Recept na přesnídávky

kebulka
12. čer 2007

Ahoj,

nemáte někdo odzkoušené recepty na přesnídávky? Chtěli bychom ovoce ze zahrady uskladnit pro prcka ve formě přesnídávek na zimu, ale nevíme jak na to.
Děkuju.

martino
22. čer 2007

viem ako na to. ja si robím mandarinkovo-jablkové pyré.

potrebuješ na to:2.jablká, mandarinku,mixér a pohár vody.
postup:2.jablká nakrájaš na kúsky, mandarinku ošúpeš,rozpolíš, dáš to všetko do mixéra,pridáš pohár vody, a mixuješ 3.minúty. to je všetko. martino

honzina
15. črc 2007

Ahoj Kebulko, mám podobný "problém". Právě přemýšlím, co s velikou úrodou meruněk.
Napadlo mě je namixovat, možná i s jablkem, asi trošku přisladit (jako konzervant) a potom zavařit do malých přesnídávkových skleniček.
Ale nevím si rady s poměry... kolik čeho?

Poradí někdo?

k19012007
16. črc 2007

Ahoj Kebulko. Já letos budu dělat přesnídávku z jablek. Jablka podusíš, rozmixuješ a zasteriluješ. Cukr ani jiné sladidlo nebudu dávat. Moc se to nedoporučuje a přisladit to můžeš pak vždycky. 😉

dolik76
19. črc 2007

Já jsem podusila asi kilo meruněk se 3 jablky,pak jsem o rozmixovala a podle potřeby přidala cukr,zahustila jsem to necelým vynilkovým pudinkem rozmíchaným ve vodě.Pak jsem to 20 minut sterilizovala.Je super malé moc chutná.Já jsem do teď kupovala přesnídávky jen baz cukru ale u meruněk se to nedá,jsou moc kyselkavé.

tiki
22. črc 2007

Kebulko, ja normalne oloupu a vykrajim jablka, rozvarim je, kdyz tam jeste zbydou kousky, tak to rozmackam stouchadlem na brambory, protoze se mi to nechce mixovat, nacpu do sklenicek a zavarim.

arietiska
16. srp 2007

Tak holky dělala jsem meruňkovou, jablečnou a jahůdkovou přesnídávku. Vždy základ jablka. Máme ruční pasírovač, tak jablka jen vykrajujeme,ale neloupeme. je možný je oloupat a použít následně mixér.
Jablka s jednou desetinou jinýho ovoce /dle příchuti, meruňky,jahody,maliny atd./ povařit v trošce vody až se bude dát rozmáčknout lehce vidličkou. Pak přepasírovat a přidat cukr /dle chuti,podle toho jak to chcete sladké/ a přidat trochu pudinkového prášku. Následně dát do skleniček a zavařit při 80st.cca 20 minut,aby chytla víčka.
Dolik psala kg meruněk a jen 3 jablka... asi to je odbré,ale věřte, že pokud je základ jablečný, stačí jen trocha ovoce na příchuť a přesnídávka bude opravdu meruňková a jako z obchodu! Přesnídávkám zdar!

arietiska
16. srp 2007

PS: Asi se nemusí přidat cukr, ale než to dáte do těch skleniček tak to určitě ochutnejte! Pokud to nebude chutnat Vám tak to nebude pak chutnat ani dětem ...Na 100% záleží na skladkosti jablek, já z těch z kterých jsem to dělala,bych to neslazený nejedla /nebylo to dobrý/...

papaya
22. srp 2007

Ahojky mám dozaz - právě vyrábíme do zásoby jablečné přesnídávky pro syna,ať to máme pěkně z domácích jablek. Ale zahuštění pudinkem pro 6timěcíční (nebo 7mi) asi v poho nebude, ne? Dal by se použít Agar? nebo to nezahušťujete? u nás to spíš právě připomíná spíš hustý jablečný džus než přesnídávku 😕 a co cukr,ten takhle malé děti můžou? díky za radu 😉

listicka77
22. srp 2007

Jen tak co mě napadá: (nic vyzkoušeného) puding se dá koupit i jiný než ten normální (např. v DM drogerce mají nějaké bio z kukuřičného škrobu tuším, bez éček; pak taky asi ve zdravých výživách se něco najde), agar by snad mohl jít (funkčně určitě, rozhodně se s ním dají zahušťovat marmelády; jestli ho můžou úplní prckové, to nevím). Cukr - to záleží na tom, jaké máš názory... Ale pokud je to nutné přisladit, tak bych radši použila fruktózu. Cukru se dost snažím vyhýbat i sama, natož to cpát mimču...

