Recept na přesnídávky

kebulka
12. čer 2007

Ahoj,

nemáte někdo odzkoušené recepty na přesnídávky? Chtěli bychom ovoce ze zahrady uskladnit pro prcka ve formě přesnídávek na zimu, ale nevíme jak na to.
Děkuju.

janazzz
14. črc 2014

Holky, máte některá zkušenost také se švestkovými přesnídávkami? Nikdy jsem ze švestek přesnídávku nedělala ani nejedla, tak nevím, jestli to bude vůbec jedlé. Vypadá to, že bude dobrá úroda, tak sonduju, co s nimi udělám

ivonapop
23. srp 2014

Ahoj, podotýkám, že jsem nečetla příspěvky děvčat. Já jsem je dělala dávno, ale opravdu je to hodně let také. Dělala jsem hruškovou a jablečnou. Prostě oloupat ovoce, zbavit jadřinců, pokrájet a uvařt v co nejmenším množstvím vody. Osladit, rozmixovat a horké do skleniček. Ale je dobré ještě druhý den zavařit znovu, do vypouknutí víček alespoň, to zarexování by nemuselo stačit

dracunculus
24. srp 2014

@janazzz Před měsícem jsem zavařovala přesnídávky ze švestek a jablek, prcek (6M) je jedl tenhle týden a chutnalo mu 😉
Jen jsem je vypeckovala, nakrájela a v kapce vody rozvařila. Jsou hodně tekutý, tak jsem přidala rozvařená neloupaná jablka do takové konzistence, jak se mi to zdálo dost husté. Jablečná slupka obsahuje pektin, který to zahustí, tak pokud nechcete přidávat zbytečně pudinky a podobně, neloupat!

monunkaaa
31. srp 2015

Ahojky, ráda bych se zeptala na to přislazování přesnídávek a zkušenosti se zkvašením.. chtěla jsem dělat přesnídávky bez cukru..

dracunculus
12. lis 2015

@monunkaaa Nikdy přesnídávky nesladím a nekvasí. Nakyslou chuť třeba meruněk kompenzuju přídavkem sladších neloupaných jablek, které to navíc zahustí do požadované konzistence.

monunkaaa
12. lis 2015

@dracunculus moc dekuju. A kdyz davas neloupana jablíčka,neni ta presnidavka pak "ostrá"?
Ja jsem zatim všechno loupala..