Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

tictac
16. dub 2009

dik za odkaz, takhle podrobne jsem to jeste nevidela (ale ani jsem nejak moc nehledala 😀 )
je to zvladnutelne vypit tu slanou vodu? z toho mam nejvetsi strach, ze se proste nedonutim to spolknout 😝

s.arik
16. dub 2009

maci, jj, dělej to, co tě láká nejvíce.

mimochodem, za tu nebolestivou MS taky trochu můžou možná džusy, nejen mantry ne? 🙂

tictac,
to vypiješ, osol si to jako slanější polévku 😎

macik
16. dub 2009

no já nevím, džusy už skoro měsíc za námi, nevím, nevím, šari...

s.arik
16. dub 2009

maci, já netvrdím že je to určitě z nich, ale nepochybně ti to tělo trochu pročistily ne?!

víš kolik héreček si dělá ovocné detoxy přes víkend, a ty hned několik týdnů, to už prostě výsledky musí mít....

ale jestli usneš na vavřínech a budeš se cpát hamburgry, tak se uvidí 😀
další MS bez bolestí? sláva BDC
další MS zase bolestivá? sláva půstům 😀

listicka77
16. dub 2009

byla jsem dneska po dlouhé době v tescu a byla jsem taaak znechucená, že tam zas dlouho nepáchnu. ulovila jsem sice nějaké zlevněné věci (květák za 14, římský salát a lolo roso za 15), ale jinak děs a hrůza. skoro všechno hnusné a drahé a tak. půlkilová vanička růžového hrozna v akci za 30, směšné! ještě že už se dá zase nakupovat i u trhovců. tesco fuuuuj.

jaji, ten dubáček ale vychází dráž než špenát! je ho jen 100g.

cestou domů jsem si zas natrhala pampelišky-řebříček-jitrocel-jetel-sedmikrásky na zítra do smoothie. je roztomilý, jak mi štěpí pomáhá trhat. a dokonce fakt trhá jen to, co má a nic jinýho. ale jinak z ní fakt nemůžu. 🙄 (ale když jsem četla sanghu, tak si říkám, že to máme ještě dobrý, chuť použít fyzické násilí mívám zřídka) 😀

jajinak
17. dub 2009

Jj,Lišti,pak jsem si všimla,že je ho jen 100g,ale už jsem se sem včera nedostala,takže jsem ho samozřejmě nekoupila.Ani ten špenát,budu hold trhat pampelišky,sice mi moc nechutnají,ale jsou zadarmo.
Jinak v lidlu mají pořád vynikající modré hrozno za 29,90 😵

listicka77
18. dub 2009

pipky, štěpule má horečku 38 a průjem. co s tím? jenom kojit? nebo nějaké spešl jídlo/bylinný čaj...? mám odpo něco důležitého a musím ji nechat cca 3-4 hodiny u našich.

s.arik
18. dub 2009

lišti, bylinku nevím, ale 100% bych nedávala jídlo, jenom kojit a případně dodat vody, pokud je průjem tekutý.

jajinak
18. dub 2009

Lišti,už jsem Ti napsala na AP 🙂

Jinak dneska jdu na sraz od ZŠ a občerstvení má být ve formě švédských stolů,to jsem zvědavá.Doufám,že tam nebudou jen salámový a majonézový mísy 😝

s.arik
18. dub 2009

jajinak, to se máš, já bych se tam přežrala jako jistý nepřežvýkavec 😀

lišti, po tu dobu, co bude Š u vašich, tak by mohla dostávat vodu a vařenou rýži...jinak co ji budeš mít u sebe, tak bych asi jenom kojila....snad to přejde. nejsou to zuby?

