Recept na přesnídávky

kebulka
12. čer 2007

Ahoj,

nemáte někdo odzkoušené recepty na přesnídávky? Chtěli bychom ovoce ze zahrady uskladnit pro prcka ve formě přesnídávek na zimu, ale nevíme jak na to.
Děkuju.

abinka
13. zář 2008

nazdar,tak to jste mě potěšily.Pořád přemýšlím jak to zavařit. tak teď už vím 😉
Akorát by se chtěla zeptat jak zavařovat bez zavařovacího hrnce na plnyvém sporák tam to na 80 nedám 😅
Nemáte s tím někdo zkušenost??
Troubu mám teda elektrickou ale plechy k tomu byly jen nnízký a do toho se žádná voda nevleze takže nevím kterou variantu zvolit 😨

tweetenka
20. pro 2008

ahoj dneska sem poprve zkousela jablkove pyre a docela se mi to povedlo.cgtela bych vedet jestli muzu pridat i banany ale nevim jestli je mam taky zavarit 🙂 chtela bych zkusit i zeleninove a pridat maso ale nevim jestli by se mi to neskazilo male to moc chutnalo

janiky
28. pro 2008

Přesnídávka jablečná:
1) jablka umýt, okrájet, vykrojit jádřince
2) dát do kastrolu, uvařit ( v páře nebo podlité vodou na prst vysoko)
3) rozmixovat nebo rozšťouchat (mačkadlem na brambory)
4) naplnit do skleniček, zavíčkovat

Přesnídávka jablko s mrkví:
(na 1kg očištěných jablek dávám 1/2kg očištěné mrkve)
1) udělat jablečnou přesnídávku
2) mrkev umýt, okrájet, uvařit (v páře nebo podlité vodou na prst vysoko), rozmixovat nebo propasírovat (já ji umelu na masovém mlýnku s hustým sítkem)
3) smíchat jablka s mrkví
4) naplnit do skleniček, zavíčkovat

Přesnídávka jablko s příchutí:
(na 1kg očištěných jablek dávám 100g jiného ovoce - maliny, ryngle, švestky, broskve, prostě co zrovna vyroste)
1) udělat jablečnou přesnídávku
2) udělat podobným způsobem přesnídávku z jiného ovoce
3) smíchat
4) naplnit do skleniček, zavíčkovat

Zavařování přesnídávek:
(zavařuji do skleniček 370ml s víčky omnia nebo do skleniček se šroubovacími kovovými víčky (ty nové s umělými víčky se mi neosvědčily - nedrží)
1) do vyššího hrnce položím na dno hadřík (aby skleničky nestály na holém dně)
2) narovnám do něho skleničky tak, aby se vzájemně nedotýkaly
3) hrnec naplním vodou tak, aby sahala 1cm pod okraj víček
4) přivedu k varu, udržuji v mírném varu 20min
5) skleničky vyndám na prkénko, nechám vystydnout

Skladování přesnídávek:
1) nezavařenou uložím v lednici a spotřebuji do 24h
2) zavařenou skladuji ve spíži (máme tam okolo 15-ti stupňů celsia), vydrží i déle než rok, po otevření ji uložím do lednice a spotřebuji do 24h

Konzumace přesnídávek:
1) jíme je tak jak jsou
2) přidám do ní vařenou rýži, jáhly, pohanku, ovesné vločky, krupici
3) s bílým jogurtem, tvarohem
4) přidám do ní banán nebo jiné čerstvé nebo zmrazené ovoce
5) vmíchám do ní pár lžiček dětské instantní nemléčné kaše nebo dětské instantní rýžové krupice
6) nadrobím do ní sušenky pro děti

jaannaa
19. led 2009

super recepty, zitra se pustim to te jablečné a i nejaké jiné ovoce použiju co mam v mrazaku (maliny, boruvky)

klara.t
7. říj 2009

Od jakého věku lze podávat dítěti přesnídávku? Také mám v plánu nějakou ještě vyrobit. Nevadí tam ten pudik na zahuštění? Za jak dlouho po zavaření je lze konzumovat? Díky

