Raclette gril. Jaké máte skušenosti a receptíky?

margot80
3. led 2009

Ahojky dnes jsem si poridila tento grilek tak sem se chtela zeptat jake s tim mate zkusenosti a hlavne receptiky!Co mate vyzkousene za mnamky 😝 Dik.

vinka
3. led 2009

Margot daj link ako vyzerá. 😕

sirinka
3. led 2009

ja som to jedla raz u sestry vo fr. klasiku, hore boli varene zemiaky a opecena sunka a dole v miskach roztopeny syr. zemiaciky a sunku sme si na tanieri potom nakrajali na drobno, poliali syrom a bastili...mnam.

alena22
4. led 2009

ahojte ked som pracovala v rakusku bolo to moje naj jedlo s veselym stolovanim 😵
opekali sme rozne drobne biele parky take tie v bille to maju bavorske klobasy biele ale v malom vydani dole sme si topili syrcek a k tomu zemiaky varene ktore sme si oblievali syrom menili sme varene za opekane zemiaky rozne slaninky sme si opekali na tom k tomu rozne omacky je to fakt super na rodinne stolovanie daju sa aj kuracie prsicka opekat ale to uz mi viacej vyhovovalo s foundy ze sme si v mäsovom vyvare na farebnych spajlickach kovovych varili tri druhy mäska namacali do omacok a k tomu zemiaky syr slaninky sunky a podobne aj zeleninky sa da tak len zasa treba mat ten varic stolny taky na olej ci co sme to mali aby vyvar vrel 😝
jaj teraz som si take chute narobila ze viem co budem najblizsie papat 😝 😝 😝

ava
4. led 2009

ahoj holky, raclette používáme už dva roky, když sezveme přátele. Naložíme den předem hovězí, vepřové a kuřecí maso nakrájené na kousky, pak ho nahoře opékáme. Dále nahoře : na kolečka nakrájenou cibuli, žampiony, zeleninu.
Dole : plátky chleba překryté rýznými sýry, žamiony apod, co kdo má rád. Nebo jen rozpouštíme sýr.

mirka414
10. led 2009

juj tak toto je u nas vo svajciarsku oblubena vec..ja raclette syr milujem s malinkymi kukurickami,cibulkami,uhorkami,kuracim maskom slaninkou ow to je lepsie ako s.x 😀 aj nasi ked pridu,tak si pekne prestrieme stol,cervene vino a varene zemaiciky a stolujeme.

evinka
13. únor 2009

My Raclette gril máme moc let a moc mi tam chutná rozpuštěný Blaťácký zlato. Pod něj nějakou uzeninku.

luucia
13. únor 2009

jj, Blatácký zlao je vůborný. mě to chutná s kukuřicí, sušenýma rajčatama, čabajkou, žampionama,........ 😵 nahoře udělámě brambory nebo slaninu 😵

mirka414
14. únor 2009

je dostat original raclette syr aj na slovensku?

danulik
16. únor 2009

mirka - maju ho v metre

mirka414
20. únor 2009

danulik nevies ako chuti,ci sa to podoba na ten svajciarsky?

danulik
20. únor 2009

mirka - my ho tam kupujeme a chuti normalne ako original zo svajciarska 😉 aj tak "smrdi" 😀 akurat vcera sme ho mali na obed 🙂

mirka414
21. únor 2009

dakujem a mas aj gril?ake pochutky robite vy?

danulik
21. únor 2009

ano, mame gril 🙂 ale nejako velmi neexperimentujeme, iba roztopime syr a sup na zemianky 🙂 s tomu salatik 😉

danulik
21. únor 2009

zemiaky 😅

saskaamiska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mirka414
21. únor 2009

to by ma zaujimalo,co sem napisala saskaamiska.dadulik ja som zrovna dostala od manzelika gril pre 4osoby(vacsi nemozem vziat do lietadla)a budeme grilovat doma na sk.ja milujem racklete s malinkymi kukurickami v sladkom naleve a z kuracim maskom.

danulik
21. únor 2009

saskamiska bola nejake decko, co sa nudilo a pisalo do viacerych tem odveci, takze o nic si neprisla 😉

uz som jedla raclette aj s cibulkou a sampinonmi, fajne to bolo 🙂

mirka414
22. únor 2009

ja mozem racklette skoro vzdy a vsade.robim si ho aj v mikrovlnke.dam si na zemiacky syr a necham roztopit v mikrovlnke na minutu a rychly obed je hotovy.

