Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
22. lis 2008

hele a když si máčíte ten mák, to jako celý a nebo mletý?

sari, raw sladkosti hodlám od lifefoodu "odkoukat" a vyrábět si je sama. dneska jsem poslala chlapa na trh pro 5 kilo hrušek korun, ale prý měly jen jinou odrůdu a to jsem nechtěla. ☹ jenže při mé lenosti... (a kočce válící se po topení...)

listicka77
22. lis 2008

kristi, mě už velké chutě na pečivo s máslem a něčím dalším opustily. bez pečiva se zrovna teď docela obejdu. teda chleba občas jím, ale spíš z důvodů, že je doma a je mi líto ho vyhodit nebo si ho dám k salátu, protože vím, že mě zasytí víc než jen salát nebo když někam spěchám (chleba sežvejkám mnohem rychleji) a tak, ne proto, že bych na něj měla neodolatelnou chuť.

oběd u našich - bramborové knedlíky, špenát, sójové maso, tak jsem si dala bez knedlíků a k tomu salát rajče-okurka-paprika. ani mi to sójové maso moc nejelo, přijde mi to najednou jako taková divná umělá hmota...

jinak si ale myslím, že přejít v raw zrovna v zimě není moc dobrý nápad. takže budu do sebe tlačit ovozel co hrdlo ráčí a k tomu jíst rozumnější vařená jídla. a pokud mi to vydrží do jara, tak na jaře možná zkusím víc. jenže stejně budu pořád ještě kojit, tak nevím no. ale to se uvidí.

listicka77
22. lis 2008

A ještě jsem vám chtěla napsat, co psala na vitariánovi RadkaS pro Sweetie, když se řešilo vánoční menu:
"Uz dneska Ti drzim palce, aby jsi si sama sebe natolik vazila, aby jsi si dala do zaludku presne to, co uznas za vhodne Ty a ne, co uznaji za vhodne ostatni." 🙂

kristulatko
22. lis 2008

listi, presne, jim to taky hlavne, ze je to doma. muz je na vikend pryc, tak jsme skoro vyjedene, tak chute uz mam taky mensi... 😎
na obed byla ryba a brambory, a salat rajce-okurka-klicky smes...ja nemela brambory a ryba mi nesmakovala (no ale prece to nevyhodim, ze 😉 ), Terce zase nejel salat - zalila jsem ho slunecnicovym olejem a pry to "smrdi". tak jsem to umyla a uz jedla.
Justyna se vrha na vse jidlo, co vidi, tak jsem ji dala na hrani mrkev. jejda, to byl rev, Terka hned spasla tri!
a pokrok, SAMA si ted rekla o grepovou stavu, ze chce zkusit! zvladla dva hlty!!!! 😉

kristulatko
22. lis 2008

o tu stavu si rekla T. samozrejme...

dgm
autor
22. lis 2008

Ahoj, ctu si vas a je to pekne poctenicko, jak uz samy ocenite co je potrava, jak si telicko samo ridi chute ... taky si vzdycky kdyz neco takoveho od vas ctu, tak si vzpomenu na Gedren, jak jeste na AP se me ptala, co dela vitarian, kdyz ma chut na klobasu, jestli si ji muze dat?

dgm
autor
22. lis 2008

Lubi, gratuluju k dalsimu pustu a drzim pesti dal. 🙂

dgm
autor
22. lis 2008

Kristul, jak jsi se ptala, na to mixovani a drceni... no ja mam robot Moulinex, uz trochu starsi typ, asi 10 ? let, tam je zvlast mixer a zvlast nadoba s vymenovacimi nozi, kde se da rict, ze se to mixuje - seka hodne nahrubo, tak to ale vetsinou nepouzivam, vetsinou jenom ten mixer.

dgm
autor
22. lis 2008

Sati, na slepovani cehokoliv, aby to drzelo pohromade taky davam med.

jajinak
22. lis 2008

Lišti,mák namáčím celý.Ty biobanány v Plusu opravdu nejsou tak drahý,tak se tam někdy zajdu podívat.Tamta hříšná cena byla z hypernovy.Staví u nás Tesco,tak tam by mohlo být bioovozel občas zlevněné.Budu to sledovat.

Dgm-13kg během 21 je dost,to bych vážila 41kg a to je pro mě naprosto vyloučeno(teda samozřejmě to u mě stejně být nemusí,ale i tak).Vím,že se dost nabere zpátky,ale stejně je to moc.A hlavně by mi chyběla ta vůle.

s.arik
22. lis 2008

mák taky máčím celý, chutná velmi podobně jako mletý (jak ho znám i doslazený třeba z pečiva, záviny, koláčky) až mě mile překvapilo, že i samotný mák je právě tak dobroučký a sladký jako ta upravená (namletá, doslazená) hmota v pečivu.

s.arik
22. lis 2008

chleba mi přestal chutnat, ale pořád mi krásně voní (jakoby karamelem) takže si někdy dám tak 3-4 sousta, zrovna včera jsem měla, ale předtím asi 8 dní ani drobek chleba...

s.arik
22. lis 2008

lišti, dost blbé je, když člověku přestanou chutnat některé vařeniny a ještě ho plně neuspokojuje jenom raw 😀 což mám zrovna teď.
takové dietnější vařeniny mi už nechutnají vůbec, ale sladkosti, hermelíny, smažené a podobně, to bych jedla pořád...

