Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
19. bře 2009

jsem dneska snědla dva ananasy (koupené v neděli ještě nedozrálé, dneska se ukázalo, že už poněkud za zenitem) a mám teda pěkně zrasovanej jazyk. štěpule uchvátila večer kus jedné šlupky a děsně ji žvejkala. tak jsem teda ty šlupky ještě probrala a něco z nich vyřezala a pár lžiček jí dala. líbilo se jí to. ale poslední sousto už vyplivla, tak nevím, jestli ji to taky nepálilo. 😝

dgm
autor
20. bře 2009

Ahoj
Tak predne se omlouvam za velke zpozdeni .... no posledni mesice jsem zila opravdu v dost velkem stresu a dneska je tak uzasny den 🙂 🙂 na vysetreni na CT se vyloucilo potvrzeni toho, co se objevilo pri prohlidce na ultrazvuku a MR, jednalo se o meho syna, mam od nej dovoleno, ze to sem muzu napsat, moje radost je obrovska 🙂 🙂 . Neverili byste, co dokaze s clovekem jen predstava nejake nemoci, ovlada to telo teda dokonale, tak ted je to vsechno dole a ja zase ziju !!!!

dgm
autor
20. bře 2009

Postupem casu se budu snazit odpovidat na vsechny IP a doctu si vas tady 🙂 a hlavne vitarian.cz a hlavne nejvic ze vseho se tesim docitat na pust.cz.

😀 😀 Pustum a vitarianstvi trikrat zdar 😀 😀

listicka77
20. bře 2009

jééééé dgm, to je prima, že jsi zas tu a s dobrými zprávami!
příští pátek/sobotu máme v brně u macika minisrazík (dojedem já a sarik). neměla bys taky čas a chuť? moc bychom tě chtěly vidět!

listicka77
20. bře 2009

jsem zas dneska užírala bramborové knedlíky a zelí. 🙄 kurník, to jsou ty chlapovy teplý večeře (byl chudáček dva dny pryč, no). když má rohlíky a salám, tak no problem.

vikinka27
20. bře 2009

dgm, bezva ;))) nejak sa tak clovek automaticky tesi s Tebou 😵

jajinak
21. bře 2009

Zdravím Dgm,to je dobře,že máš dobré zprávy 🙂

Jinak po 3d půstu mám pořád už 3.den jen šťávy a ještě si dám zítra poslední den šťávového půstu.Po těch 3 dnech jsem zhubla na 49 kg a pak na šťávách zatím nic 🙂 ale taky jsem nic nepřibrala 😒 Takže týden bude bohatě stačit.Už jsem zase kost a kůže,samozřejmě kromě toho břicha 😠

macik
21. bře 2009

dgm, to je fajn zpráva 😵

s.arik
21. bře 2009

dgm, hurá, tak to je výborná zpráva!!! co to Brno příští víkend? 😵

jajinak, ty jsi úplně příkladně vytrvalá! nehonily tě chutě na pevné jídlo?

jajinak
21. bře 2009

Šári,chutě mě ani moc nehonily,akorát občas na ovoce,hlavně jabka a hrozno,co mám v ledničce a rodině schválně vařím a peču výborná jídla,co jsem měla vždycky ráda,protože jindy bych jim stěží odolávala,ale teď vím,že si je stopro nedám.

listicka77
21. bře 2009

sari: brno prý nic. snad někdy v létě.

macik
21. bře 2009

já teda chutě na pevnou stravu mám šílený....dneska jsem mlsně koukala při procházce, jak jeden chlap nesl v ruce takové ty klasické mastné hospodské čipsy...čím dýl džusuju, tím je to horší-zezačátku chuť na zdravé, teď už na kdeco 😀

listicka77
21. bře 2009

maci, já myslím, že se to srovná. že až začneš jíst, tak tě přejdou chutě na tyhle hnusy. 😵

s.arik
21. bře 2009

moc bych ti to přála, o své stravě pomlčím 🙄
ale dopoledne bývají půstové, oběd 100% raw a pak..... 🤐 😀

s.arik
24. bře 2009

jsem nemohla diskuzi skoro najít 😕 trochu to tady zanedbávám, není čas...

jídlo píšu občas do deníku na vitariánovi, nebudu se tady opakovat.

tak jenom chvála urinoterapii: potírám obličej čerstvou močí alespoň jednou denně a neuvěřitelně se zlepšila pleť, akné zmizelo asi z 98% 😲 čehož si všimlo i pár lidí okolo mě 🙂

pít moč nehodlám, jednou jsem ochutnala kapku a je to humus, ovocnou chuť zatím bohužel stále nemá 😀 ale na kůži mi nevadí, nesmrdí a pocitově ji vnímám jako nějakou vodu nebo co, pouze na drobných rankách trochu štípe, jinak pohoda.

vikinka27
24. bře 2009

sarko, skusila som teraz urinoterapiu na drobnom: na kasel. iba 2 dni, neviem ci zabralo toto, ale uz nam nekasle 😵

s.arik
24. bře 2009

viki, zábaly na hruď, nebo na pití?

