Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
24. lis 2008

nejvíce se mi líbí ten web co dávala dgm - zelené potraviny? myslím, ale tam právě stáj MJ 1700 a CH taky, tak to raději už ten lifefood....MJ okolo 800 a CH za 440...

jajinak
24. lis 2008

No právě,ta cena 😝 .A z Lifefoodu je to taky jistota,že je to raw a je to aspoň levnější.
Právě jsem domlsala slunečnicová a sezamová semínka s medem a jsem totálně přeslazená,asi proto,že jsem v poslední době moc sladkého neměla.Ale až mi přijdou ty raw čokošky a kakaové sny a boby,tak zase to sladký začne.Ale je to raw,tak jistě lepší,než normální sušenky a sladkosti.Ty už jsem neměla hooodně dlouho.
Koukám,že jsem se dneska nějak rozjela,tolik příspěvků za den jsem snad ještě neměla 😀 .

macik
24. lis 2008

no, musím se přiznat, že v tom chladném počasí taky moc na saláty chuť nemám...kdybych měla kuchyň, tak si připravim takovou tu vitoušskou polívku,kdy se to ohřeje na 40 stupňů, ale v našich podmínkách je to dost problém, no 😒 ...takže holt sklouzávám k vařenýmu a ještě to prokládám čajema....velkej barák-velká kosa

kristulatko
24. lis 2008

listi, ja delam ty lnene placky z vitariana, "se vsim moznym"... co zrovna je nebo co zbude po "mleku" (slupky od mandli, konopi a tak)...miluju kokos s makem. mnam.
dnes jsem delala mandlove m. s bananem, cili koktejl, a aby to mela Terca rychle, vzala jsem to pres vetsi sitko a zustaly tam kousicky, tak to nechtela. vzala jsem to pak jeste pres jedno mrnave, s dirkama skoro jako v latce (opruz, jde to strase pomalu i lzickou) a to byla mnamka, ale tvarila se mala jaksi podezrele. no jo no, kdybych nespechala (coz kvuli miminu specham furt), mohla mit rada koktejly uz od zacatku. hm.

na CH od lifefoodu se taky chystam, budeme si pak sdelovat reference, jo? a jak ji dostat do deti, inspirovaly jste me s tim drcenim tabletky, ale Terka to nesmi videt, jinak to nepozre. opice chytra 😉

listicka77
24. lis 2008

tak se mi na topení suší moje první pokusy ala lifefood. 😵 pohánky (pohanka, rozinky, datle, slunečnice, kokos) a hruškové koláčky (hruška, rozinky, lískáče, slunečnice). tak jsem zvědavá, jak dlouho budou schnout. ale raw asi nebudou, to topení je moc teplé. ☹ no aspoň pokus. 🙂

s.arik
24. lis 2008

polníček je lahodný, lepší než špenát, mám v sobě skoro celý sáček (100g jenom)
zato rukola je teda příliš výrazná, nevím s čím a jestli vůbec ji sním 😔
žeby s nastrouhanou mrkví?

nebo umixovat, a vypít se zapřením jako hořký ale léčivý lektvar? 😀

listicka77
24. lis 2008

v sobotu v noci jsem se pokusila registrovat na vitarianovi, ale doteď mi nepřišel potvrzující mail. mám ještě čekat nebo je něco špatně?

s.arik
24. lis 2008

lišti, to potvrzuje admin osobně, možná zrovna nemá čas? já bych mu poslala normální mail.
myslím že je to hugo@vitarian.cz ale nevím to jistě mrkni na stránky...

dgm
autor
24. lis 2008

Kristul nebo kdo se ptal na tu chlorelu, jak to davat detem ... tak na vitariaanu se lidi celkem shodly, ze to detem chutna, po case, ze se spis musi hlidat, aby toho nesnedly zbytecne moc. Ty GW jsou tusim 10 denne, a tak se to potom musi pred nima schovavat. Ji se to tak, ze se to da do pusy a hodne poradne rozkousat. To mi pripomina, ze jak to maminka mela prvni varku, tak tomu absolutne neduverovala. A ja rikam, tak uz zacalas jist tu chlorelu? A ona, no vzala jsem si jednu, zapila jako lek a nebylo mi po ni dobre, tak ze dalsi uz nebrala, no trvalo mi, nez pochoppila, ze se to nepolyka jako pataky, maminecka moje, no.... A to jsem ji davala predtim prednasku a tolik cteni k tomu mela, letacky,atd...Ted je velkou priznivkyni vseho vita a kamaradkam radi, rano ovoce, vynechat chleba, hodne salatu, vynechat mlecne vyrobky, je mezi nema jako Martan.

