Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
7. kvě 2009

Listi, chudatko moje 🙂

Jak jiste vis, tak ja na vsechno "predepisuju" pust, ale fakt ten poctivej, jenom o destilce !

myslim si, ze dva dny by mely stacit.

Ted jeste zalezi na tom, jakeho je ta nemoc puvodu, jak tady psaly uz holky ... ale zase na druhe strane v knizkach nebo zrovna u Morseho, on to vsechno resi pustem a syrovym, bez rozdilu,

Je taky dobre vedet, ze krk a vlastne cele ORL je celkem uzce spojene s ledvinama, jatrama a strevem ... takze proto ten pust nebo kdybys nezvladala, tak predne cistit ty ledviny, jatra a strevo 🙂 , vypada to, ze pricina je tam, telo se nestiha a odpad se dere i pres ty mandle, je to hodne laicky napsano, ale doufam, ze me chapes. Takze bych ti doporucovala, kdyz ne ten pust, tak ocistu streva, tj. klystyr, ocistu ledvin, nejaky ledvinovy caj a ocistu jater, v tvem pripade ostropestrec caj, ale radsi ostropestrec olej, tam jsou ty ucinne latky lepe rozpustne. Nebude to detoxikacni ocista, jak ji treba znas z vitariana, tj. jist nekolik dni jablka a potom vypit olej, ale jako podpora pri odbouravani necistot by to melo taky zabrat.

Tak drzim pesti a to by v tom byl cert, kdyby neco z toho spoelcne s podporou od buddhistek nezabralo. 🙂

dgm
autor
7. kvě 2009

A ted ctu, co zde pise Sarka prede mnou, myslim to taky tak.

kili
7. kvě 2009

sarik, no tak to by som nemohla. my aj keď boli malí malí, tak 2x týždenne. a teraz prvýkrát od 15tich apstinujem a už som z toho na mozog

listicka77
7. kvě 2009

no na jídlo jsem přestala mít chuť, kromě cibule jsem od odpoledne nejedla. tak ten půst zítra zkusím. ale dvojku dám asi těžko, maximálně druhý den na pomerančové šťávě. jestli se to nezlepší do soboty, tak asi půjdu na tu pohotovost. no uvidím. každopádně když nebyla antibiotika, tak to lidi taky museli nějak zvládnout. akorát to pak třeba trvá dlouho, žejo. no uvidíme, uvidíme.

kili
7. kvě 2009

listi, no neviem, keď neboli ATB, tak ľudia umierali 😒 . teda jasné, že nie všetci

s.arik
7. kvě 2009

lišti, to je dobře, že nemáš na jídlo chuť! taky asi polykání není příjemné že?
tak se nestresuj vyhlídkou dvojky a dej aspoň zítřek a pak co nejvíce citrusů 😵

s.arik
7. kvě 2009

kili, neléčená angína není žádný mor nebo tubera 😅 klídek.
vyskytly se i komplikace, ale do jisté míry se umírá i na chřipky a vůbec, rozbory nemocí sem nepatří 😉
proč věnovat energii těm nejhorším představám?

na vitariánovi se několik lidí z angíny dostalo pomocí raw nebo půstů bez léků, a rozhodně žádné komplikace neměli, naopak průběh nemoci kratší než běžný vařák na ATB....

a k sexu: to si měla asi dobrého chlapa 🙂 já si to nijak extra neužívám, je mi líto, že nejsem těhotná a jinak je mi to fuk 😅

kili
7. kvě 2009

no jo, mnela

s.arik
7. kvě 2009

zase se nějaký objeví, určitě!
s malými kluky se asi partner hledá těžko, ale do pár měsíců nebo roku dvou se jistě někdo vynoří, moc bych ti to přála.

kili
7. kvě 2009

dík

zdenallicka
7. kvě 2009

listi, ja si cepy vytrhavala/stirala/oddelavala nosostourou...

s.arik
7. kvě 2009

co to je nosoštoura? vatová tyčinka do uší? 😕

zdenallicka
7. kvě 2009

Jo, Sari...😀

s.arik
7. kvě 2009

hele, třeba sem brzy nakoukne jajinak a zopakuje, co všechno zkoušela na tu svou angínu před pár týdny ona........listuju kus zpět a ne a ne to najít.

