Raclette gril. Jaké máte skušenosti a receptíky?

margot80
3. led 2009

Ahojky dnes jsem si poridila tento grilek tak sem se chtela zeptat jake s tim mate zkusenosti a hlavne receptiky!Co mate vyzkousene za mnamky 😝 Dik.

maart
2. led 2011

@evatk
@blanka.k Holky ahoj, my gril pouzivame uz leta....maso teda nenakladam, ale delam ho cerstve, mame radi kureci kousky, z mleteho delam takove male karbanatky...placicky nebo kulicky, kousky z veprove panenky. Pak taky davam misku rozmrazenych ruzovych krevetek, jsou uzasne! Misku michanych vajicek na omeletky, misku strouhaneho syra....ten se hodi jak k masu, tak na omeletky a taky misku jemnounce nakrajene anglicke slaniny...k masu, ke krevetkam. Vyborny! 🙂
Stul pokryvam starym platenym ubrusem, ktery pouzivame i venku kdyz grilujeme, ale mam jeste tip, ktery je fakt vyborny. Na stul dam 2 Ramy Culinesse http://www.mojerama.cz/vyrobky-rama/rama-culine... a pred kazdou novou porci trosku na panvicku kapneme. Maso se nepripeka a z panvicek skoro nic neprska.
Jako prilohy davam cerstvou zeleninu....cherry rajcatka, papriku, salatovou okurku....kyselou okurku, co ma kdo rad. Cerstvou tmavou a svetlou bagetu, vinko..... 🙂 .....

maart
2. led 2011

....a koukam, ze jdu s krizkem po funuse....Ramu uz tady zminovala whoknows... 😀 ....ale opravdu do funguje.

evatk
2. led 2011

@maart a to maso děláš nahoře nebo v pánvičkách?

danielahamar
2. led 2011

nechcem Vám brať ilúzie ale raclett nie je o mäse 😀 ale o zelenine a syre 😉 napr. aj môjmu bratovi chýbalo k tomu mäso, tak sme dali slaninku hore, ale švajčiari určite mäso k tomu eee 😎

maart
2. led 2011

@danielahamar ..ne, ne, v pohode....at si Svycari jedi syr a zeleninu, my urco zustavame u masa 😀 ....

@evatk ....my mame jeste stary typ grilu (mame ho uz fakt x let....asi 10), takze my mame jenom ty panvicky na horni plose, takze vsechno delame v tech panvickach. Maso si tam mixuji....proste podle chuti 🙂 .

evatk
2. led 2011

@danielahamar jo to je mi jasné, jen kdybysme chtěli pozvat nějaké masožravce, třeba tchány apod., těm by sýrečky a zeleninka nestačily, ale já jsem chrochtala i u toho, cuketa výýýýýýýbornáááááá, lilek se bohužel zadařilo koupit vadný, tak příště

maart
2. led 2011

....v realu to vypada nejak takhle (to je fotka z minuleho Silvestra)....

maart
2. led 2011

...ty brdo, ja jsem jako reklama na tu Ramu 😀 ...no ale pouzivam ji. Naucila jsem se to u tchanovcu. V popredi krevetku a kureci....

danielahamar
2. led 2011

a syr používate aký? 😕 my okrem origoš so švajcu, kt. mi nosí sestra 😀 , tak kupujem aj v tescu Gouda tuším má viac ako 50%, teda aj má mať viac ako 50% 🙂

sari_nka
4. lis 2011

A dá se maso na kousíčky dělat i v těch pánvičkách? Že by to třeba neprskalo... dostali jsme to ke svatbě a ještě nepoužili, tak sháním radu jak na to, ale nechci abych pak měla všude olej (jenže jsme dost masožravý a sýr s bramborama by nás asi nenadchlú 🙂

chelonka
4. lis 2011

@sari_nka jasné že sa ti tam aj masko urobí!!

majklm
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sirinka
7. led 2013

@majklm ja pouzivam taku z ikea a je to super.... Maso, ryby aj zeleninku, zemiacky.....

ivaner
30. pro 2013

Dnes grilujeme prvý raz. Uz som ma možnosť vyskúšať to u priateľov. Som spokojný. Zaujimalo by ma, aký je rozdiel medzi grilovanim na kameninovej platni a kovovej podlozke. Vie mi to niekto povedať?

evaatje
19. črc 2018

Já miluji veškerou grilovanou zeleninu. Maso moc nemusím. Mými favority je cuketa (teď je její sezóna), lilek a dýně hokkaido, mńam. Jinak pokud by někdo hledal inspiraci, tak tady mají super tipy na marinády a dipy: https://www.jimejinak.cz/jak-na-zdrave-grilovan... Třeba thajský dip z kokosové smetany je fakt lahůdka!! Mohla bych se ho ujíst s grilovanou zeleninou a určitě bude fajn i s masem 😉