Rajská omáčka z čerstvých rajčat. Poraďte recept

domiz
18. črc 2011

ahoj holky,chtěla bych udělat malé rajskou z čerstvých rajčat,ale nevím jak na to🙂máte nějaké recepty?moc děkuji....

aaadus
20. črc 2011

@domiz na másle lehce zpěnit kousek pórku, pak přidat uvařené kuřecí maso, oloupaná rajčata, podlít troškou vody a dusit do změknutí. Rozmixovat, podle potřeby dosladit (glukopurem apod.), přidat trošku mozzarely a nechat ji rozpustit. Malý se po ní mohl utlouct 🙂

monivo
22. črc 2011

@domiz Já dělám rajskou hodně obyčejně. Koukám, že holčičce je skoro již rok, takže už může i nějaké koření - já mírně zpěním cibulku (ale určitě není nutné), poté do hrnce vsypu spařená, oloupaná a na malé kousky nakrájená rajčata, zaliju vodou, přidám pár listů bobkového listu, pár kuliček nového koření a vařím až se téměř rajčata rozvaří. Pak koření vyndám a buď rozmixovat ponorným mixérem (ale zůstanou občas zrníčka) nebo propasírovat přes jemný cedník. Podle potřeby bych zahustila moukou, případně můžeš hned na začátku udělat jíšku (což je i klasický postup jak se dělá rajská dle kuchařek). Potom přisladit. Já pak do každé porce přidám hovězí maso, které mám již předem uvařené, rozmixované či nakrájené na jemno, které vytáhnu z mrazáku. Dcera má rajskou moc ráda.