Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
14. říj 2008

Tannawe: To je tezke, hodne ortodoxni vitariani se obejdou bez jakehokoliv kuchynskeho naradi, vzdyt mame zuby, ne? Jenze kazdy doma nejakou tu praci usnadnujici pomucku ma, at uz mixer, odstavnovac... Co se tyka kojenecke stravy obecne , tak se spis doporucuje pasirovat, prave aby se do potravy nedostala ta zmatena energie. Prirodni narody to maji vyreseno tak, ze matka koji tak dlouho, dokud dite nedokaze jist vlastnimi zuby, popripade mu ve sve puse potravu predkouse...Jeste vim o jednom mixeru, sice ne tycovem, ale klasickem, ktery je pro vitariany vhodny, zkusim se podivat.

Hlidat si vyvazenou zasaditou stravu je dobra volba...

s.arik
14. říj 2008

ha, zrovna plániju tyčový mixér více zaměstnat, neb jsem usoudila, že je na čase cpát malou semínky...(jako to "mléko").

když MM nechce, UM a KM nedám, jogurty a kefíry omezím.... 🙂

uvítám tipy, ale jdu i googlit, předpokládám, že stačí semínka namočit a pak ve vodě umixovat...?

monkula
14. říj 2008

Dievčatá máte skúsenosti s Psylliom?

dgm
autor
14. říj 2008

Sari, presne tak, ale na mlicka jsou taky sestrojene mlikovace, myslim, ze tvx ma, tak se zeptej... Ja doma mixuju v pomalu vyslouzilem Moulinexu, klasickem...

dgm
autor
14. říj 2008

Monkula: Psylium - dobra vec. Je to cista vlaknina. Pomaha pri nespravne pomale peristatice strev, taky cisti ... Pokud ale clovek ji dostatek ovozelu, ma vlakniny azaz

macik
14. říj 2008

šarik-můžeš tu hodit odkaz na ty přesnídávky? já nějaké našla, ale tam teda od tebe nic nebylo..bych si to chtěla přečíst..

monkula
14. říj 2008

dgm, ja nad ňou rozmýšľam práve preto, lebo mám stále nafúknuté brucho, nepravidlenú stolicu, bolesti brucha, so mtaká vzdutá ,že ma už Mm podozrieva z tehotenstva... 😅
dá s kúpiť aj v lekárni ,aelbo si ju mám objednať cez net?

dgm
autor
14. říj 2008

V lekarne maji nejspos taky, asi urcite... u nas jsem to videla v drogerce od firmy dr. Popov. Pres net, tak taky jedine z nejake lekarny, radeji.

Uz jsi zkusila nejake ovoce pravidelne?

dgm
autor
14. říj 2008

Maciku, tady:https://https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ale dobre je to i v Receptech v Pohance a celkove je to od tech holek ohodnocene v Alergie na bilkovinu KM bud v Kojencich nebo v Batolatech, ted nevim.

kalo
14. říj 2008

s.arik: k těm semínkům....věc naprosto bezvadná /sama jsem semínkožravec 🙂 /, ale není to pro dítě těžko stravitelné???? Přeci jen...mají "slupku". Děti do 3 let s tím prý mají dost co dělat, aby strávili semínka nebo cokoli celozrného...Vždyť i třeba obyč.slunečnice je těžká...Neee 😨

jajinak
14. říj 2008

Taky začínám přemýšlet o tom,že zkusím nějaká mlíka ze semínek.Zkusím pohledat,jak se to dělá.Zhruba vím,ale asi bude důležitý nějaký poměr mezi semínky(ořechy) a vodou.
Dneska jsem v Liedlu koupila avokádo za 6,90Kč.Vzala jsem 3,jedno už jsme s malým snědli.Chutná mu to jen tak,nakrájený na kousky.A mně to takhle taky nevadí,prostě neutrální nijaká chuť.Když jsem je kupovala,tak se mě jedna paní ptala,jak se to jí a co se s tím vůbec dělá.Tak jsem jí řekla,že je to taky dobrý s česnekem a cibulí.Tak kdo ví,jestli si doma pochutnali.

s.arik
14. říj 2008

kalo, já vím že se říká, semínka děckům ne. ale taky se říká syrové ovoce ne, ne bobuloviny (alergeny), a hlavně dávejte UM a nejméně 8 mléčných výrobků za den 😝

v tom mléku by to asi mělo být bez slupky předpokládám, když se to přecedí. navíc plánuju dávat jen tak obden, kolik vypije (což nebude více než deci)...

