Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

monkula
28. zář 2008

no, aj so mniekde čítala ,že destilovaná voda nie je vhodná,ale samozrejme na dlhodobú konzumáciu...
a kde sa t odá kúpiť.... 😀

dgm
autor
28. zář 2008

Ahoj monkula, no pokud nemas svuj vlastni destilator doma, tak jedine v lekarne a ve skle, nikdy ne v plastu nebo z drogerie... Uz jsem o tom psala na prvni strane teto diskuze. Jajinak taky nesehnala jinou destilku nez v plastu z lekarny, tak nevim, jestli je to nejaky kvalitni plast, asi ...

s.arik
28. zář 2008

monkula, já bych ti kacířsky doporučila se zatím na destilku vybodnout a normálně ten jednodenní půst zkusit suchý. případně tě hrnek vody z vodovodu nezabije (vyzkoušeno 😉 )

s.arik
28. zář 2008

potom jestli se odhodláš k delším půstům, tak už ji koupit v lékárně!

a přečti si první dvě strany téhle diskuze 🙂

jajinak
28. zář 2008

Monkula,když jsem půstovala 3 dny,tak jsem se poprvé napila až 2.den večer.Fakt to jde,nepít.Tu destilku jsem v lékárně prostě ve skle nesehnala,ptala jsem se v 6 lékárnách.Vždycky se hrozně divili,proč chci ve skle,tak jsem ani neměla odvahu se zeptat,co je to za plast,aby se mě nezeptali,na co ji chci.Pak se stejně jednou zeptali,tak jsem řekla,že ji nechci pro sebe.Vykládat,že ji budu pít,to jsem fakt nechtěla.Vím,že jim do toho nic neni,ale prostě mi to vadí.Pro příště mi ji přinese manžel z práce,kde mi ji natočí přímo do skla.Že mě to nenapadlo dřív.

monkula
28. zář 2008

vĎaka babuľky.. a jza varovanie, nekupivať destilku v plastoch, už som sa chystala do DM-ky 😀 😀

dgm
autor
28. zář 2008

Jajinak, taky to jde, uz jsem slysela, ze nekdo si to nosi z prace z nejake laboratore... Kde dela tvuj manzel? Hlavne at je to dobry destilator, pravidelne cisteny...

jajinak
29. zář 2008

Jako technik stk,mají tam prý destilátor a sami si destilují vodu.Už mi totiž nic jiného nezbyde.Buď destilka v plastu,protože ve skle jsem fakt v lékárně nikde nesehnala,nebo z práce.Když jsem chodila do práce,před MD,tak jsem dělala v laborce a to bych si ji nosila sama.

s.arik
29. zář 2008

rozřízla jsem včera to avokádo a fakt chutná trochu jako máslo, nic moc. psovi to vonělo, já snědla kousek a zbytek do sebe natlačím dnes, ale nic moc teda.

včera vita-hříchy dva, čokoláda a jeden tvarohový nepeřený dezert 😔

s.arik
29. zář 2008

nepečený.

kdybych doma našla pepř, zkusila bych avokádo popepřit, ale zmizel 😅 (naštěstí? 😀 )

jajinak
29. zář 2008

Šáriku,koukni do AP postřehů,myslim,že tam někdo psal k těm pomazánkám utřít avokádo s pepřem a přidat cibuli a česnek.Já jsem ho nikdy nejedla,tak nevím,ale taky ho chci koupit,až na něj narazím.
Jinak musím říct,že co jsem zařadila víc ovozelu a občas půst,cítím se fakt líp,ani těch sladkostí moc nejím.Už dlouho mám doma načnutou čokoládu a ani na ní nemám chuť.

s.arik
29. zář 2008

ježiš, čokoládu mi klidně pošli 😀 😀 😀
já jsem v tomhle hrozná, musím mít každý den....jen okolo půstu se hlídám, ale nerada. a někdy si řeknu nad slevou v tescu, ušetřím, koupím jich 10 za poloviční cenu a dám si každý den jenom jednu....jo, jednu, co dvě hodiny, za 2-3 dny jsou pryč ☹

ad avokádo, no lněné placky mi došly, do nových se mi nechce, obyč namočené semínka mi chutnají více, pečivo jsem ÚPLNĚ vyřadila. takže na co si mám tu pomazánku namazat? 😅
no možná to avokádo fakt utřu s kořením a sním na jednom krajíčku, ono je toho docela malinko (tohle avokádo je velké jako hruška - minus velká pecka uvnitř)

jajinak
29. zář 2008

No tak si projednou dáš tu avokádovou pomazánku na chleba,větší hřích,než čokoláda to určitě nebude.Anebo si kup knekebroty,jsou prý zdravější.

