Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
6. kvě 2009

nevím, v lifeshopu ji "mají", ale není skladem......

listicka77
6. kvě 2009

wau! a ta s kešu už je! to kdybych věděla! neobjednala jsi ji náááhodou? na tu se fakt těším! 😕

s.arik
6. kvě 2009

jo, tu s kešu mám 🙂
objednala jsem všechny, co byly skladem, jeden kus. 4 druhy, to máme na ty tři dny 🙂 mlsání. a ještě dva sny.

od čokošek jsem slíbila chlapovi na ochutnání z každé proužek, jinak jsou naše.

listicka77
6. kvě 2009

jé, to mám radost! 🙂

listicka77
7. kvě 2009

tak jsem si dneska zas do smoothie namixovala nať z ředkviček a bylo to dobrýýýý! (ovšem kolik v tom asi bude chemie ☹)

listicka77
7. kvě 2009

tak jsem se koukala do toho bolavého krku a mám tam čep! do prkýnka. pomazala jsem ho eukalyptovým éterákem. sice jsem se málem pozvracela, ale pomohlo to trochu. tak to budu opakovat. máte nějaký další rady, co s tím mám dělat, abych byla do úterka fit?

listicka77
7. kvě 2009

vitapipky, kde všechny jste? těch čepů je tam víc, vůbec nevím, co mám dělat. jestli vyrazit večer na pohotovost a nechat si dát antibiotika? jsem neměla angínu asi 15 let! ale do prkýnka nějakýma cibulema v medu (mmch proč musí být ta cibule vařená? já dávám syrovou) a kloktáním éteráků to asi do úterka nevytrhnu! ☹

s.arik
7. kvě 2009

lišti, to je pech, ale já nevím co poradit, vůbec nevím, co to ten čep je 😲
to jako ta angína? to já nikdy neměla...

listicka77
7. kvě 2009

sari, čepy jsou takový bílý (žlutý) hnisavý tečky na povrchu mandlí.

s.arik
7. kvě 2009

třeba se dáš za těch pět dní dokupy 😵
budu ti držet palce. třeba to bude zázračné raw uzdravení za tři dny 😀

cibule může být na krk i syrová, pokrájet, smíchat s medem, až pustí šťávu, tak po lžičkách jíst.

nebo, což bude asi dost nechutné, ale možná ještě účinnější, vzít pokrájenou cibuli přes lis na česnek a tak získat šťávu bez medu/cukru

každopádně přeju rychlé pokroky, jdu ti udělat Buddhu medicíny na dálku 😕 😅

s.arik
7. kvě 2009

bububu, streptokokové, modré světlo vás teleportuje do jiných (lepších) zrození 😀

lišti, průběžně hlas, jak ti je, snad to zvládneme do úterka, když ne, tak to můžeme o týden posunout. ale snad to nebude nutné 🙂

s.arik
7. kvě 2009

šmíruju na vitariánovi, tam to řeší půstem, malým množstvím šťáv nebo homeopatiky...

listicka77
7. kvě 2009

sari, jenže já už mám koupené ty lístky, víš. na ten konkrétní termín, s tím se nedá nic dělat.

s.arik
7. kvě 2009

takže prostě přijedeš...na nás z hlediska nějaké případné nákazy nehleď, jezdíme denně v busech narvaných chrchlajícími důchodci.....hlavně aby bylo dobře tobě a Štěpánce.

jak moc kojíš? co kdyby sis dala dva dny plný půst, nebo aspoň den půst a den na citrusech?
na vitariánovi píšou, že od těhle věcí mívají do tří dnů klid 😕

s.arik
7. kvě 2009

teda pokud půstují a jí jen ovoce.
přímo někdo psal (chjo, link už nemám, přes Hledat "angína" nebo "angínu"), že nemoc přišla v pátek a v pondělí byl ok.
držím palce, ať je ti dobře, přijet určitě můžete, kdyžtak pokecáme hlavně doma a nebudeme to s výlety hrotit.

s.arik
7. kvě 2009

koukám na tu e-lišku a fakt se nedá zrušit, jestli to chápu dobře.......to je celkem debilní, na to, že se dá jízdenka koupit až 2 měsíce předem, by mohli mít něco jako zpoplatněné storno 🙄 🙄 🙄 😝
máš koupenou jen do Ovy, nebo i zpět? asi obě že?

ale já ti fakt fandím, že se z toho vyhrabeš 🙂

listicka77
7. kvě 2009

tak jsem mluvila s naší (teda štěpánčinou - té svojí nevěřím a stejně ve čt odpo neordinuje) doktorkou. poradila mi homeo (které jsem bohužel nesehnala, protože naše nejzásobenější homeo lékárna má dovolenou) a když se to do dvou dnů nezlepší, tak na pohotovost a antibiotika. ☹ s antibiotikama by se mělo ležet. ☹ což se štěpulí stejně nejde, že. tak budu mít aspoň tymiánový EO na kloktání a šalvěj na pití/kloktání.
po poledni jsem se měřila, 38. zhruba za hodinu dorazí táta a vezme si štěpuli, hurá, pak se hodím aspoň na chvíli do horizontální polohy. tu jsem si užila jen necelou hoďku spaní se štěpulí. aspoň to.

