Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
9. lis 2008

Tady je diskuze na mixery
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=149

Idealnim mixerem pro vita by mel byt tenhle, ale ta cena 😝 😀
http://www.vitamix.com/
ma hranatou nadobu, cimz se nevytvari ten znamy vir, suroviny se tam naplano netoci zbytecne a i jinak je ten vysledek hladsi a dokonaly...

listicka77
9. lis 2008

Zaujalo mě celkem toto:
http://www.elektro-eshop.com/index.php?show=det... (ale to není ten s mákomlýnkem).

dgm
autor
10. lis 2008

To o te Tereze je svata pravda 😀 😀 , ale na druhe strane si to ona o sobe uvedomuje a bojuje s tim, vlastni presvedceni a na druhe strane zivobyti. No, porad lepsi, nez kdyby musela delat na jatkach.

dgm
autor
10. lis 2008

Tak to je hodne vylepseny Moulinex, nez ja mam doma, divam se , ze je i vetsi nadoba na mixovani.. citrusovac u toho mam, ono je to na jedno brdo, neco tam zakulati a je to novy model.

listicka77
10. lis 2008

Jsem se začetla do diskuze, ale první dvě strany jsou stále dokola o odšťavování. Už nemůžu, musím vyřídit nějaké maily a jít spát. Dobrou. A jít zas trochu do sebe, ty dva dny pokusů s vařostravou mě zase vrátily zpátky a žeru tak prase (ale ne, zas tak strašné to není).

oho
10. lis 2008

Dobré ránko, vodu s citronem už mám v sobě a tak za tu půl hodinu bych si chtěla dát ovoce. Pochopila jsem správně, že si mám dát třeba jen jablka?nemíchat víc druhů ovoce?
Určitě nebudu na syrovou stravu přecházet hopem, spíš pěkně polehoučku. Dopoledne jenom ovoce, odpoledne si ještě budu dopřávat aspoň jeden kousek celozrnného chlebíku..

s.arik
10. lis 2008

oho, ovoce by se nemělo míchat s něčím jiným, ale samo se sebou klidně. já nejraději snídám separátně....3 jablka nebo 3 pomeranče nebo 3 hrušky. ale když si 10 druhů ovoce nakrájíč na drobno a zamícháš, je to taky fajn. výborná chuť. jenom je s tím moc práce a vede to k přežírání...

jajinak
10. lis 2008

Tak já jsem teď posnídala 2 velké plátky ananasu.Byl výtečný 😵 .Tentokrát mě ani pepálí pusa,asi byl dostatečně dozrálý.Je fakt,že už byl zvenka dost žlutý.

Nezkoušeli jste někdo ten recept z vitarian.c na koktejl Růžový panter?Kluci ho chtějí udělat,tak ho dneska zkusím.Mohlo by to být dobré.

arvetka
10. lis 2008

ahoj holky, co se týká těch chutí, tak já jsem jednoznačně mlsoun jako blázen, ale ovoce mám nejradši samotný....zeleninu míchám ráda, ale ovoce má podle mě tak výrazné chutě, že se to tím mícháním akorát tak zkazí 😝
oho
já mám dopoledne jabka nejradši a někde jsem četla, že blahodárně působí na střeva🙂 sním jich (postupně) okolo kila (tak 4-6 větších kousků), kolem oběda si dám obvykle banán, někdy kus ananasu, sladkou quinoovou tyčinku (neraw. vitarián nejsem a ani neplánuju být) apod. a večer dušenou zeleninu s tofu, někdy s troškou quinoy nebo pohanky (vařené, ochucuju biokořením). tak to teda vypadá obvykle, ale mám nějakou šílenou krizi 😢 včera jsem navečer sežrala 300g čokolády (zdravím s.arika 😀 ) a v 9 večer 4 (slovy č t y ř i!!!) rohlíky s máslem a mameládou! chápete to??? jako marmoška výýýýborná, dělala jsem ji sama, z višní, který jsme idylicky s manželem trhali za krásného dne a náš králík okolo nás radostně poskakoval 😀 fakt 🙂 no ale tohle ne, jako. takže přísně! ráno jsem měla půl litru vody s citronem (asi o půl 6) a od té doby nic....