jinak Mirka už dávno užírá moje semínka😀 slunečnici a sezam hlavně. ale celé to vykadí, nic z toho nemá, rozmixované to bude lepší.

jo a mudra mi to schválila, dnes jsme byly na roční kontrole a jídelníček mi pochválila 😵 a MMR nám posunula až na 2 roky, uf. ale na čtvrtou hexu jít musíme, asi v lednu.

s.arik
14. říj 2008

ad přesnídávky....no co napsat na to, že ty holky potřebují zpracovat kila a kila jablek ze zahrádky ☹ chápu je, no. i když já na jejich místě se svými znalostmi dnes bych to asi sušila na křížaly 😕

mysinka
14. říj 2008

Šári, 4. hexu? Já myslela, že jsou jen tři... 😕

s.arik
14. říj 2008

a já jsem dle pipek ostravských (johanda, babalala, papaya) strašně zhubla 😀 jsem prý průsvitná a kdesi cosi 😒

no, cítím se dobře, ve vita pokračovat budu, ale uznávám, že při BMI 17,9 jdou tři shozené kila zatraceně poznat. věřím že šlo o odpady ze střev, vodu a škrob...beru to pozitivně a cítím se skvěle.

abych se ale vyhla dalšímu extrémnímu hubnutí, nebo třeba i přibrala, právě večeřím celý kokos, a budu jíst více semínek 😝 ale když mě stačí na chuť tak lžíce obden...jak jím víc semen, nechutnají mi....nejlépe je mi jenom s ovocem a sem tam rajče a ledový salát...

s.arik
14. říj 2008

mysi, to si nás myslelo víc 😝
čtvrté přeočkování je po roce, nevím přesně kdy, u nás to bude leden/únor.
a to jsme začly pozdě, první dávka v 6m, 2. a 3. po pár týdnech, ještě před 8m...

s.arik
14. říj 2008

Očkování hexavakcínou probíhá ve čtyřech dávkách. Jak už jsme si řekli, první dostane dítě po třech měsících, tedy nejdříve ve třináctém týdnu života. Podmínkou je, aby se zahojila jizvička po očkování proti tuberkulóze. Mezi první a druhou dávkou musí být minimálně měsíc rozestup, ale neměl by přesáhnout dobu dvou měsíců. Stejné je to i v případě druhé a třetí dávky.

Čtvrtá dávka se musí podat do osmnáctého měsíce života, přičemž je důležité dodržet šestiměsíční pauzu mezi touto a předchozí, tedy třetí dávkou.

Tím ale očkování nekončí, protože v pěti letech je na řadě tzv. posilující dávka. Ve čtrnácti pak následuje očkování proti tetanu, proti němuž bychom měli být přeočkováváni každých deset až patnáct let.

zdroj http://www.detskestranky.cz/clanek/729-zmena_v_...

mysinka
14. říj 2008

😝
Díky za osvětlění situace 😉

vikinka27
14. říj 2008

sari, my sme mali len 3 hexy...

s.arik
14. říj 2008

viki, ten link zmiňuje, že od r. 2007 se ta hexa očkuje jinak, tak asi proto.

listicka77
14. říj 2008

hehe sari, on má taky někdo nižší bmi než já... 😀 ale kdybych začala zase půstovat a k tomu přešla na ovozel, tak tě hravě doženu! 😵
nemáte holky náhodou trochu mesiášský komplexy? (že se musíte nabourávat do jiných témat a poučovat nevědomé?) 😉

s.arik
14. říj 2008

lišti, já ne, mě je fuk, jak kdo jí, dokonce i jak jí mhd....nebo moji kamarádi...
ale když dgm a veganko začali, tak ze solidarity a z "rozumu, nikoliv vášně" také občas něco někam napíšu, protože vím, že to nějaké ženy přivede k přemýšlení nad svou stravou a udělají alespoň malé změny 🙂 třeba já i jajinak jsme se na příspěvky od dgm chytly 😀

lubii
14. říj 2008

Ahojte,dievčatá, môžem sa k vám občas pridať? Trochu som si Vás čítala a celkom sa mi táto téma páči 😉 . Ja sa snažím byť aspoň doobeda na surovom ovocí.

Chcem vás poprosiť o radu, čítala som tu o tej kúre na čistenie kĺbov. Totiž takto pred rokom som mala takú 3-dňovú chrípku a odvtedy ma bolia všetky kĺby, hlavne tie malé na rukách a nohách,päty,chodidlá. Ale píšete,že keď ešte kojím, tak to asi ešte skúšať nemôžem. Neviete o nejakej miernejšej kúre čo by som mohla skúsiť aj popri kojení? Ďakujem.

