Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

androna
24. led 2009

sarik diky.chleba si uz pecem v pekarnicke 😎 tak idem namocit semienka. 😎

s.arik
24. led 2009

jabrunko, proč opatrně s CH dětem? v článku bylo vyvráceno, že je CH "absolutní zázrak a něco 1000x lepšího než běžná strava", ale o škodlivosti tam nebylo nic nebo ne? (já už to četla před pár týdny, možná si vzpomínám blbě)

lišti, ty si normálně jak ta babalala!!!!!!!!!! kuchařka jak hrom, cukrářka k tomu, ten dort vypadá jako profi🙂

listicka77
24. led 2009

sari, myslím, že jabru narážela na tohle:

„Najsilnejšou zložkou chlorelly je rastový faktor CGF a... bla-bla-bla“
Z ďalšieho textu potom vyplýva, že CGF (údajne skratka z „chlorella growth factor“) podporuje rast baktérií v čreve. O pár riadkov ďalej však distribútor tvrdí, že CGF podporuje bunky (asi ľudské?) pri sebarekonštrukcii. Hmm. Lenže: „CGF“ ako „chlorella gowth factor“ v klasifikácií názvov MeSH archívu Americkej lekárskej knižnice nenájdete!

Navyše: na stránke http://www.chlorella.sk/ sa uvádza: „CGF je skratkou z anglického Chlorella Growth Factor, čo znamená Chlorella rastový faktor. Ide o najúčinnejšiu zložku riasy, získanú vodným výluhom. Tento výťažok obsahuje voľné aminokyseliny, vitamíny, minerálne a iné priaznivé látky, a z nich niektoré neboli stále vedcami identifikované. Zistené účinky CGF sú však pozoruhodné. Podporuje regeneráciu tkanív, predovšetkým delenie a rast buniek. V detstve dokonca zrýchľuje celkový rast a vývoj organizmu. Posilňuje schopnosť likvidovať cudzorodé baktérie a má pozitívny vplyv na celkovú obranyschopnosť ľudského tela. Celkovo môžeme povedať, že CGF má úžasnú schopnosť liečiť ľudské telo.“
Hormonálny rastový faktor, ktorý podporuje delenie a rast buniek, môže byť veľmi nebezpečnou látkou: podporuje totižto aj rast a delenie rakovinových buniek. Urýchlenie rastu v detstve má za následok rýchlejšie starnutie a vyššie riziko vzniku osteoporózy a rakoviny. Predajca vás na jednej strane ubezpečuje, že chlorella chráni pred rakovinou tým, že obsahuje málo aminokyseliny metionín, ktorá je údajne potrebná k rastu „niektorých druhov rakoviny“, ale na druhej strane strká "rastový faktor CGF", ktorý podporuje rast a delenie buniek, do svojho výkladu ako najsilnejšiu zložku prípravku, ktorý „má úžasnú schopnosť liečiť ľudský organizmus“. Záver: ak denná dávka chlorelly obsahuje skutočne účinné množstvo rastového faktora (čo však podľa mňa netuší ani sám výrobca), je chlorella nebezpečnou súčasťou potravy v prevencii, ale najmä v liečbe rakoviny. Z rovnakého dôvodu, ako kravské mlieko, ktoré obsahuje rastový faktor IGF-1.

s.arik
24. led 2009

aha, dík, lišti, mě se to nechtělo znovu číst.
no já si myslím, že i v mrkvi by vědci vyšťárali něco potenciálně nebezpečného 😀 a že tedy pokud já sním denně 4-6tbl a dítě jednu, není vůbec proč se obávat 😎
ale dík za info.

listicka77
24. led 2009

jo a do paní ady mám teda daleko. 😀

s.arik
24. led 2009

nemáš, jsi už ve stejném šuplíku, dort vypadá jako ty její...a navíc je zdravější 😵

listicka77
24. led 2009

ve stejném šuplíku? no dovol? už abych si šla zakládat registraci na mmb! 😀

jabrunko
24. led 2009

ano, presne to som myslela, nie som expert, ale "hormonalny rastovy hormon " to znie desivo takze keby som uz nieco pojedla, tak radsej MJ ... predsa len prisun zeleneho je v zime trosku omedzeny

s.arik
24. led 2009

pche, si už hvězda na vitakuchařce, nemáš nějaký mmb zapotřebí!

listicka77
24. led 2009

mmch ona vyrábí věci, co jsou děsně složité a pracné. na tomhle nic není. svaříš agar, čekáš až trochu zchladne. umixuješ banán a jahody (zvlášť), pak promixuješ s tím agarem. naleješ do forem. ztuhne to samo. 😀 naskládáš na sebe. ozdobíš krémeme, pokladeš hroznem - to fakt nic není.

listicka77
24. led 2009

jo a krém je mixovaný avokádo s banánem (1:2) a trochou mandarinkové šťávy.