s.arik
7. kvě 2009

spi spi spi a nejez, ležet můžeš i ve vlaku a u nás....uvidíme, jak se to vyvrbí.

s.arik
7. kvě 2009

zaujala mě formulace "když se to do dvou dnů nezlepší, tak ..."
takže doktoři se občas setkávají i s tím, že angína ustupuje už od druhého dne projevení? to mi dodalo naděje. budeš můj pokusný králík, zamedituju si BM ještě jednou, třikrát denně by snad mohlo k něčemu být. lung mám, mumumu to pomohlo, tak třeba to zvládneme.....ostatně, prostor by nám neměl házet klacky pod nohy, když chceme společně praktikovat no ne? 😀 😀

milwa
7. kvě 2009

s.arik: No hodne stesti s tim meditovanim 🙂
Obavam se, ze kdyz jsou pri angine uz videt v krku cepy, tak je to v haji a bez antibiotik s tim nehnete. Ale jestli jo, tak dejte vedet, na anginy desne trpim, tak bych vam vzdycky dala vedet, abyste mohly zameditovat a uzdravit me 😵

Jinak teda pekne dekuju s ovocnou stravou. Dite mi furt vsechno uzira a najednou mame i pokakany pliny 😝 To teda nekolik mesicu nebylo. Dite zaclo mrucet a vzdycky jsme to stihly na nocnik. Ted zamruci a docela casto uz je v ten moment pozde 😝

A taky mi to ovoce pekne leze do penez, ale ja jsem takto spokojena, ani ta cokolada mi nechybi 🙂

milwa
7. kvě 2009

A osobne na tu anginu doporucuju kloktat slanou vodu, aspon na chvili se mi vzdy ulevi a nekdy tim prichazejici chorobu i zazenu.

listicka77
7. kvě 2009

no ona to ta mudra v podstatě myslela tak, že ejstli se to do dvou dnů zlepší, tak to NENÍ bakteriální. podle mí na angínu opravdu antibiotika být musí. ale dává tomu šanci, že i čepy můžou být virového původu. no uvidíme, potřela jsem si ty čepy tím tymiánovým EO, to je mazec, tak snad to bude zabírat. dík za buddhu medicíny. 😵 mmch cítím se celkově líp, ale ten krk bolí jak sviňa.

s.arik
7. kvě 2009

hehe, lišti, trochu jsem si říkala, jestli ti to nebude proti srsti, ale pak jsem si řekla, že jsi huba nebojácná a případně mě odpálkuješ 😵 😀

a ať nejsme OT, co jíš nebo nejíš? a piješ? já nikdy angínu neměla, max. škrábání v krku a lehký kašel, na což jsem si kupovala jistrocelový sirup. obecně sice nemám léky ráda, ale tohle mi chutná asi stejně jako čokoláda 😀 😀 😀

kili
7. kvě 2009

sarik, a neskúšala si čokoládu nahradiť sexom?

johanda
7. kvě 2009

Lišti, co to čtu, drž se holka, doufejme, že to bude jen silná viróza a do Ovy přijedeš. Bohužel, pokud se prokáže bakteriální původ (nedělá ta tvá dr. rychlé testy na původce?), jsou atb nutná. Takový streptococus se ti z mandlí vesele rozplazí po celém organismu a může s tebou drsně zamávat.

listicka77
7. kvě 2009

mám 38,7 a jdu lehnout. johando to není "moje" dr. ale štěpánky. crpéčko dělá, ale mně ne, žejo. a čekaj nás tři dny volna a na pohotovosti crp asi nemaj. no uvidím.

sari, na půst nějak nemám, jím ovoce a zelené. dneska šťáva ze 3 pomerančů, smoothie ze 3 pomerančů, 2 banánů a 1 kiwi, 3 hrušky, 1 pomeranč... tři malé cibule v medu... (jím to i s cibulí, necedím, nevidím důvod, chutná mi to)

s.arik
7. kvě 2009

kili, víš o nějakém svolném muži, ideálně v ostravě-hrabůvce? 😀 😀 😀

kili
7. kvě 2009

a čo ten tvoj? či nebýva doma?

listicka77
7. kvě 2009

sari, zvažuju zítra půst. ale to bych nemohla jíst tu cibuli s medem. co myslíš, že je důležitější? a nebo bych mohla třeba cibulovou šťávu s medem? že bych to teda přecedila? a k večeři jsem si chtěla dát avokádo se dvěma stroužkama česneku... ☹ tak fakt nevím.

s.arik
7. kvě 2009

kili, on je frigidní a já asi taky 😀 (žertuju, ale výsledek je vlastně stejný) jsme "gedrenovci", tj. frekvence jednou za měsíc 😅

lišti,
čistě teoreticky by měl být lepší půst než jídlo+lék, ale určitě bych se řídila tvými pocity. máš chuť k jídlu, tak jez, ovšem ideálně jenom raw a navíc jenom ovoce (+cibule/česnek)

avokádo a jiné tuky, semínka a zeleninu bych asi spíš vynechala, přeci jen se to zpracovává hůř a tělo má dost práce jinde než skákat kolem trávení...