kristulatko
25. lis 2008

listi, pochlub se pak, jo? me to na topeni schne tak dva dny... ale pred par tydny, kdyz se ukazalo slunicko, tak za oknem to bylo cca za odpoledne. no uz aby bylo jaro 😀 aspon kvuli tomu vita jezeni a rostlinkam, jinak nic proti snehu.

dgm, GW a LF jsou jina baleni a davkovani, ze? musim na to mrknout, ja jen, jestli vis....taky je tam rozdilna cena, musim propocitat. jo, a ja chcit CH naordinovat i sobe...pro lepsi prechod na raw 😉

jajinak
25. lis 2008

Dgm díky za info o konzumování CH.To jsem nikde nevyčetla,že se to má rozkousat,taky jsem myslela,že zapít jako jiný tablety.Jsem zvědavá,jestli to dětem bude chutnat,kdyžtak to rozdrtim a rozpustim.Já budu kousat.
Nevíš náhodou jak dlouho trvá než z Lif.pošlou balík?Objednávala jsem ho před týdnem,tak myslím,že už by mohli.Počkám do konce týdne a když nic tak se jim ozvu.

dgm
autor
25. lis 2008

lidi shodli 🙄
Ta chlorela se vlastne ji. je to jidlo, ne lek, takze dalsi moznost je to nechat rozpustit v ustech, ale trva to. Psala jsem to hlavne kvuli tomu, ze to svadi zapijet, ten tvar tabletek...Jajinak porovnat to neumim, ale mela bych obcas objednat taky neco jineho,at mam srovnani, ze?
K tomu zasilani z Lifefoodu, tak Tereza psala, ze je to vsechno v zacatcich, e-shop zacinal z opravdoveho provizoria, , takze je dobre to doplnit mailem, obcas a pripomenout se. Oni se ale dost rychle ze vseho zbraboraji, shanela kvuli tomu i zamestnance, tak je mozne, ze uz to ted bude vic propracovane.

dgm
autor
25. lis 2008

Jedna holka nasla dneska clanek v casipisu s rozhovorem s Terezou, tak se mrknete:
http://www.allivictus.cz/data/BN_podzim_komplet...

dgm
autor
25. lis 2008

A pro listicku dobra zprava - novy krem jako alternativa nutely. 🙂

macik
25. lis 2008

e-shop lifefoodu funguje-objednala jsem a přišlo to i bez mailu..

macik
25. lis 2008

čau holky, tak jsem opět na další hubnoucí stezce-piju ty koktejly od Herbalifu...vita by sice bylo lepší, ale já se prostě na vita snadno nechám zlákat, když dostanu nabídnuto nějaké klasické potraviny a tak prostě na to hubnutí to zatím ideální není..

měla bych jíst hodně proteinů, ale to já zas moc nemám rád (maso vůbec, leda rybí a sójové výrobky mi sice chutnaj, ale mám velké pochybnosti o jejich prospěšnosti), tak jsem se rozhodla obědy pojmout jako dělenou stravu-takže dneska vařené brambory ve šlupce a k tomu syrový květák, trošku jablečného octa, dulse a sezamové semínko...no, manža by to asi nejed, ale já si pochutnala 😀

s.arik
25. lis 2008

maciku, věřím, já brambory miluju, samotné, vařené, pečené, se slupkou, bez... 😵

jeden z mých nejmilovanějších receptů je omýt veliké brambory, jakoby je nakrájet na chipsy, ale nedokrojit!!! takže je ta brambory z horních 2/3 na plátky, a vespod drží pokupě. do těch mezer se dá nacpat cokoliv - potřít oliváčem, cibule, česnek, sýr, niva.........tak ty brambory dát na plech a péct....je to strašně dobré.