oho
10. lis 2008

Tak jsem si ráno dala tři jabka, ke svačině si dám hrozno a na oběd budou hrušky 🙂 a odpolednu už si trošku zaprasím s chlebem 😀 😅

listicka77
10. lis 2008

Oho, myslím, že u kojící matky bohatě stačí ovocné dopoledne a po zbytek dne vařenou stravu a k tomu saláty. třeba teplý oběd s čerstvou zeleninou a večer chleba a čerstvou zeleninu. Chce to fakt polehoučku. Koukám, že máme zhruba stejně staré děti. 😵

oho
10. lis 2008

Taky jsem se dívala, Štěpánka je bezva jméno, pokud se zadaří a budeme mít ještě jednoho kluka, tak se bude jmenovat Štěpán 🙂
Ze mně určitě nebude vitarián se všim všudy, ale ráda bych, aby syrová strava tvořila aspoň ze tří čtvrtin, a když budu jíst "normální" jídlo, tak podle nějých zásad (neníchat sacharidy s bílkovinami atd).

listicka77
10. lis 2008

Já si teda nejsem jistá, jestli dělená strava není úplně pomýlená konstrukce. Protože žádné jídlo přece není jen sacharidy nebo jen bílkoviny. Vždycky to obsahuje všechno (stačí si přečíst takové to nutriční složení -např. sojový granulát 45 g bílkovin, 20 g sacharidů na 100 g). A nebijte mě, jo? 😀

s.arik
10. lis 2008

lišti, máš samozřejmě pravdu, jak už jsem tu jindy psala (proč jsem proti olejům do salátu) - každá buňka obsahuje tuky, cukry i bílkoviny. tuky jsou i v paprice, cukry i v mase a bílkoviny i v jablíčku.

kdo jí raw, ten s živinami polyká i příslušné šťěpící enzymy (2v1😀) a "nemusí se starat"

ale kdo jí i vařená jídla, pro toho je myslím dělená strava opravdu přínosná. je jasné, že maso potřebuje kyseliny v žaludku a hodně pepsinu, kdežto brambory mají na strávení úplně jiné chemické požadavky, připadá mi to docela přirozené (až na tepelné zabití enzymů).
vlce žerou bobule i maso (podíl rostlinné stravy je v desítkách procent, určitě více než si myslí běžní lidé šelmy=masožravci), ale pochybuju že k té srnce průběžně ukusují trávy a plodů...spíše nemíchají ne? 🙂

s.arik
10. lis 2008

navíc bez ohledu na dělení živin na cukry, tuky, bílkoviny --- každá potrava potřebuje v žaludku svůj specifický čas, pravidelně jíst například kokos zároveň s melouny je rozhodně hloupost, jedno těžké tučné, druhé vodnaté rychle se trávící....výsledek míchanice je hnití a nadýmání, více zatěžujících meziproduktů trávení, plynatost....to jsou mé domněnky.

jajinak
10. lis 2008

Tak "Růžový panter" se povedl,akorát kokos se úplně nerozmixoval a zůstaly malé kousky,což ale nevadilo i tak to bylo výborné.Pochutnali jsme si. 🙂

s.arik
10. lis 2008

to teda nevím, jestli ze mne někdy bude 100% vitarián ☹
právě jsem dojedla vařené fazole s česnekem...včera donesla návštěva dort...a to je každý den něco...a málokdy jen jedno jídlo 😠

přes den jím tak 15x, z toho jsou asi 1-3 jídla neraw.
nechápu jak někdo může přežít jen na 3 porcích denně.

jajinak
10. lis 2008

Já to taky nechápu.To by byl jeden velkej hlad.Na vařená jídla mám chutě stále,zvlášť,když vařím pro rodinu.Kdybych byla sama,bylo by to mnohem jednodušší.Ale neřikám,že bych si nic vařeného nedala,to ne,ale určitě míň.Ale já jsem vlastně nikdy neříkala,že chci být vita na 100%.

s.arik
10. lis 2008

vím, že neusiluješ o 100%...já bych chtěla. myslím že sama bych to zvládala nejhůře na 95%, ale když tu chlap pořád jí vařené a dělá mi chutě....jak už jsem psala, nic syrového nejí, on je vitarián tak z 5% (cibule na chlebu se salámem 😀 )

😒

s.arik
10. lis 2008

možná si taky zkusím napsat nějaký rozumný rozpis na jeden den a zkusím ho dodržet (to bude horší než půst)....neb jinak tu chodím po bytě a DOSLOVA co 30min přemýšlím, co bych dobrého snědla.