s.arik
7. kvě 2009

aha, tak str. 175..........

s.arik
7. kvě 2009

tak jsem to profičela a cituji: "kloktám tea tree olej ve vodě,kapu do krku dubový kapky,ty zatím ještě nikdy nezklamaly,pokud to nebyla angína,dávám si zábaly na krk,zapařovací a cibuli.A samozřejmě raw",
jajinak též užívala nějakou lichořeřišnici, ale až dost pozdě, od pátého šestého dne nemoci. v krku ji bolelo dost těch asi šest dní, pak už nepsala nic, dala to tedy bez ATB, na raw, bez půstu.

tictac zvládla angínu bez léků taky 🙂

pevně věřím, že to lišti díky půstu zvládne ještě rychleji.

listicka77
7. kvě 2009

sari, ono pokud to není diagnostikované stěrem, tak nevíš, jestli to byla angína. zdeni, přesně to dělám. nosošťourou namočenou v tymiánovém EO, je to strašný maso! ale najednou to nejsou čeopy jako spíš povlaky, je tam toho hafo a skoro přestávám doufat. no uvidíme, jak se to vyvine, pro ty atb si můžu jít vždycky, žejo.

dgm
autor
8. kvě 2009

Ahoj listi, tak co?
jak psala Sarka minulou stranku, tak i ty meditace snad zaberou, te dobre energie k tobe a pro tebe jde hodne 🙂

Jenom jsem vcera zapomnela, ze to muze aky treba byt nejakym plesnivym kusem ovozelu, stalo se mi to jednou napriklad z nepatrne skoro neviditelne chycene okurky, odkrojila jsem spicku a kus za ni, bylo mi to lito vyhazovat, no blba, no, a taky me do rana bolelo v krku, preslo to docela rychle, kdyz se neji, ale az potom jsem prisla na to, ze se telo rychle zbavilo toxinu z te plesnive zeleniny. protoze jich bylo asi hodne a streva nestihala... pokud se ji bezne raw, clovek sem tam narazi na spatne kousky, varaci by to taky casto odkrojily a jedli dal, vim, jak se postupuje pri priprave zeleninovych salatu treba v hospode , pamatuju si, ze kdyz jsme driv delaly doma marmelady, tak se spatny kousek treba jenom odkrojil, ze to varem prejde... no vsak vime, ze neprejde , ze .... takze proto jsem vcera psala, ze by pust mohl pomoct nebo i aspon ulehcit tem ostatnim organum, neco jako akutni zasah, aby to do te cesty bylo ok.
Listi, je taky docela mozne, ze je to detox, myslim, ze jsi nedavno psala i na vitarian, ze mas nejake potize s ledvinama ?? Driv , myslim v detstvi nebo mladi, jsi nikdy tyto potize nemela? nebylo to treba tehdy leceno atb? Je docela mozne, ze se to ted z hloubky tela uvolnuje, casove to bohuzel neprichazi vhod, ze se to mele s tou Ostravou, , ale jinak bych to privitala.

listicka77
8. kvě 2009

v dětství jsem strašně trpěla na angíny, atb jsem měla 1-2x do roka, vyhrožovali mi i vyndáním mandlí, pak to nějak přešlo. ale už nejmíň 15 let jsem angínu neměla. ale můj stav se nadále zhoršuje, teplota stále přes 38, v krku bolí ještě víc než včera, nemůžu už skoro polykat, asi to vzdám. nějak na to nemám a nevěřím, že by se to dalo zvládnout bez atb. ☹ teď už řeším asi jen to, jestli jet na pohotovost ještě dneska a nebo tomu dát ještě šanci do zítra, jestli nenastane aspoň miniaturní zlepšení. na plesnivé ovoce nevěřím, má to klasické příznaky hodně těžké hnisavé angíny. ☹

s.arik
8. kvě 2009

dneska je asi brzo na nějaké závěry, uvidíme, jak se to vyvine do dvou dnů.
den půst a den jenom na ovoci (nebo dokonce jenom na citrusech) by to mohl docela posunout....

listicka77
8. kvě 2009

sari, každopádně si myslím, že ovu zrušíme. protože ať už s atb nebo bez nich, tohle bude na dlouhé lokte. už jsem v životě přišla o víc než o 320 korun a doufám, že to tím nepadne úplně, mohla bych snad o týden později.

s.arik
8. kvě 2009

1) opravdu opravdu nejde e-liškové jízdenky přesunout nebo stornovat?

