Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
4. únor 2009

jsem ji měla asi hodinu na zádech, když jsem dělala jídlo. 😵 nejdu nikam, zas tak vyžrané to tu není a v naší sámošce stejně mají prd. snědla jsem dva banány a dvě hrsti čokobobů, pár kuliček vína. k večeři bude salát ze zbytku ředkve a okurky a rajčat (těch mám hafo), do toho pár oliv. snad to bude stačit. přinejhorším se zas v noci naprásknu nějakými ořechy. 😀 vlastně tu mám ještě dva kokosy! (se stydím, že jsem říkala, že tu nic moc není).
přemýšlím o experimentu "vliv stravy na tučnost mlíka", ale nevím, jestli se mi chce cpát se kvůli tomu vařeninama... 😖 (hlavně kdybych zjistila, že po skladbě k snídani žitný chleba s kozím sýrem, k obědu celozrnné těstoviny s pestem, k večeři už nevím co..., tak stejně asi takhle chtít jíst nebudu, na to už jsem na raw moc zvyklá...)

s.arik
4. únor 2009

lištičko, a co takhle drastická metoda 😔 :

pozitiva kojení jsou i při kojení jen 3x denně (imunologická třeba...). když kojení omezíš na 3x denně plus v noci, Štěpánka bude nucena jíst více normálního jídla a ty nebudeš muset řešit tučnost MM.

když pojedeš na půlden za prací, nebudeš muset odstříkávat...

ale s tímhle samo začít až horečky zmizí...

listicka77
4. únor 2009

sari, když jedu někam na půlden, tak neodstříkávám, to ona bez kojení klidně vydrží. MM nechávám doma jen v případě, že jedu na celý den. omezovat nic nechci. 🙂

v předchozím příspěvku v té závorce nějak vypadlo, že KDYBYCH ZJISTILA, že po oné skladbě jídla MÁM TUČNĚJŠÍ MLÍKO...

s.arik
4. únor 2009

ok

ough
4. únor 2009

listi, josef má od neděle taky horečky. Když s ním jdu ven v nosítku, tak se spotíme a pak mu vyskočí teplota k 39. Dneska jsme zůstali doma a jsme zatím bez horečky. 😉

macik
4. únor 2009

´jo lišti-ten šamipion je prej blbej na bobuloviny a zelený...já mám na zelený healthy juicer-ten manuální, ale ten bobuloviny taky moc neumí, tak se ho pak asi zbavím

listicka77
4. únor 2009

je maci, já o manuálním HJ silně uvažuju, nechceš ho střelit mně? kolik bys za něj chtěla?

macik
4. únor 2009

no, já ho mám chvíli a díky absenci kuchyně jsem ho zatím použila jen jednou, ale nevím, jestli bych v tom našem bordelu našla účtenku....ale bude jarní úklid...kolik nevím,máš nabídku? 😀

listicka77
4. únor 2009

hmmm, když byl použitej jednou, tak to můžu očekávat prd slevu... a odkud a za kolik ho máš? biosféra ho má za litra (všude jinde je dražší).

macik
4. únor 2009

já ho mám z biosféry, ale stál tuším 16 set...on fakt stojí litr, tak to ho teda brutálně zlevnili...

anastazie
4. únor 2009

tak dneska 2.den
na jednu stranu je mi to strasne prijemny, nemam tezkej zaludek, proste se citim dobre..na druhou stranu me fakt nebavi neustale do sebe neco cpat (ja na jidlo nerada myslim, tohle me obtezuje 😅 ), mam pocit prazdnyho zaludku, se citim nedojezena.. to je ambivalence..😀

listicka77
5. únor 2009

tak jsem četla nějaké diskuze na vitariánovi a zděšeně zjistila, co všechno NENÍ raw! tak především asi všechny běžně prodávané vyloupané ořechy... tož si můžu jíst tak nějaká semínka a svoje domácí vlašáky. a nebo kupovat od LF za ceny pro mě šílené. a další šok - klíčky ze super hyper jsou pasterizované! asi ne úplně všechny, ale některé rozhodně ano. uf. přestávám kupovat. občas jsem je kupovala, protože jsem líná, ale to už teda nebudu, tolik práce to zas není (jen to není hned, když si člověk usmyslí, že...) no nic. 😝

jajinak
5. únor 2009

Tak jsem si zase včera večer po salátu dala raw čoko a nemohla jsem usnout 😝 Zalehla jsem ve 22 a ve 23 jsem ještě nespala.No,dojedla jsem ji a už nic nemám.

