Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
16. pro 2008

se picnu, nevhodným úderem dlaně do kombinace kláves jsem si vymazala sáhodlouhej příspěvek a jsem líná jak prase psát ho znova. jdu nejdřív něco sežrat. 🙄

s.arik
16. pro 2008

😒 mám v sobě brambory a mám žízeň 😠 kdy se naučím odolávat věcem, které sice chutnají báječně, ale ten "ocas" už tak úžasný není?!

jinak Miri už jí i pomeranče....nestíhám loupat 😀

vikinka27
16. pro 2008

kristulatko, caistocne asi striekanim, ciastocne znasanlivostou.
romi sa mi tiez vysypava z mandariniek a pomarancov. (inak, jablka tiez az na poslednom mieste, ked uz nic ine nie je...) tie citrusove, ja mam napr. rovnaky problme: ak zjem toho viac, prip. ak su mozno viac striekane (tak staci 1 ks) a som vysypana....
a paradajky maju cervene farbivo - uz som to tu vravela - je najalergennejsie... (takze aj jahody, maliny a pod.)
z paradajok moze vyrast....

lubii
16. pro 2008

Dievčatá ďakujem, potom sim si spomenula,že som to o tej pohánke čítala na makrobiotike. Tak hádam mu to neuškodí,veď toho neje veľa.
Aj Sam už spapal asi polku mandarinky 😉 ,paradajku ešte nie,lebo sa pamätám,že Danielka sa z nej vysypala keď mala asi 1,5 roka.

listicka77
16. pro 2008

tak po částech. díky za pochvaly. včerejší 100% bylo proto, že to tak prostě vyšlo. na cestách nemám problém, jím to, co si vezmu s sebou (no a když jsem zapomněla ty roziny a lískáče, tak bylo nejjednodušší cestou naběhnout do vietnamské sámošky. dřív bych si koupila rohlíky a sýr, ale na tu chuť nemám). sice mi libě voněla pizza ze stánku, ale tak velkou chuť jsem stejně neměla a navíc jsem hodně spěchala. a k večeři ta kapusta, která už byla naložená (kapusta ale nebude můj favorit, nějak mě to nebaví žvýkat).
dneska taky 100%, zase to tak vyšlo. ale dneska jsem jedla dost málo, byl strašně hektický den, ve kterém se s... vše, co mohlo (začalo to nefunkčním autem, pokračovalo různými dalšími karamboly, takže domů jsme se dostali až v šest večer). takže ráno jabka, v poledne pohanka s hruškou a rozinkama, kousek čokošky. k večeři jsem si dala pomelo (neodolala jsem, stálo jen 27 korun). ani jsem ho nesnědla celé, což mě udivilo, vždyť je to jen voda! ale nějak hodně sytí. dala jsem trošku i malé. nevím, kam jsem dala rozum - citrus a ještě z číny! 😔 ale šmakovalo jí. pak ještě oříškové mléko a zbylá drť s medem a kakaem (mléko jsem dala i štěpuli a chutnalo jí). později asi ještě dorazím to pomelo.
jdu po několikáté zkusit uložit to naše škvrně. držte palec, ať mám úspěch.

lu777
16. pro 2008

Dgm: diky, tak snad Listi mi napise o te vyrazce vic...

ted to momentalne vypada ze od tri ctvrte na sedm ji 😀 raw samozrejme 😀

safra, ze by to fakt bylo ciste z toho chloru? je to bazen spesl pro miminka, chlor tam ani neni citit a hned ho pak mazu, ale kdo vi, je to prece jen jeste prdolka ...

no ale zacina se to snad jakztakz hojit, protoze si to chce skrabat a neni to tak cerveny, tak pocitam, ze ho to hojeni asi svedi.... on byl takovej zdravej porez, jsem se minulej tejden tak silene lekla, ze to je ekzem... jsem se chystala na zavedeni plno veci od roku, ale radsi asi pockam, nerada bych neco po...
😖

lu777
16. pro 2008

je, tak Listi prave dojedla, tak snad mi prozradi jak to bylo se Stepancinou vyrazkou.... diky Listi 😉

