Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jajinak
22. zář 2008

Vydržim,nejsem srab. 😀
Šáriku,asi si budeš muset těch kakaových snů objednat víc,aspoň budeš mít zásobu. 😉

vikinka27
22. zář 2008

sariku, amen!!!!
maly vcera vyzobral 3 (!!!) korky z chleba, fuj to bol smrad az to vykalal!!! zase to tak skoro nedostane...
inak, aj moj manzel je zeleninu iba ako skromnu prilohu (okrem leta a salatov) - a to je na tom zachode aj citit...
aj na romim to vidim - ked ma menej ovozel, tak to zacina smrdiet...
neviem ako ja 🙂 seba piorodzene necitim 🙂))

s.arik
22. zář 2008

no, kakaových snů bych si klidně objednala dvacet, kdybych si byla jistá, že mi budou chutnat. popis sezamová pasta s kakaem ve mně velikou důvěru nevzbuzuje 😀 jsem hodně na sladké, ale taky vybíravá, například čokoláda Orion je fuj, ale Figaro je excelentní...a to jsou obě mléčné nejnižší cenová kategorie. prostě nejím se sladkostí jen tak něco, ani ze zákusků skoro nic, pomalu jen tu marlenku.

jajinak,
fandím!!! 😎 vydržíš! kdyby přišly chutě, nečti nás - já tu plkám furt jen o jídle 😀

s.arik
22. zář 2008

viki, jj, to říkají mnozí vegetariáni, že jim přestala páchnout stolice. moc jim ale nevěřím, Mirka je zatím taky "vegetarián" a po vařené zelenině a chlebu smrdí. když má ale 3 dny po sobě jen syrové a mléčné věci, téměř nic nejde cítit a výrazně méně prdí.

s.arik
22. zář 2008

mělo být nejím Ze sladkostí...

vikinka27
22. zář 2008

no, ja na sebe osobne nevidim rozdiel so stolicou ked som bola vege a teraz ked nie som. to by asi musel posudit niekto iny... 😎

macik
22. zář 2008

šarik-samozřejmě, že tady bude vita pohoštění, až dorazíš, já budu ráda, že bude konečně nějakej párťák na zdravou stravu 🙂

dgm
autor
22. zář 2008

Tady jsou nazory na syrove brambory u deti:
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=11...

zatim je malo odpovedi, ale uskodit by to nemelo.

Podle me by taky jeste mohl diteti chutnat nebo chybet skrob, ze to vyhledava, tak ten je i v pohance ...

s.arik
22. zář 2008

tak jsem nevydržela a umíchala si trochu kakaa s medem a lžící jogurtu....no o trochu zdravější než čokoláda to snad bude.

listicka77
22. zář 2008

No rozhodla jsem se poslechnout své tělo. Vzhledem k tomu, že jsem na jídlo neměla skoro vůbec chuť, tak jsem si ten půst dala. Jestli mi to nějak pomůže na bolavý zub, to je otázka. Ovšem už se dostavil můj oblíbený průvodní jev půstu - je mi zima. ☹
S jedničkami zkušenost mám, ale už je to dlouho. Jak už jsem psala, hubla jsem, tak jsem toho nechala.

s.arik
22. zář 2008

lišti, přeju ať je brzy lépe. dva svetry to dočasně spraví ne?

listicka77
22. zář 2008

Až přijde máma, hodím si horkou sprchu. A dám si nějakej "čaj". Já vím, že to už není pravý půst, ale je mi to putna. Stejně už jsem ráno pila fenykl. od tý doby nic. Ale už mám žízeň. Mlíka je furt dost, Š si nestěžuje.

macik
22. zář 2008

lišti-na zahřátí při půstu se dá použít i horká voda, docela to pomáhá. a to hubnutí, tos jako nepřibrala zpět? každej hubne i při jedničce, ale většina když začne jíst, tak je to zpátky...

listicka77
22. zář 2008

Macik, dělala jsem jedničky každý pátek, no a po nějakých 2-3 měsících jsem byla prostě hubenější.

