Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
19. únor 2009

proč si kupuju dva balíčky kešu? naštěstí jen 80gramové 🙄

naprosto si nedovedu představit, bydlet někde na vesnici a jezdit do obchodu jednou týdně. to bych dva dny po nákupu jedna pestře a zbytek týdne jen jablíčka 😀

macik
19. únor 2009

šarik-ale jak by člověk ušetřil 😀

vikinka27
19. únor 2009

listi, ja umyvam vsetko naraz. ale ja nekupujem velke mnozstva = tak na 2-3 dni.
takze setrim vegiwash a umyjem vsetko naraz ;)
vacsinou sa pokazi az tak po tyzdni (pomarance), inak je to OK.

ja tiez jem aj listky (pride mi to ako plytvanie), dakujem za upozornenie na pohanku (ale tu som este neklicila).
ozaj, kolko dni klicite proso???

jajinak
19. únor 2009

Šáriku,my bydlíme na vesnici a někdy se nám povde jet na nákup jednou za týden,to ale musíme udělat fakt velkou zásobu.Co se mi vejde do ledničky,tak nacpu tam a zbytek ovozelu je teď ve sklepě.Ale když mám k dispozici auto,tak jsem schopná jezdit ob den 😒

Ten vegiwash si chci koupit,ale nikde ho nemůžu sehnat.Nechce se mi ho kupovat přes net s poštovným.

Viki-proso jsem ještě neklíčila.

jajinak
19. únor 2009

Jo a s těma oříškama jsem na tom stejně a taky zvlášť kešu.Pár let jsem je neměla a teď nejsem schopná si to rozumně rozdělit.Koupím 20 dkg a sním hned.Taky si vždycky říkám,proč jsem nekoupila jen 10.

lenkakt
19. únor 2009

dnešní večer: banánová kaše s kokosem (dělaná pro adélku, ale ona si dala nakonec raděj chleba 🙂, mrkev s ostrou pikantní sluněnkou, mňam!
o zbytku dne do téhle diskuse nemám, co bych napsala 😀

s.arik
20. únor 2009

že já jsem si to raw kakao práškové kupovala 😀
teď nestíhám shánět banány a mačkat je s medem a kakaem 😀 😀

jinak dnes 100% raw 😵 i přes dvě návštěvy bufetu plného sýrových baget 🙂

kristulatko
21. únor 2009

holky, jsem ja to mama nezodpovedna, vcera jsem potrebovala nejak zabavit Justynu (mam ji ted porad za zadkem), tak jsem ji dala do zidlicky a k tomu dostala jablko. cele, od Terezky parkrat kousnute, jeste se slupkou. at se zabavi a zuzla, vsak jsem stala vedle ni. a ona ho "sezuzlala" pulku, zakuckala se jen jednou, a to kusem jablka, ne slupkou! to me prekvapilo, kdyz jsem ji to davala, sazela jsem na tu slupku. kdyz ji pak nesla pryc, bylo pod stolem spousta slupicek. to tema svyma dvouma zubama zvladla dost dobre, "odkusovat" a plivat. a dala si s tim praci, holt decka blbe fakt nejsou. krmim ji i lzickou, ale je vam vsem asi jasne, ze deti proste radeji zkousi samy... 😉

dotaz kvuli Terce, kdyz teda hodne ji ovozel (samozrejme miluje rozinky+kakaove boby, jako ja), chci jen vedet, co je pro ni dulezite, aby ji nechybelo, roste, vyviji se.... urcite bude vedet listicka, kdyz uz byla nekolik let vegetarian (?nebo vegan, neivm listi). proste at ji neublizim...

a pak, kde jste shanely ten vegiwash a zda to fakt tak dobre funguje. jsem docela neduveriva vuci vsemoznym vyrobkum, ale samozrejme verim, ze je ovozel strikany a chemicky a ze neni dobre cpat se tim (o detech ani nemluvim), kdyz chceme byt ti vita a zdravi.