listicka77
16. pro 2008

hele hele, kromě jídla jsem asi tak čtyřikrát uspávala dítě, které se tvářilo straaašně ospale, ale po uložení a nakojení se vždycky hned probralo a tačalo skákat v potýlce. teď už je fakt tuhá.
vyrážka: štěpule měla vyrážku na tvářích - suchou červenou kůži, v horším případě v podstatě odumřelou, která se oloupala. no ale bylo to zcela určitě z chloru. sice taky bazén pro miminka, ale chlor je tam cítit dost. pomáhá důsledné mazání - PŘED i po. používám bambucké máslo. a pak taky jak ji nosím, tak když spí a zpotí se, tak pak má taky docela červenou tu tvářičkou, kterou má nalípnutou na mě. občas je načervenalá z něznámých důvodů. moc to neřeším. rajčata dávám, hrozně jí šmakují. převážně bio, ale občas jí dávám i od sebe obyčejná. lepek ještě neměla a jen tak mít nebude.

jo a ve svém popisu dnešní stravy jsem vynechala balíček mrkvánků (lifefood) a 12 kostiček čokošky (té s třešněmi a ořechy, mňaaaaam). právě dorážím to pomelo. před chvílí jsem si vyslechla, že vypadám jak z dachau, ale o našich dnešních rozhovorech o výživě později. 😵

s.arik
16. pro 2008

lišti, no tohle, chudák dítě, tolika alergenů 😀 citrusy, rajčata, ořechy....

super, já myslím že se ti Štěpánka hezky rozjí už hodně brzo. mihapiha taky plakala, jak Hugouš nic nejí, a za tři týdny bylo po bojkotech.

listicka77
16. pro 2008

sari, štěpule jí dle nálady. ale celkově hodně málo. třeba dneska - 1/4 jabka k snídani, půl banánu k obědu, půl banánu k večeři (kousíček pomela, trošku oříškového mléka, 3 kuličky hrozna). to je tak průměr. rajčat je schopná sníst víc - jedno obrovské celé, cherry třeba 6 kousků - nebo taky hrozno, u našich prý tuhle měla asi 10 kuliček. ale já nad tím nepláču, mně kojení vyhovuje.

s.arik
16. pro 2008

lišti, já bych řekla, že je toho docela dost ne? 😕 na to že kojíš...
půl banánu je na takového kojence hodně.

když jsem jela vlakem do Prahy za gedren na Oleho, tak za ty 4h ve vlaku snědla Miri 4 banány, ale my jsme už holt taková kobylčí rodina 😀

listicka77
16. pro 2008

sari, když to porovnám s tím, kolik jí normální vařácké od půl roku přikrmované děti... takové dítě zblajzne skleničku jak nic. tuhle u švagrové, když jí vnucovali brokolicovou skleničku od hami, tak to švagrová vylila do misky a já se nestačila divit, kolik toho je. a to byla hami - první lžička, tzn. poloviční sklenička! hehe, štěpule 5x olízla lžičku a bylo po všem. 😀 (fuj, ještě to bylo ohřáté v mikrovlnce 😝) když jí namixuju mrkev, tak jako docela dlouho dlabe, těch lžiček, co sní, je hodně. ale na každé té lžičce je té mrkve tak málo, že výsledné množství je dost zanedbatelné.
jo a to ještě nemluvím o tom, že když jí kusově, tak z toho stejně houby má. rozinky polyká většinou celé, jablko rozmělní na menší kousky, rajčata taky polyká po kouscích, co jí dávám. takže v nočníku pak nacházím vše tak, jak to šlo dovnitř.
za chvíli jí bude rok... to už by skoro něco papkat mohla, ne? většina dětí v tomhle věku už se kojí jen ráno a večer. no ne že bych musela mít dítě "jako ostatní". 😀

s.arik
16. pro 2008

no, nedávej UM, seber prso, a hned bude jíst o 106!

žertuju...Miri se odstavila sama a pak jedla hooodně. Helenka od gedren se též rozjedla po odstavení....to přijde.

jo, hlavně že jste spokojené obě. a to kojení je fakt asi nej, klidně do 18m jenom kojit 🙂

listicka77
17. pro 2008

jo kojení je fajn, jen to někdy koliduje s mými pracovními výlety. musím jezdit do phy až po deváté hodině, aby se dostatečně vyspala, nakojila... musím odstříkat mlíko, aby měla v mé nepřítomnosti co bumbat (to je pěknej vopruz) kromě toho dlabance. no a nejpozději v 18 h musím zas být doma, to už zase šíííleně chce prsoooo! uvažuju, že jí budu doma nechávat mandlové mléko, to odstříkávání mě nebaví.