papaya
22. srp 2007

Lištičko my to nakonec dosladily muscovádem (nevím jestli to píšu dobře),což je třtinový cukr s melasou,tak to snad bude v pohodě. ty jablka totiž nebyly ještě tak sladký. A jinak to asi tentokrát zahušťovat nebudem,nějak se to vyvyřením vody zahustilo samo 😀
po tom pudinku se ale podívám,díky za tip,hodil by se i pro jiné příležitosti 😉

miquel
23. srp 2007

já jsem zatím spáchala jablečný a broskvový přesnídávky
tu jablečnou jsem dosladila fruktózou, ničím jsem jí teda nezahusťovala i když se my zdála docela řídká , ona kupodivu když vychladla tak je docela zhoustla ( je teda fakt že jsem jí vařila asi 2 hodiny)
broskvovou jsem pojala víc bio 😉 , koupila jsem si datlový sirup na 3 kila broskví jsem dala asi 6 lžic , no a přesnídávka je mňam mňam, prcek jí zblajzně až se mu dělají boule za ušima 😀
teď mi babča přinesla další bednu jablek tak budu zkoušet i jablečný s tím datlovým sirupem a uvidím jestli budu mít úspěch

lottie
21. lis 2007

fruktozu a jablka a merunky mam, presnídávky bych šla dělat třeba hned, ale když já neumím zavařovat 😔 nenapsal by mi někdo, prosím, polopatický recept, jak se to dělá. Bez zavařovacího hrnce? otočit ty skleničky víčkem dolů v normálním hrnci a vařit? a jak poznám, že je to dobře zavařené? dík

mamina
21. lis 2007

Tak v normálním hrnci:na dno napustíš trochu studený vody,naskládáš skleničky(dnem DOLŮ),doliješ vodu tak,aby byly tak 3 cm ponořený a dáš na sporák na 6 pod pokličku.Když se voda začne vařit,stáhneš to na trojku a vaříš dalších 15-20 minut podle receptu.Pak to vyndáš(klidně i dnem nahoru,ale nemusíš),přikryješ to starou dekou a necháš do rána v kuchyni a hotovo.Pozor,na další várku musíš vodu vylít a použít zase studenou!

V troubě:vezmeš si HLUBOKEJ plech,napustíš tam trochu studený vody,naskládáš dnem dolů skleničky tak,aby se nedotýkaly víčkama,doliješ vodu,troubu zapneš na 150.Když se ve sklenicích z potravin(např.z okurek nebo z ovoce-přesnídávky dělám na plotně) začnou uvolňovat bublinky,je čas nastavit troubu na teplotu dle tvýho receptu(u okurek na 80 a 20 minut),pak vyndat a zbytek je stejnej.

lottie
23. lis 2007

mamina: takhle jsem si ten popis přesně představovala 😀 zavařila jsem jablka s hruškama a taky s merunkama, akorát ty víčka nejsou vtlačené dovnitř, ale spíš vyboulené, pohnout s tím nejde, mno, snad vydrží a nedošlo k nějaké technické chybě 😉 dala by se tak zavařovat i vařená cuketa? nebo dýně? začlo mě to asi bavit 🙂

mamina
23. lis 2007

Dalo by se tak zavařovat cokoliv.A pokud víčka drží,je to v pohodě.
Jo,k těm okurkám:zkus do sklenic přidat malý cibulky,plátky mrkve,kopr,stroužek česneku..Líp to vypadá a chuťově jsou skvělý.A pak taky existuje deko,který se nemusí zavařovat.Okurky se jen zalijou horkým lákem,zavíčkujou,OTOČEJ SE DNEM VZHŮRU(tady je to nutný),daj do deky a hotovo!Jsou skvělý,skoro bez práce a vydržej(pokud je dřív nesežerou) tvrdý i po letech.Poradila mi to jedna skoro stoletá babička a osvědčily se víc než hodně.. 😀

ikuska26
9. led 2008

ahojky maminy ja sa chcem opytat, ake mate skusenosti s pomarancovou presnidavkou, ja som skusala pridat do jablk, ale bolo to dost kysle, ani cukor nepomohol, dakujem

sandra81
24. led 2008

Taky si trochu lamu hlavu s presnidavkama. S tou odpoledni. Rano davam ovoce, samotne, bud kupovanou tu sklenicku nebo neco udelam sama ale nevim prave co davat tak kolem te 15 hodiny. Nejakou mlecnou presnidavku rika se, ale kde najdu recepty, nebo nevite o nejake dobre knizce??? Male bude 11 mesicu. dik moc