jabrunko
24. led 2009

listi, ta torta je nadherna

listicka77
24. led 2009

jabru, ale to je otázka, jestli ta chlorella něco takového obsahuje... 😅

jabrunko
24. led 2009

to hej, otazok z toho clanku vyplyva vela 😉 a ako hovorim, vlastne tomu ani nerozumiem .... ja sa radsej spolieham na intuiciu 🙂

listicka77
24. led 2009

k obědu bude asi pomelo. chlap už se mi směje, že jím furt jenom pomela. dneska když viděl mý břicho po celoodpoledním žracím maratonu, tak se mě zeptal, jestli jsem nespolkla celý pomelo. 😀 (ale neměla jsem ho ani per partes, tak to zítra musím napravit, dvě tu mám).

listicka77
25. led 2009

štěpule se dneska sápala tátovi (mému) po dortu a on se měl zeptal, jestli jí může dát šlehačku! inteligentní člověk s titulama před i za a má takovýhle napády. já nevycházím z údivu. nedávno zas ten dotaz za arašídový křupky... 🙄 musím ho furt hlídat. (i když teda ze lžičky šlehačky by se štěpuli samozřejmě nic nestalo, že jo). krmila jsem ji zase sluněnkou, pár lžiček snědla. že je v tom sůl, na to peču, při tom množství. budu jí dávat trochu ze svých solených jídel, bude-li chtít. nesolím nijak extrémně (pokud to neodhadnu špatně, což byl dneska případ ořechového sýra, ale s těmi rajčaty to šlo) a když k tomu má raw ovozel...

listicka77
25. led 2009

jo a furt jsem tady tvrdila, jak stolice po ovozelu štěpuli skoro nesmrdí... možná to byla jen nějaká vývojová fáze. už tři dny teda docela smrdí. navíc kaká odpoledne a samozřejmě do plíny. předtím chodila každé ráno na nočník. jsem jí vždycky řekla "udělej ee" a ona udělala. takhle nezvládám, nějak to na ní není poznat. ale to je téma spíš na bkm, tady jsem chtěla zmínit jen ten zápach.

jajinak
25. led 2009

Před 1,5 hod jsem ukončila půst vodou s citronem,teď zobu hrozno a je mi blaze 😵

Lišti,ten dort je perfektní.Jsi fakt šikovná 🙂

s.arik
25. led 2009

lišti, jo, taky dávám Mirce i solené a kořeněné, když má většinu stravy ovoce, není proč jí odpírat trochu sluněnky - ona si stejně jenom lízne, protože já si tam dávám hodně česneku 🙂

jajinak
25. led 2009

Lišti prosím ještě,kdes kupovala ten agar?Znám jen želatinu v pytlíku.

jajinak
25. led 2009

Když nemám tyčák,ale mám ruční šlehač a na něj se dá našroubovat ten tyčový nástavec,tak to je vlastně taky jako tyčák,ne,tak tím bych tu sluněnku taky mohla vyrobit,ne?Nadělali jste mi chutě na tu sluněnku 🙂

s.arik
25. led 2009

jajinak, myslím že jo....
já mixuju sluněnku něčím takovým http://www.elektro-eshop.com/index.php?show=det...
jako mám jinou značku i model, jenom to uvádím jako první obrázek toho nástavce, kterým to dělám...

lubii
25. led 2009

Líšti, torta je veľmi pekná 😵 A robila som tvoju jablkovú štrúdľlu, mňam 😵

s.arik
25. led 2009

já dneska zkusím vyrobit poprvé ty vitaplacky (z mixlého lnu najemno. lněnky z celých semínek mi moc nechutnaly...)

jajinak
25. led 2009

Já zkusím zítra tu sluněnku s tím,co mám k dispozici,nějak to dopadne.

s.arik
25. led 2009

právě jsem udělala vita placky.
300g zlatého lnu najemno pomlít
PL provensálských bylin, sůl, malé množství vody.
s těstem se pracovalo úžasně, hmotu jsem rozdělila na 6 hromadek, vždycky jsem jednu hroudu těsta položila na A4 pečícího papíru, přehla papír, rukou vytlačila nějakou placku, uhladila, rozevřela papír a placku přesunula na plech, s čistýma rukama a za tři minuty bylo hotovo.

jestli budou chutnat, pošlu recept Berušce.

s.arik
25. led 2009

vypadlo mi tam, že se s těstem pracovala úžasně - stačila jenom lžíce, nemusela jsem se v tom ňahňat rukou 🙂

vikinka27
25. led 2009

listi, torta uuuzasnaaaa ;)
dofrasa, nech uz u nas maju ten agar 😅 😅 😅

listicka77
25. led 2009

holky, rána do srdce! 😀 dneska jsem u oběda dovolila chlapovi, aby štěpánce nabídl brambory. měli jste vidět, jak byla nadšená. se třásla na každé další sousto, potvora! (no a já pak dojedla brambory z hrnce, jsem srabák 😀)

jajinak: myslím, že ruční šlehač má moc malý výkon, že to s ním nepůjde. ale uvidíš. agar mají ve zdravých výživách.

sari, to jsem zvědavá na ty placky. osobně by mi tam chyběla nějaká zelenina pro změkčení.

s.arik
25. led 2009

mňááááám.
tak tohle JE náhrada chleba!
po 6 nebo 7 hodinách na topení jsou placky vláčné, nelepí, netrhají se, chutnají se sluněnkou skvěle