miradka
19. říj 2009

Super téma 🙂 Dnes som prvý krát robila jablečnú presnídávku. Vodu som tam vobec nedala, mali sme dobré šťavnaté jablká, trochu prisladila a povarila. Nakoniec som predsalen použila mixer a naliala do skleničiek. Akurát neviem či som to dobre zavarila. Nechcelo sa mi vyťahovať naparovací hrniec, tak som dala skleničky do pekáča a el. trúbu dala na 100 stupňov. Snáď to bude dobré...použila som len skleničky na šróbovací uzáver. Iné som nemala.

aknel2002
14. čer 2010

ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s těmi víčky od Hippu apod., zda drží? díky za odpovědi, oprašují téma ovoce už dozrává 😀

fisulenka
21. čer 2010

@aknel2002 Víčka nedrží ani omylem a to nejen od Hippu-skoro všechny příkrmy a přesnídávky jsou v takových " nedržících " skleničkách.Nakládala jsem do nich kdysi z nouze houby a víčka mi pochytaly až na počtvrté-a ještě ne všechny.Doporuučuji použít malé skleničky od tatarky,ty jsou vpohodě.

moudivlacek
27. čer 2010

my nezavarujeme a udelane pyre zamrazime v plastovych avent kelimkach a naprosta spokojenost,stale jako cerstve 😉

erinka83
9. srp 2010

@moudivlacek ale to se moc nedá vzít třeba na výlet a tak, ne? Ale na doma dobrej nápad 🙂

Ad víčka - hrůza 🙄 Tatartku nekupujem, tak oprašuju starý skleničky ještě když jsem to jedla já 😀

moudivlacek
9. srp 2010

Eri no jasne na doma,na ven beru presnidavky kupovany a ted uz i cele ovoce,Malej uz ji i kousky 😉

erinka83
9. srp 2010

@moudivlacek No já bych přesnídávky ráda dělala, ale malá to vytrvale odmítá 🙄 šklebí se... Tak furt kupujeme.....

maminka_kacenka
9. bře 2011

AHoj holky. Zkoušela jsem udělat přesnídávku (z mrkve, jablka a meruňky) v takovém tom 1,2,3 minirobotu a ten mi to akorát nasekal na drobno. Jde to rozmizovat na kaši v normálním mixéru (máte nějaké konkrétní oblíbený typy) a je to jenom tím ,že ten minirobot je na houby?

aveangel
16. čer 2011

Ahojki jsem tu poprvé a čumím jak všechny máme stejný problém s těma přesnídávkama otázek plno ,ale kde jsou odpovědi hihi

aveangel
16. čer 2011

odpovím si sama omlouvám se už se vyznám

miroduso
4. črc 2011

ahojik,ja mam recept na jablecnou presnidavku,mam ji vyskousenou a davam: 8jablek,1pudink a 2pl cukru a podle potreby vody. Vse varim do zhustnuti a pak dam do sklenic zavarit jen aby chytlo vicko.. A to je pak pro malou mnamka 🙂

evikslabyhoudova
7. srp 2011

@papaya
Ahojky já používám na zahuštění rozdrcené piškotky! 🙂

hanny.27
26. srp 2011

Ahoj, rozhodla jsem se kvůli zavařování přesnídávek kupovat ty jogurty ve skleničkách. Jsou sice dražší, ale vyjde to levněji, než kupovat levný jogurty a zvlášť skleničky. Jinak skleničky od kupovaných přesnídávek jsou opravdu na prd. Jak jsem tady i četla, tak se neosvědčily snad nikomu. Dělala jsem samý marmelády a teď se chystám na přenídávky ovocný. Nechci tam dávat cukr ani puding, páč si myslim, že to neni pro 6měsíců starýho špunta nic dobrýho. Četla jsem, že je dobrý dávat banán, kterej to osladí a zahustí zároveň... Nemáte s tim někdo zkušenost? Nějak se mi nechce věřit, že to bez těch všech konzervantů a cukru vydrží dlouho...