kristulatko
22. lis 2008

dgm, ja se ptam, protoze kdyz to rozmixuju ja (Moulinex velmi novy), mam v mandlovem mleku zbytky slupicek z mandli. da se to nejak odstranit? nepouzivaji se jen loupane, ze ne? cedim pres miniceditko a to trva vecnost a pak z toho je furt ten odpad...

jo a jinak taky mam ze sebe radost, kdyz uz poznam, ze po vita je mi dobre, a po tom druhem "ne dobre" 😉

listicka ma jiste pravdu, ze zacinat vita v zime je fakt blbe, no co uz nadelame, ze zeny? 😉

listicka77
22. lis 2008

kristi, já mixuju mandle se šlupkou a pak cedím přes plastové čajové sítko, trvá to dlouho, ale při práci se lžičkou to jde mnohem rychleji, zbylou hmotu míchám s medem a kakaem mňam. štěpule včera somrovala, tak trochu dostala (tedy ještě před promícháním, jen holé mandle) - první setkání s ořechy, chutnalo jí.

listicka77
22. lis 2008

Jo a s tou zimou - tím jsem chtěla říct, že do nějakých pokusů o stopro raw teď nepůjdu mj. kvůli tomu ročnímu období.

listicka77
22. lis 2008

navíc Kentonky uznávají i skladbu 75% raw 25% vařenin a toho myslím skoro dosahuju. 🙂

vikinka27
22. lis 2008

hm, listi, som v tom istom stadiu ako ty... varene uz mi velmi nechuti, surove ma nezasyti.. tiez teraz na zimu nehodlam robit pokusy, zacnem rychlejsie na jar....
dnes nam tata urobil pecene kurca a pecene zemiaky, a ja som tak silne rozmyslala, ze by mi k tomu stacil salat... (pripadne, iba salat...) ale samozrejme som si dala, lebo to urobil vynikajuco 😵
ja to mam asi 50/50, sladke mi to kazi 😝

listicka77
22. lis 2008

zjistila jsem, že se zimou mám větší chuť na sladké v kombinaci s oříšky. ohromně mě lákají ty hruškové koláčky od lifefoodu, ale za ty prachy si je musím šetřit. tak jsem si aspoň udělala kokos s medem a kakaem. a k večeři salát, studený z ledničky, achjooo. no ale musím vycházet z toho, co mám doma, že jo. ☹

s.arik
22. lis 2008

lišti hoď složení těch hruškových koláčků 😕

macik
22. lis 2008

mohu potvrdit, že hruškové koláčky jsou fakt výborné, mňam 😵

listicka77
22. lis 2008

sari: hrušky, rozinky, kešu, para ořechy, slunečnicové semínko. kešu a para jsou drahé, ale myslím, že by to šlo z jakýchkoliv ořechů. a doladit ještě třeba skořicí. ale je to prostě hodně hruškové, takže to vyžaduje opravdu sušení - není to jako kuličky, co uplácáš a sníš.

s.arik
22. lis 2008

lišti a všechno je to mixlé na homogenní hmotu, nebo tam něco z toho tvoří větší kousky?

listicka77
22. lis 2008

je to hmota, ale ty oříšky nejsou úplně najemno, ale hrubší. od malinkých kousků až po několik mm. rozinky v tom nevidno.

dgm
autor
22. lis 2008

dneska nova diskuze ohledne zralosti avokada:
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=10&t=1443

dgm
autor
22. lis 2008

Listi, ja jsem ty kolacky jeste nemela a ani neznam slozeni, ale jestli pises, ze jsou tam rozinky, tak rozmixovane hrozinky jsou taky dobre lepidlo. Pokud tam tedy neni taky med.

listicka77
22. lis 2008

avokádo dozraje i na světle v míse. 🙂
dgm u hruškových koláčků nejde jen o lepivost - dle tvaru je poznat, že to je dělané z kašovité hmoty, která se protlačuje nějakým strojkem - kydají se bobky a ty se pak suší. achjo, ještě pořád lituju, že na trhu neměli hrušky... ☹

s.arik
23. lis 2008

včera jsem zapomněla večer umixovat konopné mléko, tak bylo dnes na snídani. velmi netradiční začátek dne, půl litru konopného mléka s medem a kakaem. zkusím ještě do 11h vydržet nejíst a pak budu pokračovat ovocem.

kristulatko
23. lis 2008

jo, zima je fakt blba. od rana chumeli, tedy vlastne uz treti den, na aute mam letni gumy, ty se zimnima ma manzel a je pryc.mam dlouhy seznam na nakup, ale s deckama nejedu. doma mame akorat jabka, hromada padla na snidani, tak jsem si pred chvili dala rohlik s maslem a bio marmeladou... 😎 proste hlad.
nakup az zitra, muz bud prezuje nebo apson bude pobliz pro pripad, ze bych mela kolizi. to auta ma pohon na predek, no ideal do snehu 😝 a taky pochybuju, ze bych vyjela na hlavni, po neuhrnute prijezdovce mirne do kopce. cha cha...

hruskove kolacky, neco mi uniklo? cim to listi protlacujes, abys dostala bobky?

lubii
23. lis 2008

Už som sa tu raz pýtala na Tibi kryštáliky. Našla som toto :http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4192760
Viete o tom niečo, či je to fakt také super???