Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
9. únor 2009

tak jsem si udělala radost a objednala u Terezky🙂 už se nemůžu dočkat, ale doufám, že to dojde až v pátek, neb bych chtěla jíst až ve čtvrtek, a to ne hned čokoládu😀

3x Čokoláda Lifefood BIO pomerančová 177 Kč
1x Kakao nepražené BIO 600g 249 Kč
3x Kakaový sen 201 Kč
1x Len hnědý BIO volně 2kg 161 Kč
1x Len zlatý BIO volně 2kg 161 Kč
1x Pohanka loupaná BIO volně 2kg 98 Kč
1x Slunečnicové semínko BIO 2kg 158 Kč

s.arik
9. únor 2009

a o 1200 jsem zase lehčí....
ale těch semínek je tam na rok 😀 😀 😀
4 kila lnu, po dvou kilech slunečnice a pohanky 🙂 no bude to i do chleba...

tannawe
9. únor 2009

sariku...a kde jsi objednavala? 😕

s.arik
9. únor 2009

lifeshop

jajinak
9. únor 2009

No já až si zase něco objednám,tak to bude janě čokoláda čistá 80%,suš.olivy,řasy a zkusila bych to raw kakao,ale zase když si s kakaem nic nedělám,tak to bude zbytečný.Kakaový sen z minule mi už moc nechutnal,byl nakyslý,to už jsem sem psala,ale zase určitě to udělám tak,abych neplatila poštovné.

jajinak
9. únor 2009

janě-jasně

s.arik
9. únor 2009

toho kyselého snu se taky trochu obávám, ale doufám v lepší várku....taky jsem si říkala, že kdyby nebyl samotný dobrý, můžu ho přidávat do koulí 😉 😎 prostě udělat vlastní směs rozinek, semínek a oříšků...a přidat tak 40% snu. takhle to bude chutné určitě, i cenově docela ok.

čistou čoko neměli ☹ vlastně žádnou jinou než pomeranč neměli, ale já už tu pomer. měla u macika a chutnala mi.

jajinak
9. únor 2009

Mně taky ta pomerančová chutná i třešňová,ale ta bez příchutě je prostě nejlepší 😵
A poslední dobou ulítávám na makových kuličkách,dělám si je skoro denně.Většinou se ani nedělám s kuličkami,uplácám jednu velkou kouli a ujídám lžičkou.Tu kombinaci slunčnice+rozinky+mák prostě miluju 😵 Radši toho vždycky dělám menší množství,páč vím,že i když udělám hodně,stejně to sním a nic si neschovám.

jajinak
9. únor 2009

Zítra jedem lyžovat,už jsem si udělala zásobu ovoce,zajímavý je,že tam mě nikdy chutě nehoní a kdybych lyžovala od rána do večera,tak mi to ovoce bude stačit a ani mi to nepřijde.Musím si to ovoce užít ještě před půstem 😉

jajinak
9. únor 2009

Teď jsem si uvědomila,že já tu žvaním o jídle a Šárik půstuje.Pardon,už končím 😔

s.arik
9. únor 2009

nemusíš se vůbec omlouvat a piš klidně dál. čtení o jídle mi nevadí tolik, jako Miri věčně se žvancem v puse 🙄 😀

s.arik
9. únor 2009

jé, makové koule jsem nedělala už snad týden, jenom ořechové...a válení malých kuliček je opravdu nesmysl 😀 jedna velká hrouda a za deset minut už nenííí ☹ 😀

ough
9. únor 2009

Pošlete mi prosím recept na salát s tou ředkví, jsem pročetla 10 stran zpět a nenašla a na Vitariánovi také ne. 😕

jajinak
9. únor 2009

Já si bílou ředkev krájím do zelenin.salátu,chutná mi to tak,salát přímo z ředkve nedělám,ale vím,že se tu o něm psalo.

s.arik
9. únor 2009

co nenajdeš tady, to asi nebude nikde 😀
http://vitakucharka.blog.cz/

já jím ředkev takto:
strouhaná bílá ředkev, stejné množství nadrobno krájeného špenátu/polníčku/hlávkáče
zalívám to řidkou sluněnkou (50g slunečnice namočit předem, umixovat ve vodě s kořením cibulí česnekem)

Hugo myslím jí strouhaná salát ředkev, sladké jablko, skořice, lžička jablečného octa.

ough
9. únor 2009

Díky, o víkendu jsem jedla s rodinou neRAW a myslím, že pak Josefovi nechutnalo MM, prostě je to mlsoň 😉 taky ještě od soboty nekadil.