aponchie
3. bře 2008

jablka podusim az rozvarim dochutim mirne sladidlem a skorici anebo uplne bez a zavarim klasicky to same s merunkami a broskvema plus kombinace mrkve k tomu jeste .delam i detsky kecup a domaci dzus

belanna.st
27. bře 2008

ahoj hodilas bys sem recept na ten domácí kečup pro děti?Mám doma jeden, ale nezdálo se mi to vhodné pro děti.děkuji, a jak dlouho ty přesnídávky vydrží?Já je vloni zkoušela pro manžela a půlka mi jich začala zevnitř plesnivět, ale zjistili jsme že to bylo asi těma výčkama, jsou ty klasické železn= co má Včelka mája, a ty divné jakoby umělohmotné, co má třeba hamé nebo mám dojem ben, ty klasické právěže vydrželi.
dávate tam něco jak do marmalády nějaký konzervant nebo jen ovoce, já bych tam vrzla jen ovoce, ne?

adrianav
29. bře 2008

je super,ze jste zavedli toto tema. 😉 taky se v lete chystam pro prcka zavarovat z domaciho 🙂 ...chtela jsem se zepat, jestli jsou na zavarovani vhodne sklenicky od hippu.schovavam si je na to,tak doufam,ze mi ted nereknete,ze nedrzi vicka nebo tak neco 😀 ...

belanna.st
2. dub 2008

hele holky a zkoušela jste některá udělat normálně mrkvové pyré, a rozmixovat najemno do toho třeba kuře a zavařit to?Nebylo by to jako to od hami?co myslíte není to blbost?

markeeta
30. dub 2008

belanna: ja myslim, ze by to slo. Zavarovat se da jakakoliv zelenina, moje mamka vzdycky zavarovala lečo.
Chystam se zkusit zavarovat zeleninove omacky, abych nemusela cekat celou vecnost na to nez se rozmrazi.

adrianav: taky si stradam sklenicky od Hippu, zatim nikdo nenapsal zkusenost, tak ja to proste zkusim 🙂

lenkazdenek
1. kvě 2008

holky nevíte jak jsou na tom skleničky od hami? Mám ještě takový ty větší od haánka,tak nevím do kterých zavařovat 😅

holly1
6. kvě 2008

ahoj, chci se zeptat, jestli můžu zavařit přesnídávku do skleniček od přesnídávky - malých šroubovacích. Vím, že moje máma vždycky zavařovala jen do skleniček, které nebyly šroubovací - víčko se tam nasadilo a pak se takovým plastovým úchytem jakoby připevnilo. To nemám a vůbec se mi do něčeho takového nechce. Můžu dát ty šroubovací skleničky do normálního hrnce nebo musí být zavařovací? díky, jsem v zavařování fakt naprosto nezkušená.

zuzina55
19. čer 2008

Ahoj,já zavařovala včera poprvé,rozmačkala jsem jahody do nich nastrouhala jablka,trochu povařila a na zahuštění přidala ovesný vločky a vše ještě povařila.V páře jsem nahřála skleničky od výživy a nalila do nich horkou směs,uzavřela,nechala přichytit a otočila výčkem dolů a nechala do rána.Vypadá to,že se výčka pěkně uchytila,ani nelupou,tak doufám,že to bude dobrý

holly1
19. čer 2008

zuzina, to vůbec nezavařuješ? jen otočíš víčkem dolů? No tak to bych teda taky měla zkusit. A nebudou se v tom ty vločky kazit?? Jak dlouho by taková přesnídávka měla vydržet???

zuzina55
20. čer 2008

Nezavařuji,prý když se to lije horké,tak výčka pěkně přilnou,zkoušela jsem včera jednu otevřít a vůbec to nešlo.K těm vločkám,popravdě nemám tušení jak dlouho vydrží,ale můžeš to udělat bez nich a přidávat je tam potom,jsou to takový instantní jen je zaliješ horkou vodou a za minutku je můžeš přidat do čehokoliv

holly1
20. čer 2008

zuzina, jsou to víčka 🙂

ygreen
19. črc 2008

chtěla bych Vás co to umíte 😉 poprosit o radu
chci malýmu zavařit nejprve meruňky, pak jablka, cuketu, mrkev a brambory jako přesnídávky, které bych mu mohla od 6 měsíců dávat. nevím jaké skleničky jsou nejvhodnější a bojím se, že když to udělám bez konzervantu, tak mi to může uvnitř plesnivět. Pokud máte některá zkušenost na ovocnou a zeleninovou přesnídávku bez cukru vhodnou od 6 měsíců, napiště mi prosím recept 🙂

lenik_25
11. zář 2008

Ahojky, bezva téma. Letos se chystám zavařit přesnídávky na zimu. 😉