🤐 akorát to asi prošlo větším žárem než 40st 😀 😔

dneska jsem hodná:
jonášovky, 2 citrony, 3 hrušky, 2 jablka s hrnkem pohanky a teď zrovna půl litru konopného mléka s medem a kakaem (to je dnešní první ne-raw)

oho
25. lis 2008

Ahoj holky, ve čtvrtek si chci dát půst, takže zítra stačí, když budu jíst stopro raw nebo je lepší být jen na ovoci?

oho
25. lis 2008

Jo a ještě jeden dotázek - jak je to s tím klystýrem? Jeden denně po dobu sedmi dní?

listicka77
25. lis 2008

Dgm, rozhovor jsem si přečetla. jenže to, že tereza nějaký nový krém vyzkoušela, ještě neznamená, že ho bude vyrábět... ☹ (ale třeba jooo, zní to hrozně lákavě!)

už tři dny chodím do zdravé výživy, jestli už jim přišly čokolády a dneska jsem se dozvěděla, že na ně v lifefoodu zapomněli! fakturu poslali, ale zboží ne. prý přijde zítra nebo pozítří. ale já jedu zítra do phy, tak možná zajedu na floru podívat se, jaký ten bar je. 😵

dneska si užívááám - kozí hermelín! mňam. jen mi právě dochází, že jíst jen ovozel a semínka a oříšky je strašně praktické ve vztahu k dítku - v podstatě není skoro nic, co bych jí nemohla dát ochutnat. teď na mě chudinka mlsně koukala, jak jím ten hermelín, a měla smůlu.

dgm
autor
25. lis 2008

Listi, ja si to zkusim o Vanocich vyrobit 🙂

dgm
autor
25. lis 2008

Oho, pred pustem je nejlepsi jist co nejlehcejsi jidla, takze jestli ted jis syroveho dost, tak pred pustem jeste vetsi podil nebo jenom ovoce, jak se citis, taky s ohledem ke kojeni.

vikinka27
25. lis 2008

hm, listi, tie semienka a oriesky su naozaj prakticke. bohuzial, ten moj to vypluva :(

listicka77
25. lis 2008

tak dneska nakonec ne-raw jen půlka hermelínu, k obědu instantní cizrnová polívka a ve večerním salátu jogurt. teď jsem zblajzla rozňahňané avokádo s banánem, medem, kakaem a sekanými lískáči. kdybych to nepřepískla s medem, bylo by to ještě lepší. 😵

listicka77
25. lis 2008

viki, semínka jí necpu. jen nedávno ochutnala mandlovou drť. a tuhle jsem neodolala a koupila si lifefoodové makovníčky, tak jsem jí taky trošku dala (nedočkavě jsem to jedla venku a měla ji v manduce, to je mi vždycky trapný jíst a nedat jí, když to má takhle u nosu).

macik
26. lis 2008

čím dál víc zjišťuju, že asi fakt blbě trávím vořechy-včera jsem si dala a dneska ráno rychlý běhání 😝 ..už jsem měla podezření dýl, ale čím dál víc se to začíná potvrzovat.. 😖

jajinak
26. lis 2008

Tak mám dnes 1d půst.Plánovala jsem ho už na včerejšek,ale měla jsem dost ovozelu,co se muselo sníst,tak až dneska.Zatím to jde dobře,počítám,že to snad bude jako vždycky.Nepiju nic,destilku kupuju až na 3d.Zkusím teď jedničky každý týden a trojky jednou za 2 měsíce.Uvidíme,co na to moje váha.

dgm
autor
26. lis 2008

Jajinak, tak at to zvladas. Drzim pesti. 🙂

s.arik
26. lis 2008

jajinak, škoda že ses s plánem nesvěřila dříve...zítra je nov, bych ti poradila to šoupnout tam. hodně lidí na vitariánovi vychvaluje půsty v koordinaci s fázemi Měsíce, hlavně nov a úplněk...ale ubývající je asi taky v klidu....prý že jsou půsty při rostoucím Měsíci nepříjemné a vyloženě horší než jindy.
tak třeba příště 🙂

s.arik
26. lis 2008

maciku, lehounké průjmy já mám ráda, mám dojem že fakt čistí 😀 když jím denně půl hrnku máku, chodím na velkou 3-4x denně 😀 lepší než šanka nebo klystýr no ne? 😵