jo, a uz jsem uplne zblba z Morseho, na jidlo se ted divam jinak, ne na celek, ale smes zivinj ci jinych latek, ktere nejak putuji do tela a nejak tam slouzi/skodi....magor, no, co moc cte... 😀 ale ta knizka se mi libi.
toz tak.

s.arik
21. únor 2009

vegiwash mají různé e-shopy, a asi jenom e-shopy, možná i nějaká zdravá výživa...?

vegani obvykle jedí pangamin http://www.pangamin.cz/
jinak nevím 😕
ale jestli máš čas a chuť, počti si i tady http://www.vegetarian.cz/ nepochybně tam obšírně řeší (ne)doplňování esenciálních aminokyselin a podobně.

já mít dítě 100% raw, bála bych se ho nechat jen na ovozelu, určitě bych denně nabízela klíčky, semínka a ořechy (mák, len, slunečnici - vápník, stopové prvky, nenasycené mastné kyseliny...) ve formě semínkového mléka nebo sladkých kuliček ale i "slaných" krekrů (rozuměj s bylinkami, ne solí), dále pangamin a chlorelu.

s.arik
21. únor 2009

ach jo, tak podle tohoto http://www.vegetarian.cz/vitaminy/vit-b12.html
abych žrala buď tabletky, nebo občas mléko a vejce.

nebo věřila, že mám ve střevě dost bakterií, co B12 vyrobí...

no budu se snažit věřit a taky možná 1-2x za měsíc sním syrové vejce. nápad na recept??? s cukrem nechci 😀 tak s medem a kakaem a třeba máčenou pohankou něco jako vaječnou kaši 😝 ?

kristulatko
21. únor 2009

sari, dik.
ona neni 100%raw, to ani nechci, a je to spolecensky neunosne 🙂

seminka a orechy ji, ovoce hodne, zeleninu uz min. i vareniny, hodne ryze nebo brambory...maso ma tak 2xtydne, a to jeste ne doma 😀 (treba kdyz hlida kamoska, co ted bude dlouho na nemocenska, tak "nasinko a ryza" to jisti...)

syrova vejce, kdyz budou domaci, proc ne. na vanoce jsem delala raw majonezu, tak by mohla do salatu, ne? je tam jen vejce a olej

s.arik
21. únor 2009

majonéza mi nechutná, nikdy jsem ji nejedla.
a vůbec, asi je pro mě přípustnější se ládovat pangaminem než vejci (=kuřátky).... 😕

vikinka27
21. únor 2009

dobre rano.
kristulatko, vo Vegi Washi je voda, kokosove derivaty a nejaky polysorbate 20.
proste, akoby si to umyla mydlom ;)
alebo, ked tomu nedoverujes, kamaratka pouziva sodu bicarbonu. mozes skusit ;)

kristulatko
21. únor 2009

viki, sodu mam, cistim s tim kde co. to odstrani pesticidy?

s.arik
21. únor 2009

ode zdi ke zdi, dnes jednohubky se sýrem, zítra půst 😀 😀 😀

arvetka
21. únor 2009

sari, já 20dkg popcornu 😝 nechápu, jak se to do měmohlo ještě vejít, 2 hodiny předtím jsem měla velkej zeleninovej salát a během odpoledne jsem snědla snad čtvrt kila rozinek, semínek a vlašských ořechů 😅

s.arik
22. únor 2009

půst je zatím dobrý, nával hladu jenom ráno a kolem 11h.
a teď 😀

macik
22. únor 2009

tak se drž, já teda dneska nepůstuju 😔

s.arik
22. únor 2009

moc dobře, že půstuju.
mhd přinesl od známých čtvrt nepečeného (ale neraw 😀 ) dortu ze zakysané smetany, ovoce a piškotů........to bych prostě neodolala 😔 fakt ne.
ale když mám půst, tak nic 😎

trochu snědl chlap, kousek dostala Mirka a co je pro mě, to dostane tajně pes 🤐 😕