macik
29. zář 2008

jajinak-a co donést do lékárny sklo a nechat si připravit třeba i do druhýho dne destilku do skla? té z stk bych se právě bála, přece jen to nemusí být zdravotně nezávadné 😖

dgm
autor
29. zář 2008

Avokado
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=200...
recept inspirace
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=200...

Zrale avokado ma vypadat na omak jako zrala stavnata hruska, pevna slupka bez hnedych fleku , ale meka a stavnata duznina.

Slupku oloupu skarbkou na brambory, ktera dela tenounkou slupku, pokud by byla slupka zbytecne hruba, coz je skoda, tak jemne okrajet nozem, rozkrojit a vyloupnout pecku a dal naskrabat nebo rozmackat vidlickou. To je na pomazanky. Nebo se da jist primo vyjidat lzickou, kdyz je idealne zrale, tak jenom neoloupane rozkrojit a ujidat lzickou. Zkraje clovek nevi, co si ma o te chuti myslet, ale po case se k tomu vraci a uz mu zavislost zustaav... 🙂

Delame pomazanku, podobna tomu, co psaly holky na AP postrehy.
Rozmackat avokado a dat tam nadrobno cibulku, treny cesnek, nadrobno rajcata, malinko osolit, trosku oleje, ale neni nutne, nejake koreni do toho, vetsinou oregano ..., proste podle chuti.

dgm
autor
29. zář 2008

Sari, co mala? To osypani?

Sari, po case sama zjistis, pokud jsi to uz nezjistila davno 😀 , ze nejlepsi a nejchutnejsi je se s nicim neparat. Jenze na me tvorbe je zavisla cela rodina a tak jim to vita musim nalezite zpestrit a nastrkat az pod nos, aby jim chutnalo. Proto vymyslim ruzne kombinace a ruzne to nazdobuju a cancam, aby to lakave vypadalo. To se tyka i tech susenek, salatu, pomazanek a cehokoliv jineho. Me osobne chutna nejvic samotne jablko, jenze dej tohle navsteve... 😀 😀

s.arik
29. zář 2008

osypaná? musím se jít podívat 😀 jsem v tomhle fakt laxní...
jo, takže jí to skoro zmizelo. zůstávají asi dva pidiflíčky. zítra bouchneme druhý kokos a zase jí normálně dám, jestli se osype, bude jistota z čeho.

jo a rozmačkala jsem avokádo, do toho jeden stroužek česneku, zhruba stejné množství cibulky....a je SENZAČNÍ!!! kdybych jedla poslepu, řeknu že je to dobrá česneková pomazánka 🙂 takže si jdu dát druhý krajíc a protože toho kupodivu zase tak málo není, tak si dám i třetí 😵 😎

jj, také nerada vařím a chystám a většinou se obsluhuji přímo z lednice bez úprav. strouhám a krájím a míchám jenom to, co mi fakt samotné nechutná - celer, cibule, česnek, avokádo 🙂

s.arik
29. zář 2008

no ale jak to řešit dlouhodobě? pečivo jíst nechci, sice mi chutná, ale odbourat ho umím, na rozdíl od sladkostí. tak se asi budu muset drbat s těmi lněnými plackami 🙄

s.arik
29. zář 2008

tak, celé avokádo a tři chleby jsou ve mně 🙂 mám dobrý pocit, že mi chutnalo, dostala jsem do sebe s radostí avokádo, cibuli i česnek, výborně...jen ty tři krajíce chleba, toť můj první dnešní hřích. do večera si dopřeju už jen jeden další, všichni víme, jaký 😝

jajinak
29. zář 2008

Macíku,že si můžu přinést lahve na destilku mi nikde nenabídli,v jedné lékárně jsem se osmělila na to zeptat a hned mi řekli,že to nejde.Tak se zkusím zeptat i jinde.Na té stk mají prý stejný destilátor jako jsem měla já v laborce a z toho bych si destilku vzala.Tak já se ještě nejdřív zkusím poptat se v těch lékárnách,jestli by mi ji nadestilovali do mých sklenic.

