Recept na zdravé sušenky. Máte tip?

luciklim
21. zář 2019

Ahojte, mate prosim nejake "zdrave" recepty na domaci susenky pro deti? Predem dekuji 😊

lennus
21. zář 2019

@luciklim Doporučuju z blogu Kitchenette, výborné jsou lískooříškové z její knihy nebo čokoládovo-citronové, taky vynikající a má tam spoustu dalších receptů na sušenky a vůbec na další dobroty. A ještě miluju blog Na vidličku, kde budou jistě taky sušenky a další sladkosti.

luciklim
autor
21. zář 2019

@lennus dekuji, podivam se 🙂

pribylovapetra
21. zář 2019

Ja delam tak,ze nastrouham treba 3 jablka a smicham jen s ovesnymi vlockami. Nejlepší jsou na to jemné z lidlu,pěkně se rozmočí. Muze byt jen takhle nebo se dá pridat trochu rozpuštěného kokosoveho oleje nebo lnene semínko nebo skořice. Uplacam placičky a dam zapect do trouby. Jablka to osladí a jsou takové měkké.

ladyhacek
22. zář 2019

@pribylovapetra Já takhle dělám s banánem, zkusím jablka, děkuji 🙂

Batatove sušenky
http://mamavkuchyni.cz/batatove-susenky-od-7-me...
Banánové
Rozmačkaný banán, ovesné vločky udělat placičky a dát péct. Může se přidat i med ( spíše pro starší, neni tam nutný

makronka222
22. zář 2019

Delam takove domaci musli. Vlocky+med+banan+jablko+susene ovoce dle libosti, zapect. Jinak miluju Apple nebo Lemon paj.

luciklim
autor
22. zář 2019

Dekuji vsem za tipy a inspiraci😊

hani1234
22. zář 2019

Zkus se podívat na mamidasdobrotu.cz

olga_
22. zář 2019

Ještě mrkni na recepty na sušenky na blogu skritcikuchyne.cz

kopulkaa
26. zář 2019

OVESNÉ SUŠENKY 🙂
1 hrnek ovesných vloček
1 hrnek špaldové mouky (můžete použít klasickou hladkou)
1/2 hrnku třtinového cukru
1/2 hrnku strouhaných vlašských nebo lískových ořechů
130 g másla
3 lžíce javorového sirupu nebo medu
2 lžíce vody
1 1/2 lžičky jedlé sody
špetka skořice
lžička vanilkové esence
volitelné: 4 lžíce slunečnicových semínek, lněných (drcených), sezamových, sekaných dýňových, máku

pratensis
26. zář 2019

@pribylovapetra Ahoj, můžu se zeptat na ty jablečno-ovesné sušenky? Dělala jsem je, ale místo sušenek mi vznikly takové placičky, které bych konzistencí nejvíc asi přirovnala k müssli tyčinkám. To tak má být, nebo dělám něco špatně? Nebyla jsem si jistá teplotou pečení. Nejdřív jsem pekla na 170°C, to brzy zezlátly, ale jinak byly pořád mokré (jablka). Tak jsem postupně ubírala teplotu a dosoušela... Nejsou špatné, docela mi to chutná, ale sušenky to přece jen nejsou. Čekala jsem takové ty křehké ovesné, ale právě nevím, jestli toho s tímto složením vůbec jde docílit. Na druhou stranu, je to chutné a jednoduché, takže čas od času je stejně dělat budu. 🙂

michalelka
26. zář 2019

@luciklim jestli máš IG nebo FB, tak skvělé recepty má Matka v kuchyni a nejen na sušenky 🙂

pribylovapetra
26. zář 2019

@pratensis no já tomu rikam sušenky, ale je fakt ze to je mokré a placam z toho placky. Ono kdyz je to moc suché, tak mi to kluk nejí.

pratensis
26. zář 2019

@pribylovapetra Děkuji za odpověď, to mě potěšilo, že to tak být má. 😀 Však jo, chutná to - a to je hlavní.

steppp
27. dub 2020

Zkuste mrknout na Kuchyně bez hranic. Buď blog nebo Fcb či instg. Je tam spousta výborných receptů, nejen na sušenky