listicka77
24. bře 2009

dneska jsem koupila 3 avoše za nehorázných 30 kč. v bille. prostě když jsem po stopadesáti letech viděla velké, zralé avoše, tak jsem se neudržela... 😀

listicka77
24. bře 2009

jo a taky jsem podlehla marockým jahodám. byly za slušnou cenu, vypadaly zrale a docela voněly. ale akorát jsem si ověřila, že tyhle dovozové jahody jsou fakt úplně na nic. i ta nejtmavší (opravdu tmavě červená) jahoda byla tvrdá a málo sladká. spotřebuju je do smoothie, samotné je jíst nebudu, blé.

hrozně poslední dobou ulítávám na žampionech, mňam!

vikinka27
24. bře 2009

sarko: nie, vytieranie tycinkou do nosa a ucha ;) nasa nova alternativna dr. poradila 😀

listicka77
24. bře 2009

maci, jaký bude program srazíku? sraz pipek na bráně nebo až u tebe nebo jak to bude? budu se muset taky na něčem dohodnout s lus, tak bych ráda věděla...
sari a ty budeš kurýr z ostravy, to ještě nevíš, haha. 😀

s.arik
24. bře 2009

už vím 🙂

zitaje
24. bře 2009

Ahojte zeny,
chcem sa s vami poradit, ako to je, ked clovek koji. Chcela by som so sebou nieco robit. Stav je takyto: stravujem sa celkom v pohode, az na obrovske mnozstvo sladkosti. Keby som ich uplne vylucila, urcite by som zacala chudnut. Aj z takeho zdraveho chudnutia idu do mlieka toxiny? Z odburavania tukov? Alebo ako?
Najradsej by som sa bachla na surovu stravu aspon na tyzden, ale asi to budem musiet nejako platat. Co poradite, aby som neublizila dietatku? Kojim celkom dost v poslednej dobe, tak cca. 5x / 24 hod.

macik
25. bře 2009

zitaje, myslím, že nic nezkazíš, když postupně navýšíš podíl ovozelu tzn. že třeba týden nebo dva bude trvat než zavedeš ovocná dopoledne atd....

listicka77
25. bře 2009

včera jsem po hodně dlouhé době koupila v bille biobanány. překvapilo mě, jak strašně byly dobrý, mňam. tak nevím, jestli je to náhoda? jím banány v podstatě každý den, jedině zralé, ale taaak dobré teda nikdy nejsou.

vikinka27
26. bře 2009

listi, suhlasim. biobanany sa nedaju porovnat s obycajnymi... asi ako kazda rychlena zelenina a ovocie 😵

jajinak
26. bře 2009

Tak se mi po tom minulém týdením půstu(počítám i šťávový) nějak rozhodily chutě.Počítala jsem s tím,že to bude spíš naopak,ale častěš hřešim a mám chutě i na to,na co už jsem neměla 😝 A vůbec nemůžu přibrat ani to,o co jsem za tu dobu zhubla.Mám pořád 49 a nehne se to.MHD se mi včera zeptal,kolik vlastně teď vážim,tak jsem si bohužel musela 3 kg přidat,kdybych řekla,že 49,tak bych si pěkně vyslechla.A kalhoty jsou mi kompletně všechny velké a padají mi,tak jsem si musela koupit aspoňv jedny nový.Dubnovou 3ku asi vynechám.

Zitaje-přesně tak,jak píše Macík,.Navýšením ovozelu každopádně nic nezkazíš,spíš naopak i když kojíš.A ovocná dopoledne bych určo taky zařadila a klidně večer a v poledne zelenin. salát a když chceš,tak ještě něco k tomu.

zitaje
26. bře 2009

Vdaka baby, tak nejdem robit nic drasticke, len navysim ten ovozel - vyborny vyraz. 🙂 A budem sa snazit vylucit sladkosti. A ked sa podari, atk pripadne vynecham aj nieco ine,ale to je este asi daleko. 😒

listicka77
29. bře 2009

tak jsme dens slavili narozeniny. od manžela jsem dostala tašku ovoce. 😵 a od táty mimo jiné celou sklenici vylouskaných vlašáků. 😵 (chlap dostal od mámy sklenici bůčkové pomazánky - každému, co jeho jest 😀)

s.arik
29. bře 2009

lišti 😀 ta pomazánka zní dobře 😔

jajinak, bohužel, i já mám tuhle zkušenost, čím jsem "vzornější" (= půst, jenom ovoce, nebo cokoliv raw) tím horší mám chutě 😒

ale stejně k půstu vřele gratuluji a ber to tak, že jsi se hodně pročistila a dost si pro sebe udělala, co bude dál je až druhá věc.
takže blahopřeju!

u macika sraz byl fajn, šťávy moc dobré, samozřejmě ovoce lahodné - ananas, kiwi, hrušky, citrusy... docela příjemné i okurka s rajčetem...

a pro doplnění kopíruji z vitariána: Kakaový sen obyčejný mi chutná stejně hodně jako deluxe, díky listy za dovoz a umožnění porovnat. Vzhledem k ceně a váze už si budu kupovat pouze ten obyčejný, i když ten delux je takový čokoládovější 😉

Dnes jsem posnídala 3/4kg hrozna, chutnalo jako božský cukr, ale asi ho bylo málo nebo co, do hodiny jsem slupla i dvě tatranky :evil: jsem asi porouchaná, ale chutnaly mi taky.