zítra si dám ananas 😵

s.arik
22. únor 2009

26 hodin stačilo, dala jsem si červený grep a po chvíli 3ks kiwi a je mi blaze.
ještě mám velkou chuť na jablka, hodně jablek, ale zkusím zase 30 minut půst 😀

s.arik
22. únor 2009

je to se mnou normální?
napíšu, že si dám 30 min pauzu a už po 5 min mám v sobě dvě jablka 😀 a jedla bych dál 😵 😕

listicka77
22. únor 2009

sari 😀

hehe, můj muž dneska zase u oběda dotíral, jestli by nemohl dát Štěpánce kousek kuřátka. když jsem neječela přiliš výrazně, tak kousek fakt uloupl a šel jí ho strčit do pusy. se znechuceným výrazem to okamžitě vyslintala. 😀 (jé, to mi udělala holčička radost, řvala jsem smíchy). pak to zkusil po pauze ještě jednou - dal masíčko před ní, aby si ho mohla do pusy strčit sama. a ona ho vzala do ruky a podala mu to, ať si to jako strčí někam. 😀 😀 😀 no není to zlatíčko? 😵 (ale dneska když jedl rohlíky s anglickou slaninou, tak u něj stála a žádostivě mlaskala. ☹ ovšem je otázka, co by dělala, kdyby dostala ochutnat, tolik soudnosti ale ještě naštěstí má, aby jí nedal.)

androna
22. únor 2009

listicko tak to vyzeralo u nas do 1,5roka.ziadne masicko,plival.ale od 1,5roka ked vidi šunku,klobasku tak to teda moze i masicko.
devcata jak som uz 2mesiace bez toho cukru tak to ovocie je take sladučke.len škoda že sa nemožem nacpat jablickami jak sarik. 😵

listicka77
22. únor 2009

androno, no mě je jasné, že se do toho masa ještě ráda pustí. ale je super, že jí to teda chlap nabídl a ona to odmítla, takže teď nejsem v pozici "ona by si určitě dala a ty jí nedopřeješ". čím později, tím líp. 🙂
a s ovocem se dočkááááš! 🙂

s.arik
22. únor 2009

Miri taky plive maso a plive i piškoty a dort z té zakysané smetany, taky nemá ráda sladké pečivo, bábovky, štrůdl.........zato sýry miluje, dala by snad celý hermelín na posezení 😔

androno, já jich během hodiny snědla dvě kila 😀 neboj,dočkáš se brzoooooo 😵

androna
22. únor 2009

listi to je tak prijemny pocit ked si to decko da co by si mu dala ty.ja to poznam.Dany si tiez radsej da cerstve ovoce nez polivecku u babicky. a miluje vymixovany banan s makom a bielym jogurtom.

listicka77
22. únor 2009

androno, tak to bohužel není. po chlebu se vrhá a ječí jak blázen. 🙄

s.arik
22. únor 2009

jj, chleba jede, ale mám pochopení, já na něm vyrostla a jak jsem zdravá 😅 😕 😝 😔

dnes scéna kolem 17hod
Miri : "ham!!!"
já nabízela jablíčko, kiwi, banán, zakysanou smetanu z dortu, rozinky, mák, vodu......nic nic nic. až nakonec chleba, po něm se vrhla 😉

listicka77
22. únor 2009

no vzhledem k té vyrážce, co po chlebu měla, chci nejdřív zkusit nějaký ten kvalitní žitný (kde ho vzít a nekrást?). dneska jsem u rodičů viděla balený "chléb samožitný" - tak kromě žita obsahuje i pšenici a asi 4 éčka. uf! jé já vlastně jedu ve čtvrtek do phy, tak tam asi koupím ason. možná ho výjimečně i budu jíst. a nebo ho nakrájím a strčím na mrazák. 😵

ough
23. únor 2009

Listi, a proč ten chleba neupečeš? My kupujime žitnou chlebovou přímo ve mlejně, kdybys chtěla, tak napiš IP a můžu ji přivézt ze statku za týden.