....
Dnes krásná procházka k řece, i s manželem, šli jsme "opékat", ale já byla vzorná. Doma jsem nesnídala, s sebou si vzala jen jedno jablko, které jsem u ohně snědla....u řeky jsem si taky sundala boty a udělala 50 čapích kroků v ledové vodě po oblázcích, pak rychlou chůzí asi 60 metrů po hliněné cestičce, opět do vody (málem mě chytil infarkt), 12 čapích kroků po oblázcích ve vodě hluboké do půl lýtek. Pak jsem se chvíli slunila snědla nějaké bylinky, hlavně jetel a pampelišky. Výhoda manžela buřtožrouta je ta, že jsem si mohla taky chodidla prohřát nad ohněm! Cestou zpět domů jsem šla pořád bosky, asi 15 minut, dokud nebyla cesta příliš štěrkovitá.
Nohy mi velmi příjemně brní. Tohle si zopakuji častěji.
12:45 se ozval velký hlad, tak jsem snědla kilo jablek.

jajinak
18. dub 2009

No,Šári,však já neříkám,že se nepřežeru 😀 😎 Ale doufám,že ne.Neříkám,že zůstanu striktně jen u zeleniny,ale to přežrání snad neproběhne.
Tu chůzi ve studené vodě Ti docela závidím.Já sice bydlím na vesnici,ale není tu ani řeka ani potok,můžu běhat bosa tak leda kolem baráku po zahradě.Asi s tím začnu,ale nevim nevim,mám pořád studené nohy,takhle bych je měla ještě víc.

s.arik
18. dub 2009

jajinak, zase ale nerovný terén nohy promasíruje, zlepší prokrvení a pohyb zahřeje 🙂

tictac
18. dub 2009

s.arik, jajinak...kdesi jste tu psaly o procisteni dutin tak, ze se na spilku do ucha nakape EO a zasune co nejdal, jak casto se to muze opakovat? Zkousela jsem to asi pred hodinou na 10 minut, neco se uvolnilo, ale porad jsou ucpane a zacala me bolet hlava, mam to zkusit jeste jednou hned, nebo az treba zitra?

s.arik
18. dub 2009

nevím o žádném doporučení, ale myslím, že 2x denně nemůže ublížit.

pokud používáš nějaký silný EO, třeba tea tree, tak by to mohlo při velmi častém používání poleptat sliznici, ale myslím, že se toho nemusíš obávat, to bys prostě cítila, že tě nos pálí hodně moc.

právě jsem měla svůj první římský salát. dobrý, ale dokopat se k tomu zelenému je porod 🙄 ještě mám v lednici dva.

tictac
18. dub 2009

pouzila jsem klasika peppermint, zadny jiny vetrovy jsem doma nenasla. Prave mam takovy pocit mirne podrazdene sliznice, kdyz se vic nadechnu, ale to je asi normal.....

ja na zelene taky moc nebyla, na zaklade vasi diskuze jsem se dokopala a minimalne kazdy druhy den hodim hrst nejakych tmavych listu do odstavnovace s cervenou repou a mrkvi, celkem se to da 🙂

s.arik
18. dub 2009

tictac,
kup si co nejdříve EO levanduli od Nobilis tilia, je kvalitní, opravdu přírodní a hodí se při nachlazení,štípnutí hmyzem, popálení, na kalhotky při výtoku atp.
hezky voní a je protizánětlivý.

tictac
18. dub 2009

na EO celkem ujizdim, mam doma mensi sbirku. Levandulovy jsem zkousela vcera vecer a vysledek vubec zadny, tak zkousim ted s pepermintovym. Neco malo to uvolni, ale asi za ty roky jsou dutiny ucpane silene, tak to bude trvat, no....

listicka77
18. dub 2009

štěpule byla nakonec u našich 6 hodin. dostala banán, jabko a pak nějakou polívčičku s mrkev-celer-petržel. vypadala líp, ale te´d se furt budí, horečku má pořád, achjo.

macik
18. dub 2009

holky, já si každej den říkám, že už musím být stopro vita, protože fakt chci strašně zhubnout a přestat do sebe ládovat šity, který mi můžou způsobovat zdravotní problémy a stejně furt selhávám.....nedokážu s tím vůbec pohnout....chodím třikrát týdně do posilky a stejně se pak na rodinné oslavě nabouchám kdečím a celá snaha je vniveč....mě ani tak nevadí, že jsem hodně tlustá, ale to, že mám obrovské břicho, jako velmi pokročilá těhule, to fakt rozdýchat nemůžu...já fakt nevím, jak si pomoct, jsem úplně bezradná 😖

listicka77
18. dub 2009

maci, já včera snědla přes litr polívky (u našich) a pak ještě doma žitnej chleba s vajíčkovou pomazánkou (několik krajíčků) - takže jsem nedodržela ani to veganství. takže ani já nedokážu svoje úlety úplně zrušit. jasně že jich mám míň než ty, ale princip je stejnej... ☹ dneska 100%.