agatka77
17. pro 2008

lišti to tě to tvoje zdravé papání tak dobíjí energií,že tu strašíš ještě v tak pozdní hodinu? my v noci nespali vůbec,malej byl furt vzhůru a stoupal si a v pět přišel opilý tatínek,kterému v 6:20 zvonil v obýváku zesilujícím zvoněním telefon-budík a já bych vraždila.samo vstávačka.a to už tři dny vstává malý kolem 7:30 ( z našich 6 hodin),tak jsem fakt nasraná

máte nějaký zdravý tip na bolení v krku? nějak se mi to rozjelo a nechce pustit.vím jen o nakrájené cibuli zasypané cukrem a pak polykat tu šťávu.děkuju

jajinak
17. pro 2008

Agátko,lepší než cukr je med.Smíchej to medem,taky to pustí šťávu a je to zdravější.Náš malej to jí i s tou cibulí.Zato starší kluk nevezme do pusy ani tu šťávu.A na bolení v krku mám už dlouho vyzkoušené kapat dubové kapky přímo do krku.Je to sice hnus,ale nám zabírá 100%Kapu je i dětem,když mají červené v krku a vydrží to.Anebo zkus půst,třeba to zabere 🙂

jajinak
17. pro 2008

Jinak v Lidlu mají pomela za 17,90 a v Hypernově ode dneška ananasy za 14,90.Jen tak pro informaci.

agatka77
17. pro 2008

jaji děkuju,vidíš med mě nenapadl,a to ho teď polykám kvůli tomu krku taky.Kapky mám grepové od Naděje,ale koukám,nijak nezabírají.Ty dubové jsou prosím od jakého výrobce?

jajinak
17. pro 2008

Dubovky jsou od:Nový s.r.o.Jsou teda drahý,100ml za skoro 300,ale nám pomáhají a jelikož se jen kape,tak vydrží hodně dlouho.Ale nestačí jednou kápnout,většinou kapu ráno a večer hluboko do krku pár dní.

agatka77
17. pro 2008

díky,kouknu na net 😉

jajinak
17. pro 2008

Přímo internetová adresa je:www.dedekkorenar.cz

agatka77
17. pro 2008

jaji:to je full servis! 😀 ,jsi hodná.jdu tam mrknout

listicka77
17. pro 2008

tyjo agi, jsem potřebovala dodělat nějakou práci a já než se rozhoupu... pak jsem se zakousla do nějakého problému, který mi málem udělal uzel na mozku a pracovala až do pěti. v pět se slečna vzbudila, tak jsem nakojila, ona usnula, když jsem odešla, tak se vzbudila a to se opakovalo 3x. skončilo to tím, že se vzbudila úplně, zmerčila kočku, začla vejskat a sápat se na ní a lízt po chlapovi... no to už bylo skoro 6. tak jsme hodili pracovní pokec, já dala sprchu, pak jsme ještě všichni zalehli, ale chlap to po chvíli nevydržel a vstal. já ji měla přicuclou ještě nejmíň půl hodiny, pak jsme nějak vytuhly. ale teda dneska fakt nic moc, spala jsem sotva tři hodiny. a ještě nestíhám jíst, od rána teprv tři jabka. achjo. a ještě jsem vám nestihla popsat naše veselé rozhovory o mé stravě. které večer skončily tím konstatováním, že jsem jak z dachau. 😀

lu777
17. pro 2008

Listi, diky 🙂 ja Te nechtela nejak buzerovat, proboha, vsak to znam, z kazdyho koutu cumi prace a nebo mi visi dite na teplakach 😅

takze mazes i pred plavanim... a vyrazka dobry, jo? jemu se to tak nejak zvlastne hoji, chvilemi je to trochu cervene, chvilemi to skoro nevidim, rano mel okolo novou vyrazku, takze obvod se zvetsil, ale prostredek se hoji... ted tam zas nema nic... jsem jelen teda 😕 😅

ja prave zvazuju jestli vubec jit do dalsiho ctvrtroku plavani..mame to uz zaplacene, ale do konce roku to muzu zrusit a vrati mi 100 procent... tak to asi necham zatim a uvidim, kdyztak jim pry staci mezi svatky poslat doporuceny dopis a to plati taky i kdyz jinak uz tam nejsou...
ja jsem ted z toho nervni, porad ho prohlizim... jemu se lehce vytvori cervena kuze, staci ho trochu dyl drzet nebo aby sedel v kocarku... ale staci maznout kremem a je to zas fuc... jen se ted bojim dat cokoli noveho, jsme zpatky na bezlepku (predtim mival kousek chleba nebo ovesnou kasi, ted radsi nedavam nic nez se to dohoji)...
na jednu stranu si rikam, ze panikarim, na druhou stranu bych nerada zbytecne vyprovokovala nejaky ekzem 🤐