2) přijeď kdykoliv jindy a čím dříve, tím lépe, máš tu přece nějaký program, olivy a čokolády 😉
můžu se ti věnovat ve dnech 16.-26.5., pak dva dny zkoušky a pak zase kdykoliv....

3) ještě to nevzdávej a zdrav se, nikde není psáno, že to bude nadlouho. dá se přece čekat, že ti dva tři dny bude příšerně, ale potom, to už tak jisté není 🙂

listicka77
8. kvě 2009

sari, nic ve zlém, ale rady nemocnému od člověka, který nemocemi netrpí... nechci být nechutná, ale kdybys viděla ty hnisavé povlaky na mandlích... jo a dneska při kloktání jsem tahala z krku a plivala hleny, ve kterých byla krev! asi jen mechanicky poškozená sliznice, ale stejně mě to vyděsilo. mmch i s atb je angína záležitost nejmíň na týden, natož bez nich, že.

s.arik
8. kvě 2009

dobře, tak jenom bod jedna a dvě ☹

pecina
8. kvě 2009

ahoj....holky neblbněte, celou diskusi jsem nečetla, ani nechci polemizovat s vita či nevita, občas sem ale kouknu..ale jde o tohle: nechat neléčenou hnisavou angínu bez ATB je fakt hazard se zdravím a s dlouhodobými následky. U streptokokové angíny-což asi bude-je riziko pozdních komplikací-revmatická horečka, v horším případě i s postižením srdečních chlopní-před érou antibiotik to bylo hrozně časté. nechci strašit, ale fakt na to bacha!!!!

listicka77
8. kvě 2009

pecino, prosím tě odkud máš ty informace? fakt mě to zajímá. je mi jasné, že na těžké nemoci způsobené bakteriemi jako zápal plic, černý kašel apod. se běžně umíralo, ale zajímala by mě třeba právě ta angína.

listicka77
8. kvě 2009

sari, prosím tě jak se hledá na vitoušovi v diskuzích?

oho
8. kvě 2009

Ahoj, koukám, že řešíte angínu 😖 Jsem zdravotní sestra a neléčit streptokokovou angínu bych si netroufla 😕 😲.Ale listi nebudu Tě nějak přesvědčovat, je to Tvůj život 😉
Já si právě rozdělala první raw čokoládu a jsem nadšená 🙂

pecina
8. kvě 2009

no, řekněme, že jsem z oboru, akorát teď ve "výslužbě"-tj. na mateřské...něco o tom vím🙂)) angína-ta hnisavá bývá nejčastěji způsobená streptokokem B a jde o to, že imunitní systém člověka produkuje protilátky, které zkříženě reagují s některými povrchovými antigeny lidských tkání (představ si to jako zámek a klíč). Po proběhlé streptokokové angíně (pokud se neléčí, hlavně opakovaně) tak může dojít k autoimunitní reakci s horečkou i bez ní, která může postihout klouby-tzv. revmatická horečka, ale taky třeba mozek (říkalo se tomu tanec svatého víta, nebo srdeční chlopně i srdeční sval..takže může dojít k srdedčnímu selhání nebo dlouhodobě poškozením chlopní vznikne těžká srdeční vada...dřív to bylo hodně časté, doposud je to časté v rozvojových zemích...prostě nejde o to, že by někdo umřel na hnis v krku, i když to jde samozsřejmě taky, ale s tím si to tělo nějak poradí, horší jsou ty možné následky toho proběhlého zánětu....doufám, že jsem to napsala nějak srozumitelně

kili
8. kvě 2009

pecina, nemôže byť následok aj roztrúsená skleróza alebo skleróza multiplex (už si nepamätám ktorá je ktorá), raz v tv bola jedna, čo mala jedno z toho a bolo to z nevyliečenej a teraz neviem či chrípky alebo angíny.