oho
10. lis 2008

tak já jsem pro dnešek se sebou vcelku spokojená,dopoledne bylo ovoce, odpoledne teda jeden bílý jogurt a tmavý chleba,k první večeři těstoviny se zeleninou a na druhou večeři mám zel. salát.Přesně podle deníčku 🙂 Zbouchala jsem tolik ovoce a zeleniny, že tomu ani nemůžu věřit 😲 😀

vikinka27
10. lis 2008

hm, tak to moje dieta naozaj bojkotuje cerstvu zeleninu a ovocie 😀 a este aj varenu zeleninu a ovocie 😀
ale ked mu ponuknem taku kasu, alebo cestoviny, hm, hm, hm... to si da 😀

u mna teraz hroza, mam hrozne chute na sladke a neviem odolat... okrem toho, moje ovocne dopoludnia su prekladane kasami od maleho - ked nezje, ja dojedam, predsa to nevyhodim... tak uz je to potom jedno aj s ostatnym 😝 toz tak.
viem ze sa musim len nastartovat, hadam sa mi to skoro podari.

listicka77
10. lis 2008

Tak jsem si říkala, že bych si v knihovně půjčila nějaké knihy... Nevím teda, kdy je budu číst, protože od té doby, co mám kojence, tak nečtu vůbec (byla jsem zvyklá číst večer v posteli a nějak mám blok jí tam svítit, když spí, a jinde to nějak neumím). Ale třeba se dokopu. V katalogu jsem našla:

Syrová strava / Leslie & Susannah Kenton
Ryzí energie : průvodce dietou syrové stravy / Susannah & Leslie Kenton
Nekonečná energie : příručka dynamického zdraví a osobní síly pro aktivní ženy / Susannah & Leslie Kenton
Co vám lékaři neřeknou : pravda o nebezpečích moderní medicíny / Lynne McTaggartová
Co vám doktoři neřeknou / Helmut Wandmaker
Šokující pravda o vaší stravě : chceš být zdravý? - zapomeň na hrnec k vaření! / Helmut Wandmaker
Zázračná detoxikace : syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci / Robert S. Morse

Znáte? Můžete něco doporučit?

dgm
autor
10. lis 2008

Je, holky, to je poctenicko 😝 😀 😀 , Sari a Viki, drzim pesti 😀 😀 😀
Oho, ty to zvladas dobre, no, vsak nemuzes ani vic, kdyz kojis, aby sis potom se sebou vedela rady, vim, o cem pisu, to cisteni prijde, tak radsi pomalu...

Jajinak, tak vy si mlsate 🙂

Jeste jdu chvilku na vitarian.cz a potom sem, dneska jsem ani neverila, ze se na comp dostanu, porad je venku co delat a ted dohanim praci doma...

Nova zprava ode me - prihlasila jsem se na kurz instruktoru spinningu, kdyz uz se ja shnilotina neprinutim behat, tak tohle bude aspon na me bic. 😀

dgm
autor
10. lis 2008

Tak jeste nakukuju, listi, Zazracnou detoxikaci doporucuju vsemi deseti!!!!!!
Jine z toho seznamu jsem necetla, ale mam pocit, ze nektere z nich uz na vitarian.cz rozebirali....

listicka77
10. lis 2008

uff, snědla jsem k večeři obrovskou bílou ředkev a je mi po ní nějak špatně. mám hroznou chuť to něčím zazdít (jako třeba rohlík s tofu paštikou), no snad se udržím.

oho
11. lis 2008

Dobrý ránko, už do sebe cpu hrušky, bohužel mám dvě poslední, když jsem si je kupovala, vypadaly celkem fuj a ty potvory klamaly tělem, jsou vynikající 😀 Akorát dnes na mě došla strašná spací krize, spala bych jak Šípková Růženka, bohužel synátor je už v pět nula nula vyspaný 🙄

arvetka
11. lis 2008

čau holky, tak já mám dneska druhý den bez jídla 😕 ani nevím, jak se to stalo, ale je to tak, takže když jsem zjistila včera kolem čtvrté odpo, že nemám hlad, že to pojmu jako půst, pelášila jsem pro destilku a doufám, že ten 3d dám. teda, to jsou věci 😨

s.arik
11. lis 2008

dgm, bič bych taky potřebovala, se přinutím leda tak na protahování 4minuty za den ☹ a večer "běhám" ale když tu je obden inverze a Paskovská chemička smrdí jak ďas, to se pak nechce moc venku hýbat.

oho, jj, hrušky jsou vždycky nejchutnější ty co vypadají hnusně. pokaždé co jsem koupila hezké, s dokonalou slupkou, měly chuť jako z plastu....

lišti, Wandmakera dost na vita citují, už si nepamatuju, zda v dobrém 😅 no stejně si uděláš názor sama. u nás nemají o vita skoro nic, jenom toho Morseho 😒

s.arik
11. lis 2008

arvetko, to je hustý 😀
sem zvědavá, kdy se mi přihodí, že bych třeba nejedla 3h a neměla hlad 😝 já měla hlad i během porodu, neumím nejíst 😕
tak držím palce, ať to vyjde (P.S. nechceš se zvážit?)