marti73
26. srp 2011

Já rozvařím ovoce malinko podlité vodou, až změkne, rozmixuji tyč. mixérem, vyvařím vodu, aby bylo hustší, osladím třtin.cukrem podle chuti a ještě vařící, hned jak vypnu sporák naleji do skleniček se šroub. víčkem a otočím ihned dnem vzhůru. Jak postupně chladne, vytvoří se podtlak. Vychladlé otočím a prstem zkusím víčko, jestli se neprohýbá a jestli ne, jsou dobrý. Popíši lih. fixou ze kdy a co to je a hotovo. 😅 😅

jijitka
30. srp 2011

@hanny.27 jediné použitelné skleničky (víčka) jsou od přesnídávek Hello - modré víčko, modrá etiketa.. A přesnídávky jsou i dobré 🙂

jenny.kay
11. říj 2011

Máte někdo prosím zkušenost s tím, jestli drží víčka od skleniček z přesnídávek Clever (Billa)? Mám teď doma docela dost těhle skleniček, ale přijde mi, že ta víčka pořádně nedrží, ani když je chci jen zašroubovat. Jsou to takové ty s promačkávacím kontrolním bodem na víčku a přijde mi, že je to na jedno použití a už do toho v životě nic nezavařím. Díky předem za odpovědi.

elsaelsa
12. říj 2011

Po 21 letech jsem se stalo opět hrdou babičkou, ale nic (skoro nic) se nepamatuji. Chci svému půlročnímu vnoučkovi vyrobit domácí přesnídávky, mám jablka a hrušky, jak na to? Pudink a cukr bych tam nedávala....hanny píše to stejné, jak se k tobě, holka dostanu? Pro rady?! Občas se mi technika vymyká z ruky, ale můj Jonášek, ten se mi nevymkne, je to prostě "muž mého života".

kammka
19. říj 2011

@jenny.kay tak ty myslím držet nebudou.. lepší jsou skleničky, co prodává lidl s ovocnými přesnídávkami, jsou na nich postavičky z českých večerníčků, ještě teď občas koupím pro malou a víčka jsou ok...

kammka
19. říj 2011

@jenny.kay jo to jsou ty, jak píše @jijitka ....

jituliiii
6. srp 2013

Ahoj holky, vy co delate bez cukru a mate je uz delší dobu, nezkazily se vam přesnídávky?? Taky chci delat bez cukru,a le spousta lidi me zrazuje, ze cikr dat musim, jinak mi to do zimy nevydzi a zkvasi....????

jana28jana
25. srp 2013

@miquel pro jak vekeho prcka delate ty přesnídávky??

erinka83
28. srp 2013

@jituliiii udělala jsem bez cukru, jen se špetkou soli, tak jsem zvědavá, kamarádka mi taky řekla, že jí to loni bez cukru zkvasilo, ale neměla tam žádnou sůl...

jituliiii
29. srp 2013

@erinka83 no, ja si to nakonec nelajzla a ten cukr tam prece jen dala...nerada bych všechny domaci zasoby vyhodila🙂)přesnídávky mam az na zimu a to uz mala zase bude vetsi, tak to neva🙂 snazim se to sladke oddalit, jak nejvic to jde, když tak krasne papa neslazene věci🙂

lassice
15. říj 2013

Ahoj, zkoušely jste některá přesnídávky dělat v domácí pekárně? Já vloni v těhotenství - na mojí pekárně je na to program. Byla jsem nadšená, jak to šlo, ale nedala jsem žádný konzervant ani cukr a skoro všechny zplesnivěly nebo zkvasily do té doby, než se malý stihnul narodit a začít pojídat příkrmy (je mu 10m) ☹ ☹ ☹ Nějaký tip? Cukr ani puding se mi do toho dávat nechce - možná zkusím tu špetku soli, to by mohlo pomoct.

janazzz
14. črc 2014

@lassice Já jsem je nedělala v pekárně, ale bez cukru ano a nezplesnivěla ani jedna. Byly ale zavařované v hrnci.