jajinak
22. zář 2008

První den půstu úspěšně za mnou,tak si dám ještě jeden,tentokrát jsem neměla vůbec žízeň.
K tomu hubnutí,taky hubnu,minule jsem za ty 2 dny zhubla 3 kg,a pak jsem je za pár dní nabrala.Kdybych to nenabrala,tak bych asi půstovala po delší době.Teď je to po 10 dnech.
Chutě trochu byly,ale nijak hrozné.Uvidíme zítra,asi už se budu cítit hůř.Zatím mi nic není,občas mi zakručí v břiše,jinak vůbec nic.

s.arik
23. zář 2008

jajinak, ty jsi kabrňák, kdyby ses nebála své hubenosti, dala bys snad i 21 jenom s kručením v břiše 😀

já bych si hodila ještě dvakrát 1 a pak zkusím i 3, třeba si tělo trochu zvykne. zatím je to očistec 😝

přemýšlela jsem, kdy je nejlepší zařadit "hříchy". asi na odpoledne že? určitě nejíst čokoládu ráno nebo večer asi...
ráno se snažím obvykle vypít citron s vodou, po hodině snídat jablka. večeřet vždycky mrkev nebo ledový salát. co je mezi tím, to už se různí, samozřejmě ovozel a semínka, ale i tu čokoládu.

dgm, s čím jíš cibuli? já ji miluju....dříve jen na chlebu s máslem, teď teda nevím, jak se k ní dostat...

jajinak
23. zář 2008

Náš kluk už zase v noci zvracel a má průjem.Do školy tentokrát nešel,páč ten průjem má pořád a od 3 hodin do rána nespal(a já samozřejmě taky ne).A opět to bylo po tom,co měl večer zeleninový salát(paprika,rajče,okurka).Takže to už náhoda nebude,po týdnu a zase po zelenině.Nechápu to.Vždyť zelenina není vůbec těžká,naopak se k večeři doporučuje.A tentokrát jí měl míň než minule,ale je to horší.Zajímavý,že dřív mu to večer nevadilo.Už mu jí navečer dávat nebudu.Doufám,že to během dneška přejde.

jajinak
23. zář 2008

21 ani náhodou!To bych teda nedala.Přemýšlým o té 3,když už vydržím 2,ale nevim,máme doma krásné velké modré hrozno,na to už se těšim. 😉

jajinak
23. zář 2008

Ty hříchy bych nechala na odpoledne.I když jsem slyšela,že dopoledne to tělo sned lépe pdbourá,ale když už jím ráno jen ovoce,je mi líto to kazit sladkostmi.Já hřeším odpoledne a někdy bohužel i večer.Ale teď už ne tak často.

s.arik
23. zář 2008

jajinak, to je mi líto. neměla bys odvahu k experimentu, co přesně mu vadí? až mu bude dobře, dát mu večer jenom rajčata, další den jenom okurku atd.? možná nesnáší jeden konkrétní druh zeleniny.
jinak máš pravdu, že se zelenina na večer ve velkém doporučuje 😕

hříchy - též jsem dříve žila v domnění, že dát si čoko dopoledne je fajn, že to tělo zpracuje a nemá pak tolik roboty na noc....
ALE
1) když sním čoko dopoledne, na 130% mám chutě i odpoledne a tak sním ten den dvě...takže lépe potěšení odkládat a dát si v pozdním odpoledni jen tu jednu.
2) dgm psala pro mne novou věc, že se tělo po ránu čistí. takže i po vzoru jajinak se snažím dopoledne jen ovoce (nebo zeleninu, příp. kolem oběda semínka).
a po citronu ráno cítím velice příjemné svírání v žaludku....jako "tonizaci" bych to popsala, příjemné, a taky to hned zavelí na velkou 🙂 ne že bych někdy měla zácpu, nikdy, ale vyprázdnit se po ránu není na škodu, člověk pak má klid někde venku při denním shonu 🙂

s.arik
23. zář 2008

jajinak, právě ty, pokud chceš přibrat, bys měla hřešit navečer, aby se tuk hromadil 😀

jajinak
23. zář 2008

No jo,ale mně se ten tuk většinou hromadí tam,kde nechci a jsem líná cvičit. 😉
Po ránu si taky dávám vodu s citronem a cítím se po tom dobře. 🙂

