Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
14. dub 2009

díky za inspiraci, lísku ani hluchavku jsem zatím nejedla.

jo, kopřivy se samozřejmě jí..........a zapomněla jsem na jetel!!!! sladký, moc dobrý v zeleninových salátech.

zdenallicka
14. dub 2009

Sari a pak se zase.u jak jetel, neeee???? 😀

Ta liska nevim, jestli se da jist, ale vypadalo to tak krasne, ze bych to sand i sezrala, kdyby se Martin nedival... 😀

zdenallicka
14. dub 2009

Pipky, potrebovala bych radu, kde je ted slevnene hrozno... 🙂

s.arik
14. dub 2009

zdeni, netuším. dnes v Albertu mají růžové za 50 a zelené za 60, jinde nevím.

listicka77
14. dub 2009

teda dneska jsem zase strašně bojovala. měla jsem hroznou chuť si dát ve městě pizzu. pak teda aspoň v dm špaldové krekry se sýrem a cibulí. už jsem je měla v košíku. ale vrátila. nakonec jsem vzala jen směs oříšků s rozinkama a brusinkama, ono to asi teda taky moc raw nebylo, ale co už...

macik
14. dub 2009

já dneska docela hodně vita, ale ne stopro...losos v salátu, pár kostiček čokolády, co tu nechal synovec.....ale jinak dobrý, hodně zeleninky i ovoce....jen mě po sauně bolí škeble, ach jo...

s.arik
14. dub 2009

já dnes opět ne stopro 🙂
hodně jablek, trošičku hrozna, kousek bábovky a čokoládky (zatracené velikonoce, mhd mě podaroval)

ještě mám ve skříni perník a gumové medvídky, ale takový šit jíst nebudu, akorát netuším, komu to dát 😲 fakt nevím...čokoládu sním, ale v perníku je devět 😠 éček.

jajinak
14. dub 2009

Zdeni,bílé hrozno mají za 39,90 v hypernově,ale v lidlu mají ještě lepší modré za 29,90 a to je teda mnohem sladší,mňam 😵 Já teď jedu na hroznu každej den.A v lidlu mají vůbec nejlepší už delší dobu.

A dnes 100%,až do večera ovoce a večer zel.salát 🙂

s.arik
14. dub 2009

komu byste dali nechtěné sladkosti? já to fakt nechci jíst 😒
já to snad pohodím v obchodě na zem, někdo si to vezme 😀

listicka77
14. dub 2009

sari, tak to pohoď na nějakém oblíbeném bezdomoveckém místě. 🙂

s.arik
14. dub 2009

asi jo. perník i medvídky 🙂

indy
14. dub 2009

ja som nedavno vseliake bombonieri a salonky co sme podostavali, dala do igelitky a akoze zabudla na autobusovej zastavke 🙂

s.arik
14. dub 2009

indi, asi to tak udělám 🙂

zdenallicka
15. dub 2009

Mam hrozny z Lidlu - jsou skvele!!! 😀

s.arik
15. dub 2009

zlaté syrové potraviny...........3/4 dne jedu hezky na ovoci, až mě mhd požádal o vajíčkovou pomazánku, dala jsem si jenom malý krajíček s tou pomazánkou, moc dobré to bylo, ale mám žízeň jako bych snědla tři balíky chipsů 😝 😝 😝 a je to žízeň, na kterou voda nepomáhá.......kdo nepoznal delší dobu jen na raw, nepochopí ten diamterální rozdíl žízně a žízně 😀

listicka77
15. dub 2009

včera celý den raw (to že oříšky se sušeným ovocem asi nejsou tak úplně raw, nepočítám) a pak jsem si před spaním asi v jednu v noci dala laskonku... ☹

dneska raw kromě dojedení tyčinky po štěpuli (takové lisované ovoce mezi dvěma milimetr tlustýma oplatkama).

co se týká žízně, tak v tom vedru mám hroznou žízeň, na ktrou ani voda nepomáhá, někdy i na raw. 😝

jajinak
16. dub 2009

Přišel nám leták z hypernovy a mají tam salát dubáček,nevíte někdo jakej je?Já teda kupuju jenom ledovej a občas špenát,ten byl minulej tejden slevněnej na 36,ale jinak už stojí bohužel 47Kč(300g)

tictac
16. dub 2009

ahoj, konecne jsem vas poctive docetla. Inspirovaly jste me natolik, ze jsem celkem uspesne rozsirila vase rady 😀 minuly tyden jsem byla 5 dnu komplet raw a tenhle tyden zatim taky, ale o vikendu to porusim 😀 Chute nejak vyrazne nemam, takze to jde skoro samo (driv jsem taky jela na 70:30 raw, takze uplny zacatek to pro me neni)

zdenallicka
16. dub 2009

jajinak:

Dubáček (varieta crispa)
Patří u nás k oblíbenému typu salátu. Jeho list je podobný dubovému listu. Mnozí si ho oblíbili pro možnost trhání čerstvých listů (od toho dostal název (česáček, trháček) a dorůstání nových listů. Svým vzhledem patří mezi nejkrásnější saláty. Opět jsou odrůdy pro celoroční pěstování červené a zelené barvy.

Salát listový Dubáček

Má velice křehké měkké kudrnaté listy na koncích červenohnědé. Proto musí být okamžitě po koupi zkonzumován. Má lehce ořechovou příchuť

Listový salát dubáček je nejjemnějším zástupcem endivií a má ořechovou chuť. Jeho jméno je odvozeno od tvaru a barvy jeho listů

jajinak
16. dub 2009

Zdeno,díky,ale já spíš myslela,jestli ho někdo přímo jedl a jak mu chutnal.Nějaké info o něm jsem si taky našla 🙂

tictac
16. dub 2009

jajinak, ten dubacek je skvely, opravdu jemna chut, mne osobne chutna daleko vic, nez treba ledovy 🙂

oho
16. dub 2009

Ahoj holky, po dlouhé době sem zase nakukuju a opět s dotazem 😀
Je to teda trochu mimo mísu, ale nemáte některá zkušenosti s pročištěním střev - tzv. šankaprakšalána? V poslední době mám strašný problém být alespoň na 50% raw 😠 😔 Nejdřív jsem si to omlouvala tou nekončící zimou, ale už je tři týdny nádherné počasí a já se pořád nemůžu donutit začít jíst líp.Dnes už mám v sobě TŘI čokolády, rohlík se šunkou,chleba s paštikou...Potřebuju něčím nakopnout, cítím se mizerně, opět zácpa, bolesti hlavy,nespavost, tak si myslím, že by ta šanaprakšalána mohla být dobrý start.

macik
16. dub 2009

šanka je super, ale štípe po tom zadek 😀

s.arik
16. dub 2009

oho, já párkrát šankalu dělala a to i před porodem 😀 a je to fajn, ale co jsem na raw, tak hrozně prudce reaguji na sůl a mé tělo jasně říká, že je to jed.

takže (zatím) pravím, že šankalu už nikdy, polykat lžíce soli je hloupost.

velice podobný účinek má klystýr, dělaný doma je velmi šetrný, ani trochu není nepříjemný, používá se voda nebo voda s citronem či olejem, to je vcelku fuk.
dá se dělat úplně každý den.
mám s ním jenom dobré zkušenosti, akorát jsem často líná, tak už dlouho nebyl...

macik
16. dub 2009

šari, ale klystýr nepročistí celý trávicí trakt, no....šanka se dostane i tam, kde nic jiného....a hodně lidí psalo, že slaná ta voda musí být jen dokud se nespustí sifon, pak už i normální.....já už si nepamatuju, jak jsem to dělala naposledy.....

s.arik
16. dub 2009

maciku, máš úplnou pravdu, ale upřímně, valná většina bordela je v tlustém střevě, takže pomalý a citlivý klystýr udělá i bez soli (která se určitě aspoň trošku vstřebá), hnusné chuti dvou litrů slané vody a divokých cviků pořádný kus práce.

až bude tlusté stř. propláchlé třeba 10-15 klystýry, může být fajn i ta šankala na protáhnutí tenkého střeva (v jícnu toho myslím až tolik není 🙂 )

tictac
16. dub 2009

sanka se dela jak? ja myslela, ze to je neco na zpusob jogy? asi jsem uplne blba 😀

tictac
16. dub 2009

aha, slana voda...to jsem nekde cetla, ze se dela i bez cviku, zkousela jsem to, ale nic....asi jsem delala neco blbe 😖

s.arik
16. dub 2009

nejlepší návod co znám.
http://zivotni-energie.cz/sankhapraksalana-vari...

ale klystýr je fakt taky moc dobrý! 😀

macik
16. dub 2009

šari-mně právě několik léčitelů řeklo, že mám problém v tenkém střevě a přitom žádný zjevný problém nemám....mamka to měla taky a víš jak...