s.arik
9. únor 2009

bééééé, mhd jel něco zařizovat ke kauflandu a povidám mu, jestli budou levná pomela, vem mi, donesl jedno obrovské, žluťoučké....řekněte, nezkazí se to čtvrtka?! 😢

tannawe
9. únor 2009

sariku...pomelo urcite vydrzi v chladu a temnu i nekolik dni 😉

s.arik
9. únor 2009

to sem ale nechtěla číst 😀 😀 😀
a co když mi tu pohnijou kiwi a jablka? uf, nemůžu na to žrádlo přestat myslet.

v mírné krizi jsem si dala horkou sprchu a trochu se napila. děsně mě to unavilo, to neznám, večer a únava 😕

tannawe
9. únor 2009

sari...asi tvoje telo vi co dela...takze jestli chces pust at hnijou!! 😀 😉

dgm
autor
9. únor 2009

Sarii, myslim na tebe, vydrz, nepodporim te, pomelo urcite vydrzi !!!!

ough
9. únor 2009

Holky, salát z ředkve, jablka a čínskýho zelí s rozinkama byl skvělej .. začíná mě to bavit 😉 zkusila jsem i ty kuličky z ořechů a rozinek a máku, ale hrozně to leze do zubů, tak to pro mě není 😀
Sari, tuhle jsem koupila úplně krááásný pomelo a bylo uvnitř vyschlý a hnusný 😝

s.arik
9. únor 2009

Tak jsem si na dvě hodiny zdřímla, vydržela bych spát do rána, ale pes kňučel u dveří a chlapa nenapadlo ho vyvenčit...no nevadí, pořádně rychle jsem se prošla a zadýchala se, chvíli budu pracovat a napiju se a kolem desáté půjdu spát. Třepou se mi ruce a bolí hlava, ale jsem ráda, že se mi nechce zvracet.

listicka77
9. únor 2009

tannawe, já si o kupovaném ovozelu iluze nedělám, ani o izraelském. ale furt je pro mě izrael lepší volba než čína.
o vegiwashi uvažuju už delší dobu, asi ho pořídím. třeba hroznové víno vodou ani pořádně nejde umejt. ☹ štěpuli ho loupu, sobě samozřejmě ne.

taky se furt chystám na nějakou větší objednávku u terezy. ale teda 2 kg pohanky, to bych měla pryč hned, té asi vezmu rovnou nějakých 5 kg. 😀 a zkusím nějaké ořechy, semena atd. (něco z těch levnějších teda, třeba para nejsou cenově tak brutální).

s.arik
10. únor 2009

tak jsem se vzbudila v docela nepříjemném stavu, sotva jsem vylezla se psem 😖
a pak jsem se ještě navíc dozvěděla, že mám narozeniny a přijdou známí 🙄

takže v rámci nějaké provozuschopnosti jsem půst po 36h přerušila dvěmi jablíčky a až mi bude za pár minut lépe, jdu uklízet a péct bábovku.....úplně jsem na to zapomněla! kdybych to věděla, tak tu 3 ani neplánuju, jenom 1. no neva, tak jednička nakonec byla a k delšímu hladovění se dokopu jindy - o půl desáté si rozkrojím pomelo 😵

ough
10. únor 2009

Sariku, všechno nejlepší k narozeninám 😀 tož si dej na to pomelo aspoň svíčku
😉 my jednou nesli babičce dort (byl to meloun a do něj jsme zapíchali svíčky. Vybral ho Prokop, bo je melounožrout.

macik
10. únor 2009

ahoj šari, vše nejlepší k narozeninám 😵 ..hele, z toho půstu si nic nedělej-včera jsme se večer shodly s jednou mojí klientkou, že jsme ráno začly půst a v poledne se přežraly...i když obě už za sebou nějakej ten půstík máme...u mě to teda bylo spojený s tím, že jsem díky zájezdu tři noci nespala a potřebovala jsem alespoň energii z jídla, když už ne ze spánku...dneska jsem taky prospala odpoledne a klidně bych šla spát znova...takže v tom nejsi sama....ne každej úplněk je asi dobrej úplněk....

tannawe
10. únor 2009

sariku...tvoje veta: dozvedela jsem se, ze mam narozeniny - no co dodat? To je vodnar jak vysitej 😀 Tak happy birthday ty jedna vitarianko nase! 😵

macik
10. únor 2009

jo, to mě taky pobavilo..no, šarik, prostě na sebe sama docela kašle...a to je ale šari špatně!!!! 😀