S těma oříškama mě to už taky napadlo,jestli jsou raw,ale myslela jsem si,že když nejsou pražené,tak raw jsou,tak nevím 😕

100% raw dny mi vyhovujou,jen kdyby už zmizely ty chutě.Hubnutí se mi zastavilo,zhubla jsem absolutně všude,až se mi to moc nelíbí,kromě břicha.Nechápu,že když jím jen vita stravu s občasnými malými hříchy,že se to břicho ani nehne a všude jinde to šlo dolů i když tam moc tuku navíc nebylo.Cvičení zatím žádný efekt nepřináší,chápala bych to,kdybych jedla jako dřív,ale při nynějším způsobu stravování fakt nevím.Na jednu stranu bych potřebovala přibrat celkově a na druhou zhubnout dost na břiše.

kristulatko
5. únor 2009

ahoj vita zeny,
tak jdu zase mezi vas. psala jsem na vitariana ohledne rad a inspirace na krmeni Justyny a chytla se jen listicka (me nejak nedoslo, ze jsi to ty 😅 , az jsi zacala psat o Stepuli...). mate tu nekdo podobne stare dite a jak ho krmite? ough? jestli uz neco davate?
listi, me neavdi, ze to ma furt stejne z duvodu, ze by ji neco chybelo, ale spis abych ji jednostranou stravou nejak neublizila - jakoze moc jablek a hrusek a tak... chapu a vesmes jedu podle toho, ze ona jeste nevi, ze jsou i jine chute. "kazit" ji je zatim neminim, ale hrotit se to neda, maso, mlecne i sladkosti jednou ochutna, proste to oddaluju...
jo, s rodicema je potiz, ale mamka uz polevila. vcera jsem krmila malou kasi z pohanky (namocene, rozmixovane) s rozmixovanou mrkvi, a bylo to takove hutne, a babicka hned, proc ji nepridam jogurt? no protoze nechci, neni potreba s mlekem a masem spechat. o tom jsem presvedcena, jinak sdilim vase pochybnosti o pouze 100% vita u deti, kor kdyz je u nas minimlani podpora a tradice takove vyzivy.
toz tak, babicka dnes bude hlidat, jdeme s Tercou na hodlu cvicit, tak nakojim a pak ji necham jen s jablkem ci kasi, uvidime, jak si poradi. babicka furt prej cajiky, nastesti doma zadne nemam 😉

ough
5. únor 2009

jajinak, já cvičím podle http://www.cviceni-doma.cz/ a příjde mi to fajn. 100% RAW mi příjde dobrý, ale ne za každou cenu. Jím asi 90% RAW a klidně si dám k obědu olešnický tvaroh s medem, když na to příjde. Líbí se mi, že jím mnohem míň než předtím a nemám hlad. Je mi celkově fajn a nebudu se cpát značkovejma drahejma věcma, jen proto, že jsou RAW. To si radši dám jabko, nebo nějakou zeleninu. Nejvíc mám radost, že nemám chuť na čokoládu.

listicka77
5. únor 2009

kristi, jak moc se justýna ještě kojí? jestli hodně, tak bych nějakou vyváženost zatím pžehnaně neřešila. jinak i kdybych chtěla děcko stravovat relativně "normálně", tak bych v tomhle věku v žádném případě nedávala mléčné výrobky. jko na co kravské mlíko, když má mateřské? 😕

ough
5. únor 2009

kristulatko, dávám teď vařenou mrkev, čerstvé jablíčko a trochu rýžové kaše. Dávám hodně vody, aby to bylo řídký. Líbilo by se mi i čerstvá mrkev, ale neuvařenou neumím namixovat. Jinak Josef okusuje a jí všechno co jím já. Mandarinky, pomelo, jabka, pohankovou kaši. Babi mu včera donesla nějaký sušenky a ty mu teda naštěstí nachutnají 😀
Josef pije různý čaje bylinkový a slabý. Hlavně je ale kojený, zatím.

listicka77
5. únor 2009

kristi: to s těmi mléčnými výrobky nebylo proti tobě, ale proti všem těm, co si myslej, že se to musí děckám tlačit. ale to jsi snad pochopila.

kristulatko
5. únor 2009

listi, pochopila, vedela jsem, ze tu najdu podporu...J. se koji hodne, po nemoci a horeckach, co prodelaly s Terkou zaroven, se budi i 4x za noc. ja to nehrotim, ale babi jo "mas to ridke..." a "myslis, ze jeste neco tece?"
v sobotu chceme jit s mhd do kina, jsem zvedava, jak to dopadne... odstriakt asi neodstrikam, nemam odsvacku a rucne to nepujde 😒

ough, z mrkve delam stavu a pak to ruzne micham. jo a s tou vodou, jakou pouzivate? kojeneckou,prevarenou...me az ted doslo, ze jak jsem delala pohankovou kasi, tak to bylo z pohanky namocene v normalni vode, coz jsme jedly s Terezkou a ja jen dve lzice zkusila rozmixovat Justyne. no, prezila to,...jsem ja to ale matka.

