Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
1. čer 2009

nojo, ale to není ono, rozmačkat a zamrazit. tím mixováním to získá konzistenci opravdové lahodné krémové zmrzliny!!! zítra jdu zas do hypernovy a doufám, že zase budou mít junior banány za 15, nakoupím jich pět kilo a zamrazím!!!

dneska jsem neodolala melounu, byl v plusu za 17, jinak na tržnici ho u nás mají za 25-27. tak jsem jeden vyvalila z bedny do vozíku, málem jsem ho neunesla (se štěpulí na břiše), měl 5,5 kg uf.

včera po straaašně dlouhé době 100%. večer mě sice štěpule chtěla nacpat rohlíkem, ale nedala jsem se. 😀

s.arik
1. čer 2009

lišti, gratuluji 😵

na meloun jsem se koukala v Albertu, ale jako čtvrtka stála 35 korun, to nedám.

ale měli Idaredy a ty jsou VYNIKAJÍCÍ, tak dobré jablka jsem nejedla už měsíce....vzala jsem jenom 4 kila, kvečeru ale půjdu pro další.

zdenallicka
1. čer 2009

V Kauflandu amji meloun za 13,90..🙂

jajinak
1. čer 2009

V lidlu mají banány trvale za 27 a meloun taky za 14.Mně hrozně chybí hrozno,zvykla jsem si na akce za 30 a teď už nějakou dobu nejsou a za 60 nebo 70 ho fakt kupovat nemůžu 😔

s.arik
1. čer 2009

zdeni, super tip, ale nechce se mi 30min autobusem s 6kg melounem a 12kg děckem když mám moře učení.....Albert je můj úděl po zbytek zkouškového 😀 😀

kili
1. čer 2009

sakra, že ja som na slovensku a tieto info sú mi na prd 😝 🙄

mracik
1. čer 2009

kili, u nás majú melóny v tescu za 26centov za kilo 😉 sme sa dnes s chalanmi riadne dojedli

kili
1. čer 2009

to vážne? a už sú dobré?

s.arik
1. čer 2009

abych se přiznala, ani si ty centy neumím přepočítat na koruny 😝 😀

euro má sto centů myslím, takže pokud je euro 25Kč, tako to bude kolem 7 korun? 😀

mracik
1. čer 2009

no bol sladučký (ešte ho tu teraz dojedám) , asi si treba vedieť vybrať 🙂
sarik, tak nejak, 7,50SK

kili
1. čer 2009

6,5
ale dúfam, že mi tá MD nevymyla mozog, lebo sa mi to nejak nezdá 🙄 😝

kili
1. čer 2009

tak fain, že som rátala dobre 🙂

listicka77
1. čer 2009

ještě jsem zapomněla podotknout, že včera sice stopro, ale po dopoledním šťavení jsem celé odpo, večer a noc žrala žrala žrala. v noci jsem si pochutnávala na červeném kysaném zelí s cibulkovou natí a mandlemi, mňam!

dneska jsem se chtěla propláchnout melounem a vydržet co nejdýl na ovoci, ale v půl čtvrtý už jsem byla z vosiny tak vyřízená, že jsem se musela naprásknout datlema a mandlema. a od tý doby jsem toho sežrala spoustu. mj rohlík s pomazánkou. nojo, však se nic neděje, neee? 😅

s.arik
1. čer 2009

jo a ne.
já jsem slušná, jím raw a "jenom" 200g mléčné čokolády k tomu 😝

s.arik
1. čer 2009

uáá, lišti, teď se teprve rozhoduji, jít k lednici nebo do postele? 😅 😅 😅

listicka77
1. čer 2009

nech si svý "jo a ne", ve mně dneska pocity viny nevzbudíš! 😵

s.arik
1. čer 2009

to jsem ani nechtěla 🙂

listicka77
1. čer 2009

dožráno, jdu pracovat. dítě dnes u našich: "dali jsme jí rajče, to jedla, pak si vyžebrala chleba a jedla ho, pak si ještě vyžebrala chleba od maminky a pak už žebrala jen u ní. zjistila, že s máslem je lepší než bez..." 😝 😕 🙄

s.arik
1. čer 2009

lišti, jak jsem psala na AP nebo kde....máslo+med, pomaz.máslo, lučina - bez něčeho z toho už Miri pečivo nejí, a jenom ovoce nechce....takže tak 😒

listicka77
1. čer 2009

no já jí tuhle namazala vege pomazánku, ale ona zatím nějak nechápala, jak se to jí. že jako to má kousat dohromady. 😅

s.arik
2. čer 2009

podlehla jsem kručení v břiše a tlačím rajčata 🙂

lišti, Mirka nátěrky ohryzává a olizuje, jak pak vypadají vlasy a obličej si asi umíš představit. chleba pak nedojí.

takže to řeším tak, že jí krajíc namažu tenkou vrstvou, opravdu tenkou, ať to všechno zaleze do "pórů" chleba a pak ho nakrájím na kostky, které dává do pusy celé.

s.arik
2. čer 2009

hele že bych nemohla spát z té čokolády extra cacao? 😕 😕 😕
koukám na obal.............kakaová sušina min. 45%, to je málo ne? a stejně jsem přece léta létoucí zvyklá.......jednu tabulku jsem měla kolem poledne a druhou asi v 19hod....

listicka77
2. čer 2009

ty woe ty ještě nespíš??? z toho kakaa o asi nebude. já jdu do vany a na kutě, už nemůžu a brzo bude svítat.

s.arik
2. čer 2009

já šla spát ve čtvrt na pět a ula až tak o půl páté, vstávání o půl deváté. kupodivu se cítím vyspaná. 🙂

asi se pohnuly nějaké ledy, tak proto je mi lépe.

listicka77
2. čer 2009

prima 🙂

jajinak
3. čer 2009

V Penny mají melouny za 9,90.Už beremw zw zahrádky kedlubny a to se teda s těma kupovanejma nedá srovnat.Jasně,že každá doma vypěstovaná zelenina je o moc lepší,ale na těch kedlubnech je to hodně znát.Na špenátu mi to ani nepřišlo.Jinak ten špenát už jsem sdělala(všechen za syrova) a zasela jsem nový,snad ještě vyleze.

s.arik
3. čer 2009

kedlubny poslední dobou jím skoro každý den.
jako s veškerou zeleninou se mi do toho nikdy nechce ("musím to čistit a škrábat a krájet a stejně mám vlastně chuť na sladké" 🙂)) ale nakonec mi pokaždé chutná 😵

jajinak
3. čer 2009

Já jsem z těch kupovaných kedlubnů skoro vždycky cítila hrozně chemii 😝

s.arik
3. čer 2009

naštěstí nemám srovnání 😀

tictac
4. čer 2009

listicko, zkousela jsem tu bananovou zmrzlinu podle tveho navodu, je skvela, hlavne s oriskama 🙂