A ešte k tomu semienkovému mlieku. Ja už roky robím sezamové mlieko tak, že dám 1 lyžicu sezamu, rozmixujem s vodou, potom pridám 2 banány a spolu zmixujem. Mne to veľmi chutí. Pije to aj moja dcéra odmalička. Dala som to už aj synčekovi,ale jemu to zatiaľ cedím. Zo začiatku mu to veľmi chutilo, teraz ani nie,tak máme prestávku. Ale ja to pijem každý deň. A začala som striedať semienka,jeden deň sezam,druhý deň ľan.

s.arik
14. říj 2008

lubii,
jen se přidej 😵

za tip na sezam-banán-koktejl dík, zkusím zítra.

klouby: očista s bobkovým listem je rasárna, při kojení určitě ne! a vůbec to dělat až po vyčištění střev a jater...až budeš mít volné tři hodiny, prostuduj http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=233 😀 ne fakt to nezkoušej, dokud kojíš a nemáš za sebou očistu střev a jater (a ledvin? už si to pořadí bodů nepamatuju).

nejmírnější, nejzdravější a nejpříjemnější očista je podle mého názoru pozvolné zvyšování syrového ovozelu ve stravě za současného omezení až vyloučení nejhorších jedů (kouření, alkohol více než sklenka denně, drogy, léky, sladkosti, mléko a bílá mouka)...

monkula
14. říj 2008

dgm, skúsila som jablká, ale som po nich strašne hladná...
a načo je dobré lubii to sezamové niečo? koľko vody? lebo ja mám rada sezam... 😉

lubii
14. říj 2008

S.arik,ďakujem 😉 No s tých jedov, čo spomínaš mám teda veľký problém so sladkosťami. Hlavne s čokoládou. Aj dnes večer som si musela dať aspoň 2 kocky čili čokolády.

Monkula, ja som to začala piť hlavne kôli vápniku, keď som kojila dcéru a zachutilo mi to.Vodu dávam od oka ,najprv menej a potom ke´d pridám banány a je to husté,tak ešte zriedim a domixujem.

s.arik
15. říj 2008

lubii, dvě kostky?!!! si zalistuj zpět, já už několik roků jím nejméně 100g čokolády DENNĚ!
ale asi měsíc po přechodu na 80% vita se závislost vytrácí a momentálně jsem neměla čokoládu asi 5 dní (žádné upírání si, fakt nebyla chuť), rekord jsem ukončila včera jednou čoko, přinesl známý pro Mirku k narozeninám 🙄 ročnímu děcku Milku 😀 tak jsem dítě uchránila před takovým blivajzem a snědla ho sama...ale vím, že na čokoládu už moc chuť nemám, takže mě možná zase čeká 5 dní bez, kdo ví.

s.arik
15. říj 2008

monkula, sezam je velmi zdravý. to "mléko" z něj pijí vitariáni jako náhradu za kravské mléko.
jablka moc nezasytí, protože jsme zvyklí na koncentrovanější potraviny vařené, takové jblko je více než z poloviny voda....ale mě už teda 3-4 jablka zasytí nejméně na hodinu, když mám práce a nemyslím na jídlo, klidně i na půlden.

tannawe
15. říj 2008

Ahoj,diky za nazory...me zajima uplne vsechno alter.takze v tom jedu ve vsech smerech a kazdy nazor dobry.
Ja sladke vlastne vubec nejim, ted jsem se tak zamyslela, ze driv by nebyl den bez nejake te cokosky atd. Ale posledni roky na to ani nepomyslim...tuhle jsem si ze zdvorilosti u tchyne dala jeji domaci vetrnicky a palila me do pul hodky zaha jak blazen...tak jsem si sla vypit alkalu a rychle pro jablicko... 😀
Par sladkych jidel delam, deti zboznujou palacinky z pohankove nebo celozrnne mouky nebo natural nakyp s ovocem.ale je fakt,ze cukr u nas tedy jen v mnozstvi vetsim nez male... 😉
A jsem hrozne rada, ze manzel nejak moc neresi co a jak varim, hlavne, ze mu chutna...a nektera jidla si uz ani asi nedovede predstavit varit z nejakych "nahrazek" atd.

Pouzivate vyhradne mistni suroviny nebo i nejakou tu exotiku?? Moje deti milujou mango a fiky a granatove jablicko. Jen se objevilo na trhu tak sup s nim do kosiku a skoro ani nemohly vydrzet cestu dom... 🙂