna s nemocnym krkem nemam za posledni dobu ani v nemoci ani v pustu zadne zkusenosti ... Osobne bych dala znovu jeden den pustu, navratovku co nejvic poctivou, spis min nez vic, hlavne v pustu tu destilku, nemas moznost? A co ten klystyr, uz se zadarilo? Lisit, popravde, dej radsi dotaz na vitarian. Drzim pesti a myslim na tebe.

s.arik
12. kvě 2009

lišti, pokud je ti každý den navíc dobrý, tak klidně i st-pá nebo čt-sobota.
jak už jsem psala, budu se těšit co nejdříve, ale po tomto pátku můžu deset dní kdykoliv.

listicka77
12. kvě 2009

sari, ehmmm, to pondělí navíc jsem chtěla využít k pracovní cestě do phy... 😅 já

dgm, další půst? při té trojce jsem zhubla 5 kg. navíc začínám asi mít laktační krizi, zrovna jsem hodinu uspávala probudivší se dítko a mám úplně prázdná prsa, musím si udělat laktační čaj a zítra ráno hned pořádný další. (klystýr byl, už jsem to tu psala, ale ty asi nestíháš dočítat, viď). už se začínám chovat jako zdravá a to je chyba. bohužel malou mi asi nikdo nepohlídá, táta je od rána do večera v práci, máma je zrovna taky nemocná a chlap na něčem urgentně dělá, tak se skoro nezvedá od pc.

jajinak
13. kvě 2009

Lišti i když se už cítíš líp,tak je třeba se šetřit.Já už jsem na tom byla taky líp,v krku už mě moc nebolelo,tak jsem šla na hodinu na zahrádku trhat plevel a další den mi bylo zase hůř a v krku bolelo víc.Bereš ještě tu lichořeřišnici?Já ji brala ještě pár dní po vymizení příznaků.

listicka77
13. kvě 2009

jaji, jasně, beru lichořeřišnici a lapacho, furt kloktám (už to nemůžu ani cejtit 😝), i když minulé dva dny jsem to trochu flákala a včera třeba kloktala snad jen 3x.
noc byla zase hrozná, štěpule po mně furt lezla, strašný, šla jsem i spát hodně pozdě (potřebovala jsem něco nutně udělat, ale štěp mě vyrušila a pak mě hodinu nepustila), no a pak ještě dvě probuzení se stejným průběhem a vstávání v osm (včera aspoň vydržela do devíti).
zvažuju, zda jít dneska do centra, je hezké počasí a chlap by byl s malou venku, ideální podmínky. ale od včerejška mě v tom krku zas docela hodně bolí. achjo.

jajinak
13. kvě 2009

Vydrž,určitě to přejde.Mě se to drželo skoro 14 dní,ale bez půstu a z toho celý týden maso 😝 Ale ono i z ATB to může mít dlouhý průběh.Jednou mi ATB zabrala taky až po týdnu užívání.A při minulé angíně(před 1,5 rokem) jsem je dobrala a za 2 dny jsem dostala další,páč se mi to okamžitě vrátilo.Máš blbý ty noci,že se malá budí a nenechá Tě spát 😒

listicka77
13. kvě 2009

jo a přes den mám třaky smůlu, protože nám dělaj před barákem novej chodník a zrovna dneska odbouchávaj sbíječkou obrubníky. takže ani poo spánek s malou. ☹