ough
5. únor 2009

kristul, vodu používám normální převařenou z kohoutku. Když mi Josef ujídá kaši, tak v ní je taky nepřevařená, myslím, že už je dost velkej, aby mu to nevadilo. V ovoci taky nemá převařenou, tak je to snad jedno.

listicka77
5. únor 2009

kristi, vodu používám normální z vodovodu, většinou nepřevařenou. 😔 😀 že se budí v noci... terka tohle nedělala? kdybys šla na AP, tak bys zjistila, že hodně pipek má zkušenost, že čím bylo dítko starší, tím častěji se budilo, klidně po hodině až dvou. a s řídkým mlíkem nebo špatným tečením to nemá nic společnýho (ale ty kecy se zajídaj, co?) štěpule se taky budí tak 3-4x (v blbých situacích i častěji).

listicka77
5. únor 2009

naložila jsem si čínské zelí s ředkví dle paní ady. dala jsem tam ale trošku moc medu. no neva. jako ochucovadlo jsem použila liquid aminos. dneska jsem koupila ve zdravé výživě, i když mi tamari ještě nedošla (už jí ale moc nezbývá). mám pocit, že se to chuťově nějak extra moc neliší.

listicka77
5. únor 2009

to vždycky odešlu a pak si vzpomenu, co jsem ještě chtěla... 😀
dávaly byste ročnímu děcku už klíčky? že bych jí je rozmixovala s rajčetem a okurkou. troufla bych si teda max. mungo, nic jiného ne. a co myslíte - sakumprásk a nebo raději bez šlupek?

macik
5. únor 2009

lištička-kecka na pokračování 🙂

lubii
5. únor 2009

Líšti, ja som dávala šošovicové klíčky,mixovala som ich s ryžou a šupky som dávala preč. Teraz, keď už nemixujem a nešúpem, tak ich veľmi nechce, iba tošku. Keď mu ich schovám na lyžičke pod zemiak, tak v pohode spapá.

kristulatko
5. únor 2009

listi Terca byla to same. a kdyby ted nebyla sance, ze muzeme s muzem vypadnout a babi pohlida, neresila bych vubec.
no zkusim pres noc neco rucne odstrikat a prinejhorsim bude muset cucnout mrkvove stavy. stejne bude koukat, ze neni mamincino prtso, bez ohledu na to, co z flasky potece. par hodin prezije, ne? jsem macecha nepripravena... 😒
nebo mate tip? co lip snese, kdyz je 8 mesicu zvykla jen na to prso?

listicka77
5. únor 2009

kristul, nevím, já ji začala opuštět až tak od nějakých cca 10. na pár hodin bez čehokoliv, dá si nějaký žvanec. na celý den s odstříkaným mlíkem.

chjo, jsme měli nepříjemnou výměnu názorů s mužem ohledně stravy. ☹ začalo to tím, že večeřel a dal jí ochutnat plátkový sýr. asi tři malé kousky. já tomu nijak nebránila. ale když jsem ji pak uspala, tak jsem mu přišla v klidu bez emocí říct, že to nebylo moc rozumný, zavádět jí mlíčnej výrobek 1) když je nemocná, 2) těsně před spaním. no akorát se naježil a bylo z toho to, co z toho bylo. budu asi muset vyměknout a nějaký ty vařeniny připustit. má pocit, že si ve stravě a výchově jedu svou linii a nepřipouštím jinej názor. ☹

dgm
autor
5. únor 2009

Listi, cetla jsem ted na AP ze je male lip... tak hodne sil s chlapem . Oba ty duvody co ted pises, by mely platit i pro decko vsezravce.

listicka77
5. únor 2009

dgm: já vím. ale to jsou takové ty řeči "ty z toho naděláš, vždyť to byl jen malinkej kousek." ☹
no a k tomu "ty ses svobodně rozhodla, že budeš jíst jen syrové, ale ji do toho netahej, ať se rozhodne, až bude mít rozum, měla by dostávat nějaké normální jídlo a bla bla bla..."

dgm
autor
5. únor 2009

Jeste mam doma nejake domaci nevylouskane liskace, tak nejake zkusim namocit se skorapkou i bez a uvidim ...