s.arik
29. zář 2008

hele a k čemu v lékárnách tu destilku prodávají, když se stydíte přiznat, že to chcete pít a bojíte se případného uvolňování plastu z obalů?

dgm
autor
29. zář 2008

Kdyz jsem byla poprve kupovat destilku v lekarne, tak jsem taky byla vyklepana,, co rict, az se me zeptaji, na co to mam, to jsem jeste nebyla pripravena si to obhajit, ale neptali se. Jenom se me pani zeptala, jestli mam vlastni lahve a kdyz jsem rekla ze ne, tak mi jako na zalohu dali ty jejich litrovky tmavehnede. Priste jsem si uz brala prazdne lahve a kdyz prijedu do mesta, dam to nejdriv do lekarny nadestilovat a nez si obejdu obchody a vyrizovani, tak mam jeste teplou destilku nachystanou... Jednou jsem si to nechala dat i do tech lahvi v jine lekarne, ale tam nakupuju jen vyjimecne. Taky bez prolemu. Nikdy se me nikdo na nic neptal, ted uz bych byla schopna si s nima o tom i popovidat. 😀

jajinak
29. zář 2008

Já jakmile jsem se začala víc ptát,jako jestli by mi ji dali do mých lahví,hned se vyptávali,na co to chci.Normálně se destilka nepije,tak nevím,jak by reagovali,kdybych jim řekla,že ji budu pít při půstu.Vím,že jim do toho není nic,je to asi jen můj problém.

s.arik
29. zář 2008

tak k čemu ji prodávají? 😅

jajinak
29. zář 2008

Myslela jsem,že destilku v lékárně prodávají ke stejným účelům,jako jinde.Takže by mě to taky zajímalo,k čemu je destilka z lékárny v plastu.

s.arik
29. zář 2008

proboha, to je porod.
popáté:
a k čemu prodávají destilku jinde?!!!

😀 fakt nevím

jajinak
29. zář 2008

Šáriku,no třeba do auta,do žehličky na prádlo,na vlasy a tak.

johanda
29. zář 2008

Destilku prodávají, protože ji občas lidi kupujou 😉 . Vyrábí si třeba nějaké ty vlastní tinktury, kde potřebují ředit čištěnou vodou, nebo si podomácku klohní fyziologický roztok na kontaktní čočky (třeba já ). Na to stačí ten plast. Laborantkám raději nevykládejte, že to budete pít, nebo spadnou pod táru 😉

jajinak
29. zář 2008

Johando,no právě že to vykládat nechci,tak nevim,co si vymyslim.

s.arik
29. zář 2008

aha, auto ani žehličku nemáme a na vlasy si plácám jen šampon.

což mi připomíná....v rámci omezování chemie kolem mě jsem přestala od založení této diskuze skoro úplně používat zubní pastu a čistím si zuby jen vodou, někdy sodou a zubní pastou jenom jednou týdně do školy 😀 a je to ok.

taky nevím, jak odbourat šampon. teoreticky jsem přesvědčena o tom, že voda musí stačit. Mirušce stačí, psovi taky, ale já mám vlasy jako od oleje už po dvou dnech 😒
zkoušela jsem je mýt jenom vodou a citronem, docela to ušlo, na pohled ok, ale na dotek nic moc, když jsem pak po týdnu a půl použila zase šampon, vlasy byly tak krásné, že jsem koukala 😀 tak nevím........nepotřebuju rady typu "přírodní kosmetika weleda nebo jiná" já chci být prostě (samozřejmě jen částečně, ve všem to nejde) nezávislá na dovozu kosmetiky od libovolných firem....trénuju na něco jako rodový statek 😀 prostě "udělej si sám"....tak přemýšlím nad výrobou něčeho jako je mýdlový sliz na praní, ale na vlasy....ale asi je to blbost že, ono to velký rozdíl není, jestli člověk kupuje hotový prášek nebo jelena a sodu....spíše tam jde o eko-odbouratelnost...

nemusím asi psát, že ústní vody, deodoranty, tělová mléka a kondicionéry jsem nikdy nepoužívala 😎