Ten experiment s tou zeleninou bych zkusila,ale spíš v pátek a v sobotu,kdy se nejde druhý den do školy.Škoda,že jsem na to nepřišla o prázdninách.Už jsem na to taky myslela,že až se z toho vylíže,tak mu zkusím dát večer jen jeden druh zeleniny v malém množství.Nevím,čím to může být,tahle zelenina mu vůbec nevadí,když mu jí dávám během dne.Sní třeba půlku salátov.okurky najednou nebo 2 rajčata nebo celou papriku a nic mu není.

s.arik
23. zář 2008

jajinak,
možná přes den ten projímavý účinek zeleniny X tlumí ostatní jídlo - pečivo, vařené, co jedla před nebo po....a jenom večer se to projeví 😕

s.arik
23. zář 2008

a jen tak bokem - škola ho baví? nemá nějaký psychický blok a nezneužívá nevědomě průjmu, aby ses mu třeba více věnovala a nemusel do školy?

s.arik
23. zář 2008

jů, dala sis jména...Lukášek je prvňák nebo druhák?

jajinak
23. zář 2008

Do školy chodí rád,sice ho nebaví psaní nebo se mu někdy ráno nechce vstávat,ale všechno v normě.Minulý týden,když to měl po té zelenině taky,tak do školy chtěl jít.Naštěstí ten průjem byl krátký.Zatím zkusím pár dní večer zeleninu vůbec nedávat,pak pomalu začnu dávat malé množství jednoho druhu.

jajinak
23. zář 2008

Je druhák.

s.arik
23. zář 2008

aha, tak to jsem byla vedle.

jj, rozumné, zeleninu jen přes den třeba na pečivo a experimenty až v pátek.

listicka77
23. zář 2008

tak jsem půst zdárně zvládla, zub už taky nebolí, jen jsem se ráno cítila hodně slabá. asi i to kojení v tom hraje roli. ale aspoň teda vím, že jedničku zvládnu i při kojo a že to můžu směle zkusit, až mi někdy bude blbě (nemoc a tak).

dgm
autor
23. zář 2008

Ahoj, cibuli davam jenom do zeleninoveho salatu, neuvedomuji si, ze byych ji davala i nekam jinam. Potom vlastne do mixovanych seminkovych pomazanek, tak kdyz chci mit vyraznejsi chut, tak dam vic cibule. A jeste do pomazanky z rozmackaneho manga...Ale cibulove nate, kdyz je cerstva, tak snim dost, i behem dne, to se da posypat cokoliv, i do mixovaneho piti.

Jajinak, s tim malym, to je starost, ze? Nezavidim... Dobry postup psala Sarik, je to kruty pokus, ale jinak nezjistis, co mu opravdu skodi, snad ta paprika, ze by to bylo na neho tezke? Jak jsi psala, ze to mel i nekdy driv, tak to mel taky vzdycky ze zeleniny? Neuvedomujes si to? Kdyby byl starsi, tak bych rekla pust 😀 , ja na to proste verim, ale u neho... Myslis, ze by to zvladl? Ulevilo by se mu urcite, ale stejne bys musela chtic nechtic se dopatrat priciny, takze tak, no. Jedine mu nedavat ten salat jako posledni jidlo nebo pozde vecer, treba spis odpoledne, aby to mohl jeste chvilku vylitat, jestli se mu neco z toho hur travi... Moc drzim pesti, jedine, ze by ses zeptala primo na vitarian.cz, tam maji ak decka ruzne stary, ale opakovane zvraceni ze salatu na noc se tam tusim neresilo... Ja mam uz decka velky, to se neda ani psat jako o detech... lale moje mladsi dcera ma ted 14, tak kdyz jsme zacinali doma, tak taky mela min let, tak si nevzpominam,, ze by nejaka zelenina tohle zpusobovala ... Ja verim na ty pampelisky, jestli by ti to jedl, pekne to cisti jatra, par listku poradne opranych mu vpasovat nadrobunko nakrajenych do salatu, myslis, ze by to poznal? Vlastne, jist byste to mohli klidne vsichni, je to zdrave a po case prichazi zavislost...