Listi a Ty mas teda stoprocentni bambucke maslo? od jake znacky?

diky 😉

jinak ja spala dneska asi hodinu... zuby... tenhle zub nam teda obema dava zabrat, dneska jsem fakt dost mimo 😅

agatka77
17. pro 2008

baf liško! tak to jsi spala asi v noci víc jak já.my měli příšernou noc 😝 .

lu:a byli jste u té homeopatky s tím ekzémem? Na to plavčo bych asi nešla, si myslim,že mu tu ochrannou vrstvičku na těle jedině víc vysuší,ale to je jen můj názor.My od porodky stále mažem jen olivovým olejem,nebo levandulovým masážním od Hádka a nebo mám měsíčkovou mast.Nic jiného mu nedávám a zatím ťuk ťuk dobrý

lu777
17. pro 2008

jj, bere homeo, Agatko....

ja prave s tim plavanim nevim, zas to nechci zbytecne rusit, je to dobry na pater a imunitu.. on je Matysek hodne aktivni, takze je super, ze jdeme plavat a pak je tam hernicka a hned se zabavi... jak jsme cely den doma nebo jen nekde v kocarku, tak se pak uz cili

mazu ted Excipial mastnym kremem a zda se mi fakt dobry... dneska jsem zvazovala, ze bych se tim natirala taky, mel tak hladouckou kuzi prdolka jeden 😵

listicka77
17. pro 2008

Tak jsem po skoro roční pauze opět začala chodit na břišní tanec. Bylo to moc fajn. 😵 Ale cítím, že by to chtělo i nějakou pořádnou makačku. Uvažuju o spinningu. Co ty na to, Agi? Nechce se ti?

Lu, 100% bambucké máslo v bio kvalitě od Saloosu. Krabička stojé kolem stovky. Používám to jako krém do mrazu, protože to neobsahuje žádnou vodu. Original Atok má taky bambucké máslo, je levnější, ale není bio. Mažu tím ksicht i sobě.

listicka77
17. pro 2008

po dvou dnech 100% a dnešku, kdy jsem pořádně nestíhala jíst, jsem si k večeři k salátu koupila dvě celozrnné bagety. protože jsem se stavovala u rodičů vyzvednout štěpuli, tak jsem je nakonec zdlábla hned tam, s luštěninovou pomazánkou z konzervy. ale jak už se člověk no něčeho pustí, tak to prostě jede, takže jsem snědla i dost lineckého cukroví. i když mi ani moc nechutnalo, byla jsem strašně brzo přeslazená. ale stejně jsem ho jedla. no ale to jsou nepodstatné detaily, žejo. 😀

listicka77
17. pro 2008

a doma jsem se dopráskla hroznem a mangem a na salát už nemám chuť. no ale není všem dnům (resp. hodinám) konec, ono na něj možná při noční práci ještě dojde. 😀

lu777
18. pro 2008

Listi, diky

jen mi jeste rekni jak to praktikujes... oni pozaduji v bazenu, aby jsme se oba pred vstupem celi osprchovali... ale to se mu to zas smyje, ne? 😕
fakt to asi chce ho poradne zmazat nez tam vleze, ale zas aby me pak nevyhodili...
jak to presne delas?
diky moc za radu.... nerada bych to plavani zas rusila zbytecne, kdyz ho to bavi...

jinak Dgm: ten jakonovy siriup jsem koupila a vcera vyzkousela... tak sladky to moc neni, spis takovy horkosladky, zajimava chut... nejdriv to nechtel, ale vecer pil vic... uvidim za par dni jestli to nebyla nahoda.. ono to spis jakoby zaobluje tu chut a to mozna bude stacit aby mu to vic jelo...

jemine, mango, ja tuhle snedla dve 😔 😅