macik
18. dub 2009

já vím, že to nejde nikomu stoprocentně, ale při mých problémech je to fakt hrozný...ach jo....

zdenallicka
18. dub 2009

Maci, jestli smim vstoupit a radit, tak z ovoce nezhubnes.. Ovoce je VELMI kaloricke... Misto toho zkus zeleninu.. A jidlo si vaz a snez max. 5OOO Kj za den... Urcite se ti to povede.. Ja zhubla 15 kg za pul roku timto zpusobem.. 🙂

macik
18. dub 2009

zdenal...nic osobního, ale v tomto případě nevíš, o čem mluvíš....kdybych byla na ovoci, tak zhubnu hravě, zkus si někdy spočítat, kolik zelovoce bys musela za den sníst, aby jsi dosáhla normálního kalorického příjmu...nebo si najdi Angelu Stokes......na ovoci rozhodně lze zhubnout a spousty lidí jsou toho důkazem....a pro mě je v této fázi života pravděpodobnější, že zvládnu jíst vita než že zvládnu držet nízkokalorickou dietu...já zhubla počítáním kalorii dvacet kilo, ale problémy mi to nevyřešilo a vše je zpět i s návdavkem....to se mi na vita stát nemůže...

zdenallicka
18. dub 2009

Maci, snis osm velkych jablek a jsi na dennim kalorickem prijmu... 100g jablek = 260 KJ.. 😝

listicka77
18. dub 2009

zdeni, musím se přidat k macíkovi, fakt nevíš, o čem je řeč. krom toho, ona si nestěžuje, že by na vita nehubla, ale na to, že nedokáže vita vydržet.

macik
18. dub 2009

nebudu komentovat, jen zopakuji, že nevíš, o čem mluvíš...

tictac
19. dub 2009

pardon, ze se vam pletu do debaty, ale pripadne mi jako blbost pocitat kalorie v ovoci, pokud neni s necim kombinovane, to si z toho telo prece vezme vsechno a neni z toho zadny odpad, tudiz tyhle kaloie jsou ''dobre'', ne? Taky mam poblemy s vahou, taky hubnu a kdysi jsem se ptala doktora na radu ohledne ovo a hubnuti, jeho slova byla: vyradit ovo, je to velmi kaloricke 😖 nastesti vim svoje, tak se podle toho neridim, jen je skoda, ze takhle plete lidi 😝

macik
19. dub 2009

tictac-ano i já jsem takto byla kdysi poučena, než se paní doktorka obtěžovala udělat mi testy na štítnou žlázu...taktéž si z toho nic nedělám, protože vím, kolik toho na vita sním a je mi jasné, že kdybych byla na vita furt, tak z toho prostě musím zhubnout...jen kdybych nebyla narkoman na žrádle, no... 😖

tictac
19. dub 2009

macik, ja na tom taky tak byla 😔 takze vim presne, o cem mluvis.....

macik
19. dub 2009

dneska se mi docela dařilo, potřebovala bych chodit do posilky co druhej den 🙂 ....ráno jsem posnídala ananas, z kterého mi psiny pěkně užraly (milujou zelovoc) a po návratu jsem snědla trošku sušených rajčat v oleji a nějaké nakládané zeleniny (nešlo to podle vzhledu poznat, až podle chuti) a pak půl okurky, dvě rajčata, mrkev, ředkvičky.....teď zobu strouhaná jabka s mrkví (a troškou vlašáků, ale fakt jen trochu) a večer si ještě dám ledovej salát s troškou kukuřice z plechovky (dostala jsem na ni takovou chuť, že jsem si ji prostě koupila) a možná pozdě večer trošku hrozna, uvidím,jak dlouho vydržím vzhůru..mám tady krásné modré, tak uvidíme jaké je...

dneska v posilovně velkej posun, cviky, co mi v pátek dávaly zabrat, už dneska mnohem lepší, pocit pevnějšího těla...fakt dobrý 🙂