alena22
3. bře 2009

🙂
kocky teraz maju v akcii racklette aj tefal a nejaky neznackovy do 1200 sk
a dokonca ten neznackovy bol drahsi ale bol aj s tym kameninovym povrchom na polke 🙂

mirka414
6. bře 2009

alena22 hod prosim link,kde to je.

nikolas
15. bře 2009

Ahojte baby, moja mama bola u priateľky a tá bola dlho vo Švajčiarsku a pozvala našich na túto fajnovku. Opekali na tom nejaké mäsko, vopred napácované a nejaký fajnový syr. Boli nadšení obaja, keď prišli. Mama hneď sadla za net a hľada, že si ho kúpi. Už ho má aj objednaný, taký ako písala alena22, antikor a kamenina, je fakt pekný. Tak som zvedavá. Kúili sme aj lososa v metre, tak asi to budeme robiť, lebo že túto rybku moc netreba tepelne upravovať

joka
13. kvě 2009

ahojte.ja som skusala tieto dobrotky u sestry v nemecku.bolo to super.chceme ho kupit, ale tu na slovensku nemozem nic dobre zohnat. lebo s kameninovou doskou mi hovorili, ze sa to bude prilepovat. inak sa mi velmi pacil. kde ste si kupili, dajte mi typ.

whoknows
12. čer 2009

ahoj🙂
my máme raclette gril od Ety. Nahoře má jen kámen, takže je lepší před grilováním připékavých věcí dát kapičku Rama Culinesse. Jinak tam děláme všechno co dům dá. Masíčko na malé kousky, zeleninku, cibuli, kukuřičku (ta je vážně výborná), manžel má rád paprikový salám, normálně tam dá kolečka a z obou stran opeče do křupava. Anglická slanina je také dobrá, ale prská, tak je lepší jí lopatičkou přiklopit.
Dolů do lopatek dáváme několik druhů sýrů klidně namíchaných, kousek žampiónu, nebo olivu, také jde vyklopit do lopatičky vajíčko, pokořenit a posolit, hezky se pak zapeče zezhora.
Dnes večer budeme zase Racletovat, už mám chutě 😀

nikka.vo
17. čer 2009

Tak my jsme si dělali raclette často na Silvestra při posezení, většinou nesmí chybět kuřecí maso, kukuříce, dobré jsou třeba mandarinky a přes to sýr, všelijaké plísňové sýry, krevetky, paprika a jiná zelenina... všechno jsme různě kombinovali. Jen originál raclette sýr jsme nekupovali, je dost drahý (má ho např Hypernova) ...

whoknows, to vajíčko mě nikdy nenapadlo, díky za tip 😎

evatk
30. pro 2010

ráda bych oživila toto téma
dneska jsme prvně raclettovali
máte gril postavený na jídelním stole? já myslím, že v tom je ten princip, tak jsem ho tam dala, pod něj radši ještě desku.
grilujete nahoře i maso? my jsme zatím nahoře jen zeleninu, maso tam musí být na dost dlouho... a pokud tam grilujete i naložené maso, asi to hodně stříká? to taky grilujete normoš na stole?

blanka.k
30. pro 2010

@evatk máme ten s žulovou deskou a docela to stříká, ale máme skleněný stůl a pod ním lamino podlahu, takže to se utřelo...dřevěný stůl by asi dopadl hůř 😅

evatk
31. pro 2010

@blanka.k spíš jestli nejste postříkaní a popálení i vy? 🙂

blanka.k
1. led 2011

@evatk my jsme u toho moc nepostávali, maso se grilovalo a my seděli na gauči, ale kamarád, co tam maso dával a obracel, tak nic neříkal...spíš to byly takové drobné "kapičky", díky kterým byl ten stůl fakt promaštěný 😅 Rozhodně to neprskalo tak, jak když hodíš steak na rozpálenou pánev 😉

dadenka1
2. led 2011

My si mäsko opečieme normálne na panvici, nech mám čistý stôl, na grile už len udržiavame teplé a prípadne ohrejeme uvarený na polovičku rozkrojený zemiačik, syr rozpustíme, a polejeme tým všetko. My ideme toto papať na Tri krále... A ja som si zvykla k tomu dať kukuričky a broskyne... Nech si dá kto chce čo...