• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Recepty

11. dubna 2015 
borůvkové mojito:

:grinning:

Ingredience:

kanadský borůvky - 10 kusů
Bacardi Carta Blanca 5 cl
cukr
pár lístků máty
a hlavně čajový lístky ... pěkně zelený
menší citronek
větší sklo

všechno do sebe, trochu shake...podle uvážení

jestli vás něco napadá dobrýho, tak sem s tím

2.8.2007
:grinning:
19. srp 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je zas nějaká provokace, co :grinning:
19. srp 2008 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
žádná provokace ..no toto, jak tě to napadlo?

další recept:

Losos na česneku

2 plátky kanadského lososa
citronová šťáva
česnek
lžička olivového oleje
zázvor
špenát - půl kg
pórek

Kanadského lososa omyjeme ve studené vodě, vysušíme, pokapeme polovinou šťávy z citrónu a osolíme, nakrájený pórek spaříme 1 minutu ve vroucí vodě a přecedíme. Pekáček pokryjeme listovým špenátem, na špenát posypeme spařený pórek, na to položíme lososa. Smícháme česnek, zázvor a olivový olej (popřípadě chilli) a touto směsí potřeme lososa. Dáme zapéct do trouby na 25-30 minut (podle tloušťky lososa) a to na 180°C. Upečenýho kanadskýho lososa potřeme citronem.
19. srp 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady každá druhá kojí :grinning: nebo je těhotná - to si moc nemůžou sosat :sweat_smile:

Ale jako dobrý jinak :sweat_smile:
19. srp 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ahá, ono to teda neni o drinku ale celkově recepty na všechno :confused: :sweat_smile:
19. srp 2008 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nobody - ále jen tak :grinning: ani ti nevím

nikka :grinning:
19. srp 2008 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
něco s javorovým sirupem bys tam neměl, plíís? :slight_smile:
19. srp 2008 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak pravila nikka :grinning:
19. srp 2008 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s javorovým sirupem? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ale jo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Těsto: 140 g hladké mouky, 150 ml mléka, 1 vejce, 1 lžíce cukru krupice, na špičku nože prášku do pečiva a stejné množství jedlé sody, sůl, olej na smažení
Jahodový jogurt: 200 g bílého jogurtu, 6 větších jahod, 4 lžičky javorového sirupu + další 4 lžičky sirupu na polevu

Moukou prosijte přes síto do mísy, přidejte prášek do pečiva, sodu a špetku soli. Vmíchejte cukr, uprostřed vytvořte důlek a do něj pomalu vlijte vejce prošlehané s mlékem. Promíchejte a vytvořte těstíčko.

Pánev s tlustým dnem vymažte olejem - výtečně se hodí olez z macadamského ořechu - a na středním plameni rozpalte. Plamen zmírněte na minimum, lžící naberte kus těsta a vyklopte do pánve. Špachtlí rozetřete do tvaru kolečka o průměru asi 8 cm a povrch uhlaďte. Každý lívanec smažte asi 1 minutu z každé strany. Hotové lívance přemístěte na předehřátý talíř a uchovejte v teple.

Jahody omyjte, pokrájejte na kousky, dejte do mísy a šťouchadlem na brambory rozdrťte. Přidejte jogurt a javorový sirup a umíchejte.

Hotové lívance servírujte na talíři s kopečkem jahodového jogurtu a polité lžičkou javorového sirupu.
19. srp 2008 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jabber, jaktože nespíš? Kolik je vlastně hodin? (teda středoevropskýho času)?? :zipper_mouth: :pensive: :sunglasses:
já usínám ..
19. srp 2008 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
nobody - já spím, jaks přišel na to, že nespím? :confused: :grinning: , recept super :slight_smile:
19. srp 2008 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty woe, nobody, já už se bojim někam přispívat, aby si tam nevlítnul a nepravil: Tak pravila nikka :sweat_smile: :grinning:
19. srp 2008 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jabber .... já nevím, já přepnul na kanadský mozek :grinning: recept jsem obšlahnul ---
nikka .... tak ... tak ... jo :grinning: .. neboj se vlka nic :grinning:
20. srp 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, pokud máte zájem přidejte se do naší skupinky o vaření http://www.modrykonik.cz/group/6905/ budeme za vás moc rádi..:slight_smile:
27. bře 2015 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pokud hledáte inspiraci, tak jsem začala psát blog o jídle http://slintamnadtim.blog.cz/
5. dub 2015 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nobody
Skvělé je přidat do těsta taky hrnek ovesných bloček.
11. dub 2015 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisaar
Tedy vloček :slight_smile:
11. dub 2015 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek