Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
8. bře 2009

sari, jak tě tak z netu znám (což teda znamená, že tě vlastně neznám), tak mi přijde, že na břišní nejsi asi zrovna typ. ale můžu se mýlit. 😉
jo a těma linkama na pdf knihy mě oblažil panda přímo na vitoušovi. ale i tak dík.

arvetka
8. bře 2009

sari
taky řeším tance, chtěla jsem a chci salsu, na jarní semestr jsem se nazepsala kvůli blbýmu zádrhelu, kterej se nakonec vyřešil 😠 tak na podzim 😝

mám ještě otázku, asi pitomou, ale chci se ujistit 😅
když si po obrovském zeleninovém salátu dám teplý čaj, asi se všechny vitamíny zničí, že? 😕 jak dlouho mám čekat, než si po raw můžu dát teplé pití????

arvetka
8. bře 2009

jo a k tomu delux snu - poreferuju v úterý nepjozději, mám ho objednaný 😵

listicka77
8. bře 2009

sari, taky jsem si právě vzpomněla, že ses ptala na ty čokosny. tak jsem dneska oba otevřela. někdo na vitariánovi psal, že jsou nějak vylepšené, ale mně teda přišly v podstatě stejné jako na podzim. delux má prostě jinou chuť. místo medu je jakonový sirup, tak je jasné, že to prostě bude jiné. chutě se moc popisovat nedají. kromě toho je jemnější a sladší. ta sladkost mi moc nevyhovuje. a vůbec jsem dospěla k závěru, že tyhle věci nějak nepotřebuju. kdybys chtěla, můžu ti skleničku přivézt na sraz. a nebo cokoliv od LF, u nás ve zdravé výživě mají skoro vše, ceny jsou nižší, než má LF. a pokud to objednám přes net a osobně vyzvednu, je ještě 5% sleva. 😉

s.arik
8. bře 2009

arvetko,
pokud ten čaj nepiješ úplně vařící, tak by mohl mít maximálně těch 45st a to enzymy nezničí 🙂
jestli ho piješ teplejší než 50st, tak si holt zkus dát pauzu, třeba hodinu.......btw, pauza je dobrá i proto, aby se pitím neředily trávící šťávy.....pít se má nepozděj půl hodiny před jídlem a pak až hodinu nebo dvě po jídle, prý.

lišti, to zní lákavě, já bych možná stála jen o pár čokolád nebo snů, ale zase ne moc, abys neměla nějak šílený bágl (což asi i tak mít budeš, oblečení, plíny...).

kristulatko
8. bře 2009

toz diky za reference a odkazy, ja vedela, ze sarka nezklame... 😎
no, slachovity neni, spis takovy chudy, a vsude velke kosti, kdyby na nich bylo o cca 10kg vic, bylo by to skvele! ale me to tak nezere, obcas to zavazi v posteli (to uz jsem off topic 😉 😀 ), a dokonce vypada tak nejak sveze a dobre, ci jak to napast, jen okoli a rodina se zase pridava, krome vyzivy deti a s tim spojenych kecu posloucham i "a ty mu ani neuvaris? podivej se, jak vypada". ach jo.
pomohlo by mu jeste cviceni, ne? na svalovou hmotu, no ale to pri jeho pracovnim vytizeni nehrozi. ach jo, tak aspon zvetsim ty porce. to se ale prodrazi... 🙂

kazdopadne dik., jdu stahovat knihu.

listicka77
8. bře 2009

čokosny mi nějak neudělaly dobře, uf. už to kupovat nebudu. chutná to hodně po tom sezamu, tak si budu dělat svou vlastní chalvu a hotovo. sari, bych ti ten načatý delux věnovala, ale znám se, já ho sežeru tak jako tak (a třeba jiný den mi po tom tak těžko nebude). si to rozmysli, co bys chtěla a dej vědět. batoh velký asi bude, ale to už se v něm ztratí. zas teda oni toho u nás mají dost, ale nevelké zásoby, nemají moc odbyt. kolikrát už jsem tam kupovala zlevněné placky nebo kuličky, protože jim končila trvanlivost... ☹

vikinka27
8. bře 2009

sarko, knizku este mne. a myslim, ze mozes pridat aj lubii, nebude proti ;)
dakujem.

jajinak
8. bře 2009

Šáriku,cvičím na břicho každý den a jednou týdně chodím na hodinové cvičení -půl hod. rychlý a půl.hod. posilování,většinou na břicho,tak jsem si myslela.že po půl roce,současně se změnou stravy by už mohlo být něco znát 😒

s.arik
8. bře 2009

jajinak, tak to je fakt zvláštní ☹ když nestačí 6 měsíců cvičení a raw 😨

viki, pošlu...lubicanoemi už to myslím má...

listicka77
9. bře 2009

udělala jsem si večer mňamku. kokosový olej, med, spousta kakaa. ochutnala jsem, byla to nebeská lahoda. ale přišlo mi to moc sladké. tak jsem přihodila ještě kakao, abych to srazila. no za prvé už mi to pak tolik nechutnalo, za druhé jsem totálně předávkovaná stimulantem. uf. už nikdy více, s kakaem opatrně!!! 😝

jajinak
9. bře 2009

Od středy do pátku jsem chtěla dát půst,ale jelikož po víkendu,kdy jsem pila jen šťávy, jsem zase šla s váhou trochu dolů,to odložím.Určitě si tělo odpočinulo i při jen 2 dnech na šťávách,možná se i něco vyčistilo i když jsem absolutně žádné problémy nepociťovala,tak půst počká.Snad příští týden.

ough
9. bře 2009

V Intersparu mají pomela v akci za 24,50 😎 ale jsou taková menší. Koupila jsem 2 tak kdyby byly hnusný, dám vědět. 😉

listicka77
9. bře 2009

tak to noční předávkování kakaem byla fakt soda. šla jsem spát ve čtyři, furt ještě silně energeticky rozhozená. do 5, kdy se malá vzbudila na kojení, jsem pořádně neusnula, pak už jo, ale v osum zase vstávačka, fuuuuj.

naložila jsem si dneska v kauflandu do vozejku president - čerstvý sýr s ořechy a nakonec jsem jela přes půl krámu zpátky ho vrátit. 😀 jsem dobrá! a večer jsem neodolala své výborné zelňačce. jsem bačkora! 😔 proč tomu chlapovi vůbec ještě vařím???

macik
9. bře 2009

to jsou emoce-jsem dobrá, jsem bačkora 🙂...seš dobrá, zelňačku bych si dala taky, ale tu můj manža nejí, takže ji ani nevařím 😀

s.arik
9. bře 2009

tak já byla snad do 18h vzorně raw, ale obrovské porce......a potom chleba, máslo, med, hořické trubičky a plátek bábovky 😝 😝 😝 😝 nechci chlapa vařáka 🙄

lenkakt
9. bře 2009

sari, pomůže ti v tvé depresi, že já už asi týden skoro nejím žádné vita? jablka se mi přejedla, saláty nestíhám dělat (vařím teď extra každému členu rodiny - jura, áda, mhd, do toho ještě já...)
navíc u našich toho moc vita nebylo...

ale já svého chlapa a své děti teda chci, to jo 🙂

listicka77
9. bře 2009

jojo chlap vařák, to mi povídejte. a ve středu jedu zachraňovat kamarádku šestinedělku, co je úplně nahromadě, nestíhá, nejde jí kojení (resp. jí v porodce nablbali, že jí nejde kojení), chlap nepomůže... takže budu celý den vařit a péct zásoby... 😝 (vita strava by ji asi nenadchla, ale aspoň pořádný trs banánů jí přivezu a nějakou raw čoko a chalvu).

s.arik
10. bře 2009

den před srazem v Brně si dám půst, jsem se rozhodla 😀

macik
10. bře 2009

😀

macik
10. bře 2009

chalvu bych si dala, jak to lišti vyrábíš?

listicka77
10. bře 2009

maci: v sekací misce k tyčáku namelu (nasekám) 100g sezamu, přidám vrchovatou lžíci medu, 1 lžíci oleje (dávám ZSL slunečnicový) a prohnětu. to je celé. do toho se pak přidá nějaká další ingredience - nahrubo sekané mandle třeba nebo něco jiného nebo kakao.

tak jsem fakt celé odpo vyvařovala a pak jsem tak dlouho užírala z hrnce rizoto (bylo toho jak pro regiment vojáků), až jsem v sobě měla pořádnou porci. a opět se dostavil totální energetický útlum. no tak kolikrát si to mám ještě potvrdit? jsem na tom teď jak sarik, chuť na ovoce a vařené, zelenina nee. udělala jsem si sluněnku, že si ji dám s řapíkáčem, ale výsledek byl, že jsem si jen dala pár lžic a řapíkáč zůstal v lednici... ☹

macik
11. bře 2009

lišti, ale ovocná květa by z vás měla radost, ta je převážně na ovoci dvacet let, tak je jasný, že se na tom žít dá 🙂 ...děkuji za recept 🙂

s.arik
12. bře 2009

včera jsem toho zase snědla 😕 a přitom jsem měla pořád úplně vlčí hlad!

9h kilo pomerančů
11h kilo pomerančů
(rozhodně mne nenasytily)
13h salát: 3 rajčata, oranžová paprika, zelená paprika, 4 ředkvičky, zelená nať cibulky, dvě hrsti polníčku, raw dulse
14h několik raw pohankových sušenek, po dlouhé době mléčná čokoláda Figaro - nechutnala mi, hořické trubičky jsou lepší :P ale i tak jsem "samozřejmě" dojedla celou 100g tabulku, krajíc chleba.
20h kilo jablek, hrst klíčků vojtěšky a hrst polníčku

z čehož je vidět, že se prostě do stovky nenajím dosyta 😔 to leda že bych si uvařila fazole nebo těstoviny 😝




dnes půst, doufám že těch 30hod dám.

s.arik
12. bře 2009

jo a banány stojí v albertu 49 🙄
v ovocném stánku 51 😝
a v naší večerce 55 😝 😝 😝

takže si nemůžu dělat banánovou čokokaši, i proto jsem včera zkusila tu figaro.......ale fakt mi nechutnala, takové bláto 😲

arvetka
12. bře 2009

sari
mně dneska přijde kakaosen 😵
ááááách, jedu na sladkým, valím do sebe raw čokiny hlava nehlava (od pátku každý den jednu celou třešňovku), kakaový pohánky jsou mým denním chlebem 😵 lifefood na mně musí docela vydělat 😝 jo a miluju jejich italský placky!

jajinak
12. bře 2009

Šáriku,přeju hodně sil při půstu 🙂
Jinak máš pravdu,banány dost podražily 😝 V hypernově byly za 45,tak jsem je koupila v lidlu za 34,ale zdráhala jsem se.Ale děti mi prostě celé dopoledne jen jablka jíst nebudou,ještě tu mám pro ně nějaké kiwi a pár pomerančů,ale ty spíš chtějí odšťavit.Pomelo za 50,hrozno kolem 60 a více.

lenkakt
12. bře 2009

sari, přeju sílu na půst...
původně jsem v tom výčtu četla 9 kg pomerančů a říkala si, uff, to jí snad prasklo bříško 🙂

arvetka
12. bře 2009

leni
ono i to kilo do takového malého bříška musí být hodně 😨

sari
že ty vypadáš jako somálec? tyčka s vybouleným pupendem? 😀

kakaosen mě nijak neohromil 😒 což mi ale nebránilo v tom, abych ho 3/4 sežrala 😝

s.arik
12. bře 2009

arvetko, počkej druhá sklenka bude lepší a třetí už lahůůůdka!!!
momentálně směle prohlašuji, že kakaový sen chutná lépe než raw čokoláda!

břicho mám ploché 🙂

a včera jsem opravdu měla celý den hlad, jedla jsem tak "málo", protože toho doma víc nebylo a nechtěla jsem se před půstem přežírat ☹

ale kdybych na to měla, tak fakt sním denně těch 8 porcí typu kilo banánů, celé pomelo, kilo a půl pomerančů, kilo jablek, sklenka snu 😵 ha, upřesním....

😵 😵 😵 vysněný jídelníček: 😵 😵 😵
snídaně - kilo a půl pomerančů 30Kč
svačina - pomelo 45Kč
oběd - kilo hroznového vína 60Kč
svačina - sklenka čokosnu 65Kč
svačina - banánová kaše s medem a kakaem 25Kč
svačina - dvě hrsti oříšků 25Kč
večeře - zeleninový salát viz včera, ale ještě s avokádem.....nevím, tak za 45 Kč asi
to máme celkem asi za 300Kč............já si snad někdy udělám radost a takovou hostinu si dopřeju 😀